czwartek, 30 kwietnia 2015

Lokata Wiosenna Gwarancja na 3,50% bez górnego limitu


Czas wrócić do omawiania najlepszych lokat dostępnych na rynku. Zdecydowanymi liderami są oczywiście cały czas 5,40% w Aviva oraz 4,50% w Expander, które można znaleźć w rubryce Aktualne promocje.

Są to jednak lokaty z jednej strony z ograniczeniami kwotowymi, a z drugiej strony wymagają wizyty w oddziale, co zniechęca w dużej mierze wielu potencjalnych klientów. Na domiar złego oferty te są adresowane tylko do nowych klientów, więc ci co już skorzystali odejdą z kwitkiem.

Czytelników interesują przede wszystkim lokaty, które można załadować na maksa pod gwarancję BFG, czyli takie, gdzie można ulokować do 400.000 zł. Oferta Toyoty z 3,50% wyróżnia się na rynku, ale można tu zdeponować tylko 49.000 zł, co nie zadowala wszystkich.Okazuje się jednak, że można znaleźć ofertę porównywalną do Toyoty, a zarazem z możliwością ulokowania nawet 400.000 zł, czyli niemal tyle ile warto zdeponować w jednym miejscu. 

Mowa rzecz jasna o SKOKu, bowiem na banki nie ma co liczyć. Tym razem oferentem jest SKOK Nike i niestety oferta jest ważna tylko do dziś czyli 30 kwietnia. Więc jest ostatni dzwonek na tę lokatę. Jak się możemy domyśleć czas trwania będzie raczej krótki, gdyż zwykle takie wabiki są na kwartał. 

I bingo. To jest oferta tylko na 3 miesiące, a więc stosunkowo niedługo. Warto jednak przypomnieć, że tutaj cały czas jest w ofercie także lokata szczęśliwa trzynastka, która od wielu miesięcy jest w pierwszej lidze rankingu lokat.Nazwa lokaty nawiązuje do okresu trwania, który wynosi 13 miesięcy. Standardowo mamy tutaj 3,00% co dziś należy do dobrej stawki, a można ją zwiększyć nawet do 3,75%. Niestety dzieje się to kosztem zakupienia dodatkowych udziałów, co już nie jest tak atrakcyjne. 

Wiemy co się dzieje z udziałami doskonale, pamiętamy bowiem aferę ze SKOK Wołomin. Nikt kasy z udziałów nie odzyskał, nie są bowiem gwarantowane przez BFG. Dlatego raczej nie zachęcam do kupna udziałów, a wybierać tylko to co jest w promocji dla wszystkich. 

Co ciekawe Nike nie ma najciekawszej oferty lokat wiosennych. Znacznie ciekawszą ofertę znalazłem gdzie indziej, o czym dziś na PP1. I będą one w ofercie pewnie znacznie dłużej niż omawiana dziś lokata wiosenna.

Nowe lokaty wiosenne na 3,50% oraz 3,70% a nawet 3,90%

8 komentarzy:

 1. Zwłaszcza nie warto, ponieważ Skoki nie chcą ich później zwracać. Kręcą, odwlekają i nie odpowiadają na pisma. Jak już wpłaciłeś udziały, to trudno odzyskać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdorazowo przy okazji oferty któregokolwiek SKOKu miło by było, gdybyś dorzucił jedno wyraźne zdanie o dodatkowych kosztach.
  Raczej niewielu z nas zna zasady w nich obowiązujące. Brak informacji o wpisowym (i dodatkowo ostatnie zdanie artykułu) sugeruje, że w tym przypadku oferta jest dla wszystkich i bez dodatkowych formalności czy opłat.
  Czy tak jest rzeczywiście?
  Całkiem możliwe, że gdzieś już opisywałeś SKOK Nike, ale nie znalazłem też żadnego linka w treści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj - z magicznych 3,5 % robi się 2,75 :P

   Usuń
  2. Dokładniej koszta na wejściu wynoszą tutaj 62 zł, a więc mniej niż w innych kasach.

   Usuń
 3. polcan tak chwalisz konto 360 w Millenium jako darmowe gdy jest wpływ 1000zł oraz jedna transakcja kartą więc mam pytanie - jak uniknąć opłaty za MileSMSy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. takie smsy które dostajesz gdy płacisz kartą... wg cennika każdy kosztuje 25gr

   Usuń
  2. oj... u mnie były domyślnie włączone, skasowałem numer na który mają być wysyłane ale jednocześnie skasował się w ogóle numer telefonu z profilu konta i teraz nie mogę praktycznie nic zrobić bo wyskakuje mi, że potrzebne jest H@słoSMS a te nie może być wysłane bo przecież nie mam numeru skonfigurowanego bo skasowałem go kasując numer z MileSMS...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...