poniedziałek, 20 kwietnia 2015

275 zł w nowej promocji z mBankiem taniej na Allegro


Festiwal wiosennych promocji bankowych jeszcze się nie skończył. Mało tego wygląda na to, że rozpoczęła się druga fala bonusów do zgarnięcia dla wszystkich chętnych. 

W piątek na PP3 napisałem, że limit banków, które dołączyły o oferowania Kowalskiemu bonusów się już raczej wyczerpał, bowiem trudno oczekiwać bonusów od zatwardziałych wrogów premii. Za to można liczyć na dodatkowe bonusy banków i łączyć w ten sposób dostępne promocje.

Pierwszym takim bankiem jest BZ WBK, gdzie do 120 zł można dodatkowo dorzucić zewsząd dostępne 150 zł i to wcale bez szczególnej akrobatyki finansowej. Teraz drugą promocję dorzuca mBank, obok niedawnego 300 zł mamy teraz w ofercie 275 zł.
Co trzeba zrobić aby zdobyć taki bonus? Tym razem nieco inaczej niż dotąd, gdyż zakupy należy dokonywać nie za pomocą karty debetowej mBanku, jak to ma miejsce w drugiej wiosennej promocji, ale za pomocą... aplikacji mobilnej Allegro.

Promocja potrwa do 17 maja 2015. Niestety tym razem nie połączymy obu promocji, gdyż konto należy założyć ze strony allegro. Jak zwykle oferta jest adresowana dla nowych klientów, bo tylko taki stanowi dla banku jakąś wartość. W regulaminie nie ma podanej daty, ani okresu karencji, więc możemy przyjąć, że oferta jest także dostępna dla wracających klientów.


W jaki sposób można zgarnąć owe 275 zł? 

Są one podzielone na sześć pakietów, zaś wyjaśnienie można znaleźć niżej w formie obrazkowej, co jest typowe dla serwisu Allegro. Wystarczy kliknąć kartę z kwotą by zobaczyć co trzeba zrobić by ją otrzymać.
Na pierwszej karcie w lewym górnym rogu widnieje 25 zł. Po kliknięciu na nią karta się odwraca i widzimy, że aby zgarnąć 25 zł, która w regulaminie nosi nazwę mOkazja nr 1.

I. mOkazja nr 1 
Wystarczy otworzyć dowolne eKonto oraz dokonać jednorazowego zakupu za minimum 75 zł, ale przez aplikację mobilną allegro, tylko bowiem takie zakupy wchodzą tutaj w grę. Kasa zaś musi uprzednio znaleźć się na wybranym koncie w mBanku.

Warto tutaj zaznaczyć, że same informacje na karcie nie są wystarczające. Karta nr 1 podaje: zrób zakupy za min. 75 zł. To sugeruje, że możemy sobie kupować co chcemy na allegro, a po przekroczeniu kwoty 75 zł przysługuje nam bonus w postaci 25 zł. Nic z tego, regulamin podaje: dokona za pośrednictwem aplikacji mobilnej jednorazowych zakupów w terminie...

I ten termin trzeba znaleźć sobie niżej. A ten nie jest ustalony sztywno, tylko jak czytamy mOkazja zostanie wystawiona w systemie transakcyjnym mBanku, w terminie do 5 dnia roboczego do momentu zawarcia umowy. Od tego momentu ważna będzie przez 21 dni roboczych od momentu jej wystawienia.

A więc mOkazja może się pojawić po upływie od 1-7 dni, trzeba bowiem doliczyć weekend, albo i więcej, jeśli po drodze będzie jakieś święto, a przecież w maju ich nie brakuje. Ponadto kolejne 21 dni też będą wydłużone o dni wolne. Lepiej więc zakupu dokonać jak najszybciej zamiast bawić się w obliczanie ile dni pozostało.


II. mOkazje nr 2-7
Na kolejnych kartach widzimy, że trzeba: 

2) płacić po 50 zł za kolejne zakupy aplikacją allegro z czego zwróci się nam aż 20% cashback czyli 10 zł, za każdy zakup. Tyle że każdorazowo trzeba aktywować zakup przez mOkazje, który znów będzie aktywny przez 21 dni roboczych.

3-7) trzecia premia i kolejne wymagają dodatkowo przelewu na 1000 zł. A bank nie będzie już tak hojny, bowiem za następne 50 zł wymagać już będzie zakupów na trzykrotnie większą kwotę bo 150 zł. Znów trzeba czekać na mOkazję, która będzie ważna nieco dłużej bo przez 25 dni roboczych.

Podsumowując niby fajna promocja, ale ograniczona do mOkazji. A więc nieco zniewalająca, nie zawsze bowiem możemy chcieć akurat to co będzie dostępne. Oferty, gdzie nie ma ograniczeń, a kupować możemy co nam się podoba wydają się lepszą alternatywą.

Tak wygląda poprzednia oferta w której mBank przyznaje 2% cashback. Mniej, ale za to z większą swobodą. Szczegóły tej oferty omawiałem w artykule 2% cashback w mBanku w cieniu 3% w BPH.

Link dla osób, które wolą 2% cashback na wszystko z mBanku.

Za info o promocji kolejny raz dziękuję Rafałowi. Zainteresowanych zaś odsyłam do szczegółów jakie podaje regulamin.

Regulamin promocji z mBankiem taniej na Allegro.

7 komentarzy:

 1. Jaki procent użytkowników allegro nie ma konta lub nigdy nie miała w mbanku?

  OdpowiedzUsuń
 2. mBank ma świetną ofertę! Świetna sprawa. Brać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy będą wypłacane pieniądze z bonusu z Comperia za konto i lokatę Raiffeisen Polbank? Jak ustalić konto, na które zostaną przelane środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź z comperii:
   Za założenie “Wymarzonego Konta” i jego utrzymanie do końca maja przyznana będzie jednorazowo premia 55 zł. Przyjdzie ona przelewem na konto najpóźniej do 29 maja.
   Kwotę można zwiększyć o dodatkowe 10 zł premii jeśli do dnia 30 kwietnia ściągniemy aplikację mobilną banku i założymy “Lokatę Mobilną”. Jest to lokata 3-miesięczna oprocentowana na dobre 4% w skali roku, na którą można wpłacić od 1000 zł do 10 000 zł.
   Premia będzie wypłacona na "Wymarzone konto" założone przez klienta.

   Usuń
 4. Jeśli ktoś ma konto w getin banku można zgarnąć 100zł. Poszedłem zamknąć konto i dowiedziałem się ze dopiero po telefonicznej rozmowie jak zadzwoni do mnie doradca z centrali zostanie usunięte konto. Po około 1,5 tygodnia zadzwonili i namawiali abym został ale odmówiłem. Wtedy Doradca zaproponował ze otrzymam 100zł jak zostane. Nie znam szczegółów bo odmówiłem ale jak ktoś ma konto w tym banku i nie jest mu potrzebne to lepiej "zamknąć" i zgarnąć 100zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy wiemy:)
   Pisałem już o tym i jeśli kogoś interesują szczegóły może zajrzeć na PP3
   http://polakcandwa.blogspot.com/2015/01/100-z-premi-w-promocji-zatrzymaj-konto.html

   Usuń
 5. Cytat z regulaminu:
  "Przez nowego Klienta Banku dla potrzeb niniejszej Promocji rozumie się osobę fizyczną [...], która nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy której Bank prowadził lub prowadzi na jej rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Udziału w Promocji, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, nie może wziąć pełnomocnik strony a także przedstawiciel ustawowy."
  więc jeśli ktoś już mia rachunek w mbanku jest wykluczony.
  Pozdrawiam
  Marcin

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...