poniedziałek, 14 maja 2018

Do 3% na Lokacie skarbonka plus w Idea bank niezbyt zachęcające


W sobotę nad ranem na skrzynce mailowej pojawiły się u mnie informacje z Idea bank o kończących się w środę lokatach. A to oznacza, że można się spodziewać nowości, by klienci nie uciekali z depozytami.

Pierwsza zachęta zauważyłem dziś, dzięki Arkowi. Mamy oto lokatę skarbonkę plus czyli coś dla posiadaczy konta idealnego. Do wyboru mamy aż 7 różnych rodzajów terminów z bardzo rozpiętymi stawkami. Czy jest coś ciekawego?


Jak dla mnie zawsze najciekawsze są lokaty o jak najkrótszym okresie zapadalności. Niestety lokaty trwające 30 oraz 45 dni są bardzo kiepsko oprocentowane i odradzam je każdemu. Wszak na uwagę mogą zasługiwać tylko te, które oferują ponad 2,70% tyle bowiem mamy w Millennium oraz WBK na kontach z możliwością dostępu do gotówki w każdej chwili.

Duży wybór, ale nic ciekawego
Wszystkie dostępne obecnie stawki są widoczne powyżej. 2,70% to absolutne minimum, bo jak wiadomo taką stawkę w Idea bank można podkręcać korzystając z yb. Dzięki temu zysk będzie większy aniżeli na kontach.

Tutaj podniesiesz oprocentowanie lokat w Idea bank ponad to co oferuje bank

Jak zwykle przechodzimy na zakładkę lokaty i wybieramy opcję wszystkie lokaty Idea bank. Jednocześnie chciałbym uprzedzić, by nie wysyłać mi zaproszeń na publicznego maila, gdyż nie mogę zaakceptować takiego zaproszenia. Zgłosiłem do yb innego niż publiczny, możecie więc skontaktować się wcześniej.

Reklamowana najwyższa stawka obowiązuje dopiero za depozyt półroczny. Jak dla mnie to zbyt długo i zbyt mało. 3% co prawda dziś wypchałem po brzegi tak w Aliorze jak i w WBK, ale w planach mam niebawem otwarcie konta w CA, gdzie też mamy 3% i to do kwoty 100.000 zł.

Niepotrzebna przypominajka

Nie wrzucę zatem nic do niebieskiej skarbonki plus. Nie przepadam za Credit Agricole, ale dla konta oszczędnościowego na 3% warto wrócić do tego nieco topornego banku. Na 4 miesiące uniezależni on od kiepskich ostatnio ofert Idea bank.

Chyba że zaoferują coś lepszego niż chudą skarbonkę. Czas niebiescy mają do środy, kiedy środki z Lokaty Wielki Procent Plus same spłyną na ror i będą czekać na ewakuację...

42 komentarze:

 1. A przerabiał ktoś temat lokaty w Toyocie? Potrzebuję znaleźć lokatę dla teściów, którzy na co dzień mają je właśnie w Idei.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam jest tylko pół roku i dla nowych klientów, czyli w Idea bank masz to samo i to bez warunku nowego klienta.

   Usuń
  2. Tak wiem, ale chciałem dla wszelkiego spokoju porozrzucać ich środki po różnych bankach. Z tego co pamiętam to umowa kurierem, więc też spore zamieszanie.

   Usuń
  3. Jak dla mnie najlepszą opcję jest skorzystanie z kont oszczędnościowych na 3% czy to w CA czy w Aliorze. Jak IB wyskoczy z nową lokatą na 3,50% to bez problemu założysz ją, a pakując środki na lokaty nie masz możliwości ruchu.

   Usuń
  4. I tak i nie, zależy ile Ci ten procent zarobi, a ile zmarnujesz czasu, a czasu pieniądz.

   Usuń
 2. Polcan. . Dosyć dobra promocja kart kredytowych w ING. 3 stówki za friko. Właśnie złożyłem wniosek przez telefon, popołudniu mam podpisać umowę w placówce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A masz u nich konto? Sam się zastanawiam nad nią. Opłata za wydanie zwracana jest po roku

   Usuń
  2. Ja ja nie cierpię tego banku to ty nie masz pojęcia. Na razie czekam na wyczyszczenie mojej historii kredytowej w BIK bo świeżo zamknąłem limity w Millennium oraz T-mobile, jak moje możliwości się zwiększą to będę składał wniosek, ale raczej w jakimś normalnym banku czyli Citi.

   Usuń
  3. Ja właśnie zastanawiam się nad likwidacją limitu w Millenium. Niby 7 dni w miesiącu darmowe, ale ogranicza zdolność kredytową. Większa korzyść będzie chyba z założenia jednej karty kredytowej przy obecnych promocjach.

   Usuń
  4. Ja czekam na ten limit do października. Nic nie szkodzi na przeszkodzie mieć kilka limitów i kilka kart kredytowych, ale to zależy oczywiście od naszej zdolności kredytowej.
   Ja mam co prawda dość dobrą, ale taki limit w T-mobile był wyrabiany tylko dla przeniesienia do Millennium, tymczasem bordowi nagle zlikwidowali taką możliwość za darmo, stąd u mnie konieczność wyzerowania śmieci kredytowych.

   Usuń
  5. @Polcan. Ja też nie cierpię tego banku :) Ostatnią umowę rozwiązałem z nimi w 2013 i do tej pory jak dla mnie nie mieli nic do zaoferowania. Ale te 300 chętnie łyknę. Wystarczy pięć płatności w ciągu 30 dni. Opłata roczna za kartę 35, ale pobierana po roku. Zresztą do jej anulowania wystarczy obrót roczny 2400. Ale może nie będę trzymał jej do końca roku.

   Usuń
  6. Ja pierwszy raz zamykałem tu konto w 2011 i wracałem dwukrotnie po premię, ale każdorazowo były wielkie problemy z otwarciem, bo źle zamknęli poprzednio. Zawsze muszę uczyć konsultantów co mają zrobić i trwa to wieki. Tak topornego banku nie spotkałem, chociaż może to wina mojego oddziału.
   Brzmi ciekawie to co piszesz, ale i tak jeszcze około pół miesiąca muszę odczekać na aktualizację BIK. Tyle czasu powinno mi wystarczyć by przywyknąć do czarnego scenariusza powrotu do tego okropnego banku. Brrrr...

   Usuń
  7. @Polcan. Ja dziś składałem wniosek telefonicznie, wszystko bez problemów, w ich starych danych dotyczących mojej osoby zmieniliśmy tylko nr dowodu osobistego. Jestem dziś umówiony w placówce w celu podpisania umowy. Oczywiście chcą wyciągi z banku z ostatnich 3 miesięcy z moim wynagrodzeniem, nic więcej. Mam nadzieję że będzie bez problemów. W razie problemów niech spadają. A promocja ważna do 30 czerwca. Masz kupę czasu.

   Usuń
  8. A to spoko. Limit w Millennium zamykałem 12 kwietnia, w T-mobile 27 kwietnia, zaś BIK ma 30 dni na aktualizację danych czyli wyczyszczenia informacji o posiadanych limitach w kontach. Więc pod koniec maja moja zdolność znacznie wzrośnie.
   Dzięki za info.

   Usuń
  9. I byłem w tym ING, ale trzeba było klepać umowę na nowo. Okazało się, że średnia z wyciągów za ostatnie trzy miesiące jest o całe 100 złotych niższa niż podałem w zaokrągleniu przez telefon. Przecież to grosiki w porównaniu z moim dochodem, ale chory system podobno by tego nie przyjął. Zeszło ponad pół godziny, łącznie z uruchomieniem dostępu online do tej karty. Przynajmniej Pani, która mnie obsługiwała kumata, miła i nieupierdliwa.

   Usuń
  10. Z kredytami tak jest, tutaj jest rygor bo bank liczy, że będziesz płacić haracz i chce się zabezpieczyć przed brakiem płatności, bo będzie doić do upadłego.

   Usuń
 3. Odnośnie lokaty w IB to dzisiaj tylko odświeżyli regulamin, ale dostępna jest ona od zeszłego tygodnia. Jest to jednak i za długo i za mało jak na IB. Jutro i w następne dni kończy mi się u nich parę lokat - i jak nie dadzą nic lepszego kasę wysyłam gdzie indziej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zaglądam tak często na stronę IB bo tu tylko lokaty są czasami godne uwagi. Wolę szukać dobrych kont oszczędnościowych, bo te pozwalają na dużą płynność, a stawki coraz częściej sięgają 3%. Getin nawet zaszalał na 3,50% - czekamy na kolejne sensacje:)

   Usuń
  2. Ja tez czekam na lepszy % a jak nie to ewakuacja do ca będzie.

   Usuń
 4. I znowu awaria w cloud

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi też w rodzinie się kończą lokaty. Ja nie mam problemu, bo mam kilka kont i sobie porozkładam, ale dużo czasu mi zajęło żeby przekonać ciocię i mamę do założenia konta w IB, i oszczędzanie a nie trzymanie tego na słabych lokatach spółdzielczych, albo co gorsza na ror. Mają jeszcze optimę, ale 2,6 nie jest zbytnim wabikiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Koledzy warto zamknac konto w idea i oczekiwac na jakis deal dla nowych ,czy trzymac wyzerowane konto ,jest jakas karencja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomnij, w Idea to tak nie działa. Tutaj nowy jest jednorazowy dożywotnio. Dlatego nie zamykam tutaj konta.

   Usuń
 7. Na marginesie jaki jest wymóg przelewu do Millennium? Dalej 1000 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tysiąc w sumie w ciągu miesiąca, niekoniecznie jednorazowo.

   Usuń
  2. Pytam bo do tej pory zwracałem zawsze limit na dużo większą kwotę i bank traktował to jako wymagany wpływ.
   Kumpela zaś twierdzi, że przelewa sobie właśnie owe minimalne 1000 zł i robi płatność kartą, a mimo to ma jakąś opłatę...

   Usuń
  3. Może zrobiła drugi przelew z KO, który jak wiadomo jest płatny. Ja też wpłacam 1000.01 co miesiąc i konto jest bez opłat.

   Usuń
  4. Dojdę do tego jak zobaczę co wyprawiała więc nie trzeba już wałkować tematu.
   A ty Arek nie zamykasz konta w Millennium? Przy lepszych stawkach w innych bankach to konto staje się zbyteczne.

   Usuń
  5. Na razie czekam. Co prawda dwa stoją zupełnie puste od jakiegoś czasu ale przez ostatnie lata jakoś się przyzwyczaiłem do ich „obsługi”. W tej chwili chce zapełnić CA bo promocyjny % niestety ucieka od momentu założenia konta a millenium zostanie jako rezerwa, chociaż prawie wszystko będzie w ib i ca.
   Z drugiej strony jak wyciągnę cały zwrot z rachunków z ca to będę zakładał kolejne konto na żonę także kasa nie szybko popłynie do mille - może to być i pół roku.

   Usuń
  6. U mnie też puste i nie wiem czy w tym roku je zasilę, bo jest duży wybór poza. Tylko limit przekonuje mnie jeszcze do tego banku, by przeczekać wymagane pół roku.

   Usuń
 8. To kumpela ściemnia. Ja robię tysiąc wpływu i przeważnie jedną płatność kartą i jeszcze nigdy nie pobrali opłaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, przyjrzę się jej wpływom w bankowości internetowej bo może coś przeoczyła albo przelała na KO zamiast na ror co się czasami zdarza. Dzięki.

   Usuń
  2. Problem rozwiązany. Mnóstwo płatności kartą i jeden przelew, ale wewnętrzny co się oczywiście nie liczy.
   Kara?
   - 8 zł z konto
   - 7 zł za kartę
   Ostro, oj ostro...

   Usuń
  3. Co ciekawe dziś przelała pokaźną sumę na konto Profit, bo za moją poradą wyzerowała konto w piątek.
   Efekt? Oprocentowanie standardowe czyli 0,60%.
   Reklamacja złożona i rozpatrzona ekspresowo w ciągu pół godziny - zdaniem banku jutro powinno się pojawić oprocentowanie promocyjne po przetwarzaniu nocnym.
   Żeby w Millennium były takie cyrki?

   Usuń
  4. Zawsze pojawia się na drugi dzień.Zresztą piszą o tym jak najedziesz kursorem na maleńki pytajniczek.

   Usuń
  5. Jakoś do tej pory nie zwróciłem na to uwagi, a warto o tym wiedzieć.

   Usuń
 9. jest 3,2% czekamy na 3,5% ? będzie zabawa w kotka i myszkę ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie będzie zabawy,na tym się skończy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale zwróć uwagę że dostępna jest lokata wielki procent na 3,2 i wielki procent PLUS i tu dziwne bo tez 3,2%. Myślę, że podniosą.

   Usuń
 11. Tym razem po lokatach WIELKI PROCENT i WIELKI PROCENT PLUS nie przyjdą lokaty BEZKONKURENCYJNA I BEZKONKURENCYJNA PLUS.Tak myślę.Chyba,że się mylę :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...