poniedziałek, 4 marca 2019

3,40% na KO w Getin w XVIII edycji oraz 50 zł na start


Większość czytelników bloga zapewne czekała na dzisiejszy poniedziałek z zainteresowaniem na ruch Getina. Wszak wielu z Was, tak jak ja, w ubiegły weekend uruchomiło sobie starą stawkę 3,50% gwarantowaną przez 5 miesięcy.

I warto było tak zrobić bowiem od dziś mamy nieco gorsze warunki: nieco niższą stawkę bo 3,40% i na krócej. O dziwo w ubiegły weekend w komentarzach pojawiały się głosy o takiej właśnie stawce, nie przewidywaliśmy jednak skrócenia okresu promocji:)


Jak było do przewidzenia stawka nieznacznie niższa ale dalej fajna
Nie zmieniła się za to maksymalna kwota jaką możemy wpakować na KO. Dalej mamy 3,40% do kwoty 400.000 zł, więc jest fajnie. Zmieniły się tylko terminy, nowa edycja potrwa jak zwykle około miesiąca, a ściślej do 7 kwietnia 2019.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3,40% do 400k

Należy jak zwykle pamiętać o zaznaczeniu zgód marketingowych. Jak zwykle aby cieszyć się fajną stawką musimy zadbać by były to nowe środki, tyle że liczy się je teraz względem 24 lutego 2019 czyli nieco wcześniej niż zaczęła się nowa edycja. 

Co ciekawe na niekorzyść zmieniło się nie tylko oprocentowanie. Od nowej edycji mamy także krótszą gwarancję stawki. Już nie przez 5, a tylko przez 4 miesiące można liczyć na 3,40% a ściślej przez 122 dni. Jednak 4 miesiące to i tak dłużej niż na typowych lokatach promocyjnych w IB.

Kto może skorzystać z promocji. Nowi jak zwykle nie mają żadnego problemu, obecni klienci zaś powinni pamiętać, że z oferty wykluczeni są uczestnicy poprzednich edycji, ale tylko Ci, którym kończy się w trakcie trwania XVIII edycji.


Promocja poleceń potrwa do 30 kwietnia 2019

Nowym klientom warto przypomnieć, że na start można zdobyć łatwo 50 zł o czym pisałem w poprzednim artykule. Wystarczy skorzystać z polecenia, jeśli potrzebujesz wymagany kod możesz śmiało pisać na nasze maile: marszr1@gmail.com lub tzielak1@gmail.com a bez problemu dostaniesz taki kod.

Kod dla 50 zł na start wykorzystasz w niniejszym linku

Dla przypomnienia dla zdobycia 50 zł wystarczy przelać sobie na konto 1000 zł z innego banku, nie trzeba robić nic ponadto. Warunek przelewu należy wykonać 3 razy w 3 kolejnych miesiącach po miesiącu w którym założyliśmy konto.

Konto w Getin to bez wątpienia najlepsze konto na chwilę obecną. Wymagania standardowe dla każdego są mniejsze niż w Millennium, wystarczy jedynie jedna płatność kartą na dowolną kwotę. 


Na koniec przypomnienie, że zanim przelejemy środki na KO warto założyć lokatę mobilną na 4%. Tutaj obowiązuje stawka do 20.000 zł, gdyby doliczyć 400k na KO to i tak zmieścimy się jeszcze w kwocie gwarantowanej przez BFG:)

Ciekaw jestem, czy od dziś zmieni się stawka omawianej w piątek lokaty zawrotnej. Przy przelewach do Getin od dziś można się spodziewać obniżki o 0,10pp ale czy tak jest faktycznie? Może to ktoś potwierdzić?


Regulamin XVII edycji Konta Oszczędnościowego ze stawką 3,50%
Regulamin III edycji programu poleceń w Getin czyli jak zgarnąć 50 zł

37 komentarzy:

 1. Zrobiłam dobry ruch. Ale obecna oferta i tak jest fajna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Na pewno o 0,1% więcej i 1 m-ąc dłużej jest lepsze, ale to i tak rewelacja w stosunku do innych KO. Szkoda, że za ponad miesiąc kończy mi się w Getinie lokata - bo w tym przypadku nie opłaca mi się odpalać obecnej edycji promocji :(

   Usuń
 2. 3.4 po miesiącach z 3.9% dostępnych niemal od ręki bez żadnych warunków może nie rzuca na kolana, ale ciągle to dobra oferta w porównaniu do reszty banków. 5 kwietnia wyniosę się z IB i do sierpnia bede miał dość dobrze oprocentowane KO. Co prawda będę musiał trochę skrocic trochę obecne 3.6 w Idei ale to nie będzie jakiś dramat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziś rano przed godz 8,00 przy przelewie z idei do getina jeszcze zawrotna była na 3,50%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. musieliby dać 3.6-3.7 żebym w ogóle myślał nad zakładaniem lokaty kwartalnej przy 3.4% na KO

   Usuń
 4. To w końcu na jaki procent jest ta zawrotna, mi dzisiaj oferowali tylko 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zaleznosci od konta docelowego przelewu (czyli banku) raz mi zaoferowało 3,0 a innym razem 3,5.
   Januszuj z różnymi nr kont aż wrafisz w 3,5
   Zauważyłem notabene, ze nr konta urzędu skarbowego spowodowało u mnie wyskoczenie 3,5 co jest januszowską beką sama w sobie , ale tak jest.

   Usuń
 5. Zawrotna jest dla wszystkich czy tylko dla tych co posiadają tam konto osobiste?

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanie, może ktoś już w praktyce ćwiczył element przelewu innej kwoty na e-lokatę do Getin Bank niż wnioskowana. Przesadziłem trochę z kwotą, będę próbował dokonać przelewu na rachunek wnioskowanej lokaty nieco mniejszą kwotę, ale większą i to dużo od minimalnej.
  Proszę o informację osobę, która może taki przelew ćwiczyła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie w zależności od lokaty. w grudniu pytałem się czy można zasilić lokatę 3.9% inną kwotą niż wnioskowana i odpowiedziano mi w banku że musiałbym założyć nową lokatę - więc nie można.
   MM

   Usuń
  2. Nic mnie to nie kosztuje, ewentualnie lokata nie zostanie opłacona. Jednak poczynię takową próbę. Przelew będę robił wpisując numer rachunku wnioskowanej lokaty i w tytule nr wniosku, tak jakbym wykonywał przelew na zewnątrz. Przelew będzie z KO. Konsultantom nie wierzę.

   Usuń
 7. zawrotna w Idea nadal 3,5%?

  OdpowiedzUsuń
 8. ORIENTUJECIE SIĘ MOŻE,CZY Z KONTA OSOBISTEGO W GETIN BANKU MOŻNA,PODOBNIE JAK W IDEA BANKU,OPŁACAĆ WCZEŚNIEJ ZŁOŻONE WNIOSKI O LOKATY,CZYLI W PRZELEWIE ZEWNĘTRZNYM WPISAĆ NUMER LOKATY,CO POSKUTKUJE REALIZACJĄ PRZELEWU WEWNĘTRZNEGO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, ale po co, jest we wnioskowanej lokacie opcja "OPŁAĆ" kliknąć i automatycznie pobierane są środki z ROR-u, albo KO jak się wskaże.

   Usuń
 9. Mam pytanie, mam XV edycję KO na 3,50%, start promocji odpalony 02.01.2019 po przelaniu środków. Jak długo w XV edycji jest oprocentowanie promocyjne 3,50%? Z tego co kojarzę nie jest to raczej 5 miesięcy. Na stronie banku jest tylko regulamin obecnej XVII edycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Mam pytanie, mam XV edycję KO na 3,50%, start promocji odpalony 02.01.2019 po przelaniu środków. Jak długo w XV edycji jest oprocentowanie promocyjne 3,50%?"

   Przez 92 dni. Opisywałem tą promocję tutaj: https://moneyafterhours.blogspot.com/2018/12/getin-przeduza-promocje-na-ko-dalej-35.html

   "Z tego co kojarzę nie jest to raczej 5 miesięcy. Na stronie banku jest tylko regulamin obecnej XVII edycji."

   Miałeś niefart - bo następna promocja była już na 5 m-cy. PS Na stronie jest już regulamin kolejnej 18-ej edycji ;)

   Usuń
  2. czyli styknie pierwszy lepszy numer konta GB z neta że by dostać na zawrotnej 3,4%?, ktoś pisał że mial ofertę 3,5% przy próbie przelewu do urzedy skarbowego - możecie podac jakiś sprawdzony numer konta US

   Usuń
 10. Mam dwa pytania. Ktoś na jakimś bylejakim przykładzie może mi pokazać jak naliczane są odsetki na koncie oszczędnościowym w Getinie? I drugie pytanie, odnosi się do konta oszczędnościowego w getinie na 3,5% przez dodatkowe 7 miesięcy. Mianowicie Pani w Getinie w piątek, gdy zakładałem konto powiedziała mi że przez pierwsze pieć miesięcy będę miał konto oszczędnościowe do 400 tyś złoty na 3,5%. Gdybym jednak chciał, mogę przez kolejne 7 miesięcy mieć możliwość korzystania z oprocentowania 3,5% do 10 tyś złoty pod warunkiem że przez 12 miesięcy korzystania z promocyjnej okazji na konto osobiste będę przelewał regularnie raz w miesiącu 1000 zł. Ktoś coś więcej o tym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Gdybym jednak chciał, mogę przez kolejne 7 miesięcy mieć możliwość korzystania z oprocentowania 3,5% do 10 tyś złoty pod warunkiem że przez 12 miesięcy korzystania z promocyjnej okazji na konto osobiste będę przelewał regularnie raz w miesiącu 1000 zł. Ktoś coś więcej o tym?"

   Tak, Pani wspomniała Ci o tej promocji: https://www.getinbank.pl/dokumenty/regulamin-oferty-specjalnej-bonus-za-aktywnosc-iv-edycja.pdf
   To "Bonus za aktywność" już 4 edycja gdzie po spełnieniu banalnych warunków, przez rok masz do kwoty 10 tys. zł podwyższone oprocentowanie na KO do 3,5%. Tak więc dotyczy to pozostałych 7-miu miesięcy po zakończeniu się Twojej promocji na KO. Aby spełnić jej warunki musisz mieć tradycyjnie wyrażone zgody marketingowe oraz w każdym miesiącu zasilić swój ROR (nie KO) kwotą min. 1 tys. zł. Wtedy w następnym miesiącu (do 15-ego dnia danego miesiąca) po spełnieniu tego warunku - dopiszą Ci różnicę wynikającą ze standardowego oprocentowania KO - do tych promocyjnych 3,5%. Jest tu jednak jeden "mały" problem. Dopisanie tych promocyjnych odsetek na KO powoduje NIEŚWIADOME i często niechciane odpalenie nowej promocji na KO (wpływ nowych środków na KO w postaci dopisania promocyjnego oprocentowania wynikającego z promocji "Bonus za aktywność") To fatalna sprawa - bo nawet parę złotych nieświadomie odpala Ci ewentualną nową promocję KO :(

   Usuń
  2. Czyli rozumiem że dopisane odsetki do konta oszczędnościowego odpalają mi jakąś nową promocję KO? Można jaśniej :D Czy już jaśniej się nie da :) ?

   Usuń
  3. "Czyli rozumiem że dopisane odsetki do konta oszczędnościowego odpalają mi jakąś nową promocję KO? Można jaśniej :D Czy już jaśniej się nie da :) ?"

   Spróbuję jaśniej ;) Jak wiadomo promocja na KO jest cykliczna i powtarza się co pewien czas. Jak zakończy Ci się jedna - czekasz aż będziesz mógł przystąpić do którejś - kolejnej edycji. Zdarzyło mi się, zresztą nie tylko mi, że dopisanie odsetek na KO z promocji "Bonus za aktywność" uruchomiły mi nową promocję - do której w danym momencie nie chciałem jeszcze przystępować :( Jest to bowiem "przyrost" na KO nowych środków, które odpalają mimowolnie, bez naszej wiedzy - promocję na KO.

   Usuń
 11. ktoś może potwierdzić oprócz tego jednego usera że lokata zawrotna w IDEA to nadal 3,5%?

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety przy przelewie do ING, wyskoczyła lokata zawrotna na 3 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Niestety przy przelewie do ING, wyskoczyła lokata zawrotna na 3 %"

   Tak właśnie jest. Próba przelewu do Getinu powinna dać Ci większy procent - bo tak przynajmniej było do tej pory ;) Wypróbuj i podziel się na forum ile Ci zaproponowali?

   Usuń
 13. Niestety lokatę na 3 % zawrotną założyłem wczoraj, a dziś nie chcę zrywać i ryzykować , bo może zaproponują,na 2,90

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobacz co napisał Anonimowy na PP4:
   "dzisiaj w IB lokata odnowiła się na 2,5%, a przy zerwaniu i przelewie do GB wyskoczyła propozycja lokaty 3,4%. gram w zielone ;)"

   Czyli dalej oferują lepszy procent przy próbie ewakuacji do Getinu. Tylko zeszli z 3,5% do 3,4% ;)

   Usuń
  2. to jest pewne? te 3,4% na zawrotnej przy próbie przelewu do GB? wystarczy pierwszy lepszy numer konta GB z sieci? ktoś pisal o tym że miał 3,5% przy próbie przelwu do US - możecie podać sprawdzony numer konta?

   Usuń
  3. ewnetualnie możecie podać też sprawdzony numer konta GB z propozycją 3,4%

   Usuń
  4. "...wystarczy pierwszy lepszy numer konta GB z sieci?"

   Podobno tak, ja zawsze podaję dla pewności swój ROR w Getin - jakby jakimś cudem poszło bez autoryzacji sms-em ;)

   Usuń
  5. Nie w temacie i w sprawie infolinii.
   Na śmierć zapomniałem jak się wpisuje do kontaktów kilometrowy numer telefonu do banków aby za każdym połączeniem nie przedzierać się przez niepotrzebne informacje i cyferki. Znacie taki myk? Chcę np. od razu połączyć się z konsultantem no i muszę tracić czas na wciskanie kolejnych cyferek. Jak to zapisać w kontaktach raz na zawsze?

   Usuń
  6. Kluczem jest wpisanie numeru razem z numerem wewnętrznym, stosując średnik jako przerywnik: 87 345 549;1234. Wtedy iPhone wybierze numer i zaczeka na Waszą decyzję, czy wybierać wewnętrzny, który będzie widoczny na ekranie pod klawiszem rozłączenia rozmowy. A jak wprowadzić średnik (lub przecinek w przypadku gdy chcecie zaprogramować wybieranie numerów w IVR)? W aplikacji Kontakty w iPhone wpisując numer stuknijcie w lewy dolny róg, w pole ze znakami +*# i wtedy klawiatura się zmieni, dając Wam dwa klawisze “pauza” (czyli przecinek) i “czekaj” (czyli średnik).
   Na pewno przyda się Wam ten sposób przy wybieraniu numerów w telekonferencjach, pamiętajcie tylko o zapisaniu na końcu znaku #.

   Usuń
 14. Potwierdzam, przy przelewie do GB oferuje 3,4%, przy ING 3,0%. Numer może być przypadkowy. W Idea zawsze wymagana jest autoryzacja. Nie słyszałem, aby komuś poszło bez autoryzacji na obce konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak jest.
   Zrywałem dzisiaj beztroską (odnowiła się na 3m/2,5%) i przy przelewie do zielonych była oferta zawrotnej 3,4%.
   Co do eksperymentów z wpisywaniem obcego konta GB to przecież dopóki nie wpisze się kodu z sms to do przelewu nie dojdzie, a okienko z 3,4% pozwoli założyć lokatę w IB.

   Usuń
 15. Juz wczoraj bylo 3,4% na zawrotnej przy przelewie do Getina.

  OdpowiedzUsuń
 16. Proszę o wyjaśnienie punktu z regulaminu.

  6. Okres przystąpienia do Oferty Specjalnej – okres od 04.02.2019 r. do 03.03.2019 r

  Założyłem 3 marca konto w XVII edycji na 3,5% i wpłaciłem kilkanaście tys w tym dniu. Czy środki, które będę przelewał w kolejnych miesiącach (kwiecień-lipiec) również są oprocentowane na 3,5%?, czy tylko te, które były na nim 3 marca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także te wpłacane w okresie kwiecień-lipiec. Mam tę samą sytuację i jutro wypłacam część środków, które wrócą tam w maju. Wszystko będzie oprocentowane na 3,50%

   Przytoczony przez Ciebie punkt określa termin kiedy można było przelać pierwsze środki. Jak ktoś przelał 5 lutego to od tego dnia ma gwarancję stawki przez 5 miesięcy. Ty masz gwarantowaną stawkę od 3 marca też przez 5 miesięcy.

   Usuń
  2. Dziękuję za wyjaśnienie.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...