wtorek, 14 czerwca 2016

Lokata Kibicujemy Razem w Idea Bank da 2,75% za awans Polaków


Przybywa lokat związanych z trwającym właśnie Euro 2016. Do omawianej w ubiegłym tygodniu aliorowskiej Lokaty Kibica dołączają dwie kolejne. Lokatę Piłkarską na 3,20% w CA omawiam dziś na PP3, zaś na deser pozostaje Kibicujemy Razem.

Z tej trójki Alior daje w sumie najmniej, na dziś mamy 2.10%, choć jeśli strzelimy kolejne bramki stawka będzie rosła do max 3,00%. Credit Agricole daje od razu 3,20%, ale postawił na tych co mają lub zdecydują się na konto u nich. A co wymyśliła w tym roku najpopularniejsza spośród tej trójki Idea bank?

Niebiescy poszli śladem melonika. Podobnie jak w Aliorze, Idea startuje od stawki 2,00% lecz docelowo nie jest 3,00% a jedynie 2,75% co powoduje, że oferta jest praktycznie najmniej ciekawa. Co powoduje wzrost?

Zdecydowanie zbyt mało by nazwać ofertę ciekawą

Tym razem zamiast premiowania każdego gola lepszą stawką na lokacie, Idea obiecuje podwyższenie stawki do 2,75% pod jednym warunkiem: naszego awansu do kolejnej fazy rozgrywek. 

Anonimowy we wczorajszym komentarzu nazwał tę lokatę strukturą. Nie jest to do końca prawdą. Struktura to w zasadzie zgadywanie co by było, gdyby cała lista warunków została spełniona. I nie jest to proste gdyby, gdyż do spełnienia jest nie jeden, lecz szereg warunków, co znamy chociażby ze struktury e-rentier.

Na lokacie Kibicujemy Razem Idea bank daje 2,75%  zaoferuje tylko za spełnienie jednego warunku - jeśli awansujemy z grupy. Po niedzielnym zwycięstwie jest to realne, chociaż jeszcze nie przesądzone, a więc nie mamy jeszcze pewności, że faktycznie awansujemy.

Należy jednak pamiętać, że w czwartek gramy z Niemcami i wygrana z zachodnimi sąsiadami już daje nam pewny awans. Scenariusz jest co prawda raczej mało realny, ważniejszy jednak jest fakt, że lokatę możemy założyć znając już wynik, na co żadna struktura nigdy nie pozwoli.

Moim zdaniem o awansie rozstrzygnie dopiero ostatnia kolejka, która odbędzie się 21 czerwca. Po ostatnim meczu z Ukrainą dopiero okaże się, czy warunek podwyższenia lokaty będzie spełniony, by zamiast obecnego 2,00% mieć 2,75%.

Po miejmy nadzieję udanym meczu z Ukrainą w dalszym ciągu będziemy mogli założyć tę lokatę, gdyż według regulaminu wniosek o lokatę można składać do 29 czerwca do godziny 22:00. Przy czym zaksięgowanie środków na lokacie musi być najpóźniej do 30 czerwca.

Z  tego powodu raczej nie można mówić tutaj o strukturze. Dlaczego więc skonstruowano tę lokatę w taki sposób? Odpowiedź jest bardzo prosta, bo czas trwania jest bardzo krótki i trwa tylko do 30 czerwca. Więc im później lokatę założymy, tym krócej będzie trwać i mniej zarobimy.

Inna sprawa, że sama lokata jest stosunkowo mało ciekawa. Raz że wymaga posiadania konta, które nie każdy ma czy chce mieć. Dwa, że oprocentowanie wcale nie jest jakoś szczególnie atrakcyjne. Gdybyśmy mieli tutaj 3,00% byłoby zupełnie inaczej.

Ciekawiej byłoby, gdyby stawka rosła za każdy awans, nie tylko za wyjście z grupy. Mało kto przewiduje awans do ćwierćfinału, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by tak skonstruować lokatę kibica, by za każdy awans dawać lepszą stawkę. Mogłaby ona rosnąć do 4,00% tak jak to zaproponował Credit Agricole:)

idea bank najwidoczniej nie potrzebuje nowych depozytów, które szybko zgarnia przy okazyjnych lokatach wakacyjnych. Pozostaje pytanie, czy pojawią się kolejne. Lokata Kibicujemy Razem podpowiada, że raczej w czerwcu na kolejną trójkę nie ma co liczyć, bowiem wtedy omawiana dziś lokata nie miałaby sensu...

Regulamin lokaty kibica w Idea bank

14 komentarzy:

 1. Mozliwe, ze lepszych ofert w IB nie bedzie, ale trzeba pamietac ze "wakacyjne" koncza sie na przelomie 06/07 oraz druga edycja 07/08. Bardziej obstawialbym promocje na koncowke lipca, bo jak do tego czasu nie bedzie ciekawych ofert, to masa kasy od nich odplynie i znow bedzie promocja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja pierwsza wakacyjna kończy się już 25 czerwca i raczej będzie ewakuacja, bo nawet jak awansujemy, to 2,75% to za mało.

   Usuń
 2. Ja właśnie także oczekuję na wiadomość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy dostaliście już premię od YB ?
  Miały być wypłacane wczoraj a tu cisza ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sposób na podniesienie oprocentowania na lokatach. Szczegółowo omawiałem to tu:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2016/03/jak-podwyzszyc-oprocentowanie-lokat.html

   Usuń
 4. Mi wczoraj przyszedł mail, że kwalifikuję się do wypłaty, ale brak moich danych do przelewu. Dziś dopiero uzupełniłem konto. Jak będzie wypłata to prawdopodobnie o tym napiszę osobny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś jeszcze oprócz Marcina ??
   U mnie ani kasy ani maila a numer konta mam wpisany od samego początku !

   Usuń
 5. Jak odnosicie się do propozycji Idei pod tytułem e-rentier 30M ? Wydaje mi się ona dość sensowna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. · Gwarancja zwrotu 100% kapitału

   · Gwarancja zysku !!

   · Okres trwania lokaty – 30 miesięcy

   · W ciągu pierwszego roku wypłata na poziomie 70% wpłaty początkowej!

   · Wypłata co miesiąc 1/15 kwoty lokaty + zysk w miesiącach od 1 do 10

   · Wypłata co miesiąc 1/60 kwoty lokaty + zysk w miesiącach od 11 do 30

   · Gwarantowane oprocentowanie 1% w skali roku co miesiąc

   · Możliwość uzyskania dodatkowych 4% w skali roku co 6 miesięcy (od całości początkowej kwoty!), jeśli zostaną spełnione warunki:   Po 6 miesiącach Firmy mogą wzrosnąć ↗ + 30%/+40% lub spaść↘ - 20%/-30% i warunek wypłaty 4% w skali roku od kwoty początkowej lokaty będzie spełniony
   Z każdą kolejną wyceną widełki rosną o 5% co w ostatnim miesiącu daje ↗ + 50%/+60% dla wzrostu i ↘ - 40%/- 50% dla spadku!!   · Brak opłat za standardowe korzystanie z lokaty

   Usuń
  2. Pomijając dziwny fakt nazywania ewidentnej struktury "lokatą" ciekawi mnie co oznacza tajemnicze ostatnie zdanie:
   "brak opłat za standardowe korzystanie z lokaty"
   Za inne normalne lokaty Idea pobiera jakieś opłaty?

   Usuń
 6. w maju przelew z Ybankingu przyszedł 13-tego

  OdpowiedzUsuń
 7. I jak z ta toyota? Sprawdzalem wlasnie i lipa - brak maila. Ktos dostal?

  OdpowiedzUsuń
 8. No właśnie, jest już wieczór i brak maila. Rano wysłałem im zapytanie, ale oczywiście bez odpowiedzi do tej pory...

  OdpowiedzUsuń
 9. To pocieszające, że inni też nie dostali, bo już myślałem, że jakichś warunków nie spełniłem. Tu nadal pusto.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...