wtorek, 14 kwietnia 2015

3,50% na Zyskomacie do kwoty 300.000 zł w Expander


Firma Expander potrafi nas raz na jakiś czas mile zaskoczyć. Niejednokrotnie opisywałem tutaj ofertę dobrych lokat bez zbędnych dodatków, na której oprocentowanie zdecydowanie wyróżniało się na rynku.

Właśnie pojawiła się nowa tego typu oferta, na której nie znajdziemy zbędnych dodatków. A więc żadnych planów oszczędnościowych, żadnych mniej lub bardziej podejrzanych struktur, zero jakichś niepotrzebnych funduszy. Ot to co lubimy najbardziej.

Przyznaję, że nie spodziewałem się już żadnych nowych akcji godnych opisania. W końcu Expander nazywaliśmy tutaj Meritum w przebraniu, bowiem każda akcja była potem widoczna na koncie w Meritum. A skoro w gdańskim banku rządzi już melonik, to żegnajcie złote czasy.


A jednak myliłem się. I bardzo dobrze, bowiem fani lepszego zysku niż lokatowe ochłapy mają nową okazję. Oprocentowanie nie jest może jakoś szczególnie atrakcyjne bowiem mamy bowiem tylko 3,50%. Ale za to kwota maksymalna jest już zadowalająca.Co prawda 3,50% mamy teraz w Toyota bank i to dodatkowo z bonusem 60 zł, i oferta potrwa jeszcze do 21 kwietnia. Ale bank ten daje ograniczenie, że max 7 lokat po 7.000 zł, czyli góra 49.000 zł. A co jak ktoś ma większą gotówkę, która kisi się na jakimś marnym koncie? Przy dużych kwotach rzędu 200 czy 300 tysięcy, każdy ułamek procenta zaczyna już odgrywać rolę. Co zatem przygotował Expander tym razem, co nie wymaga konta ani żadnego innego zbędnego dodatku?

Nowy produkt nosi ciekawie brzmiącą nazwę Zyskomat. Expander określa to mianem Nowości dla Oszczędzających. Nowość to raczej nie jest, a raczej novum w ofercie firmy doradczej. 

Cóż to zatem jest? Jest to zwykła polisa ubezpieczeniowa na życie i dożycie z jednorazową składką. Minimum jest ustawione na 20.000 zł, zaś maksymalna kwota to już aż 300.000 zł i to jest największą zaletą. Szkoda tylko, że czas trwania jest krótki wynosi bowiem tylko jeden miesiąc.

Tutaj założysz Zyskomat na 3,50% do kwoty 300.000 zł.

Widzimy więc, że to konkurencja dla Avivy, która też podobną polisę ubezpieczeniową ma w swojej ofercie. Zysk jaki oferuje Aviva jest zdecydowanie większy bowiem tutaj mamy zysk na poziomie 5,40%. Ale kwota jaką możemy tam zainwestować wynosi zaledwie 20.000 zł, więc dla wielu czytelników posiadających większą ilość gotówki nie rozwiązuje to sprawy.

Tutaj zyskasz 5,40% w Aviva także bez żadnych dodatkowych produktów.

Polisy tego typu to bodaj jedyna bezpieczna alternatywa dla lokat. Potwierdzają to zresztą komentarze pod artykułami na temat Avivy, pochodzące od osób, które skorzystały z tego typu oferty.

Nam pozostaje się cieszyć, że mimo rozpoczęcia aliorowskiej tyranii w Meritum, Expander wciąż ma ofertę, którą należy uznać za godną uwagi. Oby tak dalej.

11 komentarzy:

 1. Do 17 kwietnia lokata ,można zakładać w SKOK Rafineria 4% na 9m max 400.000 tys.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do Anonimowy 07:49
  Na stronach Rafinerii nie ma takiej oferty. Byłem w piątek w siedzibie kasy i tam mi powiedzieli, że mimo iż na ich stronach jest informacja o trwaniu promocji do 13 kwietnia b.r. to praktycznie kończą przyjmowanie wpłat w piątek a wiec do 10-go. Jak to zwykle w Skokach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj chyba paniom się nie chciało i cię zbyły.
   Lokatę na 4% zakładałam wczoraj (13.04) po 16-ej. Przelew zrobiłam również wczoraj rano (muszą mieć pieniądze na rachunku, by założyć lokatę).

   Usuń
  2. No właśnie! Skok Rafineria. Skąd my to znamy. Tu i ówdzie pojawiają się informacje o manipulacjach w tej kasie. Teraz manipulują nawet możliwością założenia lokaty. Kilka tygodni temu byłem w oddziale białostockim i piękne panienki też próbowały mną manipulować. Tak abym założył konto płatne. Żadnej możliwości założenia konta bezpłatnego. Jak w centrali pracują takie piękne panienki, podobne do białostockich, co mają siano w głowie i próbują być bardzo przebiegłe, to potem nieprzypadkowo kształtuje się fatalna opinia.

   Usuń
 3. Czy tutaj też, jak w AVIVIE poczekamy 7 dni na założenie polisy i do 14 dni na zwrot środków po zakończeniu polisy?

  OdpowiedzUsuń
 4. te środki są gwarantowane przez BFG ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polisolokaty nie są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gwarancji udziela Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku problemów z wypłacalnością zwracają tylko 50% pieniędzy z polisolokaty, maksymalnie kwotę odpowiadającą 30 tys. euro.
   Źródło informacji: https://www.ufg.pl/web/guest/gwarancje-na-wypadek-upadlosci-w-ubezpieczeniach

   Usuń
 5. Powiedz dlaczego wszyscy lokatowcy siedzą cicho jak nasz kraj obniża stopy procentowe, czemu nikt sie nie wypowiada, nie robi afery , frankowicze walczą o swoje, kredytobiorcy tez, a lokatowcy siedzą cicha i biorą ochłapy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo postawa roszczeniowa śmierdzi PRL-em. Zamiast drzeć szaty, lepiej działać.

   Usuń
  2. Bardzo często jest tak, że jeśli ktoś mówi o postawie roszczeniowej z PRL-u, to najczęściej nie miał okazji żyć/pracować w PRL-u.
   Przy okazji obniżki stóp procentowych (a także w związku z problemami z ZUS-em) państwo powinno zreformować podatek Belki. Np. wprowadzić tak jak w niektórych innych krajach roczną kwotę wolną od tego podatku jak w podatku dochodowym tak aby zachęcić ludzi do oszczędzania.

   Usuń
 6. Cztery dni czekania na aktywacje następnie pięć dni na zwrot środków czyli dziewięć dni pieniądze nie pracują !Ale autor o tym nie informuje dlaczego?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...