czwartek, 10 maja 2018

Czy warto skusić się na 400 zł do RTV Euro AGD oraz niby 5.000 punktów na start za kartę w Paribas


Ruszyła kolejna promocja w której można zgarnąć 400 zł. Tym razem co prawda nie jest to w formie gotówki lecz w formie vouchera, ale do niezwykle popularnego sklepu RTV Euro AGD

Z większości sklepów do których rozdaje się bony zwykle nie korzystam, ale RTV jest dla mnie wyjątkiem, bo tutaj okazjonalnie coś kupuję. Chociaż inna sprawa, że zwykle kupuję na raty korzystając przy tym z darmowego kredytu, który jest głównym powodem wyboru tego sklepu:)


Teraz jest możliwość zdobycia w sumie czterech voucherów po 100 zł każdy. Jeden voucher to równoważność 30.000 punktów mamBONUS. Dodatkowo 5000 punktów mamBONUS na start. Punkty można wymieniać albo na vouchery do RTV Euro AGD albo inne nagrody dostępne w katalogu dostępnym tutaj.

Kto może z tego skorzystać? Według regulaminu mogą to być osoby, które nie miały w Paribasie karty kredytowej przez ostatnie 12 miesięcy. Tutaj jest zatem łatwiej niż w przypadku kont, gdzie karencja jest 3x dłuższa.

Tutaj możesz zgarnąć do 400 zł do sklepu RTV Euro AGD za kartę w Paribas

Akcja promocyjna potrwa do 30 czerwca 2018. I nie przewiduję by okres był krótszy, gdyż warunki zdobycia nagrody są dużo trudniejsze niż na popularnych kartach w Citi.

Co trzeba zatem zrobić? 
Paribas do łatwych banków nie należy. Tutaj nie wystarczy kilka płatności jak w Citku. Francuzi wymagają, by wydać 500 zł by zdobyć jeden voucher. Mamy zatem cashback w wysokości 20% czyli całkiem nieźle. 

Na zakupy nie mamy zbyt wiele czasu bank bowiem daje nam tylko 2 miesiące od daty zawarcia umowy i przyzna nam za wydanie:
 • 500 zł - 1 nagrodę
 • 1000 zł - 2 nagrody
 • 1500 zł - 3 nagrody
 • 2000 zł - 4 nagrody
Każda z nagród to wspomniany wyżej voucher o wartości 100 zł. Odbior nagród będzie możliwe na platformie mambonus, zaś będą one dostępne po 5 dniach roboczych od momentu dokonania zakupów na wymagane kwoty.

1 zł to równowartość 2 punktów

A co z reklamowanymi 5000 punktami na start? Na Paribas trzeba uważać bo więcej obiecuje niż faktycznie daje. W normalnym banku dostalibyśmy zapewne te punkty za samą rejestrację, Paribas wymaga by dodatkowo wykonać 4 transakcji kartą na kwotę minimum 50 zł każda

Tutaj możesz zgarnąć do 400 zł do sklepu RTV Euro AGD za kartę w Paribas

Ofertę można by uznać za całkiem niezłą, gdyby nie fakt, że karta kredytowe w Paribasie są płatne. Do wyboru mamy dwie: MasterCard Standard lub MasterCard Gold. Złota oczywiście jest droższa i to nawet ponad dwa razy.
Szczegóły widzimy wyżej. Standardowa kredytówka kosztuje 72 zł za rok, zaś złota aż 150 zł. I co gorsza nie ma tutaj żadnych odnośników, które informowałyby o możliwości zwolnienia z opłaty za kartę. Ten fakt spowoduje, że mało kto skusi się na tę ofertę, chociaż na swojej stronie reklamowej bank o tym oczywiście nie informuje.

Zamiast tego bank chwali się że posiada najlepszą kartę z programem lojalnościowym. I taką nagrodę przyznano na międzynarodowej konferencji Central European Electronic Card. No tak, jak pamiętamy z wpisu z wtorku różne instytucje uznały, że konto w Getin jest najlepsze, chociaż tak naprawdę zajmuje dopiero 12 miejsce...

Można oczywiście kombinować czy zwrot za zakupy jest większy niż opłata, ale to już niepotrzebna akrobatyka. W kartach kredytowych Paribas mimo premii pozostaje daleko w tyle za Citi, gdzie wszystko jest nie tylko za darmo, ale dodatkowo bardzo łatwo zgarnąć dodatkową premię za jej założenie.

Regulamin promocji Karta kredytowa z voucherami do RTV Euro AGD

8 komentarzy:

 1. Wieść gminna niesie, że podczas rozmowy z konsultantem można wytargować darmowe wyrobienie za wykonanie płatności na określoną kwotę. Jeśli ktoś może to proszę o potwierdzenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. wewnętrzna promocja banku daje możliwość zwolnienia z opłaty...

  należy wydać min. 500 zł w ciągu 2 pierwszych okresów rozliczeniowych dla karty Mastercard Standard lub 1000 zł dla karty Mastercard Gold...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdzałeś? Masz na piśmie? Nagrałeś naganiacza zwanego konsultantem?

   Usuń
  2. czekam na telefon od nich...
   dam znać...

   Usuń
 3. Dajcie znać co z tym zwolnieniem z opłaty i jak to załatwić (kiedy?). Inna sprawa, czy opłata zostanie naliczona jeśli powiedzmy po 2-3 miesiącach kartę zamknę? Teoretycznie opłata jest za korzystanie a nie za wydanie karty, zatem ewentualnie powinni naliczyć jedynie 3/12 z 72 a to jest 18zł czyli do przełknięcia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z opłaty zwolniony za 500 zł. Dziś podpisana umowa. Pytanie kiedy się rejestrować w mambonus? Czekać, aż fizycznie karta przyjdzie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety promocja się skończyła :( @Polcan, możesz zdjąć z nie przegap na PP4.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info. To dość nietypowe, że akcja Paribasa kończy się przed czasem...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...