wtorek, 7 kwietnia 2015

30 zł 40 zł lub 50 zł cashback w Strefie Korzyści w Orange Finance


Bank zaczynają nową ciekawą grę, na której skorzystać mogą... klienci. Przywykliśmy od dawna do ponurego faktu, że tylko nowy klient może liczyć na szczególne względy, reszta może liczyć na totalną olewkę.

W efekcie stosujemy zasadę jak Kuba Bogu. Zamykamy takie zbędne konta i po sprawie. Dzięki temu przy nowej promocji jesteśmy znów traktowani jako nowy klient, któremu należą się szczególne względy. 

Winę za to ewidentnie ponoszą banki, które nie cenią sobie lojalnych klientów, lecz spychają ich na margines. A jednak nie zawsze tak jest. Od pewnego czasu daje się zauważyć ciekawa tendencja, w której to... lojalny klient może liczyć na dodatkowe bonusy:)


W połowie stycznia pisałem o akcji w Getin, która miała bardzo wymowną nazwę Zatrzymaj konto 2 bis. Można w niej było zgarnąć dodatkową stówkę za... rezygnację z chęci zamknięcia konta.

Na wspomnianą wyżej promocję nie udało mi się załapać, gdyż getinowskie konta pozamykałem hurtowo w ubiegłym roku. Za to udało mi się skorzystać z anulowania opłaty za konto w BOŚ za... rezygnację z chęci zamknięcia konta, co pozwoliło na zysk rzędu 144 zł.


W najlepszym przypadku można liczyć na 50 zł

Teraz podobną akcję przeprowadza mBank, który dostarcza produkty finansowe dla Orange Finanse. Na stronie operatora sieci można znaleźć różny cashback, co widzimy po obrazkach. Przypomina to nieco promocje znane nam z Allegro.

Do zgarnięcia jest od 30 zł do 50 zł w prosty sposób. Wystarczy bowiem tylko płatność kartą i nie na jakąś wydumaną kwotę, lecz po prostu za 4 płatności na dowolne kwoty. Wystarczy więc chociażby symboliczna złotówka.W każdym z trzech przypadków promocja jest ważna do końca kwietnia, więc czasu jest aż nadto by spełnić ten warunek. Ale uwaga, nie wystarczą 4 płatności - korzyść w wysokości 30-50 zł dotyczy piątego zakupu dokonanego w kwietniu. Będzie ona zwrócona w ciągu 60 dni na konto w Orange.

W najgorszym tylko na 30 zł

Informację o promocji dostałem znów od Rafała, który ma tutaj konto. Niestety jak przyznaje, nie dostał takiej oferty na swojej Strefie Korzyści. Podobno jest ona przeznaczona dla klientów, którzy założyli tutaj konto w październiku, co potwierdzałoby tezę z początku artykułu, że niektóre banki zaczynają patrzeć przychylnym okiem na lojalnych klientów.

Ciekawe tylko na jakiej podstawie bank przyznaje różne bonusy, bowiem póki co nie udało mi się zdobyć regulaminu tej promocji. Może komuś z Was udało się ją wyłowić?

3 komentarze:

 1. ta promocja to widmo!
  nikt z klientów październikowych nie otrzymał takiej okazji w SK
  pomimo spełnienia warunków (sam w piątek przed świętami tylko jednego dnia zrobiłem 6 transakcji)
  po wpływie premii w maju konto do zamknięcia

  OdpowiedzUsuń
 2. Wg infolinii jest mniej więcej tak.
  - Dlaczego nie widzę tej promocji po zalogowaniu się do konta w "Strefie korzyści"?
  - Jest to oferta spersonalizowana. Nie wszyscy ją dostają.
  - Na jakich zasadach przyznawane są te oferty?
  - Nie wiadomo. Proszę co jakiś czas sprawdzać. Może się pojawi. Prawdopodobnie zależy od aktywności klienta.

  Wg mnie oferta widmo. Niby jest, ale nie wiadomo gdzie, dla kogo i na jakich zasadach.
  Trochę zamieszania w sieci i być może zdezorientowana klientela wykręci tanim kosztem dla banku niezły dodatkowy obrót na kartach.

  OdpowiedzUsuń
 3. D, możesz podesłać link do regulaminu ? o ile taki jest. Mam konto w OF założone w ostatniej dekadzie X, i aktywnie używam karty zbliżeniowej + płacę minimum 1 rachunek dla Orange. Liczę na 5% zwrotu w lipcu. w SK cisza o "Korzyści do zdobycia".
  pozdrawiam
  Efeke Mebefe

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...