środa, 1 kwietnia 2015

Ranking lokat dla naiwnych kwiecień 2015


Dziś zrobimy sobie małą odskocznię od rutynowego schematu i zobaczymy sobie, które banki próbują najbardziej zrobić nam kawał. I choć dziś jest prima aprilis i żarty powinny każdemu ujść bezkarnie, to jednak prezentowany niżej ranking lokat na kwiecień wcale żartem nie jest.

O tym, że banki kombinują jak mogą by naciągnąć nas na najmarniejsze lokaty wiadomo nie od dziś. Wiadomo też, że mistrzem na tym polu jest PKO, ale też nie ma się co dziwić, bo to najbogatszy bank, a to zasługa wielkiej wiary naiwnych, że tylko tutaj jest bezpiecznie.

Kto więc poza "sławnym" następcą SKO próbuje nas zrobić w konia na najmarniejsze lokaty z marnych? Jako maksimum przyjąłem tym razem aż 0,30%;) I o dziwo znajdziemy propozycję tak wypasionej lokaty nawet na 12 miesięcy.


Lokaty na 1 dzień
1. BPH - eLok@ta 0,20% (0,16%)

Lokaty na 1 miesiąc
1. PKO - lokata standardowa 0,10% (0,08%)
2. PKO - Progresja 9M 0,20% (0,16%)
    Citi Handlowy - lokata standardowa 0,20%
4. Santander - Zysk+ 0,25% (0,20%)
    Santander - Zysk + Progresja 0,25%
6. Citi Handlowy - lokata standardowa 0,30% (0,24%)
    BGŻ - lokata standardowa 0,30%

Lokaty 2 miesięczne
1. PKO - lokata standardowa 0,20% (0,16%)
2. Santander Zysk+ Progresja  0,25% (0,20%)
3. PKO BP Progresja 9M  0,30% (0,24%)

Lokaty 3 miesięczne:
1. PKO - lokata 3+3 0,30% (0,24%)
    PKO - lokata standardowa 0,30% (0,24%)
    Citi Handlowy lokata standardowa 0,30% (0,24%)

Lokaty 6 miesięczne
1. Citi Handlowy - lokata standardowa  0,30%(0,24%)

Lokaty 9 miesięczne
brak

Lokaty 12 miesięczne
1. Citi Handlowy lokata standardowa  0,30%(0,24%)


W tym kontekście standardowy ranking, który ukaże się jutro, wygląda na całkiem przyzwoity. Nawet popularna lokata w Toyocie na 3,50% wygląda na tym tle na bardzo atrakcyjną. Daje bowiem blisko 12 razy więcej aniżeli najlepsze lokaty w tym pseudorankingu.

31 komentarzy:

 1. Może warto też wspomnieć o "Koncie oszczędnościowym" w PKO BP, które dla kwot poniżej ok. 5000 zł ma oprocentowanie ujemne.
  Nominalnie jest 0,30%, ale za prowadzenie tego konta "oszczędnościowego" pobierana jest miesięczna opłata 1 zł, która skutecznie obniża oprocentowanie poniżej 0%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodatkowo Toyota oraz Citi pobierają po 30 zł opłaty za prowadzenie konta oszczędnościowego:)
   Pisałem o tym jakiś czas temu na PP3
   http://polakcandwa.blogspot.com/2014/12/30-z-opaty-czyli-na-co-uwazac-przy.html

   Usuń
 2. Rewelka, chyba się skuszę. Ale przy tak atrakcyjnych oprocentowaniach na pewno są dodatkowe warunki: trzeba założyć i utrzymać prze minimum 10 lat konto, wykupić dodatkowo pakiet ubezpieczeń, przelewać wynagrodzenie i obracać kartą. Następnym raem proponuję ranking najlepiej opłacalnych kont. Oczywiście najlepiej opłacalnych dla banków :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan, jadą po Tobie na Saminwestuj i Stockwatch... ustosunkujesz się do tego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzecz raczej wymagałaby osobnego artykułu.
   Saminwestuj krytykuje wiele rzeczy i odcina się od PP3. Chodzi o krytykę obligacji, które rzekomo są odjechane itp. Obligacje są prezentowane na PP3 a nie tutaj, gdyż jak to wielokrotnie powtarzałem, nie są pozbawione ryzyka, a blog PP3 jest adresowany do ludzi, którzy są w stanie go zaakceptować.

   Inna sprawa to krytyka ofert, które w mojej opinii są dobre i zresztą większość z nich posiadam w swoim portfelu. Każdy ocenia obligacje indywidualnie i decyduje się na zakup według własnego stopnia akceptacji stosunku zysk do ryzyka.

   Na tym blogu prezentuję wykupy i mam nadzieję, że już niebawem o takich wykupach będę mógł napisać więcej. Firmy póki co płacą odsetki regularnie (z jednym wyjątkiem), a jest ich kilkanaście, więc póki co wszystko jest ok.

   Zupełnie inna sprawa to aktywna część blogosfery, ale to już zupełnie inna para kaloszy i rzecz na osobny artykuł. Dzięki aktywnej blogosferze jest więcej dobrych ofert typu Millennium czy Raiffeisen, a na tym korzystają wszyscy.

   Usuń
 4. Z innej beczki, "aliorowa ofensywa strzyżenia owieczek" wciąż trwa. Od 1 czerwca zaczyna się także "strzyżenie owieczek" na koncie T- Mobile UB. Do tej pory używanie karty było bezwarunkowo darmowe, teraz trzeba będzie dokonać płatności 200 zł miesięcznie żeby było za free, w innym razie opłata wynosić będzie 6 zł.
  Co ciekawe, po raz kolejny o zmianach w TOiP informują kilka dni przed Świętami, kiedy ludzie zajmują się innymi sprawami... żenujący jest ten Alior i ich zagrywki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tu jest bank, który mógłby startować w tym konkursie
  http://www.bs.ostrowiec.pl/lokaty-dla-rolnikow
  Niestety (chyba) tylko dla rolników. Oprocentowanie od 0,10%, ale nawet przy 36 miesiącach bank potrafi się zmieścić w maksymalnym zakresie (0,30%).
  Z innej beczki. Orange Finanse nadal darmowy z kartą, ale od 1 kwietnia wprowadzili opłatę za odnowienie MasterCard Naklejki (10 zł).

  OdpowiedzUsuń
 6. Cały czas mówię sobie że top żart to co odstawia się dziś w TMobile, ale pozbawiam się złudzeń ;( nie dość że płatna karta to jeszcze lokata na 125 dni spada z 3,4 na 1,5% !!! Kolejny bank to pożegnania się. Są jeszcze jakieś konta z bezwzględnie darmowymi kartami? Alior wykluczony choćby nawet płacili za wydanie karty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym aliorem to masz rację:)
   Darmowe które używam to: BOŚ, Idea bank i ostatnio Raiffeisen. Testować będę jeszcze BPH.
   Pozostałe konta mają wymogi chociaż są jak najbardziej do zaakceptowania jak Eurobank, Millennium. PKO.

   Usuń
  2. Idea chyba jest płatna karta ?
   Raifansen nad tym się zastanawiam bo skusiłem się na pieć dych ale co dalej czeka ten bank już mi się nudzi to ciągłe zamykanie kont, zadyszki można dostać. Mam w Getinie ale chce mieć drugą zapasową życie (czytaj bycie klientem Getina) nauczyło mnie że warto mieć zapasówkę

   Usuń
  3. Idea Bank .W wypadku dokonania transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do Konta IDEALNEGO w miesiącu kalendarzowym na łączną kwotę nie niższą niż 100,00 PLN opłata wynosi 0,00 PLN.
   W przeciwnym razie 5 zł.

   Usuń
  4. Bezwzględnie darmowe konto z bezwzględnie darmową kartą i bezwzględnie darmowymi bankomatami jest tylko jedno - w Banku Smart.

   Usuń
  5. a dlaczego odżegnujecie się od aliora?
   korzystam od niedawna z ich konta z gwarancją i narazie wszystko jest za darmo - nawet express elixir
   oczywiście zapewniam co miesiąc wymagane 2500 zł wpływu

   Usuń
  6. No własnie a mało kto ma takie wpływy...

   Usuń
 7. W jaki sposób można zamknąć konto w T-mobile U.B. Czy można to zrobić online z pułapu bankowości internetowej?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ważne info prosto z banku może się komuś przyda

  Wypowiedzenie można złożyć w dowolnym momencie trwania umowy, poprzez Wirtualny Oddział w panelu video/audio i Infolinię pod numerem 19506, bądź korespondencyjnie na adres Banku lub wysyłając ze swojej bankowości internetowej wiadomość z taką informacją, podając numer rachunku, na który środki mają zostać przelane po zamknięciu konta. Można również skorzystać z placówki T-Mobile Usługi Bankowe lub w Sklepie T-Mobile.

  Sklep T-Mobile- to punk obsługi operatora sieci T-mobile.

  Kartę nalezy zamknąc by nie była pobrana opłata miesięczna (od 01.06.2015)

  OdpowiedzUsuń
 9. Proszę sprawdźcie odsetki na Koncie Zyskownym . U mnie za marzec zamiast 4 % policzyli 2,5% na dodatek jeszcze jeden dzień urwali.Złożyłam reklamację i czeka. Mam 3 konta - na każdym kwota mniejsza niż 10tys. ale łącznie przekracza 10 tys. Dla pewności mam informację na maila od konsultanta "uprzejmie informuję, że oprocentowanie 4% dotyczy osobno każdego z kont Zyskownych".

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za info, 2 karty zastrzeżone.

  OdpowiedzUsuń
 11. OD JUTRA lub w ostateczności od piątku W IDEABANK LOKATA WIELKANOCNA: 3,1 NA 4 MIECHY... kto obstawi przeciw?

  OdpowiedzUsuń
 12. Coś "złego" zaczyna się dziać w bankach. T-M UB wprowadzają opłaty, mBank podnosi stawki za posiadanie karty do 6 PLN (zwolnienie przy transakcjach > 300 PLN), BZWBK podnosi opłatę za konto z którego raz w miesiącu !!! spłacam kredyt w CHF do 10 zł, Noble jak nie spełnisz warunków i prześpisz skasuje za konto 99 PLN/mc ...
  Do tego lokaty lecą w dół, konkurencja dla banków (Skoki) słabną ...
  Coraz gorzej się dzieje - jak żyć panie Premierze, jak żyć ...? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hit..., przepraszam Deutsche Bank zwiększa wymaganą kwotę transakcji dla darmowej karty do 700zł i opłatę za kartę do 10zł. Premia prezia musi być!

   Usuń
  2. ... Jak żyć... krótko oczywiście ;p

   Usuń
 13. Pani premier :) Tamten już dawno wie jak żyć... za Euro :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Całkowicie bezpłatne konto i kartę ma Sync czyli T mobile konto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj co napisał Anonimowy 1 kwietnia 2015 11:34
   Niestety w "Sync czyli T mobile konto" będzie opłata 6 zł za kartę jeśli nie wyrobisz obrotu 200 zł na miesiąc

   Usuń
  2. W T-mobile od 1. czerwca nowa opłata 6PLN/m-c za kartę debetową jeśli kwota transakcji kartą poniżej 200PLN

   Usuń
 15. Ważne! Lokatę bezkarną może otworzyć Klient, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania Umowy Ramowej dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻOptima nie był posiadaczem tego konta. Jeżeli Klient nie spełni tego warunku zakładana lokata jest zakładaną przez Klienta Lokatą standardową 3 miesięczną.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wysłałem do Getinbanku wypowiedzenie umowy konta za zwrotnym potwierdzeniem odbioru ale bank odmawia zamknięcia rachunku twierdząc, że nie posiada wzoru mojego podpisu a przecież konto było otwierane przez kuriera i podpis został złożony na umowie. Ponadto bank informuje, że próbował się ze mną skontaktować telefonicznie ale próby zakończyły się niepowodzeniem co jest oczywistą nieprawdą. Co w takim wypadku mam zrobić ?

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja na szczęście swoje lokaty mam w getin banku. Odkładam na nich systematycznie dzięki czemu potem nie mam problemów za co na wakacje pojechać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...