poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Idea bank się wyłamuje - lokata Tylko Teraz na 2,60% w trzech wariantach


A to niespodzianka - w Idea bank mamy pierwszą podwyżkę na lokacie. Pojawiła się bowiem dobrze nam znana lokata Tylko Teraz ze stawką wyższą niż 2,50% które było zacementowane od dłuższego czasu.

Dziś skoczyła mi się lokatka u niebieskich. Lokatka bo na niewielką kwotę wpakowaną nie dla zysku, ale raczej dla czystej obserwacji co też poczynią w dniu jej zapadalności. I warto było, bo pierwszy raz od niepamiętnych czasów mamy tutaj stawkę powyżej minimum bo 2,60%:)


Oczywiście z samego rano ową lokatkę ze śmiesznym 0,01% skasowałem, chociaż nosiła nazwę... Wielki Procent:) Przejrzałem co też niebiescy mają w ofercie i nie znalazłem nic. Ot dalej stare gierki z lokatą zmuszającą do założenia konta o czym pisałem całkiem niedawno.

Lokata WIELKI PROCENT wg Idea bank - stawka 0,01%
Tymczasem po południu Idea bank wyłamała się i podniosła wreszcie stawkę do poziomu do jakiego przywykliśmy u rudych. I to bez bzdurnego wymagania konta przez co na chwilę obecną jest to najciekawszy depozyt na rynku.

Z tego też powodu po dłuższej przerwie warto zalogować się do ybankingu by nieco podnieść stawkę. To już nieco zapomniany sposób podkręcania lokat, bo też niebiescy bardziej robili nas w konia aniżeli oferowali coś godnego uwagi. Teraz jednak chwilowo jest inaczej.

Tutaj podniesiesz stawkę 2,60% na lokacie Tylko Teraz w Idea bank

Obstawiam jednak, że tym razem ta lokata nie będzie długo w ofercie jak było do niedawna z lokatą Wielki Procent, gdzie 2,50% zastygło w bezruchu przez wiele nie dni, lecz tygodni dopóki nie rozczłonkowano je na wariant z Plusem i 'Minusem'. 

No to dawaj, wybieram oczywiście wariant dwumiesięczny, choć do wyboru jest też wariant kwartalny i 4 miesięczny. Jakie warianty wy wybieracie?

Znów lokata widmo - bez możliwości korekty

UWAGA:
Przed chwilą założyłem tę lokatę, ale niestety domyślnie zakłada się ona na 4 miesiące. Nie ma możliwości jej zerwania bo pokazuje się... puste pole bez klawisza Zerwij. Jak po kłopoty to do niebieskich...

17 komentarzy:

 1. @polcan, czyli piszac jakis czas temu mialem racje, ze IB zaoferuje cos lepiej niz 2,5%, bo nadszedl czas zakonczenia lokat poprzednich edycji przypadajacy na koniec sierpnia.
  Wybralem 3 i 4-mies. Akurat poczatkiem pazdziernika mam koniec innych edycji, takze taki termin bardziej mi odpowiada.
  Obstawiam, ze lepsza oferta w IB moze na poczatek pazdziernika (ale to watpliwe jak nalapia dosyc na "tylko teraz"), generalnie beda znow szukac koniec listopad i grudzien(bo mysle , ze wiekszosc wybierze takie terminy) z tych "tylko teraz". 2-mies nie daja dobrych perspektyw na odnowienie, chyba, ze ktos potrzebuje srodki wlasnie po takim okresie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wybieram zawsze najkrótszy okres, bo nie ograniczam się tylko o Idea bank i chętnie wybieram inne opcje, a niegdy nie wiadomo jaki bank czym może zaskoczyć.
   Te cyrki jak obecny z brakiem możliwości zerwania i blokowaniem środków czy przymusowe wylogowanie z powodu nieoczekiwanego błędu xxx są mocno irytujące. Nie spotkałem czegoś takiego w żadnym innym banku.

   Usuń
  2. Zakładając lokatę 4-miesięczną należy ją opłacić najpóźniej jutro (29 sierpnia) inaczej ekspirować będzie w Sylwestra i klient straci 3 dni bez oprocentowania.

   Usuń
  3. @Anon 19:09
   Można włożyć na lokatę na 3 dni lub 3x na PING-PONGa, wiadomo, że nie na 2,6%, ale bez przesady, że 3 dni bez oprocentowania...

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 2. Odświeżyłem stronę Idea bank 3 razy - dalej nie ma możliwości edycji lokaty w bankowości elektronicznej, chociaż środki zniknęły z konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udało się zerwać lokatę dopiero teraz i założyć na krótszy okres:)

   Usuń
 3. Wybrałeś dzisiaj wariant 2. miesięczny - założysz jutro 29.08.2017 r. i skończy się w niedzielę 29.10.2017 r. Lepiej już działać 30.08.2017 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcę wybrać 2 miesięczny i ponowię próbę za dwie godziny.
   Dla mnie nie gra roli kiedy się kończy, jeśli przypada na sobotę lub niedzielę zawsze można na dzień, dwa przerzucić środki na Zośkę Pro.

   Usuń
 4. Wstrzelili mi się, bo jutro kończy mi się kilka lokat w Toyocie. Złożyłem wnioski na 2, 3 i 4 miesiące. Jak się prześpię, to jutro zadecyduję na jaki okres założyć. Jutro pójdzie przelew z Toyoty prościutko na lokatę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejne potwierdzenie trendu w rosnącym oprocentowaniu lokat. mała rzecz - a cieszy. Przy zapowiadanej stabilizacji inflacji na poziomie 1.7% w 20017 i 1.5% w pierwszym kwartale 2018 każdy ułamek cieszy choć nei ukrywajmy... To są grosze. Ciekawe tylko ile to potrwa... Sama nazwa tej lokaty sugeruje że neizbyt długo tym bardziej ze jest to wyżej niż oprocentowanie promocyjne dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki tytuł powinien mieć przelew zakładający lokatę? Kiedyś był nr wniosku, ale teraz nie widzę takowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mailach potwierzajacych zlozenie wniosku mam jego numer i to wpisuje w przelewie, uzywam starego systemu IB i tak to dziala jak dawniej.

   Usuń
  2. Ale w Idea Cloud nie przychodzi mi żadne potwierdzenie założenia lokaty na maila. A jak wygeneruje potwierdzenie założenia lokaty to w miejscu: numer lokaty jest: - .

   Usuń
 7. Już wiem. Po prostu numer wniosku nie pojawił się od razu po założeniu lokaty. Zalogowałem się ponownie i już był.

  OdpowiedzUsuń
 8. puscilem przelew bez zadnej nazwy i tez lokata sie zalozyła.
  moje lokaty w idea koncza sie we wrzesniu wiec ciekawe co wtedy wymysla jak beda miec znaczny odplyw złotówek.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 9. ludzie wróćcie do starego systemu transakcyjnego i nie będziecie mieli żadnych problemów z czymkolwiek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę z innej beczki ale dotyczy wys oprocentowanie --- czy to jest normalne że idea daje oprocentowanie o 0,3-0,4 pp wyższe niż inne banki??? Innymi słowy czy wg. Was to jest bezpieczny bank? Ni grozi upadłość? Bo to dziwne i podejrzane dlaczego dużo wyżej od innych bankow

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...