czwartek, 28 marca 2019

300 zł do zgarnięcia na 3 sposoby w promocji Korzyści dla Ciebie 2019 w CA


Na tę promocję czekałem od dawna. Po zakończeniu łatwych 300 zł w WBK, gdzie zgarnąć można było zresztą 400 zł wraca kolejne łatwe 300 zł. Łatwe bo sprowadza się jednej czynności: zapisania na kartce numeru konta:)

W zasadzie 300 zł można zgarnąć na 3 sposoby od niezmiernie łatwego poprzez w miarę łatwego do trudnego. Każdy może wybrać sobie metodę według swojego upodobania. I jak sądzę większość z was wybierze pierwsze dwie metody.

Zgarnij 300 zł według swojej ulubionej metody
Mowa o startującej w Credit Agricole promocji o nazwie Korzyści dla Ciebie 2019. Z promocji są wyłączone osoby, które posiadały konto w CA po 1 kwietnia 2018 czyli karencja wynosi 1 rok. Wykluczeniu podlegają także osoby, które skorzystały z premii za przelewania wynagrodzenia do CA.

Tutaj zgarniesz 300 zł w CA w wybrany przez siebie sposób

Promocja ma potrwać do 14 lipca. Czasu jest aż nadto, ale wiadomo nie od dziś, że z promocji warto korzystać jak najszybciej. Nigdy nie wiadomo czy bank nie skróci terminu promocji w czym przoduje ostatnio Paribas.

Jak zatem wyglądają owe 3 sposoby? 


1. 300 zł za przelewanie wynagrodzenia
Bez wątpienia najciekawszy moim zdaniem to przekazywanie wynagrodzenia do nowego banku i zgarnianiu za to kasę. W ten sposób całą robotę odwala za nas nasz pracodawca, a my mamy zwykłą podwyżkę pensji.

Dla mnie to zdecydowany faworyt. Nie bardzo rozumiem dlaczego dla większości z Was jest to problem jak to wynika z komentarza. Wszystko co musimy zrobić to zapisać nowy numer konta i przekazać do swojej księgowej. To wszystko, bez płatności kartą, bez czegokolwiek.

Już przy przeniesieniu konta z Eurobanku do WBK uprzedziłem swoją księgową, żeby przywykła do częstych zmian swojego konta. Odpowiedź mnie zdumiała, księgowa sama zainteresowała się zarabianiem za przelew i obiecała przekazać tę metodę dla własnego syna:)

Wysokość premii zależy od wysokości wynagrodzenia. Mówiąc w skrócie dostaniemy:
 • 100 zł za przelew min. 1000 zł
 • 300 zł za przelew min. 3000 zł 
Przelew powinien być wysłany trzykrotnie i dopiero po trzecim przelewie możemy się spodziewać premii. CA obiecuje wypłacić premię do końca miesiąca następującym po miesiącu w którym wpłynęła ostatnia nasza wypłata.

Warto tutaj zwrócić uwagę na dziwny wymóg podpisu. Przy wniosku o przeniesienie konta podajemy nazwę dotychczasowego banku, przy czym nasze podpisy w CA muszą być takie same jak w poprzednim banku. Kiedyś używałem dwóch wzorów, na szczęście od dłuższego czasu używam tylko jednego.2. 300 zł z CA Saver
Drugi sposób to sprytne korzystanie z CA Saver. To dla Savera z prawdziwego zdarzenia, a nie podróbki jaką serwuje nam mBank, założyłem kiedyś konto w CA. Kto nie lubi zmieniać konta u pracodawcy powinien wybrać ten sposób na zgarnięcie premii.

Kiedyś napisałem o nim 400% cashback. Na dobrą sprawę cashback może być jeszcze wyższy! Wszystko sprowadza się do wyboru metody zaokrąglania i sprytnej płatności widocznej poniżej.
Najprościej wybrać zaokrąglanie do 5 zł i robić groszowe płatności. Kupujemy przykładowo bułkę kajzerkę za 0,29 zł. Bank za to zapłaci nam zaokrąglenie do 5 zł czyli dostajemy od banku darmowo niemało bo 4,71 zł premii za nasz zakup. To z pewnością fajny układ.

Kasa jest odkładana na KO ze stawką 2,50%
Miesięcznie można w ten sposób zgarnąć 25 zł więc wystarczy wydać malutko by zgarnąć wiele. To jedna z najlepszych obecnie promocji na rynku, bo nie obciąża portfela, a szybko zgarniamy premię. Po roku zgarniemy całe 300 zł dużo łatwiej niż to robimy w T-mobile gdzie po tę samą premię należy wydawać po 500 zł miesięcznie.

Ta metoda ma jednak jedną wadę. Bank daje warunek przelewania 1000 zł na konto oraz... zapłacić kartą trzeba 300 zł. Ten ostatni warunek trochę psuje drugi sposób na zgarnięcie 300 zł. Jest jednak i tak łatwiej niż w T-mobile.
3. 300 zł za rachunki
Omawianie trzeciego sposobu, bez wątpienia najtrudniejszego sobie podarujemy. Bank daje 5% cashback za rachunki, ale nikt z nas nie płaci takich rachunków, by zgarniać z tego całą premię. Nawet gdyby ująć wszystkie rachunki za energię, prąd czy gaz. 

W zwrotach za rachunki denerwujący fakt braku najwyższych comiesięcznych wydatków. Do nich należą przykładowo opłaty za czynsz czyli fundusze remontowe, fundusze eksploatacyjne, opłaty od nieruchomości itp. Nie ma tego także w CA. 

Tutaj zgarniesz 300 zł w CA w wybrany przez siebie sposób

Podsumowując mamy nareszcie długo wyczekiwaną premię za przelewanie wynagrodzenia. Jedyny mankament tej oferty to fakt, że nie da się tego powtarzać w przyszłości, ale kto z tego jeszcze nie skorzystał, powinien.

Na koniec kilka słów o opłatach. Byłem klientem CA i wybrałem konto VIP z wymogiem przelewu na 10.000 zł i z pewnością podobnie zrobię tym razem. W zamian mamy wszystko za zero bez kombinowania i płacenia kartą.Kto wybierze wariant z Konto Dla Ciebie, będzie musiał robić to samo co w Millennium: przelew na 1000 zł + 1 płatność kartą. To też warunek łatwy do spełnienia, a w zamian można sobie wybrać wizerunek karty wedle własnego widzimisię:)Regulamin promocji Korzyści dla Ciebie 2019
Tabela Opłat i Prowizji w Credit Agricole

44 komentarze:

 1. Przy składaniu wniosku można zrezygnować z karty do konta

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan pomożesz?
  Od 28 lutego w Getinie biorę udział w XVII edycji KO ze stawką 3,5% dla nowych środków.
  Miałem na koncie lokatę na 100tyś. liczone jako stare środki.
  Dosypałem 28 lutego 90tyś. nowych środków na KO/3,5% rozpoczynając XVII edycję.
  Za tydzień 5 kwietnia lokata na 100tyś. kończy bieg i zabieram owe 100tyś.
  Co się wówczas dzieje z 90tyś. na KO? Dalej na 3,5% czy spadek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety spadek. Jak ewakuujesz 100k, to to co zostanie nie będzie już nowymi środkami względem daty startowej.
   Nie lepiej Ci wrzucić owe 100k na KO i mieć dla całych 190k oprocentowanie 3,50%? Masz lepszą alternatywę dla owych 100k?

   Usuń
  2. Polcon chyba się pomyliłeś.Przecież te 100 z lokaty jak przeleje na KO to będą starymi środkami i oprocentowane standardowo.

   Usuń
  3. Zgadza się, napisaliśmy o tym jednocześnie o 17:40. Gdy miałem taką sytuację w Millennium, to odnawiałem lokatę mobilną właśnie po to, by 10k na mobilnej nie obniżało mi stawki jako stare środki.
   W Getin niestety nie da się zrobić tego tricku.

   Usuń
 3. Chciałbym tak zrobić ale czy tak będzie OK?... skoro na KO muszą być nowe środki... a ja użyję starych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A no fakt, będziesz mieć 100k jako stare środki, a tylko 90k traktowane jako nowe.

   Usuń
  2. Jako, że powyżej 3% ciężko gdzieś ulokować PLN przeniosę 70tyś do Citibank korzystając z promocji "Otwórz Konto Osobiste Citi Priority i sprawdź jak oszczędzać 3% przez 6 m-cy dla środków do 70 000 zł".
   Regulamin oferty jest mocno skomplikowany ale ja ulokowałem tam sporo $US więc jakby z założenia spełniam warunki w nim określone.
   Warto pochylić się nad tą ofertą bo pingpong 8tyś/miesięcznie chyba upoważnia do udziału w promocji 70tyś/6M/3%.

   Usuń
  3. Zgadza się, opisywałem ją niedawno na niniejszym blogu i ostatnio zauważyłem wiele wejść na artykuł opisujący tę ofertę. Dla przypomnienia można go znaleźć pod poniższym linkiem.
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2019/02/3-na-koncie-oszczednosciowym-w-citi.html

   Usuń
  4. Możesz jeszcze przelać wszystkie środki z GB do IB i próbować tricku na zawrotną,a nóż się uda i dostaniesz 3,5%

   Usuń
  5. Anonimowy28 marca 2019 19:42
   Możesz jeszcze przelać wszystkie środki z GB do IB i próbować tricku na zawrotną,a nóż się uda i dostaniesz 3,5%

   Ten numer nie przejdzie, ćwiczyłem już to. Przelałem 130k z Getin do Idea Bank i próbowałem z powrotem wykonać przelew na tą kwotę do Getin licząc, że ukaże się zawrotna na 3,5%. Nic się nie ukazało, a wcześniej była jak robiłem symulację przelewu z datą przyszłą. Teraz już takiej symulacji nie daje się wykonać.

   Usuń
  6. Dziś około 18.00 dokładnie tak zrobiłam.Wczoraj przelane 90k, dziś przy próbie przelewu do Getin propozycja lokaty 3.5%.Dwa razy po 45k.i oba razy propozycja.

   Usuń
 4. I wszystko jasne.
  Trzeba wnikać w te szczegóły, bo w GB na KO nie ma jasno określonego oprocentowania zgromadzonych środków i można im dać łatwo acz nieświadomie "zarobić".

  OdpowiedzUsuń
 5. Przypominam, że u niebieskich konto IDEALNIE PROSTE kończy bieg z końcem marca, a oprocentowanie spadnie do 1% z ogonem.
  """W okresie przystąpienia do Promocji możesz zyskać nawet 3,20% w skali roku. Oprocentowanie promocyjne jest zmienne i naliczane jest do dnia 31.03.2019 r."""
  W ostatnich dniach wyprowadzałem grube środki z kont IB i żadnej "zawrotnej/zwrotnej" nie otrzymałem. Próbowałem przelewy do różnych banków, na różne kwoty z różnymi datami przelewów i nic. Gdyby ktokolwiek widział, że rzucili "zawrotną" niech zapoda hasło do działania. Mam sporo nadwyżki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najsensowniejsza jest opcja 300 zł za przeniesienie konta. Wątpliwości z regulaminu: czy mogę zamknąc dowolne konto np. jedno z posiadanych w Santanderze czy muszę zamknąc wszystko co obecnie posiadam w Santanderze , czy musi to byc konto na które wpływało dotychcas wynagrodzenie ? Moze ktoś ma doświadczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą, że to najlepsza opcja. Nie wyobrażam sobie jednak, bym musiał zamykać konto w Santanderze, wszak obecnie wpływa mi wynagrodzenie nie na KJC, które już zamknąłem, ale na jedno z 123.
   Przeniesienie czegokolwiek z banku do banku nigdy nie równało się z likwidacją. Przenosiłem wiele razy limit z różnych banków do Millennium i powodowało to dublowanie limitów a nie zamknięcie pierwotnego limitu i tutaj zapewne będzie podobnie.
   Będę korzystał z tego w przyszłym tygodniu, gdy uprzedzę księgową o nowym numerze. Jak to będzie wyglądać mogę dać znać w komentarzach.

   Usuń
  2. Na marginesie przenosiłem w ubiegłym roku wynagrodzenie z Eurobanku do WBK dla premii 300 zł jak w powyższej promocji. Wówczas również nie wiązało się to z likwidacją konta w Eurobanku, gdzie mam dalej konto.

   Usuń
  3. Polcan, zinterpretuj sobie sam, ale moim zdaniem Regulamin jednoznacznie nakazuje ZAMKNIĘCIE dotychczasowego konta, na które wchodziło wynagrodzenie:

   "5. Jak otrzymać Premię za przeniesienie konta
   2) We Wniosku wskazuje co najmniej:
   a.nazwę dotychczasowego banku,
   b.pełny numer rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w dotychczasowym banku,
   c.dyspozycję zamknięcia rachunku w dotychczasowym banku,
   d.nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, którą Bank ma powiadomić o zmianie rachunku bankowego Klienta."

   Przy okazji którejś wcześniejszej edycji pytałem o to w placówce i potwierdzili.
   MD

   Usuń
  4. Sprawdzę jak to działa i dam znać. Najwyżej poświęcę jedno z 15 kont w WBK.

   Usuń
 7. Polcan napisaleś że pierwszy warunek jest za przelewanie wynagrodzenia, patrzyłem w regulaminie

  zacytujemy

  "Wpływ na Konto - suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Konta w okresie miesiąca
  kalendarzowego. Bank nie bierze pod uwagę przelewów pomiędzy rachunkami tego samego Klienta, a także
  przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank lub rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest
  ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika. Pierwszy Wpływ na Konto musi nastąpić do końca
  kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia Konta"

  A co za tym idzie, wystarczy że zrobię przelew od żony z konta na 3001 zł i warunek w miesiącu spełniony.

  Poprawnie mnie jeśli się mylę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojawiały się głosy, że jest taka możliwość, przy poprzednich edycjach tej promocji.
   Dla mnie jednak nie ma problemu z przeniesieniem wynagrodzenia. Pamiętając o tym co się działo z WBK, gdy bank nie wypłacił premii i trzeba było pisać reklamację, wolę po prostu przenieść kasę od pracodawcy do CA. Obojętne mi jest jaki bank dostanie tę kasę bo i tak zaraz ją sobie przeleję tam gdzie mi pasuje, a wiem kiedy ją dostanę, więc bank nawet dnia się nią nie nacieszy. A skoro bank premiuje taki przelew, to nie ma problemu by akurat tam kasa poszła. Tym bardziej jeśli premia jest pokaźna, a nie pseudopremia jaką oferuje Nest.
   Pytania zawsze lepiej kierować do czytelników, którzy sprawdzili daną promocję na sobie, chociaż pamiętna sprawa z Millennium każe mi i tak patrzeć na tricki z dystansem, tym bardziej, jeśli da się go spełnić bez problemu. W Millennium trick musiał być stosowany, tutaj nie ma takiej potrzeby w moim przypadku.

   Usuń
 8. Dzisiaj robiłam przelewy z IB do Millenium, otrzymałam propozycję zawrotnej 3,26% na 3 m-ce. Kwota przelewana musi być wyższa niż 10 000 tys. Hasło nie jest potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowałem o godzinie 16 przelewy ponad 10tyś. do różnych banków w tym Millenium w różnych konfiguracjach z datą dzisiejszą, przyszłą, przelew ekspresowy i żadnej propozycji lokaty nie otrzymałem.
   Czy może mieć znaczenie wyrażenie zgód?

   Usuń
  2. Jak już pjsałem dział IT miał nakaz stworzenia nowego algorytmu.
   Robiłeś testowe przelewy?

   Usuń
  3. Skąd o tym wiesz polcan. Coś więcej może na ten temat?

   Usuń
  4. Po prostu każdy bank ma swoje działy odpowiedzialne za różne rzeczy. Dział IT jest od tego by pojawiały się dla wybranych osób oferty lokaty zawrotnej.
   Skoro na potrzeby artykułów o zawrotnej robiłem symulowany przelew (dzięki czemu mogłem zdobyć nowy regulamin), a nie zakładałem lokat zostałem wyłączony z oferowania nowych zawrotnych...

   Usuń
  5. Polcan a jak sprawdzić czy komuś wyłączono zawrotne? I czy Ty już ich nigdy nie będziesz miał ?

   Usuń
  6. Tego niestety nie wiem, jak dostanę propozycję to oczywiście napiszę o tym na blogu, bowiem w kwietniu kończą mi się ostatnie zawrotne, nie sądze jednak bym je dostał.

   Usuń
 9. Testowe? Czyli próby? Wykonywałem przelew i jak pojawiał się na telefonie kod do autoryzacji próbowałem ponownie z inną datą przelewu albo do innego banku. Na koniec przelałem środki przelewem wewnętrznym na konto syna również w IB) u którego od pół roku nie było żadnego ruchu i też nie było żadnych propozycji przy próbie przelewu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Testowe czyli nie dla założenia lokaty, ale dla sprawdzenia oprocentowania na dany dzień.

   Usuń
  2. A może jest tak, że jak robisz przelew w piątek do godziny 15 to dostajesz propozycję "zawrotnej", bo przelew może być wykonalny. Jak robisz przelew zwykły po ostatniej sesji przelewów to i tak do poniedziałku bank obraca kasą bez oprocentowania!
   W tygodniu jakaś konsultantka IB zatelefonowała do mnie i nieskutecznie namawiała mnie na różne produkty banku. Może przestawiła wajchę w systemie, temu opornemu nie dawać zawrotnej aż skruszeje!

   Usuń
  3. Pamiętam jak robiłem przelew w sobotę rano który by wyszedł z banku dopiero w poniedziałek to też pojawiła się propozycja zawrotnej więc to nie o to chodzi. Ale to co mówi Polcan jest bardzo możliwe.

   Usuń
  4. Tylko, że dzisiaj robiłem przelew również z konta syna u którego lokaty nie było ze dwa lata i też zawrotna się nie pokazała. Fakt, że kasa pochodziła z przelewu wewnętrznego ode mnie...

   Usuń
 10. No i co z tym WBK ? Można zamknąć obojętnie jakie konto czy to na które wpływa wynagrodzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli do mnie to pytanie to za szybko je zadałeś. Dopiero poinformowałem księgową, że będę zmieniał konto. W tym miesiącu już przelew za wynagrodzenie nie dojdzie do CA, dopiero w przyszłym uda mi się zadziałaś.
   Zapewne będzie o tym osobny wpis jak już wszystko ruszy, wtedy będę mógł powiedzieć jak to wygląda w praktyce.

   Usuń
 11. No tak ale jeśli przyniesiesz do CA konto z wynagrodzeniem to niewiele nam to wyjaśni..chodzi o sprawdzenie opcji z nieprzelewaniem wynagrodzenia tylko zasilenia wspomagającego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli pytanie nie do mnie bowiem ja na pewno chcę tu przenieść wynagrodzenie, gdyż nie widzę z tym żadnego problemu.

   Usuń
 12. Wszystko jasne byłem w CA w regulaminie wszystko jest napisane TYLKO wpływ wynagrodzenia jest jednym z warunków który uprawnia do uzyskania premii..Ps. Gdyby ktoś zakładał a nie miał kodu poleceń to może podać np. 3814485

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam
  Gdyby ktoś chciał zarobić 50 zł. za otwarcie konta z polecenia to polecam swój kod z aktualnej najnowszej edycji “Programu Poleceń II – edycja 2” trwającego od 1 kwietnia 2019 do 31 maja 2019: 3805954
  Konto zamierzam utrzymać przynajmniej do końca roku (dostaję tam 5% zwrotu za rachunki). Oczywiście wszystkie zgody marketingowe wyrażone.
  Z góry dziękuję za skorzystanie i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam mniej niż 27 lat, więc łapałbym się na Konto Dla Ciebie MOVE!. Ale jak widzę, nie sposób mieć tego rodzaju konta, co by mi było bardziej na rękę, i połączyć to z bonusem za wpływ wynagrodzenia. Dajcie proszę znać jeśli się mylę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Z ulotki informacyjnej wynika że konto dla Ciebie MOVE też się kwalifikuje do promocji

  OdpowiedzUsuń
 16. Uwaga ważny SMS z CA warunkiem do otrzymania premii za otworzenie konta jest zapewnienie wpływów na konto LUB płacenie kartą CA za min 300 zł miesięcznie!! To chyba dla tych co nie chcą przenosić wynagrodzenia

  OdpowiedzUsuń
 17. wg mnie premia 300 zł jest za przeniesienie wynagrodzenia,
  a płatnosc karta na 300zł trzeba zrobić aby dostac premię 50zł jako Polecony,
  wiec sa to 2 rozne promocje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuł ma drugą część, w której podałem regulamin do programu poleceń. Jest w nim wyraźnie napisane: przelew LUB płatność. Słowo lub jest tam nawet wytłuszczone, więc wystarczy po prostu przelew:)
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2019/06/350-z-do-zgarniecia-wraz-z-kontem-na-3.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...