piątek, 11 maja 2018

2,70% oraz 3% na kontach oszczędnościowych w Alior bank


Ważą się losy Alior banku, nic więc dziwnego, że promocji tutaj ciągle przybywa. Do 3% na koncie oszczędnościowym oraz do wciąż trwającej Money Manii w której bardzo łatwo zgarnąć można 150 zł dochodzi teraz kolejna.
Do tej stawki dochodzi nowa...
Warto przypomnieć, że atrakcyjna stawka 3% koncie oszczędnościowym została niedawno przedłużona o kolejne pół roku o czym pisałem na PP4. Mamy tu jednak ograniczenie do 20.000 zł, więc nadwyżki można trzymać na nowym koncie ze stawką 2,70%:)

Tutaj założysz Konto Mocno Oszczędnościowe na 2,70% w Alior bank

Chodzi o nowe Konto Mocno Oszczędnościowe, które oprocentowane jest na 2,70%.

... dla nadwyżek ponad 3,00%Nowe konto promocyjnym oprocentowaniem obejmuje nowe środki czyli nadwyżkę ponad salo jakie mieliśmy na dzień 20 kwietnia 2018. Nie jest to jednak jakiś kłopot, bo kto tego dnia miał środki na 3% to i tak będzie nadal je trzymać na lepiej oprocentowanym koncie. Wszak nowe konto ma służyć dla nadwyżek.

Stawka obowiązuje dla kwoty 100.000 zł, tyle nadwyżki możemy więc tutaj wpakować. Będzie ona obowiązywać przez 4 miesiące od dnia pierwszej wpłaty. Inaczej więc niż w Credit Agricole, gdzie podobno promocyjny okres uruchamiany jest wraz z uruchomieniem konta, a nie wpłaty.

Szkoda że stawka obowiązuje tak krótko. 3% wprowadzono w grudniu i obowiązywało początkowo ponad pół roku do połowy 2018. W kwietniu jednak przedłużono 3% do końca 2018, więc w sumie mamy 3% przez ponad rok. Być może będzie podobnie z Kontem Mocno Oszczędnościowym?

Tutaj założysz konto jakże osobiste z KO na 3% w Alior bank

W przypadku Aliora wpłacać możemy środki do 31 lipca 2018. Biorąc więc pod uwagę obecną promocję w WBK, warto odpowiednio rozplanować przerzucenie środków tak by pracowały jak najdłużej.

Słowem robi się całkiem nieźle w tym roku, a na pewno możemy zapomnieć o ubiegłorocznym minimum 2,50%, które Idea bank chciała dalej obniżać, wprowadzając w grudniu cięcia na swoich KO. W tym roku na pewno minimum jest wyższe, chociaż szkoda, że odbywa się to kosztem kolejnych konsolidacji na rynku bankowym.

9 komentarzy:

 1. Dzisiaj też warto profilaktycznie oczyścić konta w Millenium :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obowiązkowo. Co prawda mam tutaj tylko odsetki, bez kapitału, ale i tak wyzerowałem oba konta i ror.

   Usuń
 2. Napisałeś - Nowe konto promocyjnym oprocentowaniem obejmuje nowe środki czyli nadwyżkę ponad salo jakie mieliśmy na dzień 20 kwietnia 2018. Nie jest to jednak jakiś kłopot, bo kto tego dnia miał środki na 3% to i tak będzie nadal je trzymać na lepiej oprocentowanym koncie. Wszak nowe konto ma służyć dla nadwyżek.
  Czy aby na pewno "nowa" kwota przelana na konto "mocno" oszczędnościowe do wysokości już preferencyjnie (3%) oprocentowanej na innym rachunku w AB skorzysta z promocji.

  OdpowiedzUsuń
 3. przegapiłem czyszczenie konta w millenium, do kiedy trwa promocja obecnej edycji?
  czy dobrze kumam, że jak kasę wpłacałem 12-marca to +3miesiące czyli do 12 czerwca?
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do dziś.
   92 dni dokładnie więc 18 dni marca + 30 + 31 daje 79 więc promocja kończy Ci się 13 czerwca.

   Usuń
  2. dziękuję,
   i widzę że nie ma czego żałować bo VIII edycja jest kiepska.
   pirx

   Usuń
 4. Czy Getin bank ma jakieś poważne kłopoty finansowe bo dał konto oszczędnościowe dla nowych klientów na 3. 5

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem sympatyczna oferta z oczywistymi ograniczeniami. Dziś na PP4:
   http://polakcandwa.blogspot.com/2018/05/nieoczekiwane-350-na-koncie.html

   Usuń
 5. W Aliorze obowiązuje limit 2 kont oszczędnościowych więc jażeli masz już 2 konta to 3-go nie założą. Likwidacja starych trwa 31 dni, więc na razie nie mogę założyć Konta Mocno Oszczędnościowego

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...