piątek, 3 kwietnia 2015

120 zł za założenie konta w BZ WBK i banalne warunki


Do licznej już rzeszy banków, które zachęcają nagrodą pieniężną za wejście w poczet ich klientów dołącza kolejny. Tym razem jest to popularny w ubiegłym roku Bank Zachodni WBK, który za powrót daje zarobić 120 zł.

Do kogo adresowana jest nowa promocja, która ma potrwać jeszcze do końca kwietnia 2015? W każdej promocji to jest przecież najbardziej kluczowe pytanie. Tym razem wreszcie warunki są bardzo łagodne i nie trzeba żadnej odsiadki:)

W WBK denerwowało zawsze to, że trzeba było czekać okrągły rok by skorzystać z nowych premii. I dotyczyło to także Bogu ducha winnych klientów dawnego Kredyt banku. Tym razem podwoje są otwarte dla wszystkich, którzy nie mieli tutaj konta od 27 marca.


Jak bank daje to się po prostu bierze, jeśli warunki do spełnienia są banalne. A tak na szczęście jest w tym przypadku. 

A dodatkowo 20 zł vocher

Sama promocja potrwa do 30 lipca 2015. Są w niej do zgarnięcia dwie nagrody:

1 Voucher wart 20 zł do sklepu internetowego empik
Aby go zdobyć nie trzeba robić praktycznie nic poza założeniem konta do 30 kwietnia. Zostanie on przesłany na adres mailowy jaki podamy.

2 Karta prepaid na 100 zł
Tutaj dodatkowo należy spełnić banalny warunek. Wystarczy po prostu najzwyklejszy w świecie przelew na kwotę zaledwie 800 zł. Tyle że musimy to zrobić trzykrotnie w maju, czerwcu i lipcu. W kwietniu nie trzeba tego zrobić.

Koniec, kropka. Miło, łatwo i przyjemnie czyli tak jak powinno być. Bez płatności kartą, bez zakręconych warunków, wyjętych z melonika czarów z krainy aliora i innych bankowych cudów, które niejednego czytelnika przyprawiają już o mdłości.

Link dla chętnych do założenia konta w BZ WBK.

Dużym plusem oferty jest brak opodatkowania premii:) Jak informuje regulamin, który jak zwykle warto sobie skopiować jak ktoś chce brać w tym udział, wartość nagród jest zwolniona z podatku dochodowego.

Na koniec jak zwykle zostawiam regulamin dla zainteresowanych.


Z końcem marca skończyła się już promocja konta w Paribas, za którego założenie można było zgarnąć 100 zł. Za to trwają wciąż inne i znajdziecie je niżej. Opisy poszczególnych kont znajdują się w artykułach, do których linki można znaleźć w sekcji Aktualne Promocje widocznej w lewym górnym rogu bloga. Dodatkowo podaję dla lepszej orientacji termin trwania promocji:

1) 150 zł w BZ WBK w promocji konto z inwestorem - do 31 maja

2) 650 zł na Lubie to konto z 3% cashback na wszystko w BPH. - do 30 czerwca

3) 65 zł za założenie konta w Raiffeisen do 15 kwietnia

4) 50 zł za założenie konta w Inteligo w programie poleceń do 16 kwietnia

5) 55 zł za założenie konta w Millennium do 17 kwietnia

6) 100 zł zonus + 300 zł cashback za konto w Getin na grouponie - do 19 kwietnia

7) 100 zł za założenie konta w ING do 18 maja


Jak widać nie trzeba się martwić nowymi i to poważnymi kawałami jakie nam zafundował w prima aprilis Alior wprowadzając opłaty za kartę tak do oferty Meritum jak i TMUBa, o czym pisałem na PP1. U siebie melonik już od dawna zapowiedział, że będzie karać opłatą 150 zł za zmianę konta.

Wkrótce znajdziecie tutaj kolejne promocje kont. Jak widać jest w czym wybierać, a nastrój na święta nie musi być zepsuty:) Życzę zatem wszystkim czytelnikom Wesołych Świąt i dobrych kont.

14 komentarzy:

 1. Czy za przyznanie limitu na kwotę 500zł w koncie BPH pobierają 2% min.75zł (wg. TOiP) opłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, w BPH jest coś takiego co się nazywa Linia Fair, według której przez pierwszy rok do 500 zł nie ma opłaty za przyznanie limitu:)

   Usuń
 2. Polcan, skoro już przebrnąłeś przez regulamin (czego ja nie cierpię) to:
  Karta obowiązkowa, płatna?
  Ten przelew 800 zł to jak. Robię z banku "X" po czym gdy dotrze do WBK przelewam z WBK z powrotem do banku "X" dajmy na to nawet w dwa dni cała procedura do załatwienia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze informacji o opłatach za kartę nigdy nie znajdziesz w regulaminie. Tego trzeba szukać w TOiP. Regulamin podaje jedynie warunki potrzebne do spełnienia aby uzyskać nagrodę + info o podatkach.

   Zaś co do przelewu to nigdy to nie zajmuje tak długo. Masz dwie możliwości, albo robisz rano do godziny 8.00 przelew do WBK, a w południe przelew zwrotny z WBK do banku X. W ten sposób środki wracają ci na oprocentowane konto i nie tracisz nawet dnia.

   Jak jesteś niecierpliwy, to po prostu wpłacasz w kasie tyle środków ile trzeba, po czym wychodzisz z banku i wypłacasz kasę z bankomatu. Wtedy zamiast kilku godzin masz kasę z powrotem po kilku minutach.

   Usuń
 3. To jest obowiązkowa, płatna czy nie? :)
  Co to jest ta karta prepaid?
  No i tradycyjnie - procedura zamknięcia konta? Jak już opisujesz daną promocję to napisz też jak się z nią pożegnać. Może się okazać że to jest "pies pogrzebany"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta nie jest obowiązkowa, więc się nią nie martw.
   Natomiast karta prepaid to taka karta, na której masz już środki przyznane przez bank do wykorzystania.

   Dostałem takie karty przy okazji polecania konta w WBK. Ich wadą jest fakt, że mają określony termin ważności i jak środków nie wykorzystasz to przepadają. A gdy chcesz wypłacić środki z bankomatu, to za to pobierana jest opłata w wysokości 5 zł. Więc w zasadzie najlepiej zrobić nią zakupy.

   Usuń
  2. A co do zamknięcia konta: prosto, łatwo i przyjemnie. W oddziale podpisujesz jeden papierek. Całość trwa do 5 minut, z tym akurat nie było tu problemu.

   Usuń
  3. Jak karta nie jest obowiązkowa? Nagroda zostanie
   wypłacona każdemu Uczestnikowi Promocji,który spełni łącznie następujące warunki:
   a.w Okresie trwania Promocji
   poprawnie wypełni wniosek internetowy o Pakiet Konta,
   b.nie później niż do 30 kwietnia 2015r. zawrze umowę o Pakiet Konta
   Pakiet Konta – Konto osobiste prowadzone w złotych polskich, wraz z wydaną do tego konta Kartą oraz
   z Usługami bankowości elektronicznej BZWBK24

   Usuń
 4. Jeden szczegół. Przy zakładaniu konta trzeba się bawić w wizytę kuriera, czyli nie ma tak miło jak np w Raffi :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Ano właśnie: założenie konta przez kuriera, zamknięcie konta tylko w oddziale, karta oczywiście płatna, premia to nie gotówka na konto a karta z limitem który jakoś trzeba sensownie pobrać a może to być kłopot bo najlepiej kupić coś za równe 100 zł.

  Karta prepaid jest aby darmowa?
  W każdym oddziale można zamknąć konto czy jest tak jak np w Mbanku, w punkcie konta nie zamkniesz musisz do głównej siedziby zasuwać.

  Na każdej wisience jest odrobina pieprzu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mBanku można złożyć wniosek o zamknięcie w bankowości internetowej. Bank potwierdza to telefonicznie i koniec.

   Usuń
  2. Tak tylko, że mowa o BZWBK, banku w którym po byle co trzeba latać do placówki bo nawet pisma nie akceptują bez notarialnego potwierdzenia... dlatego również uważam, że ta stówka jest mało atrakcyjna w porównaniu do wysiłku jaki trzeba włożyć by ją zgarnąć.

   Usuń
 6. Przeglądam inne fora no ni są / mogą być haczyki !
  Konto musi być pełne czyli z kartą (płatną 7 zł0/m-c) Już ludziska kombinują żeby ją zastrzec, zamknąć itp ale

  cytat "Jak zamkniecie karty to bzwbk nie będzie widziało pakietu i nagrody wam nie przyzna. Ale zachowując regulamin i wskazując im, że nie było tego w regulaminie wypłacą wszystko co do grosza jednak będzie się to wiązało z pisaniem reklamacji;)"

  Tradycyjnie: nic nie jest za darmo, bank gdzieś coś kombinuje aby wyjść na swoje. PRAWDOPODOBNIE konto trzeba by trzymać przez 4 m-ce (żeby nie stracić tej stówki) a to wiąże się z opłatami 4x7 =-28

  Może jeszcze inne kwiatki znajdziecie w tej promocji

  tu się toczy dość burzliwa dyskusja http://livesmarter.pl/120-za-za-zalozenie-konta-osobistego-bzwbk/comment-page-1/#comments

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko że w regulaminie nie ma nic o utrzymaniu karty. Można dla picu zamówić visę sol.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...