sobota, 4 czerwca 2016

100 zł za założenie konta na 4% w BZ WBK w promocji Comperia Bonus 6


Ni stąd ni zowąd wczoraj pojawiła się znów oferta akcji specjalnej z 100 zł bonusem za założenie konta w WBK na bardzo atrakcyjne dziś 4%. To konto ma już praktycznie każdy czytelnik bloga, bo to absolutne must have wśród kont bankowych.

Na bloga trafiają jednak ciągle nowi czytelnicy, którzy dziwią się ile można zarobić na promocjach bankowych. I praktycznie to im dedykowany jest ten wpis, bo przypuszczam, że gdyby zrobić ranking kont dla czytelników FpG, to WBK znalazłoby się na 1 miejscu.

Nic dziwnego, poprzednie akcje specjalne z tym kontem w Agorze, a następnie w Money biły rekordy popularności. Teraz jako ostatni partner wraca z dedykowanym linkiem dla akcji Comperia, a warunki dalej są niezwykle atrakcyjne.

Tym razem akcja potrwa do końca miesiąca. Innymi słowy do 30 czerwca 2016 należy skorzystać z poniższego linka pozwalającego na rejestrację w promocji i gwarantującego przyznanie premii na 100 zł i zostawić swój mail oraz nr. telefonu. 

Tutaj założysz konto na 4,00% w WBK i zgarniesz 100 zł premii

Na podany mail przyjdzie Wam link aktywacyjny do założenia konta. Zwykłe linki ze strony banku dadzą wam 4%, ale nie gwarantują 100 zł. Warto przypomnieć, że można mieć 3 konta na 4%, więc pozostałe dwa konta można założyć z linków z rankingu na PP3.

Kto może  z tego skorzystać? Tutaj nic się nie zmieniło - ten kto nie miał konta w WBK od 15 sierpnia 2015

Powrót promocji najlepszego konta na rynku

Co trzeba zrobić tym razem by zgarnąć premię? O dziwo warunki się nieco zmieniły, ale nie są jakoś szczególnie trudne do spełnienia. Pomijając kwestie formalne, czyli wyrażenie wymaganych zgód, wystarczy spełnienie tak naprawdę tylko:
 • otwarcia rachunku do 31 sierpnia 2016
 • dokonania 6 transakcji kartą, BLIKiem lub telefonem do 31 sierpnia
Zapis w regulaminie jest dość dziwny. Konto rzecz jasna należy otworzyć nieco wcześniej, by nie tylko zdążyć dokonać 6 transakcji bezgotówkowych, lecz także by te transakcje zostały zaksięgowane na rachunku do końca sierpnia, co zwykle trwa około 3-4 dni. Warto o tym pamiętać przy okazji każdej promocji bankowej.

Terminarz którego warto się trzymać
 
Premia zostanie wypłacona najpóźniej do 30 września 2016. Zresztą cały terminarz ważnych dat widać wyraźnie na powyższym screenie.

Do 1 lipca 2017 karta bez zmian
 
Warto w tym momencie przyjrzeć się bardzo ważnemu punktowi. Kolejny raz bank gwarantuje niezmienność warunków dotyczących kart do 1 lipca 2017. Dopiero od drugiej połowy przyszłego roku będą mogły mieć zastosowania z TOiP.

A skoro już jesteśmy przy Tabeli Opłat i Prowizji, to warto przypomnieć o zmianach jakie planuje WBK od 1 sierpnia opisanych niedawno na PP3. Ciekaw jestem czy nie będą one dotyczyć uczestników akcji specjalnych w tej edycji i poprzednich.


Nawet w świetle zapowiadanych zmian konto dalej pozostaje z pewnością najlepszym na rynku na chwilę obecną. Od wielu miesięcy jest zdecydowanym liderem w rankingu kont, tym bardziej, że 4% można mieć na trzech różnych kontach w WBK.

Tutaj założysz konto na 4,00% w WBK i zgarniesz 100 zł premii

Owe 4% co prawda jest stawką do kwoty 4000 zł, co przy trzech kontach daje kwotę 12000 zł. Warto jednak przypomnieć, że powyżej 4 tysięcy konto dalej jest oprocentowane na 1%, dzięki czemu każda kwota trzymana na koncie pracuje. 

Absurdalna oferta lokat do... 1% :(
Nie jest to bez znaczenia zważywszy fakt, że wiele banków jak np. Orange Finanse mają w ofercie lokaty z oprocentowaniem... maksymalnie do 1% (czytaj: jednego procenta). W WBK na zwykłym ror, czyli z dostępem do gotówki w każdym momencie, mamy kilkakrotnie więcej.

Regulamin akcji specjalnej 100 zł za konto na 4% w Comperia Bonus 6

19 komentarzy:

 1. Jestem przykładem osoby, która jeszcze nie skorzystała z promocji.
  Chciałem zapytać, czy A) 2 dodatkowe konta oprocentowane 4% można założyć tylko przez kuriera? nie da się ich założyć w oddziale?
  i jeszcze B) czy karty można się pozbyć zastrzegając ją przez Internet, żeby potem uniknąć opłat po zakończeniu promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A - tak, tylko przez kuriera
   B - Skoro bank informuje, że dopiero od 1 lipca będą mieć zastosowania z TOiP, to jeszcze przez ponad rok opłat być nie powinno przy skorzystaniu z tej promocji. Chyba, że coś przeoczyłem.
   Co do zastrzegania karty, sprawdziłem przed chwilą jak to jest w przypadku karty Omni, którą posiadam. Wśród dostępnych opcji nie widzę opcji zmiany statusu "Aktywna" na inny.

   Usuń
  2. Po wprowadzeniu zmian w tabeli opłat jest to już konto NIEGODNE polecenia!

   Usuń
  3. Moim zdaniem dopóki tu mamy 4%, jest godne. Tym bardziej, że nie wiadomo do końca czy tabela opłat będzie nas dotyczyć, a nawet jeśli, to i tak da się to obejść.

   Usuń
  4. a)po zalogowaniu klikasz zamów produkt potem zakładka Konta złotowe i walutowe,wybierasz KONTO GODNE POLECENIA uzupełniasz i w tej samej chwili posiadasz konto nr 2.Analogicznie postępujesz zakładając 3 Konto.

   Usuń
  5. Jak tak zrobisz to owszem założysz konto, ale będzie do kasacji i to w oddziale. Zrobiłem tak jak mówisz i jak się okazało tą drogą nie dostaniesz 4% tylko... 0%.
   Pisałem już o tym kilkakrotnie.

   Usuń
  6. Dokładnie tak jak polcan pisze. Założyłem kilka miesięcy temu konto w taki sposób. Odpowiedź na reklamację była taka, że nie założyłem konta z formularza promocyjnego. Formularz musi mieć w tytule dopisek: >>w promocji "Konto na 4%"<<.

   Usuń
 2. Słoneczne oszczędzanie z Open Finance

  Atrakcyjne oprocentowanie, wpłata kwoty już od 500 złotych, czas trwania 4 miesiące i możliwość wcześniejszej likwidacji - to mocne atuty nowej "Lokaty Pod Słońcem", którą Open Finance SA proponuje swoim klientom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Atrakcyjne czyli jakie? Prześlij jakieś info na maila jak masz, to opiszę dla wszystkich w osobnym artykule.

   Usuń
  2. "Lokata pod słońcem" na 4 miesiące 3,30% w pierwszym i drugim miesiącu, w trzecim i czwartym 2%. Możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek. Można potraktować lokatę przez 2 miesiące i zerwać.
   Jeden problem to, żeby zerwać trzeba udać się do placówki Open Finance.

   Usuń
  3. Od trzeciego miesiąca lokata robi się już zupełnie nieopłacalna. A to że trzeba koniecznie zerwać w oddziale, to już dla większości dodatkowy koszt...

   Usuń
 3. Tabele zmian oplat obejmuja wszystkie konta i te z promocji. Promocja dawala zwolnienie z oplaty za karte do 01.2017 oraz 4% na koncie. Reszta zmian jak np. platne sms powyzej 5szt. na klienta beda obowiazywaly kazdego (w przeszlosci byl to standard tego banku). Generalnie te konta sa nieciekawe do codziennego uzytku, poza traktowaniem ich jako lokaty w okresie promocji.Od 06.2017 zacznie sie ich masowe zamykanie, bo na pewno znajdziemy darmowe konta z zerowym oprocentowaniem i brakiem oplat w innych bankach. Limit transakcji internetowych do 25tys. oraz platne sms totalnie dyskwalifikuje to konto jako glowny rachunek do rozliczania lokat czy wykonywania operacji na wieksze kwoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta w WBK są zoptymalizowane na 12.000 zł więc limit przelewów tutaj praktycznie nie gra roli. Sam trzymam tutaj nieco ponad 12k, reszta ląduje na innych kontach.

   Z smsami będzie można robić przelewy pakietowo - przelewasz dużą sumę na inne konto, z którego będzie możliwość darmowego opłacania małych zleceń.

   Oczywiście po zakończeniu promocji z 4%, czyli za nieco ponad rok konto do natychmiastowego odrzutu

   Usuń
  2. Nie przelejesz duzej sumy przez internet w BZWBK, standardowy limit to 25tys., reszta w oddziale i to platny elixir. TAk rozumiem dla 12 tys nie ma problemu, ale ja pisze o tym koncie, jakby ktos chcial wykorzystywac ten rachunek do lokat z innych bankow.

   Usuń
  3. No tak, ale przecież po to mamy po kilka kont w bankach, by korzystać z nich optymalnie. Raczej nie warto trzymać kasy przeznaczonej na lokaty na koncie na 1%, skoro są konta oprocentowane na stawce grubo powyżej 2%.
   Po to prezentuję co miesiąc ranking kont, by nadwyżkę ponad 12k trzymać na lepszym koncie niż w WBK.

   Usuń
  4. CYTAT: "Raczej nie warto trzymać kasy przeznaczonej na lokaty na koncie na 1%, skoro są konta oprocentowane na stawce grubo powyżej 2%"
   Tu się z Tobą nie zgodzę, mylisz lokatę lub KO z RoR-em. Z KO nie robisz przecież codziennych operacji, a z RORu jak najbardziej, więc ROR oprocentowany na 1% jest zawsze lepszy niż 0% :) Zawsze na zwykłym koncie osad musi być do codziennych operacji, zwykle mam kilka K. Dlatego moje główne konto to dziś WBK (osad kilka K na 1% ponad 12 K na 4%, które jest nienaruszalne) , ale oczywiście najprawdopodobniej jeszcze tylko do końca czerwca 2017.

   Usuń
  5. To przypomnij sobie co ostatnio napisałem o Zośce Pro. Konto oszczędnościowe na blisko 3%, a darmowych przelewów masz od groma i to nawet więcej niż w WBK, bo dochodzą ci dwa expresowe. Na dziś mój bezwzględny nr 1, nawet jeśli trzeba każdorazowo przeliczać by było 10% osadu.

   Usuń
  6. no właśnie 10% na koncie.... jeden hak, drugi hak... dziesiąty... Obowiązkowy ROR do konta znowu z hakami, mnie to nie bawi, dlatego WBK na razie jest odpowiednie. Zamiast dopilnowywać warunków przeróżnych kont mamy też na głowie setki innych spraw zawodowych. Gdyby ta zośka była podobna do optimy to czemu nie. Generalnie od stajni LC trzymam się z daleka, bo węszę przekręt na każdym kroku, oczywiście poza lokatami, bo tam trzymam połowę kapitału :)

   Usuń
  7. Dla mnie warunki Zośki są nie do przyjęcia, zaś wersja Pro jest całkiem spoko. Matematyka od dawna to mój konik, więc wykonywanie w pamięci przelicznika to normalna rzecz. W przypadku idea banku w zasadzie nie trzeba nawet nic liczyć, wystarczy przesunąć jeden przecinek o jedno miejsc. Jest z tym trochę zabawy, ale ja akurat to lubię:-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...