czwartek, 10 sierpnia 2017

2,50% na koncie oszczędnościowym w Getin teraz dla każdego


W środę omówiłem nowe konto lokacyjne na 2,50% jakie nieoczekiwanie zaoferował Alior bank. Po bliższej analizie okazuje się być nie tak ciekawe na jakie wygląda na pierwszy rzut oka. Potwierdzacie to zresztą w licznych komentarzach.

Od sierpnia nieoczekiwanie zmiany nastąpiły także na koncie oszczędnościowym w Getin, gdzie mamy również 2,50%. Taka stawka obowiązuje co prawda od dłuższego czasu, ale była to oferta tylko dla nowych klientów. Ale nareszcie teraz tak już nie jest:)
Nieoczekiwanie oferta jest dostępna dla wszystkich. Bank nazywa ją szumnie ofertą specjalną choć tak nie jest. Na blogu oferta specjalna zarezerwowana jest dla promocji z podwójną premią jedną od banku, drugą od organizatora. Tutaj można jednak traktować to jako ofertę podwójną: dla nowych klientów w dowolnej postaci + starych.

Tutaj otworzysz konto oszczędnościowe w Getin na 2,50% do 100.000

Pisząc nowy klient w dowolnej postaci mam oczywiście na myśli nie tylko nowego klienta, który nie jest notowany w bazie danych, ale także nowego wracającego po dowolnym czasie. Tak się składa, że konto w Getin zamykałem dwa razy w 2014 oraz w czerwcu, gdy się okazało, że bank nie zamknął mi prawidłowo konta.

Według regulaminu mogę wracać po 2,50% oferta jest bowiem dla... posiadacza konta oszczędnościowego. Fajny zapis, który stosować mógłby każdy bank. Wygląda więc na to, że tutaj mamy prawdziwego konkurenta do konta w Millennium.

Dla przypomnienia można w Getin wpakować do 100.000 zł i odsetki dostaniemy uczciwie pod koniec każdego miesiąca czyli nie ma tu kombinowania z wypłatą dopiero po 4 miesiącach jak w Aliorze. I to po spełnieniu dodatkowych warunków z czym melonik już zdecydowanie przesadził. 

Jak dla mnie dobra alternatywa po tym jak skończy się promocyjne oprocentowanie w Millennium. Zamiast bezsensownie przenosić środki do Optimy, gdzie od dawna mamy już tylko 2.20%, można ewakuować się do Getina i nie martwić się czy po powrocie będziemy mieć promocyjne oprocentowanie u bordowych.

Tutaj otworzysz konto oszczędnościowe w Getin na 2,50% do 100.000

Oferta jest ograniczona czasowo. Można do niej przystąpić tylko do 30 września 2017. Dla mnie to idealnie dobrany termin, bowiem oprocentowanie 2,50% w Millennium kończy mi się pod koniec września, więc nie powinno być problemu z przeniesieniem ich do Getin.

Getin należy do trudnych banków i wielu klientów ma do zielonych dużo uprzedzenia. Owszem zdarzają się tutaj różne cuda, ale odsetki zawsze wypłacają w porządku. Sam założyłem tutaj konto dla lokaty na 12% w zamian za co trzeba było konto utrzymywać przez 2 lata.

Odsetki były bez problemu, podobnie jak dla każdej lokaty zakładanej przez pośrednictwo Open Finance. Podobnie nie powinno być problemów z płatnościami za konto. a jak wszędzie jedna wypłata z konta jest darmowa, więc to lepsza opcja aniżeli lokaty w Idea bank na 2,50%.

Na koniec mała uwaga dla długoletnich posiadaczy konta w Getin, którzy mają tutaj więcej niż jedno konto oszczędnościowe. Bank informuje, że promocyjnym oprocentowaniem objęte jest tylko najstarsze indywidualne konto oszczędnościowe. Dziwny wymóg, ale warto nie pomylić się z przelewem na właściwe konto.

Regulamin oferty specjalnej Na nowe środki

9 komentarzy:

 1. stare konta oszczędnościowe mają dzienną kapitalizację i nie są objęte promocją. Sam mam takich sześć. Ale nie było problemu z otwarciem nowego KO już z miesięczną kapitalizacją i od wpłaty będzie ono objęte promocją (wszystkie wyjaśnienia od konsultanta pocztą wewnętrzną)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto jednak zaznaczyc ze jest to oprocentowanie nowych srodkow vs 27 lipca, które sa analizowane kazdego !!! dnia a nie tylko w dniu wplaty.
  Trzeba takze zwrocic uwage na fakt ze srodki mozna doplacac tylko do konca wrzesnia. Po tym czasie kolejne srodki, nawet jesli beda nowe nie beda juz oprocentowane na 2,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To że bank analizuje środki każdego dnia na KO jest wbudowane w definicję konta oszczędnościowego. W końcu możesz wpłacić środki nawet na jeden dzień w dowolnym dniu miesiąca, a bank i tak musi Ci za to zapłacić odsetki.
   Bardziej skomplikowanie wygląda to w Millennium jak posiada się limit w koncie. Gdy ewakuuję go na zewnątrz, wtedy z automatu saldo objęte stawką 2,50% maleje u mnie o kilkadziesiąt tysięcy czyli tyle ile wykorzystuję na limicie.
   Z tego powodu najrozsądniej ewakuować na zewnątrz na tydzień wszystkie środki czyli cały limit + 100 tys z konta oszczędnościowego. Dzięki sposobowi MasterGrega jest możliwy taki przelew za jednym zamachem, więc nie ma z tym problemu.

   Usuń
 3. Polcan. a wiesz moze ile czasu musi wklad leżeć na kontach oszczędnosciowych lub osobistych aby zaksiegowali ci to jako podstawę do naliczenia odsetek za konkretny dzień? Np. jak wrzucę na konto oprocentowane w jakikolwiek sposób kasę na 3 godziny i po tym czasie wycofam na inne to jest to podstawa do naliczenia odsetek czy to muszą być co najmniej 24 godziny?
  W getinie mam i osobiste i oszczędnościowe. Kilka dni temu wysofałem 100k i aktualnie mam saldo na zero. Widzę że promocja na nowe srodki jest do 30 września a pieniądze wolne bedę miał dopiero 11 listopada. zastanawiam się czy zamknać te konta (wypwoiedziec ramową) czy dać sobie spokój i poczekać az dadzą nową ofertę na nowe środki, ale nie wiadomo co zrobią po 30 września. być może tak jak w Optimie zrobią nową promocję ze srodkami na dzień np 20 wrzesnia.generalnie to z tym getinowymkontem nie było żadnego problemu - ale trzeba uważać aby nie majstrować przy zgodach marketingowych i wyciagach (muszą być elektroniczne z tego co pamietam)bo wtedy traci się promocyjne oprocentowanie. Generalnie to lokaty i konta kwartalne ruszyły ciupinkę do góry. Czekamy na przedłuzenie trendu.
  I jeszcze jedno. Da sie jakoś w Neobanku założyć promocyjną lokatę np tą obecną na 2.6% gdy byłem już raz klientem? Rozwiazałem umowę o portfel ale nei wiem czy warto starać się jeszcze raz bo raczej już jej nie dostanę - chyba ze tam jest limit. Tam jest 400k a ja wykorzystałem tylko 200k. Więc moze jest jeszcze szansa aby otworzyć jeszcze raz na 200tys?
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszą być na tzw. przetwarzaniu nocnym. Innymi słowy środki muszą się zaksięgować wieczorem (niestety różne banki mają różne godziny przyjęcie środków) i rano możesz je już eksportować na zewnątrz. Bank na koniec miesiąc przyzna Ci odsetki za ten dzień.
   Niestety jak wspomniałem różne są godziny limitowe. W jednym banku jest to 20.00 w innym 21:00. jeśli zrobisz przelew po godzinie granicznej bank zaksięguje przelew dopiero dnia następnego, więc stracisz jeden dzień.

   Co do pytania o neo, to niestety jest to lokata dla nowych. Sam bym ją założył, ale byłem tu już klientem...

   Usuń
 4. Byłem na wakacjach dwa tygodnie, a tutaj wszędzie w finansach kolosalne zmiany. Jeśli ktoś nie śledzi na bieżąco to niestety, ale jest słabo... biorę się za zaległości!

  OdpowiedzUsuń
 5. No tak. Dzięki za info. Myślałem że można tak przerzucać z konta na konto i przy darmowych przelewach mając konta osobiste na jakimś procencie dublować sobie oprocentowanie w ciagu dnia. Trudno.
  Neobank dużo daje , ale tylko raz jak widać. Podobnie chyba IDEA wiec te promocje to na razie raz w zyciu, ale jak ich przyciśnie to dadzą i dla byłych klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da się. Ale ma to też plus. Jeśli posiadasz limit w koncie, można zasilać inne konta metodą PingPonga i bank nie zaliczy tego jako wykorzystanie limitu. To darmowy dzień na korzystanie z kasy banku nawet tam gdzie limit nie jest darmowy. Spełnisz dzięki temu warunek przelewu w każdym banku na dowolną kwotę:)

   Usuń
 6. MOżna też zamiast do Optimy przeieśc do DBanku na oszczędnościowe Plus. Jak ktoś już miał 2.55%/4mc to zamknąc konto i otworzyć jeszcze raz. zamknnięcie konta trwa tyle co rajd listonosza od twojej skrzynki pocztowej do Działu Kart i Utrzymania Rachunków.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...