środa, 9 sierpnia 2017

2,50% na koncie lokacyjnym w Alior bank oraz 100 zł na start


A to ci nowina: Alior i atrakcyjne konto. Rzecz wydawać by się mogło niemożliwa, a jednak w tym tygodniu po wielu latach posuchy pojawiło się coś takiego. Melonik ma konto lokacyjne ze stawką lepszą niż Optima czy Nest bank.


Mało tego. Nie jest to jakiś marny wabik na jakieś ochłapy typu do 2-3 tysięcy. Konto jest wręcz równoważne temu co od lat ma w ofercie Millennium. Można więc tutaj pakować nawet do 100 tysięcy i środki do tej kwoty będą pracować na 2,50%.Rzecz niebywała. Bank który od lat nie tylko nie dbał o klientów, ale wręcz po chamsku tłamsił rynek odbierając nam to co było fajnego w innych bankach. To przecież Alior pożarł przyjazny Meritum, gdzie zawsze były fajne stawki na koncie oraz lokatach.

Alior zapowiadał zresztą pożarcie wielu banków. Jako pierwszy przejął jeden z mniejszych SKOKów zabierając im całą klientelę. Ostatnio pożarł inny przyjazny bank BPH i nic nie zapowiadało, żeby kiedykolwiek miało się tutaj pojawić coś ciekawego.

Zanim założyłem tego bloga założyłem sobie wiele lokat na 6,20% w Aliorze, bowiem można je było zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Po ich zakończeniu zamknąłem tu konto, które było już niepotrzebne, bowiem od wielu lat nie było tu nic ciekawego.

Z tego powodu pojawienie się fajnego konta jest dużym zaskoczeniem w banku, który zapowiadał inwestowanie w biometrię oraz sztuczną inteligencję, a nie rozdawanie premii dla swoich klientów. Złowieszcze zapowiedzi prezentowałem zresztą w kwietniu we wpisie o Cyfrowym buntowniku.

Życie jest jednak nieprzewidywalne. Najpierw z początkiem czerwca dowiedzieliśmy się, że Sobieraj nie będzie już prezesem Aliora co dawało światełko w tunelu na lepsze czasy dla klientów. Efekty stały się widoczne szybciej niż się spodziewaliśmy:)

Poza KO można zgarnąć stówkę:)

Wracając do konta lokacyjnego o dziwo nie wymaga ono założenia konta osobistego. Ale jeśli już wracać do Aliora, to warto zgarnąć jak najwięcej. Wszak tylko nowy ma prawo do premii, a warto przypomnieć, że pod koniec lipca pojawiła się tutaj oferta z 100 zł co omawiałem we wpisie Przełamanie Aliora - 100 zł za darmowe konto.

Tutaj założysz konto internetowe w Aliorze by zgarnąć 100 zł do Sodexo

Szczegóły omawianego dziś konta lokacyjnego pokazują, że jednak przegrywa ono z ofertą Millennium. Po pierwsze odsetki nie są kapitalizowane pod koniec miesiąca, do czego przywykliśmy w każdym banku. Alior lubi się wyróżniać, tyle że nie zawsze wychodzi mu to na dobre.

Tak też jest tutaj. Odsetki są kapitalizowane na koniec okresu promocji czyli dopiero po upływie 4 miesięcy od momentu otwarcie konta lokacyjnego. Nie ma zatem mowy o kapitalizacji odsetek, bo ich nie dostaniemy w trakcie trwania promocyjnego oprocentowania.

Środki muszą być nowe względem 1 sierpnia 2017, co raczej nie będzie problemem, bo w Aliorze rzadko pojawiają się dobre propozycje oszczędnościowe. Kto jednak coś tutaj ma, może liczyć tylko na... 0,96%

A co po upływie 4 miesięcy? Alior zapowiada, że środki spadną i będą oprocentowane według zmiennej skali. Do obliczeń stawki melonik będzie się posługiwać jedną z najgorzej oprocentowanych stawek WIBID bo jednomiesięcznych. Ba, od tej stawki zostanie odjęte 0,50 pp.

Podsumowując jest fajnie bo Alior staje się nareszcie ciekawym bankiem. Różnica do przyjaznego T-mobile nieco się zmniejszyła, ale wszystko wskazuje jednak na to, że to tylko jednorazowy wybryk. Ale nawet jeśli, to warto to wykorzystać póki jest ku temu okazja.

16 komentarzy:

 1. Polcan. Czy przetłumaczysz mi to, tak żebym mógł zrozumieć w co wchodzę? Bo skoro odsetki są kapitalizowane dopiero po 4 miesiącach, może się okazać, że tych odsetek nie ma. "Ręka w nocniku"
  Paragraf 4,punkt 11 regulaminu:
  "Modyfikacja parametrów Konta Lokacyjnego powoduje odpięcie rachunku technicznego i usunięcie promocji na rachunku"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze zasugerowałem w artykule by wybrać darmowe konto osobiste, które dodatkowo pozwoli zarobić stówkę. Wtedy unikasz problemu z rachunkiem technicznym, które i tak powoduje że jesteś uważany za klienta banku.

   Jeśli jednak optujesz za opcją bez ror, to nie próbuję nawet zgadywać co autor regulaminu miał na myśli. Jeśli coś pójdzie nie tak, najlepiej mieć przygotowane słowa doradcy Aliora, na które możesz się powołać w reklamacji. W takim przypadku bank jest przyparty do ściany jak podasz imię, nazwisko, sposób kontaktu, datę i godzinę. Sprawdzone wielokrotnie - zawsze działa.

   Usuń
  2. To nie ma znaczenia czy masz ROR, czy nie. Pieniądze z konta lokacyjnego są po prostu przenoszone w nocy na kilka godzin na ten właśnie rachunek techniczny ( są wtedy niedostępne na lokacyjnym)który daje oprocentowanie 2,5. Gdy rachunek techniczny zostanie odpięty, to nie przechodzą w nocy nigdzie tylko leżą na 0,96.

   Usuń
  3. Tu ROR nic nie daje. Jest nieistotne czy go masz . Paragraf 4 punkt 6:
   "W trakcie naliczania podwyższonego oprocentowanie środki zostają przeniesione na Rachunek techniczny. Środki nie będą dostępne dla Klienta. Dostępność środków dla Klienta zostaje przywrócona następnego dnia. Przelew na Rachunek techniczny wykonywanych jest pomiędzy godziną 23:00 a 24:00. Środki zostaną zwrócone na Konto Lokacyjne miedzy godziną 0:00 a 5:00. Bank zastrzega sobie prawo do zmiany godzin udostępnienia widoczności środków."

   Usuń
  4. Brzmi na mocno zakręcone. Ale z drugiej strony Ty przecież nie będziesz dokonywać żadnych modyfikacji owego rachunku technicznego, tylko pakujesz środki na 4 miesiące i czkasz na odsetki. Chociaż to jest Alior-melonik i z kapelusza różne rzeczy może wyczarować...
   Stąd sugestia, by zamiast snuć tutaj domysły, wszelakie wątpliwości raczej wyjaśniać z konkretną aliorowską osobą, co posłuży do podstaw przy ewentualnej reklamacji.

   Usuń
  5. Ponieważ 1 sierpnia miałem 1500 zł w Aliorze gdzie mam ROR - KWJ, po włożeniu wczoraj 50.000 zł na nowe konto lokacyjne, chciałem sprawdzić czy i jaka część tej kwoty została zabrana na rachunek techniczny co świadczyłoby, że 2,5% działa. Jednak zalogowanie się o 02:30 do banku nie dało żadnej informacji bowiem na koncie lokacyjnym widniało całe 50 000 zł ze stawką 0,96%. Wnioskuję, że środki wróciły po północy i że nie zostałem wpuszczony w maliny z oprocentowaniem. Być może trzeba sprawdzić stan konta tuż przed północą i wtedy będzie widać jakiś ruch. Inaczej rysuje się 4 miesiące trzymania depozytu w ciemno skoro odsetki nie pojawiają się na koniec miesiąca. Rosyjska ruletka.

   Usuń
 2. Podobno 9 edycja top gigantów przyniosła zysk. Tak wynika z posta na FB

  OdpowiedzUsuń
 3. "Drobne" spostrzezenie do zapisow Regulaminu KOnta osczednosciowego 2,5% w Getinie:
  W pkt. III ppkt 6. czytamy: Okres przystapienia do Oferty Specjalnej - okres od 01.08.2017 do 30.09.2017 w ktorym uczestnik MOZE WPLACAC NOWE SRODKI na konto oszczednosciowe.
  Ja to czytam tak, ze jezeli wplace cokolwiek po 30.09.2017 na to konto, to ta dodatkowa kwota (nawet jesli bedzie nowymi srodkami) nie bedzie juz pdlegala pod promocyjne oprocentowanie.
  Pierwszy raz spotykam sie z tak subtelnym zapisem, ktorego pewnie wiekszosc niezauwazy liczac na to, ze skoro przystapili do promocji np. w sierpniu to przez kolejne 4 miesiace (122dni kalendarzowe) moga do woli doplacac srodki na to konto poki nie przekorcza 100K, a pod koniec miesiaca pazdzernika okaze sie ze odsetki za pazdziernik beda jednak nizsze...
  Tak wiec, uwazajcie na ten zapis

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Koncie Lokacyjnym 2,5% liczą się środki, które przewyższają wszystkie środki z końca dnia 1. sierpnia, czyli środki z 1.sierpnia musisz cały czs trzymać na ko2%, rorze albo gdziekolwiek, żeby dodatkowe na KL mogły pracować 2,5%.

   Usuń
  2. Przepraszam - przed chwilą napisałem o konieczności trzymania tych środków na innych kontach z myślą o zasadzie w getinie. Na aliorze to jest nowość i tylko przypuszczam, że jest analogicznie.

   Usuń
 4. dajcie sobie spokój z tym bankiem, szukają łosi. regulamin to nieudolne tłumaczenie z hebrajskiego na polski i to przy pomocy translatora google :), albo ich głowni "specjaliści" to absolwenci szkoły podstawowej. przecież to nie jest napisane po polsku !
  Nie dość, że to wabik na 4 miesiące z oprocentowaniem jałmużny teoretycznie 2,5%, to okaże się przy tylu dwuznacznościach i hakach, że jak dostaniecie 1% to będzie sukces :) Poza tym zamykanie tego konta po czterech miesiącach, to kolejna jazda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po 4 miesiacach nei musisz zamykac tych/tego konta, tylko przeksztalic je na Konto Jakie Che ktore wejdzie za chwile do oferty i jest bezplatne. Zrobia Ci to "od reki".

   Usuń
 5. Rozmawiałem z konsultantem nt modyfikacji rachunku w Aliorze. To jest szukanie haków na klienta. Modyfikacją jest np. zmiana sposobu pobierania wyciągu, zmiana z osobistego na wspólne i na odwrót, a nawet UWAGA , zmiana np nazwy własnej konta (dostępna dla klienta w panelu www) Np dziś nazywam to kont "kontem Zosi" a za miesiąc zmieniam mu nazwę np na "konto Marysi". To też jest modyfikacja konta i tracisz przez nią oprocentowanie 2,5. A dowiesz się o tym po 4 miesiacach jak zobaczysz naliczone odsetki. Złodziejstwo w biały dzien.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiana nazwy konta nie jest modyfikacja - wczoraj rozmawialem o tym z konsultantem telefonicznym - nagrana rozmowa.
   Modyfikacja jest: zmiana typu konta na wspolne lub osobiste, modyfikacja wspolwlasciciela, zmiana sposobu pobiertanai wyciagow, ale NIE zmiana nazwy wlasnej w bankowosci elektronicznej.
   jednoczesnie mozecie samodzielnie sprawdzic czy Wasze konto nie zostalo "odczepione" od rachunku technicznego.
   W historii konta codziennie bedziecie widzieli dwa przelewy, pierwszy - przed polnoca na konto techniczne, a drugi po polnocy zwrot z konta technicznego.
   Te srodki, ktore zostana tak przelane to wyliczone przez bank "nowe srodki" - wiec mozecie takze tym sposobem upewnic sie czy wszystkie sa nowe.
   Jezeli nie bedzie takich 2 przelewow - mozecie byc pewni, ze konto zostalo "odczepione" od promocji.
   Ale to jeszcze nic takiego, gdyz.... mozecie wowczas zamknac to konta i otworzyc nowe, ktore tez bedzie podczepione do promnocji. Warunek jest tylko taki, ze mozna w danej chwili posiadac tylko jedno takie konto.

   Usuń
  2. Skoro nie mam w historii tych dwóch przelewów(wczoraj przelałem nowe środki na to konto)ale o 23:45 nie było tych pieniędzy na KL-to co to oznacza?Założyłem 1 VIII Konto Oszczędnościowe na 2% dla nowych klientów-czy to jest powód?

   Usuń
 6. Jeśli 1 VIII założyłem Konto Osobiste i Wpłaciłem kase na Konto Oszczędnościowe na 2%(promocja )to na Koncie Lokacyjnym będę miał 0,96% czy 2,5%?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...