środa, 30 sierpnia 2017

Jak zamknąć konto w Citi Handlowy


Czas posprzątać niepotrzebne konta, w których kończą się promocje. W moim przypadku przyszedł koniec na Citi Handlowy, który muszę przyznać był bezproblemowym bankiem, a niezłą premię można było zgarnąć bardzo łatwo.

Nowi mogą oczywiście dalej korzystać z najnowszej oferty, którą opisałem w artykule Lokata na 2,50% oraz 300 zł premii za konto Citi Priority. Promocja ta potrwa do końca listopada 2017, niżej zaś znajdziecie wskazówki jak zamknąć to konto.W zasadzie bank na swojej stronie podaje wskazówki jak to zrobić. Mamy w sumie 4 możliwości widoczne poniżej.

4 sposoby na zamknięcie konta

Sposób nr 4 odpada, bowiem Citi polikwidował większość swoich placówek i do najbliższego mam kawał drogi. Sposób nr 3 zaś jest bez wątpienia najbardziej upierdliwy - fatygowanie się na pocztę to strata czasu i pieniędzy na znaczek i kopertę.

Najprościej wybrać sposób 1 zalogować się do bankowości wybrać Kontakt > Napisz nową wiadomość i napisać 'Niniejszym wypowiadam umowę konta wraz z kartą'. Konto można wybrać z listy dostępnej w punkcie 2 na poniższym screenie.


Niestety w moim przypadku każdorazowo po naciśnięciu klawisza Wyślij powodowało wyświetlenie komunikatu o błędzie, chociaż kumpeli, która też dziś zamykała konto, udało się to bez problemu. Nie pomogło powtarzanie próby wysłania, każdorazowo miałem komunikat błędu.

Skorzystałem zatem z ostatniego sposobu nr 2 czyli infolinii. Tutaj poszło bez problemu, konsultantka przyjęła dyspozycję, ba - poinformowała o tym, by utrzymać wymagane saldo 30.000 zł do końca miesiąca, by uniknąć opłaty za konto:)

Nie trzeba mi tego przypominać, ale miło, że konsultanci informują o tym klientów. Nie każdy pilnuje swoich finansów, więc dobrze to świadczy o banku, że nie naciąga klientów na niepotrzebne opłaty, czego nie da się powiedzieć o innych bankach.

Trochę mi żal przyjaznego banku, ale niestety wymóg darmowości konta czyli utrzymywanie salda na poziomie 30k jest zbyt wygórowany. Dopóki bank premiuje takie saldo nie ma problemu, potem jednak konto jest tylko do odrzutu.

Tutaj założysz konto Citi Priority i zgarniesz 300 zł z lokatą na 2,5%

15 komentarzy:

 1. Ja tam zawsze gdy żegnam się z bankiem to mimo wszystko wypowiadam umowę ramową. Dopiero wtedy mam pewność ze nie jestem klientem banku. Nie wiem czy niektóre banki nie robią takiego problemu że gdy zamknie sie jedynie konto i kartę to zostaje jeszcze umowa o bankowość elektroniczną - więc klientem banku się jest - bo jest umowa. Dlatego wolę jednak wysłać wymówienie ramówki. a może pojawi się oferta dla klientów 'wracajacych'. KLient który ma umowę ramową nie jest wracający tylko stałym klientem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan a czy w okresie wypowiedzenia bank wypłaci ostatnią premię 75 zł? W jakim terminie najlepiej wypowiadać konto? 1 czy ostatniego dnia miesiąca? a może zaraz po wypłacie premii? Czy w okresie wypowiedzenia musi być te 30 tys.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spodziewam się ostatniej wypłaty premii 22 września. Konsultantka uprzedzała bym przed zamknięciem konta przelał sobie środki do innego banku.
   Konto najlepiej wypowiedzieć jeszcze dziś. Jak zrobisz to jutro, to bank 1 października może ci naliczyć opłatę za wrzesień, jeśli nie będzie środków we wrześniu.
   Ja jutro zeruję konto w Citi, 30k idzie out, bowiem jak zrozumiałem z porad konsultantki w ten sposób nie będzie 1 września opłaty za sierpień.
   Dyspozycję zamknięcia złożyłem wczoraj, więc konto zostanie zamknięte 29 września. Bank więc nie naliczy na początku października opłaty za brak salda we wrześniu.

   Usuń
  2. Polcan, a czytales regulamin w zakresie sposoby naliczania opłat?
   Zwykle jest tak, ze za niepelnt miesiac przed zamknieciem konta bank nalicza opłatę proporconalnie do ilosci dni. Jesli bedziebrak srodkow - konto nie zistanie zamkniete.
   Poszukaj w regulaminie abys nie obudzil sie z zadluzeniem...

   Usuń
  3. Imię i nazwisko konsultantki, dzień oraz godzina rozmowy zapisane na wypadek ewentualnej reklamacji.
   Konto też sprawdzę sobie 29 września czy zostało prawidłowo zamknięte. Nie pierwszy raz zamykam konto i nie ostatni.

   Usuń
  4. OK, to daj znac jak poszlo :)

   Usuń
  5. Postaram się o tym pamiętać

   Usuń
  6. Wypłata premii była 25 września późnym popołudniem. Konto zamknięto mi wczoraj czyli 30 września.

   Usuń
 3. Ufff, wykonywanie serii przelewów z Citi to masakra. W żadnym banku nie ma takiej klikologii przy wysyłaniu zwykłych przelewów.
  Limit przelewów ustawiony jest na 25.000 zł, co przy obowiązkowym saldzie 30k i tak każdego zmusi do jego podwyższenia. Można jednak na szczęście podnieść go do 50k.

  Po zmianie jednak występując opóźnienia w wysyłaniu autoryzacji i ponowne wysyłanie smsu generuje dwa jednoczesne. Wpisywanie jak w Idea bank drugiego nie zrealizuje przelewu, nawet przy kilkukrotnym wpisywaniu kodu.
  Zadziałał o dziwo pierwszy, ale już przy kolejnym przelewie... zostajemy wylogowani niczym u niebieskich.

  OdpowiedzUsuń
 4. A co w sytuacji gdyby bank nie wypłacił Ci premii we wrześniu, w po złożeniu przez Ciebie reklamacji w październiku już nie miałbyś konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problemami się martwię dopiero jak się pojawią.

   Usuń
  2. I jak udało się? Dostałeś premię i nie masz już konta?

   Usuń
  3. Udało, chociaż bardzo późno ją wypłacono. Sprawdzałem premię w piątek i nie było, sprawdziłem jeszcze raz w poniedziałek 25 września i też nie było.
   Napisałem reklamację i zadzwoniłem na infolinię. Konsultant mówi, że mam premię. Zalogowałem się i faktycznie premia była. Pojawiła się akurat w trakcie rozmowy. Od razu przelałem ją do innego banku:-)

   Usuń
 5. podobnie jak wszędzie indziej, łatwo wejść ale trudniej wyjść.

  OdpowiedzUsuń
 6. Citibank w porównaniu z innymi ma fatalny serwis internetowy , z zeszłej epoki trochę. Nie jest intuicyjny, pojawiają się błędy. Widać, że kolos bardzo powoli dostosowuje się do trendów ;). Zamknięcie konta polegające na wysyłaniu wiadomości "email" , która zresztą nie jest nigdzie zapisywana, to żenada. Czyli jak wyślecie tą wiadomość o wypowiedzeniu i chcecie np. sprawdzić kiedy była wysłana albo czy doszła itd to.. ups, nie ma. Jak w urzędzie ;). Możecie wysłać kolejną ;). Nie polecam tego banku ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...