wtorek, 7 czerwca 2016

741 zł za otwarcie konta Firma to Ja w Idea bank w promocji Premiowanie za bankowanie


Dziś dla odmiany dzień poświęcony dla firm. Bloga czytają nie tylko zwykli ludzie, ale także i przedsiębiorcy, lub tacy co planują nimi zostać. Stąd od czasu do czasu prezentuję najciekawsze konta dla firm dostępne na rynku. 

Na PP3 znajdziecie najnowszą ofertę w mBanku, w której do zgarnięcia jest znów 600 zł za płatności do ZUS. Nieco więcej, bo 741 zł, oferuje dla przedsiębiorców niezwykle popularny Idea bank.

Firmom można nieco zazdrościć, bo tak w przypadku mBanku jak i Idea banku z promocji mogą skorzystać tak nowe firmy jak i obecne. W mBanku wystarczy złożyć odpowiedni wniosek na konto Start lub Komfort, a co u niebieskich?

62 zł na miesiąc w sumie 741 zł


Tutaj można złożyć wniosek widoczny poniżej.

Link dla firm pozwalający na zgarnięcie nawet 741 zł w Idea bank

Nowi mogą jak zwykle założyć konto Firma to Ja bez problemu, zaś obecni posiadacze tego rachunku mają warunek, by w ciągu ostatnich trzech miesięcy
  • nie było płatności przychodzącej z zewnątrz (polecenie przelewu, wpłatomat) 
  • nie było obciążania rachunku przelewem na minimum 1000 zł, kartą na 400 zł przelewem do ZUS i US
Idea bank będzie premiować różne czynności, zebrane na poniższym screenie:


Za cztery czynności można zgarnąć różne premie

Ale chociaż po zsumowaniu powyższych liczb dostajemy aż 136 zł, to Idea bank zastrzega sobie, że maksymalna kwota premii na miesiąc to tylko 62 zł. Skoro mamy ograniczenie kwotowe co do premii, łatwo skalkulować sobie jakie saldo warto utrzymywać. 

1. Premia za saldo: od 12 zł do 49 zł
Maksymalnie możemy za saldo otrzymać 49 zł i tyle dostaniemy za trzymania na koncie od 30.000 zł w górę. Ale przy mniejszym saldzie premia będzie mniejsza według poniższej tabeli.


Szkoda że nie jest tak na zwykłym koncie...

Jak widzimy premia jest przyznawana odla salda wynoszącego od 5000 zł i wynosi 12 zł. Łatwo widoczna jest zasada podnoszenia stawki: za każde dodatkowe 5000 zł dostajemy kolejne 12 zł. Ech, szkoda że nie jest tak na zwykłym koncie.

2. Premia za użycie wpłatomatu: 25 zł
Jeżeli we wpłatomacie wpłacimy minimum 1000 zł, dostaniemy za to aż 25 zł. Rzecz fajna, aczkolwiek trudna, jeśli chodzi tutaj o ruchome wpłatomaty, którego sam osobiście nigdy na oczy nie widziałem.

3. Premia za przelew do US/ZUS: 37 zł
Kolejna premia dotyczy pierwszego w miesiącu przelewu do ZUS lub US na kwotę minimum 250 zł. Niewiele mniej aniżeli na rachunku firmowym w mBanku, gdzie otrzymujemy 50 zł za przelew do ZUS + jedną płatnść kartą o czym dziś na PP3.

4. Premia za fakturę w Idea Cloud: 25 zł
Dla premiowania konieczne jest posiadanie Idea Cloud. Za poprawne wystawienie faktury w bankowości internetowej Idea Cloud i jej opłacenie na kwotę nie mniejszą niż 100, dostaniemy kolejne 25 zł. 

Link dla firm pozwalający na łatwe zgarnięcie nawet 741 zł w Idea bank

Patrząc na powyższe 4 punkty łatwo zobaczyć, że wystarczy spełnić dwa warunki by zgarnąć maksymalną premię. Wniosek z tego prosty, że nie trzeba nawet mieć salda na odpowiednim poziomie, by zgarnąć tyle ile się da. 


Promocja będzie trwać podobnie jak w mBanku przez 12 miesięcy. Mnożąc 62 przez liczbę miesięcy w roku otrzymujemy kwotę 744 zł, ale i tutaj bank dał ograniczenie o 3 zł mniejsze, stąd w tytule artykułu 741 zł premii za konto w Firma to Ja.

Słowem fajne konto dla firm. Gdyby podobne konto obowiązywało dla Kowalskiego, byłby to niewątpliwy hit. Niestety Kowalski dowiaduje się o czynnościach odwrotnych, wiemy już bowiem dobrze co szykuje nam WBK oraz T-Mobile.

Szczegóły w regulaminie promocji Premiowanie za bankowanie 

1 komentarz:

  1. Od premii należy zapłacić podatek, przy istniejącej działalności konieczna będzie także zmiana wpisu w CEIDG w zakresie nr konta.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...