poniedziałek, 7 maja 2018

Ranking kont oszczędnościowych 2018 w wydaniu ekstra


Na PP4 możecie już znaleźć najnowszy ranking kont oszczędnościowych na maj. Tutaj mało co się zmienia i lider od kilku miesięcy pozostaje bez zmian. Przyjmuję tam prostą zasadę: to KO jest najlepsze, które daje najwyższą stawkę, a więcej niż 3% nie daje dziś nikt.

Gdyby przyjąć inną metodykę i brać pod uwagę powtarzalność i wysokość deponowanej kwoty to bezsprzecznym liderem byłoby MIllennium. O tym wie każdy stały czytelnik FpG. A jednak największe portale są zupełnie innego zdania:)

Dziś na popularnym onecie znalazłem ranking kont oszczędnościowych, w którym w oparciu o Polski Instytut Badań Jakości zwycięzcą jest bank, który w moim zestawieniu nie znalazł się nawet w pierwszej dziesiątce. Za sprawą Optimy zajmuje w nim dopiero odległe 12 miejsce.
Liderem jest... Getin i podpisuje się pod tym tak PIBJA jak i niemiecki Schweizer Institut fur Qualitatstests GmbH. Przyznano mu 100%, a przecież doskonale wiemy, że to tylko jednorazówka, trwająca tylko 4 miesiące więc po tym czasie konto nadaje się tylko do zamknięcia.
Tak też zresztą uczyniłem w kwietniu. Konto jest już zupełnie niepotrzebne, bowiem po 4 miesiącach średnia dziś stawka 2,50% spada do zaledwie 1%. To co prawda więcej niż standard w innych bankach, ale nikt z nas nie trzyma kasy na standardach.

Naszego lidera Credit Agricole wcale nie ma w zestawieniu. Jedynie Alior w obu zestawieniach jest na drugim miejscu, co już jest ok. Nieoczekiwanie jednak podium zamyka... Inteligo, który nigdy nie zajmował żadnego zestawieniu w całej wieloletniej historii bloga.


Ranking KO Źródło: onet.pl

Cóż, ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z głównych portali na które zagląda większość Polaków. A jak widzieliśmy wczoraj inne popularne portale przekonują, że fakt iż  banki łupią swoich klientów to coś normalnego..

6 komentarzy:

 1. Polcan nie mogę zamknąć na poczcie konta w envolo banku. Pracownicy poczty zasłaniają się tym, że nie są przeszkoleni i nie chcą mi zamknąć konta.
  Co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miałem tutaj konta, ale na twoim miejscu wysłałbym listem poleconym dwie kopie dyspozycji zamknięcia konta na adres Envelo.

   Usuń
  2. Ja zamknąłem w Banku pocztowym bez problemu, a na poczcie?

   Usuń
  3. A złożyłeś wzór podpisu czy zakładałeś przelewem weryfikacyjnym? Jeśli przelewem to na poczcie ale raczej jakiejś większej i ważniejszej możesz złożyć podpis i zamknąć konto.

   Usuń
 2. A przecież polecałeś akcje promocyjną w envolo banku gdzie była 100 do zgarniecia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to była fajna promocja. Nie zdążyłem jej założyć, szybko zniknęła z oferty, niestety nie powtórzyła się od tamtej pory...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...