niedziela, 6 sierpnia 2017

Wkrótce debiut Envelo bank z lokatą na 2,50% i... kiepskim EnveloKontem


Sierpień dał nadzieję na lepsze lokaty. Nieoczekiwanie Getin bank o 0,20% podniósł stawkę na swojej eLokacie, najlepsze stawki powyżej 2,60% zaprezentowały znów Nest oraz neo. Idea kolejny raz długo oferuje powracający wysoki procent.

Niestety taka sytuacja nie trwała długo. Nest szybko obniżył stawkę, oferta neo zaś jest tylko dla nowych. Czy to oznacza, że znów skazani jesteśmy na niebieskich? Niekoniecznie, niebawem bowiem wystartuje nowy bank z ciekawą lokatą na start.

Mowa o Envelo bank nowym klonie Banku Pocztowego, którego premiera jest odkładana już od niemal roku. Bank Pocztowy co prawda nigdy nie był jakimś bankiem godnym uwagi, ale klony są zwykle dużo lepsze.

Potwierdza to T-mobile czy BGŻOptima, które swoje oryginały zostawiają w tyle. Jedynym niewypałem wydaje się być Orange Finanse, który jakoś do dziś nie przekonał mnie swoją ofertą. Mam jednak nadzieję, że Envelo bank pójdzie drogą większości klonów.

Na razie envelobank jest na wakacjach

Niestety nie bardzo widać to po zapowiedziach. Obecnie Envelo bank jest jeszcze na wakacjach, ale już pojawiają się zapowiedzi. Na start ma być lokata na 2,50% a więc stawka dorównująca temu co oferuje Idea bank.

Co ciekawe Envelo nie planuje dać tutaj limitu typowego dla wabika. Lokata ma nie mieć limitu, można więc będzie pakować po korek BFG. Nie oznacza to jednak, że będzie to jakiś spektakularny debiut, na który warto wyczekiwać.

Ciekawa lokata na start, ale tylko na miesiąc i nieodnawialna

Patrząc na szczegóły oferty widzimy, że po pierwsze będzie to oferta tylko na jeden miesiąc, a po drugie dostępna tylko z poziomu aplikacji mobilnej, a za taką drogę banki zwykle dodają ekstra bonus. Gdyby lokata była odnawialna jak jest ciągle w Millennium, byłaby to fajna oferta, niestety tak nie jest

Innymi słowy jak na lokatę mobilną oferta nie powala na kolana. Tyle samo daje przecież Millennium czy BZ WBK tyle że z ograniczeniami kwotowymi, ale za to na dłużej. Na miesiąc mobilną daje przecież Eurobank, ale z lepszą stawką bo 3,50%.

Czy jest zatem coś poza lokatą mobilną godnego uwagi?

Dla wisienkowca prawdziwą gratką są zwykle konta oszczędnościowe, te bowiem nie blokują środków i są zwykle wyznacznikiem dobrego banku. Niestety Envelo wygląda tutaj blado niczym truposz. Mamy mieć tutaj oprocentowanie progresywne, ale górna granica to zaledwie... 1%.


Start rozpoczyna się od miernego 0,40%. A więc od razu widać, że EnveloKonto Oszczędnościowe będziemy omijać szerokim łukiem. Potwierdza to zresztą lokata internetowa, która też jest progresywna co widzimy niżej.W lokatach progresywnych ważne jest średnie oprocentowanie za cały okres. Na EnveloLokacie Internetowej dostaniemy średnio zaledwie 1,38% i to dopiero po 8 miesiącach oczekiwania. Ciekaw jestem ilu naiwnych się znajdzie na tę ofertę.

A więc konto i lokata raczej odpycha niż przyciąga. Jedynym plusem poza lokatą mobilną ma być cashback w wysokości 200 zł, ale tę stosunkowo niewielką kwotę trzeba będzie zbierać przez okrągły rok czyli po 20 zł na miesiąc.

Ofercie przyjrzymy się bliżej jak już będzie oficjalna premiera i wówczas bardziej szczegółowo przyjrzymy się temu cashbackowi, bo być może będą tu jeszcze pewne zmiany. Prawdopodobnie premiera odbędzie się już w przyszłym miesiącu.

8 komentarzy:

 1. Sławomir Zawadzki, prezes Banku Pocztowego.

  "Dodatkowo – z nową kartą Banku Pocztowego i Poczty Polskiej mogą uzyskać 5 proc. zwrot za transakcje dokonywane z jej użyciem. Razem mamy szansę odegrać istotną rolę w promocji wygodnych form płatności bezgotówkowych w Polsce" - dodał.

  OdpowiedzUsuń
 2. http://getka.pl/wp-content/uploads/2017/07/promocja_envelobank.pdf
  wyglada na to, ze pomysly sa coraz bardziej idiotyczne, gdyz od transakcji internetowej z wysylka PP otrzyma sie 2zl. Oczywiscie, ze dokonujemy takich transacji, chocby allegro, ale to nie sa transakcje na "ilosc".

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanie z innej beczki, czy komuś się udało założyć lokatę w Deutsche Banku na więcej niż teoretyczne maksimum czyli 100k z wizytą w oddziale? Póki co tylko jeden komentarz anonimowego z przed kilku tygodni sugerował taką możliwość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mozna zalozyc wiecej takich lokat. Najpierw jednak musisz z wyprzedzeniem o to poprosic konsultanta w banku. On wysyla prosbe o zgode do centrali i na drugi dzien juz mozesz.
   Sprawdzone - niemal do limitu BFG

   Usuń
  2. A mnie pinda w banku powiedziała że owszem, ale musi to być co najmniej 500k. Po pierwsze razem z tą pierwszą setką to już jest 600k czyli ponad BFG, a poza tym nie mam luźnych pięciuset tysięcy.

   Usuń
 4. Dokladnie. Ja tez tak zalozylem kilka lokat ponad 100 K, bez limitu

  OdpowiedzUsuń
 5. a dlaczego Orange Finanse nie przypadło do gustu? Nie płaci się tam za konto, ani za karte czy wypłaty z bankomatów. A co do bonusów - jest tam coś takiego jak mokazje w mBanku (bo to bliźniacza oferta). Jeśli chodzi zaś o envelo, to zawsze uważałem, że Bank Pocztowy to jakiś niewypał i wydaje mi się, że envelo także pójdze tą drogą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo mozesz powiedzieć o Idea bank czy Nest, a nie ma potrzeby powielania bezsensownego kont.
   T-mobile daje 5% zwrotu, Optima daje dobre lokaty za powrót, a Orange finanse nie daje zbytnio nic. Nawet klientom nju, ktorzy na fakturach za telefon mają logo orange, nie uważa się za klientów orange, nie można przez to skorzystać z oferty konta na 3 50%.
   Podsumowując z mojego punktu widzenia najmniej ciekawy klon innego banku.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...