piątek, 3 czerwca 2016

Jak najlepiej oszczędzać - konkurs tylko dla czytelników FpG


Dziś będzie bardzo nietypowo. Lubimy akcje specjalne, których nie ma na stronach banku, a są dedykowane blogerom finansowym. Dają one możliwość zgarnięcia dodatkowego bonusu, którego nie ma w standardowej ofercie.

Drobne kwoty jakie zbieramy na różnych promocjach omawianych na tym blogu łatwo przehulać. Warto więc może odłożyć ją na bankowego Savera, lub zainwestować w jakiś ciekawy program oszczędnościowy.

Dziś na PP3 omawiam dość ciekawą platformę Goldsaver, która umożliwia odkładanie dowolnej kwoty na sztabkę złota. Firma ta umożliwia blogerom przeprowadzenie konkursu, którego zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród... komentarzy pod niniejszym artykułem:)

To pierwszy tego typu konkurs i mam nadzieję, że nie ostatni. Do wygrania jest srebrna moneta lokacyjna 1/2 uncji srebra próby 999 o wartości 50 zł, widoczna na poniższym zdjęciu.Co trzeba zrobić by wygrać? Wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytania konkursowe oraz zamieścić je w komentarzach. Brane pod uwagę będą tylko komentarze pod tym artykułem:

Pytania edukacyjne:
1. Ile gram złota jest w jednej uncji?
2. Która mennica stanowi filar grupy Goldenmark? 

Pytanie kreatywne:
3. Jaki jest według Ciebie najlepszy sposób oszczędzania pieniędzy?

Termin konkursu: do 19 czerwca 2016 do godz. 23.59
Komentarze zamieszone po tym terminie nie będą brane pod uwagę 

Spośród wszystkich dobrych odpowiedzi na pytania edukacyjne, zostanie wybrana jedna najbardziej kreatywna, według zasad zawartych w regulaminie konkursu. Podpowiem, że odpowiedzi na pytanie edukacyjne można znaleźć dziś na PP3, albo na tej stronie.

Ponieważ odpowiedzi można zamieszczać jako Anonimowy, pozostaje pytanie jak przyznać nagrodę anonimowemu? Sprawa wygląda tak, że wyniki konkursu zostaną podane za pomocą mojego komentarza.

Zwycięzca powinna skontaktować się ze mną mailowo podając imię i nazwisko oraz adres do dostarczenia przesyłki wraz z telefonem dla kuriera. Macie na to 2 dni od momentu publikacji, zaś nagroda powinna dotrzeć w ciągu 30 dni od dnia otrzymania danych adresowych.

Regulamin konkursu dotyczącego srebrnej monety Goldsaver

Ciąg dalszy: Rozstrzygnięcie konkursu Jak najlepiej oszczędzać

17 komentarzy:

 1. Mennic w Polsce jest niewiele.
  Zainwestuj w złoto szczere!
  Sztabkę złota fajnie mieć
  Waży ona całe sześć dwadzieścia dwa razy pięć (6,22x5 - 31,1)
  Goldenmark firma złota
  Potrzebuje wsparcia "trocha"
  Siły swoje oprzeć trzeba
  Na filarach "z mocy nieba"
  Mennica Wrocławska filar to mocny
  Okazuje się bardzo pomocny.

  Pytanie kreatywne:

  Jest to niewątpliwie pytanie rzeka, tutaj nie idzie ująć tego rymem i każdy użytkownik ma inne sposoby. Co się tyczy kreatywności, czy jej braku ... Ja osobiście lubię oszczędzać w sposób dość bezpieczny czyli głównie są to lokaty krótko i długoterminowe, oszczędności można szukać i w życiu codziennym np robiąc mniejsze zakupy, czy odpowiednio planować wydatki. Można również korzystać z wynalazków naszych czasów np pellatory czyli tutaj oszczędność wody. Kolejnym sposobem jest wspomniany przez autora Bloga Ybanking, który sprawdzam od kilku dni i prezentuje się on niezwykle ciekawie. Na zakończenie jeszcze dwa takie niespotykane pomysły. Jak jestem w sklepie i płacę gotówką to jak otrzymam w reszcie monety 5 zł to wrzucam je do skarbonki, kiedy skarbonka waży już trochę wpłacam pieniążki i można dalej je kierować na lokatę. Ostatnia rzecz to może nie jest jako takowe oszczędzanie, ale raz w tygodniu liczę na cud i gram w Lotka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ad 1. 31,103
  Ad 2. Mennica Wrocławska
  Ad 3. Inwestowanie w siebie. Należy też unikać niepotrzebnych wydatków. Robiąc codzienne zakupy sprawdzać gdzie jest taniej, a nie najbliżej. Przymierzając się do większych wydatków (nie tylko jak zakup domu czy samochodu, ale nawet pralki czy lodówki) porównać ceny w kilku miejscach, zasięgnąć opinii znajomych czy fachowca jeśli nie orientujemy się w danej branży. Warto mieć rezerwę finansową na czarną godzinę, by unikać kredytów (szczególnie tych z ratami za zero). Na koniec oszczędzone pieniądze lokować w wielu miejscach: od prostych i bezpiecznych lokat, przez fundusze inwestycyjne czy dywidendowe na nieruchomościach i obligacjach kończąc. Można także spróbować IKZE. Wszystko dostosowując do naszego budżetu i planu wydatków. Nie inwestujemy długoterminowo pieniędzy których potrzebować będziemy np za pół roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym to ja ustalała wyniki tego konkursu już byś wygrał. Jedna mała uwaga a propos zakupów: "robiąc codzienne zakupy sprawdzać, gdzie jest taniej a nie najbliżej". Powinno być rozwinięcie: "zanim pojedziesz na drugi koniec miasta po 5 plasterków wędliny, jogurt i musli (mówimy wszak o codziennych zakupach) zastanów się czy warto oszczędzić 2 złote wydając 5 na benzynę/bilety MZK". Co do inwestowania w siebie - złota myśl. Firmę mogą znacjonalizować, dom mogą odebrać aby osiedlić w nim lumpy w ramach 'sprawiedliwości społecznej', pieniądze mogą 'wymienić' na nowe (vide wymiana pieniędzy z lat 50tych)ale to co się ma w głowie mogą odebrać tylko razem z życiem. Anielka

   Usuń
  2. Masz rację. Użyłem zbyt dużego skrótu myślowego. Oczywiście nie ma sensu jechać 60km do najtańszego centrum handlowego po bułki na śniadanie :]. Do wszystkiego trzeba podchodzić z głową.

   Usuń
 3. Ad.1 31,1 g
  Ad.2 Mennica Wrocławska
  Ad.3 Kupować... więcej, gdy jest taniej.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. 31,103
  2. Mennica Wrocławska
  3. Lokaty do sumy gwarantowanej przez BFG. Lepiej zaoszczędzić mniej ale pewnie i bezpiecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. 31,1034768 GRAM
  2. MENNICA WROCŁAWSKA
  3. INWESTOWANIE ALTERNATYWNE

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. 31,103 gram
  2. Mennica Wrocławska
  3. Ogólna świadomość w każdej sferze. Jeden najwięcej zaoszczędzi dokupując euro/funty, gdy są tanie by potem spłacać kredyt. Inny, gdy przeanalizuje swoje wydatki i zobaczy np ile przepieprza na fajki po czym kupi epapierosa. Lub.. rozmawiam niedawno z ekspedientką w sklepie, która mi opowiada jak ją inna klientka zachęcała do oszczędzania na zasadzie odkładania 2 lub 5zł monet do słoika. Zamalowanego i zaklejonego najlepiej. W przypadku niewielkich zarobków nie czuje się tego tak mocno jak odłożenie na początku miesiąca np 200-300zł, a na koniec z reguły brakuje by odłożyć. Więc regularność i małe kwoty działa. Ta klientka, co zachwalała metode, cieszyła się, że już 4000 odłożyła i planują wakacje za to.
  Jesteśmy na tyle różni i mamy różną sytuację, że nie pokusiłbym się o uniwersalny konkretny przepis. Po prostu świadomość i zastanowienie się czasem co wydaję, gdzie mogę oszczędzić lub jak oszczędzić.

  OdpowiedzUsuń
 7. C. D. Nastąpi?

  OdpowiedzUsuń
 8. 1 Trojańska uncja wykorzystywana w jubilerstwie to 31,1034768 grama
  2 Filarem Goldmarku jest Mennica Wrocławska
  3 Najlepszy sposób oszczędzania: ɔɐʍɐpʎʍ ǝıN

  bankobranie.sv9w@gishpuppy.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dodam tylko... ǝıuqǝzɹʇodǝıu ɔɐʍɐpʎʍ ǝıu

   Usuń
 9. 1. 31,103
  2. Mennica Wrocławska
  3. Jedynie inwestowanie w siebie przynosi efekty :)
  Żyjemy w niepewnych czasach i trzeba być przygotowanym na różne opcje np ewakuację w ciągu 15 minut z tym co masz pod ręką.
  W tej sytuacji opłaca się mieć dobrej jakości przedmioty które możesz zabrać ze sobą np zegarek, buty, portfel, komórka itp i... to co masz w głowie.
  Nauka języka, podnoszenie kompetencji zawodowych, wysoki poziom kultury osobistej i wiedzy ogólnej pozwoli Ci funkcjonować na niezłym poziomie w każdym miejscu na kuli ziemskiej. Znaleźć pracę, kontakty, nowe lokum, nowe zabawki ...
  Inwestycja w siebie i mobilność to podstawa w obecnych czasach :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. 31,1 g
  2. Mennica Wrocławska
  3. Najlepszy i jedyny sposób oszczędzania pieniędzy to wydawać mniej niż wynoszą nasze dochody. Inaczej nigdy nie oszczędzimy. Więc jeżeli jeszcze nie oszczędzamy, możemy zacząć oszczędzać na 2 sposoby: 1 sposób zacząć mniej wydawać, 2 sposób zwiększyć swoje dochody. Powyżej koledzy już opisali sposoby zarówno na zmniejszenie wydatków oraz sposoby na zwiększenie dochodów poprzez inwestycje ja dodam jeszcze, że zwiększyć dochody można również poprzez wysłanie żony do pracy (lol) a tak na poważnie poprzez podjęcie dodatkowej pracy przez członka rodziny.

  A tak pozatym to najważniejsza jest świadomość ludzi, że oszczędzać można tylko trzeba do tego świadomości. A jednym z dobrych podnosicieli świadomości jest np. ten blog.

  To pisałem ja Rafał H. - Jastrzębie-Zdrój.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. 1. 31,1 g
  2. Mennica Wrocławska
  3.
  a)kontrola i dyscyplina w wydatkach
  b)konta oszczędnościowe, lokaty z promocyjnym oprocentowaniem
  c)lekkie drobne oszczędzanie tzw. zaokrąglone kwoty(np.Smart Saver)podczas zakupów kartą czy za płacenie rachunków przelewem
  d)brać udział w promocjach bankowych korzystając z wiedzy i poleceń np. FpG, a zaoszczędzone w ten sposób bonusy dalej inwestować
  e)fundusz inwestycyjne, emerytalne, bony i obligacje skarbowe
  f)inwestowanie w spółki dywidendowe, ale tylko w duże, sprawdzone i markowe firmy, wypłacające dywidendy od wielu lat
  g)złoto, biżuteria to uniwersalne środki płatnicze na całym świecie, nie poddają się inflacji, dobre na trudne czasy, na wszelkie zawirowania na świecie, wymienialne na inną walutę, towary czy inne dobra (mała dygresja: tak też było podczas II wojny światowej-moja babcia biżuterię ze złota wymieniała na lekarstwa dla dzieci, żywność, buty).
  Pozdrawiam Dorota

  OdpowiedzUsuń
 12. 1. 31,1 gram
  2. Mennica Wrocławska
  3. Nie ma idealnego dla wszystkich sposobu na oszczędzanie, ponieważ wiele zależy od tego ile zarabiasz, ile masz wydatków, czy posiadasz zgromadzone oszczędności i w jakiej wysokości.
  Bezsprzecznie najbardziej uniwersalnym sposobem jest rozsądne wydawanie, czyli kupowanie produktów oraz usług, które są nam niezbędne i z których będziemy korzystać. Przy chwili wolnego czasu można śledzić różne promocje zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, szczególnie produktów o wysokiej wartości, ponieważ różnice mogą być znaczące. Pamiętaj, że nie cena, a jakość powinna być decydująca - na dłuższą metę czasami jest bardziej opłacalna. Warto pomyśleć o własnej analizie wydatków wpisując na bieżąco wartości z paragonów do tabelki np. w Excelu.
  Jeśli część pieniędzy zostanie niewykorzystanych, mogą one pracować na koncie oszczędnościowym aż do uzbierania na tyle wysokiej kwoty, by otworzyć lokatę lub zainwestować. Część środków lepiej pozostawić na koncie oszczędnościowym, aby w razie nieprzewidzianych wydatków można byłoby je wypłacić, nie tracąc wszystkich odsetek.
  Jeżeli ma się już zgromadzone oszczędności w odpowiednio wysokiej kwocie, warto sprawdzać rankingi lokat i wybrać najlepszą dla siebie ofertę. Inwestycje m.in. w fundusze, obligacje, kruszce, w przeciwieństwie do lokat, są związane z ryzykiem utraty części środków, dlatego początkującym doradziłbym zdobyć informacje odnośnie wybranej opcji i zacząć od niższych kwot. Zysk może się okazać wyższy niż w standardowych lokatach.
  Dla tych, którzy szczególnie są zainteresowani zwiększeniem swojego budżetu, poleciłbym wzięcie udziału w przedstawianych przez FpG promocjach bankowych, oferujących wysokie premie, moneyback czy bezpłatne dodatkowe usługi; platformie Ybanking, zwiększającej zyski z lokat i kredytów oraz pogłębianie swojej wiedzy w tej dziedzinie, by umiejętnie czerpać z tego jak największe korzyści i nie dać się wyrolować. :) Bartosz

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. 31,103 g
  2. Mennica Wrocławska
  3… Żeby oszczędzać trzeba zarabiać więcej niż się wydaje na życie… więc znajdź dobrego pracodawcę. Daj więcej niż oczekuje – jak to doceni zadowolone będą obie strony, jak nie – szukaj dalej. Możesz też postawić na siebie …
  Na początek zacznij oszczędzać na co dzień – ubrania, buty kupuj na wyprzedażach, jedzenie w tanich sklepach, elektronikę przez internet. Próbuj we własnym zakresie zrobić remont w domu – pomalować ściany czy położyć tapety, kafelki, naprawić samochód, lodówkę lub pralkę. Generalnie nie przepłacaj i targuj się jak wydajesz swoje pieniądze.
  Pamiętaj - czasami trzeba zainwestować żeby zacząć oszczędzać.
  Pilnuj porządku w finansach – rób comiesięczny bilans oszczędności. Jak jest ujemny to jest to to sygnał ostrzegawczy ! Przyjrzyj się dokładnie wydatkom i zobacz na czym można dodatkowo oszczędzić (rachunki, jedzenie, auto).
  Oszczędzaj mądrze i bezpiecznie. Oceń czy stać cię na ryzyko. Jeżeli uznasz, ze nie – czytaj np. bloga Marcina FpG– znajdziesz tu wszystkie możliwe sposoby na oszczędzanie - będą to zapewne lokaty, ale sporo można wyciągnąć na jako „wyjadacz wisienek” :).
  Dzięki temu blogowi oszczędzisz duuużo czasu - to też jest cenne !
  Zachowaj dyscyplinę finansową – ever - kasę wydawaj mądrze. Jak zaczniesz oszczędzać po pewnym czasie będą zyski – to wymaga czasu i cierpliwości.
  Na przyjemności staraj się wydawać dopiero pomnożone pieniądze…
  Postaraj się mieć kilka źródeł dochodów – pamiętaj że stół stoi stabilnie na czterech nogach, na trzech jest też jest ok, na dwóch słabo a na jednej to już duże ryzyko – ciężko oszczędzać a i łatwo o wywrotkę !

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękuję wszystkim za udział w konkursie.
  Zgodnie z regulaminem informuję, że wyniki konkursu opublikowałem w osobnym artykule:
  http://moneyafterhours.blogspot.com/2016/06/rozstrzygniecie-konkursu-jak-najlepiej.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...