wtorek, 15 maja 2018

3,20% na lokatach wielki procent z plusem i bez plusa w Idea bank


A jednak zdążyli. Na jutro nastawiłem już sobie w komórce alarm, by z samego rana zrobić przelew z Idea bank gdy zakończą się lokaty Wielki procent. Omówiona bowiem wczoraj lokata skarbonka plus nie była zachęcająca by pozostać.

Tymczasem już dziś, na dzień przed końcem niebiescy zaoferowali tę samą lokatę i to z wyższą stawką 3,20% o czym jak zwykle niezawodnie piszecie w komentarzach. A to oznacza, że wczesna pobudka nie jest potrzebna:)Lokata potrwa przez 35 dni czyli jak dla mnie w najlepszy z możliwych okresów, bo zbliżony do KO. Kasa szybko wróci wraz z odsetkami i powiększona kwota będzie mogła dalej pracować minimum na 3%. 

Dla takiej stawki warto będzie dorzucić tutaj trochę środków z kont ze stawką 3%. W kwietniu nie zdążyłem założyć lokaty na 3,50% ze środków z zakończonych obligacji w Getin. Teraz będzie można zwiększyć zysk z tych środków.


O dziwo tym razem mamy dwie lokaty na 3,20% z plusem czyli dla posiadaczy kont i bez plusa. W pierwszym przypadku opłacimy ją tylko z konta w Idea bank, zaś w drugim dostajemy możliwość wyboru przelewu z innego banku.

Oczywiście warto zawsze lokaty zakładać przez yb. Zadajecie czasami pytania czy to się jeszcze opłaca. Pytanie mieć więcej czy nie to chyba pytanie retoryczne, chyba że nie chce się komuś przechodzić przez dodatkową stronę, którą zwyczajowo wam zostawiam w tekstach o lokatach w Idea bank

Tutaj podwyższysz zysk z fajnych lokat w Idea bank 

W komentarzach rozgorzała już dyskusja czy można liczyć na więcej. Wszak w ubiegłym miesiącu po lokacie na 3,20% pojawił się od razu depozyt na 3,50%. Przez to warto było zerwać założone już depozyty i zamiast wielkiego procentu mieć bezkonkurencyjną.W kwietniu było to spowodowane raczej aferą GetBack i spadającymi notowaniami Idea bank. W maju już nie ma takiego szalonego spadku, notowania co prawda dalej stoją nisko i w ciągu ostatnich 3 miesięcy spadły niemal o połowę, ale nie sądzę, by powtórzyło się to co w ubiegłym miesiącu.

Zamiast aktualizacji rankingu info o nowości w Toyocie

Wśród czytelników jest wiele osób, które wolą się od Idea bank trzymać z daleka. Takie osoby mogą skorzystać z 3% na lokacie standardowej jakie w maju oferuje Toyota bank o czym więcej piszę na PP4. To jednak oferta tylko dla nowych a więc takich co nie mieli tutaj konta od 1 stycznia 2016.

Link do lokaty standardowej w Toyota ze stawką 3%

Zwykle 16 dnia miesiąca pojawiała się tutaj aktualizacja rankingu lokat. Zgodnie z zapowiedzią rezygnujemy z tego. Zamiast rankingu podaję więc informację o wspomnianej wyżej lokacie w Toyocie, tym bardziej że oferta ma być aktualna tylko do 31 maja więc nie pojawi się w czerwcowym rankingu lokat.

90 komentarzy:

 1. Mogli ze 0,3 pkt więcej, żeby odróżnić wielki procent o wielkiego procenta plus ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Czym różni się wielki procent od wielkiego procenta plus ? :|

   Usuń
 2. Na wielki procent możesz złożyć wniosek ważny 2 dni nie mając kasy na ROR w Idei. Możesz opłacić z innego banku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Plus dla posiadaczy konta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wniosek przy lokacie WIELKI PROCENT PLUS jest ważny jeden dzień,a przy lokacie WIELKI PROCENT jest ważny dwa dni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla 0,1% przez ybankin nie opłaca się, a już w ogóle nie opłaca się na 35 dni, w toyota banku macie na 3% i na pół roku. Z moich doświadczeń warto zakładać na dłuższe okresy, a czas spożytkować na lepszy rozwój, odpoczynek i zarabianie. W sumie potem oprocentowanie za cały rok wychodzi zbliżone, a czasu nikt nie zwróci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja coraz więcej czasu przeznaczam na odpoczynek, ale nawet jadąc na wczasy zabieram ze sobą kompa i piszę posty nieco rzadziej. Wtedy traktuję to jako odskocznię od odpoczynku, bo nie da się leżeć cały dzień i się byczyć.
   Ważne by umieć zrobić wszystko razem: znaleźć czas na zarabianie, ale w granicach rozsądku i odpoczynek, wtedy nie masz poczucia, że marnujesz czas.

   Usuń
 6. Jeśli chodzi o Ybanking, to w zasadzie korzystam z przyzwyczajenia, ale pomimo tego, że lokaty zakładane w IB mam tam zgłoszone(bez jakiejś dłuższej przerwy, na niemałe kwoty), to nie pamiętam, kiedy ostatnią premię otrzymałem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ybanking chyba już nie działa. W kwietniu zgłosiłem 3 lokaty i do tej pory nie wprowadzili do systemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wina ogromnej ilości zgłoszeń w kwietniu, podobno kilkakrotnie wyższej niż wcześniej. Interweniowałem w tej sprawie i już mam wszystko zaktualizowane.
   Bardziej irytowały mnie opóźnienia w płatnościach od początku tego roku, bo co miesiąc kasa wpływała po 20, a nie do 20 każdego miesiąca jak mówił regulamin. Gdy mi zdarzy się poślizg jednodniowy z zapłatą już mam kary do zapłaty.
   Też ten problem zgłaszałem do yb i kwietniu kasa pojawiła się już rano 20 tak jak być powinno. Jak nigdy dotąd.

   Usuń
 8. Idea już padła. Nawet nie da się zalogować :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Finał akcji Konto 360° z BONUSEM. EbrokerPartner wysyła linki do podania nr konta założonego w promocji z Millenium. W dniu dzisiejszym już wysłałem potwierdzenie, 150 zł w ciągu 14 dni znajdzie się na koncie 360 w Millenium.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak zwykle w dacie zapadalności depozytów ten dziadowski bank pada. Nie działa też infolinia. Może juz poplyneli?

  OdpowiedzUsuń
 11. Idea zablokowała sytyem dzis o 05.15
  Do tej chwili trwa przerwa techniczna.
  Zmieniają ofertę, albo coś złego się dzieje :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Informacja z infolinii - przerwa powinna trwać jeszcze ok. godziny, tj. do ok.9.00

  OdpowiedzUsuń
 13. A co się zmieniło od kwietnia? Problemy GetBack się pogłębiają, do tego strona banku ciągle nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dalej padnięte, zarówno dostęp za aplikacji jak ze strony.

  OdpowiedzUsuń
 15. Przerwa techniczna
  Uprzejmie informujemy, że bankowość elektroniczna Idea Cloud jest niedostępna.
  Za niedogodności przepraszamy. Zespół Idea Bank S.A

  I najlepsze - nie jest napisane DO KIEDY ...

  OdpowiedzUsuń
 16. Pewnie dopisują do systemu lokatę na 3,5% dla posiadaczy KO stąd ta przerwa :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Spokojnie, już działa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To działa weź w cudzysłów bo tak topornego systemu nie ma żaden bank. Udało mi się założyć kilka lokat, ale w międzyczasie system mnie wylogował, na maila nie przyszedł numer do przelewu więc musiałem lawirować wśród topornych zakładek IB by zdobyć numer konta do przelewu.

   Usuń
  2. A u mnie system się wysypuje przy zakładaniu lokaty. Jest komunikat Error 500 i wyrzuca mnie z systemu. 4 próby i d...

   Usuń
 18. no nie wiem czy tak spokojnie.. zawsze to się dzieje w okresie końca lokat, a dodatkowo wiadome są problemy grupy Czarneckiego..

  OdpowiedzUsuń
 19. Co sadzicie: 3% na 6 miesiecy czy 3.2% na 35 dni i miec nadzieje, ze bedzie cos fajnego za 35 dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3,2% na 35 dni. Ja te zakładam ;)

   Usuń
  2. Ja też. 3% jest w innych bankach

   Usuń
  3. Z Marcinem w kwesti kolenej zwaly na IDA sie nie zgadzam. Musowo beda kolejne dolki w kierunku 5pln i to za chwile. Dzis kurs wacha 8,5pln a to tylko 1 pln od historycznego dna, ktore jednym ruchem bedzie pociagniete.
   Jak pisalem wczesniej jedziemy na wstepie na 5 pln gdzie sie znajdzie jak zwykle sporo lapaczy dolkow czyniacych to na swoja zgube.
   Proporcjonalnie do tych wydzarzen lokaty i oszczednosci w IB beda szybowaly w kierunku 10%, wiec lada chwila 3,5% na lokatach/kontach oszcz. w IB bedzie historia...
   Warto zatem poczekac na lepsze kaski jesli juz chcecie kase pakowac w cos co tonie.

   Usuń
  4. Ja też uważam, że w perspektywie 2-3 miesięcy IB będzie oferować nawet 4 - 4.5 procent na lokatach. Pan Czarnecki nawet sobie sprawy nie zdaje jak jego bankom zaszkodzila smierdzaca sprawa Getbacka. Zarząd robil co chce ,było tam dużo niekompetentnych i nieuczciwych ludzi i to ciagnie IB i Getina ku katastrofie. Jak Pan Czarnecki już teraz nie powymienia 90 procent kierownictwa , widzę to czarno. Dlatego nie przekraczającej korka BFG nawet jak IB zaszaleje na 4 procent.

   Usuń
  5. Jeżeli dadzą 4% to będzie znaczyć, że są w naprawdę ciemnej dolinie. Z tak dobrych lokat pewnie zupełnie nie zrezygnuję ale na pewno ograniczę swoje zaangażowanie, tym bardziej, ze jak pisał Marcin, o 3% w innych bankach dziś nietrudno.
   Osobiście wątpię, by sprawa Getback była aż tak poważna, by groziła stabilności IB ale ani swojej głowy ani oszczędności na to nie postawię.

   Usuń
  6. A ja wybieram 3% na sześć miesięcy.

   Usuń
  7. 2-3 miesiace?
   W 2-3 dni IDA moze 5 pln zobaczyc.
   Na razie macanie 8,3pln a jak kurs dojdzie do 5 pln to lokaty/konta oszcz. po 6-8%.
   Warto poczekac poza IB z kapitalem.
   Dzial lokat IB juz dwoi sie i troi by odwlec wzrost tych stawek mnozac ilosc roznorodnosc i warunki.

   Usuń
 20. Ja jestem z pokolenia, które pamięta czasy banku Staropolskiego. Akurat mam wszystko polokowane, ale gdybym miał wolne środki to mocno bym się zastanawiał, czy dać je Czarneckiemu. Bykowski też przed upadkiem dawał więcej niż inni. Wtedy według starych gwarancji bfg dostawało się 90 procent. A teraz? Jak upadnie razem z getinem to nie starczy kasy na pewno. A jak sama Idea to też bedzie nieciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy16 maja 2018 13:32
   W przypadku braku kasy w BFG pozostałe banki
   zmuszone zostaną do dokapitalizowania BFG.

   Usuń
  2. A banki skąd Twoim zdaniem wezmą?

   Usuń
  3. Tak, zgadza się, banki zostaną zmuszone do dokapitalizowania BFG, ale w przypadku upadłości GETIN-a będzie to już tak ogromna kwota , że dojdzie do gwałtownej deprecjacji PLN do poziomu nawet 6 zł za 1 EUR. Co by mnie konkretnie nawet ucieszyło bo uważam, że wartość PLN jest od lat zawyżona.

   Usuń
 21. Ale zgodzę się z anonimowym, ze uciekli ludzie z dużą kasą. Szczególnie z Lions Banku, który oferował dobry procent na duuuuuuuuuuuuuuuuże kwoty. Niektórzy mieli tam zapakowane dużo ponad BFG. Tej kasy juz tam pewnie nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 22. A w jakich to mianowicie bankach dają 3%?W Toyota Bank?Rzeczywiście,3% na pół roku,maksymalnie 250000.A pozostałe?Do 10000,czasem 20000(śmiechu warte).W Credit Agricole do 100000.Bierzcie jednak pod uwagę,że są ludzie,którzy deponują w x bankach po około 400 tysięcy.Ile ulokują na 3% poza IB?10%,20% kasy?A co z resztą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W WBK wielu z nas ma serię kont na 3%. Rekordzista o którym wiem ma 50 takich kont czyli ma kolejne 150.000 gwarantowane na 3%. Alior to oczywiście kolejna jazda obowiązkowa z 3%.

   Usuń
  2. W Alior Banku,jak i chyba w zdecydowanej większości banków można założyć tylko jedno konto oszczędnościowe.Prawda?

   Usuń
  3. Niedawno był komentarz anonimowego, że dwa.

   Usuń
  4. Jak co niektórzy mają problem z jednym kontem to zawsze mogą na żonę drugie założyć. IB+CA+DB dają Ci 1,2M na 3%. Do tego Mille + BZWBK na 2,7% 400k. Jest też Lion's.
   Jak to Ci nie wystarczy to może mieszkania kup, w ropę zainwestuj albo w złoto...

   Usuń
  5. No właśnie,rekordzista ma aż 5o kont po 3 000 w BZWBK i ulokowane tam zaledwie 150 000.

   Usuń
  6. Do: Arek16 maja 2018 17:49
   Lions to to samo co IB, wiec nie mieszaj

   Usuń
  7. Mówimy wyłącznie o 3 procentach,nie o 2,70%.Ja się nie skarżę,ja tylko zwracam co niektórym uwagę na fakty.

   Usuń
  8. Jest jeszcze inbank i można tam wpakować do 200 tyś z tym że godny uwagi jest tylko okres 2 lub 3 lat. Ja tak zrobiłem z niepotrzebną częścią środków i mam święty spokój.

   Usuń
 23. Coś chyba z matematyką u niektórych nie najlepiej,a i brak powagi w poradach widać.

  OdpowiedzUsuń
 24. Może,co do matematyki,to się pomyliłem.Pewno Arkowi chodzi o : 2 x 400,2 x 100 i 2 x 100.Ale nie wszyscy mają żonę,i nie wszystkich interesują alternatywne inwestycje.Proponuję zakończyć rozmowę.Wszystkich pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 25. Faktem jest, ze akcje Idea Bank i Getina od kilku ladnych miesiecy ida w dol. Idea zlapala troche depozytow ostatnio, ale to byl tylko przejsciowy wzrost. Jestem ciekaw jak to sie skonczy, ale pewnie jak to zwykle bywa wtajemniczeni zdaza na czas wycofac srodki a mali ciulacze potem maja problem. Ciekawe jak BFG zadziala w praktyce.

  OdpowiedzUsuń
 26. A co ty polcan tak celowo o zosce na 3% (z 10 % na idealnym...) nic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież poświęciłem temu osobny artykuł
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/04/zoska-pro-teraz-na-3-w-idea-bank-ale.html

   Niestety moja Zośka dalej pokazuje niby to '2,15%' czy ile tam tych ochłapów jest...

   Usuń
  2. A'propos Zośki - Polcan, orientujesz się, czy jeśli zleciłem dzisiaj przelew z Zośki na konto idealne z datą jutrzejszą, zostanie on zrealizowany przed 8 rano, tzn. pieniądze będą do tej godziny na ROR?

   Usuń
  3. Nie testowałem tego na Zośce, ale w innych bankach kasa jest duuużo wcześniej na ror.

   Usuń
 27. I jeszcze jedno,na zakończenie,definitywne zakończenie :-).Chciałem tylko zwrócić polcanowi uwagę,że dostępność oprocentowania w wysokościm 3,00% na rachunkach czy lokatach w innych bankach,jest ograniczona kwotowo,dlatego dla osób chcących ulokować duże kwoty,oferta Idea Banku jest najlepsza.I to wszystko :-).Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich dyskutantów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rekordzista ma zdecydowanie wiecej niz 50 kont w BZWBK ;-)

   Usuń
  2. Jestem w podobnej sytuacji i dla mnie oferta IB jest najlepsza.Czy ktos z zagladajacych tutaj zalozyl lokate Skarbonka Plus na 6 miesiecy?Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Na 6 m-cy ukisic tylko na 3%?
   Zastanawialbym sie mocno czy przy 8% na 6 m-cy zostawic im kase. Sytuacja w IDA moze sie posypac z dnia na dzien. Dzis kurs juz byl pod 8pln. Budowanie schodkow w dol w fazie wstepnej, potem to juz lawina.
   Kasa poza IDA najlepszym rozwiazaniem.
   Ludki myslcie z wyprzedzeniem nad ruchami finansowymi, bo nagle pokazac sie moze waszym oczom przeciagajaca sie przerwa techniczna (w czasie ktorej znajomi krolika bezpiecznie wytransferuja swoje srodki) a ulica ewakuowac kasy przelewami nie bedzie moc lub po prostu bedzie cisza a potem powiedza nagle, ze bank plynnosc stracil.
   SW miejcie tez w apmieci. KNF nic tu nie wskora, bo reka reke myje.
   Kto ufa systemowi sam sobie szkodzi.

   Usuń
  4. Anonimowy17 maja 2018 11:35
   Który bank reprezentujesz?
   Musisz trochę dokształcić się, bo większość doradców bankowych to indolenci finansowi.

   Usuń
  5. Akcje IDA poszly dzis 5% w góre i są po 8,75 obecnie, co oczywiście wcale nie oznacza , ze sytuacja sie nie posypie pod koniec Maja.
   Sprawa GETBACKA i to obojetnie na jaką skalę IB był realnie zaangażowany to katastrofa dla p.Czarneckiego z wielu powodów.
   Wciskanie zwykłym ludziom obligacji Getbacka było na wprost przestępstwem. To co wyprawiał LIONS Bank na parę dni przed upadłością Getbacka po prostu nie mieści się w głowie w żadnym cywilizowanym kraju. Zwykłe prymitywne bazarowe oszustwo, kradzież z pełną wiedzą o sytuacji.
   Osobiscie uwazam , że jakieś minimum 5 procent w obecnej sytuacji IB powinien zaoferować tym, którzy jeszcze p.Czarneckiemu chcą powierzyć swoje pieniądze.

   Usuń
  6. Do Anonimowy 16 maja 2018 21:14.Owszem,są tacy,którzy założyli lokaty na 6 miesięcy i nie przejęli się scenariuszami science fiction,a właściwie tylko fiction.

   Usuń
  7. Anonimowy17 maja 2018 14:39
   Każdy robi jak uważa. A ty nie strasz bo się ze-asz.

   Usuń
 28. Odnośnie Idei mam do Was pytanie. Mam u nich teraz 0zł na ROR. W piątek kończy mi się u nich lokata. Czy mogę jutro (z 0zł na koncie) złożyć zlecenie przelewu z datą przyszłą - na ten właśnie piątek - podając dane z wniosku o lokatę? Czy jak stara lokata mi się skończy a pieniądze spłyną na ROR - to taki przelew uruchomi tą nową lokatę? Przerabiał to ktoś z Was kiedyś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię. Konto chyba nie jest na tyle inteligentne żeby wiedzieć że jutro się wzbogaci bo się lokata kończy. Raczej wyskoczy info że muszą być takie środki już teraz na moje oko, możesz spróbować zrobić jakiś symboliczny przelew z datą jutrzejszą dziś i zobaczyć że pewnie nic z tego.

   Usuń
  2. Zrobiłem tak jak mówisz i wyskoczył mi taki komunikat: "Zlecenie przelewu z datą przyszłą nie jest możliwe w godzinach od 22:00 do 2:00."
   Czyli może jednak jest możliwe? Szkoda, że się spóźniłem o parę minut - bo było już po 22-ej :(

   Usuń
  3. W bzwbk tak robiłem i nie było problemu.

   Usuń
  4. Wystarczy,że po zerwaniu obecnej lokaty podasz numer rachunku nowej lokaty do zwrotu środków i w ten sposób zasiilisz nową lokatę. Kwota nie musi zgadzać się z kwotą we wniosku.

   Usuń
  5. Tak to wiem, tylko chodzi o to, że jutro nie będę miał dostępu do komputera/haseł, a to właśnie jutro kończy się ta lokata :(

   Usuń
  6. To skorzystaj z apki jeśli możesz

   Usuń
  7. Staram się nie logować/podawać haseł do banków na telefonie. Szczególnie tych gdzie mam jakieś lokaty. Na swój ROR zaglądam na tel. prawie codziennie ;)

   Usuń
  8. Zrobiłem próbę na 2zł. Przelew z datą przyszłą, bez środków na koncie jak najbardziej przechodzi! A nawet pani z party line IB twierdziła, że nie da rady. W sms-sie weryfikującym mam tylko info, że to: Dane przelewu oczek. z konta nr... na konto nr... Ale zrobić to z lokatą się obawiam.

   Usuń
  9. @TomTom
   Potwierdzam, ze jest możliwe wykonanie przelewu z datą przyszłą jezeli na ten dzień będziesz miał środki z kończącej sie lokaty w IB, a obecnie na koncie nie masz nic. Sprawdzało sie to w kązdym moim przypadku. Przy dyspozycji przelewu tylko zmień datę na datę zakończenia lokaty, w innym wypadku (np. data dzisiejsza) bedzie system krzyczeć ze nie masz środków. Pozdrawiam mir

   Usuń
  10. Dzięki za odp. mir! A może wiesz, o której jutro rano na ROR pojawiają się środki z zakończonej lokaty?

   Usuń
  11. Pamiętam że w ubiegłym roku miałem taką sytuację że pieniądze były na koncie o 23:45 Niestety lokaty nie dało się założyć przed dwudziestą czwartą dopiero chwilę później.

   Usuń
  12. Czyli (teoretycznie) pojawiły Ci się na koncie dzień przed jej zakończeniem Arku??

   Usuń
  13. Tak - "teoretycznie", tylko, że były nie do ruszenia przez ~20 minut - raz to sprawdziłem.
   Lokatę możesz założyć prawdopodobnie zaraz po 24 lub na 100% rano. Często loguję się koło 6 i zakładam lokaty w IB. Robiłem tak dziesiątki razy i nigdy nie było problemu z dostępnością środków.

   Usuń
  14. Ostatnio chciałem we wtorek rano, ale system im się wysypał ;)

   Usuń
  15. Do anonimowy z 17 maja godz.11:13 Wszystko ruszyło tak jak napisałeś ;) Zatem nie trzeba mieć nic na koncie, a przelewy z datą przyszłą działają ;) Pozdrawiam

   Usuń
 29. Krótkie pytanie. Czy wy naprawdę myślicie że KNF nałoży na IB karę w wysokości mogącej przewrócić bank? przecież to niedorzeczne. To jak spalenie wioski tylko dlatego ze jeden jej mieszkaniec okazał się złodziejem. Nigdy tego KNF nie zrobi raz że nie będzie ku temu podstaw a dwa - gigantyczna kara zaszkodziłaby systemowi bankowemu.
  Problem z istnieniem takiego banku byłby gdyby okazało się że Getback powstał tylko i wyłącznie do tego aby upłynnić z banków Czarneckiego toksyczne długi. Wtedy to wszyscy mają problem bo to byloby po prostu wyrafinowane oszustwo i przyszłość wszystkich banków tej grupy stanęłaby pod dużym znakiem zapytania, ale i tak skończyłoby się na przejęciach tych banków przez konkurencje. Natomiast co z osobami odpowiedzialnymi za potencjalnie taką sytuację to już ustalałby sąd. Nie chcę pisać o prawdopodobieństwie takiego scenariusza, ale każdy może sobie skojarzyć pewne fakty - spółka z grupy GET, przepłacanie za długi, duży wolumen kupionych wierzytelnosci z grupy GET itd...
  Misseling jest karalny ale to nie będa kwoty które mogą wstrząsnąć bankami. Także naprawdę... nie straszcie ludzi bankowym armageddonem. Przypominam. getin jest w dziesiątce największych banków tego kraju a Idea puka do niej. Upadek obu to bankowy koniec świata nad Wisłą.
  Miałem założyć matce lokaty w IB ale tego nie zrobię z prostego powodu - nie chcę żeby się stresowała. Raczej pójdziemy w obligacje indeksowane inflacją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gdzie można kupić takie obligacje?

   Usuń
  2. Skarbówki od zawsze są dostępne w PKO. Ja preferuję obligacje np. Aliora, w środę była kolejna wypłata odsetek.

   Usuń
  3. Nic się nie chwalisz - jaki masz % na takich obligacjach i na jaki są okres ?

   Usuń
  4. Pisałem przecież o tym przed 2 laty jak się pojawiły w ofercie, nie pamiętasz już?
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2016/04/5-na-start-w-pierwszej-publicznej.html

   Oferta sprzedała się w kilka godzin, chociaż miała być znacznie dłużej dostępna. Zresztą ponad połowę bank zwrócił kasy z tego co wpłaciłem bo było za duże zainteresowanie ze strony inwestorów.
   Na dziś stawka jest 3,25% + WIBOR sześciomiesięczny:)

   Usuń
  5. No tak - teraz już kojarzę, aż 6 lat... to dla mnie za długo było.

   Usuń
  6. a jak się kupuje takie obligacje? trzeba mieć konto w domu maklerskim czy jak? Gdzie się robi te zapisy? ja mam w dm boś, ale tylko do funduszy

   Usuń
  7. @Arek
   6 lat to masz do wykupu, ale to są obligacje Aliora, a nie Getin. Stoją bardzo wysoko i możesz je sprzedać w dowolnym momencie z zyskiem. Od samego początku notowania są dużo powyżej nominału więc tutaj akurat o płynność martwić się nie musisz.
   Z Getinem to co innego, tutaj obligacje stoją raczej niewiele poniżej nominału więc jak chciałbyś je sprzedać musiałbyś się liczyć z niewielką stratą. I tutaj faktycznie trzeba było czekać do końca 6 lat. Ale warto było bo cały czas zyski były większe od lokat.

   Usuń
  8. @Anonimowy 16:44
   To zależy jakie obligacje. Takie obligacje jak aliorowskie trzeba było mieć konto maklerskie. Tutaj jednak trzeba polować na okazje, jak jest oferta publiczna, to składasz zapis przesyłasz kasę na konto maklerskie i robisz zakup. W przypadku Aliora zapisy trwały tylko kilka godzin. Poszło w mig o czym pisałem w osobnym artykule
   http://polakcandwa.blogspot.com/2016/04/szalenstwo-zakupow-debiutu-obligacji.html

   Zapisy można było robić od rana, ale o 14:50 już było po ptakach, a w ofercie miały być przez 2 tygodnie.

   Usuń
  9. Dla zainteresowanych: Alior w ciągu tych kilku godzin zebrał ponad 66% więcej zakupów inwestorów niż założył, że zbierze w 2 tygodnie.
   http://polakcandwa.blogspot.com/2016/04/nietypowy-przydzia-obligacji-alior.html

   I teraz takiego Aliora ma zeżreć Pekao...

   Usuń
 30. Lokata wycofana już z oferty Idea Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo to dobrze że udało mi się na ostatnią chwilę założyć jeszcze jedną:)

   Usuń
  2. Może to choć trochę pocieszy namówionych na GetBack: https://m.bankier.pl/wiadomosc/Idea-Bank-uzna-wszystkie-zasadne-reklamacje-klientow-ws-obligacji-GetBack-Czarnecki-7592410.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...