niedziela, 31 marca 2019

2,70% na 13 edycji KO Profit w Millennium


W kończącym się tygodniu dostałem dużo zapytań od posiadaczy konta oszczędnościowego w Millennium kiedy należy zerować konto, by przedłużyć sobie stawkę 2,70%. To oznacza, że wielu ludzi dalej korzysta z konta u bordowych.

Dziwi mnie to nieco, skoro mamy lepsze alternatywy, ale ludzkie przyzwyczajenia i nawyki trudno do zmienić, a Millennium da się lubić. Za prostotę, nienachalność i przewidywalne stawki. I jak było do przewidzenia od dziś mamy dalej 2,70%.

Millennium zasłużył sobie na uznanie brakiem uwsteczniania terminów dla nowych środków. Od dawien dawna wystarczy wyzerować konto przed sobotą, czyli ostatnim dniem starej promocji, kiedy badane jest saldo. A potem wrócić z wycofanymi na dzień środkami by mieć 2,70% stale na swoim koncie.

Jedyne co się zmienia to górny limit który jest ustawiony na 200k lub 100k. Tym razem mamy drugą, niższą opcję, co dla niektórych jest irytujące, ale dla większości osób które znam w zupełności wystarczające.

Nowa 13 już edycja konta oszczędnościowego Profit potrwa do 25 maja 2019 i potrwa jak zwykle przez 92 dni. Dla przypomnienia nie ma znaczenia kiedy zaczniemy promocję, czy w kwietniu czy w maju, po wpłacie kasy środki pracować będą przez 3 miesiące, więc praktycznie każdemu skończy się innego dnia.

Tutaj założysz konto w Millennim dla stabilnej stawki na KO + nagrody

Dla osób które skorzystały z mojej porady i zamknęły konto na rok mogę przypomnieć, że teraz mogą wrócić po nagrodę. Dotyczy to rzecz jasna programu poleceń, a jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Mimo wszystko dziwię się dalej osobom, które uparcie tkwią w Millennium, nie korzystając z bez wątpienia najlepszego konta na rynku jakim od dłuższego czasu jest Getin. Tym bardziej, że u zielonych nie mamy ograniczenia do 100k.

Bez wątpienia lepsza opcja od Millennium

Dla przypomnienia Getin daje obecnie więcej bo 3,40% i na dłużej bo na 4 miesiące. Limit też jest większy bo 400k. Promocja w Getin jednak szybko się kończy bo już za tydzień 7 kwietnia, mamy więc ostatni dzwonek, a możliwe, że od 8 kwietnia stawka znów się zmieni. 

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3,40% do 400k

Warunki konta w Getin też są prostsze niż w Millennium, wystarczy bowiem jedynie jedna płatność kartą na dowolną kwotę. Kto chce robić to samo co w Millennium czyli przelewać sobie 1000 zł na ror, może na tym tylko zyskać.

Jeśli bowiem skorzystacie z programu poleceń, to za 3 takie przelewy w kolejnych 3 miesiącach zgarnąć można dodatkowo 50 zł o czym pisałem szczegółowo w osobnym artykule. Jeśli chciałbyś taki kod możesz znów śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Kod dla 50 zł na start wykorzystasz w niniejszym linku

Ciekaw jestem jaka stawka będzie od 8 kwietnia. Getin szybko wykaraskał się z kłopotów i już jest stabilnym bankiem spełniającym od początku marca wymogi wskaźnika LCR o czym pisałem w artykule o ujawnieniu poufnych danych. Nie ma więc problemów z kłopotami jakich spodziewaliśmy się na przełomie roku.Na koniec przypomnę, że w Getin mamy też lokatę mobilną na 4%. Też lepszą niż w Millenium i na wyższą kwotę bo 20.000 zł. I jak tu się nie dziwić, że niektórzy wciąż uparcie tkwią w Millennium...

Regulamin 13 edycji konta Profit w Millennium

19 komentarzy:

 1. Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i tak, ale warto się go pozbyć w przypadku gdy bywa szkodliwe. Za takowe uważam przykładowo przywiązanie do jednego banku. Odkąd uwolniłem się od przyzwyczajenia do gnuśnego ING, moje finanse uległy znacznej poprawie.

   Usuń
  2. @Polcan możesz coś więcej powiedzieć o Twojej niechęci do ING ?
   Śledzę aktualnie rynek kredytów hipotecznych i ING jest w czołówce.

   Usuń
  3. Akurat kredyty nigdy mnie nie interesowały, więc moja odpowiedź nie będzie dla Ciebie pomocna. Po prostu miałem w tym banku przez wiele lat konto wierząc w ich bajki o lwie i bezpieczeństwie oraz dając się nabierać na różne fundusze i inne pierdoły jakie mi oferowali bo na lokatach i KO zawsze była tu posucha.
   Odkąd zostałem podłączony do internetu i zaczęły mnie bombardować reklamy Getina z 2x większymi stawkami zmieniło się moje podejście do ING. Zamknąłem tu konto i zmieniłem swoje przyzwyczajenia o których pisał wyżej anonimowy.
   Co do kredytów interesują mnie tylko darmowe i używam ich masowo od dobrych kilku lat, nie są to jednak kredyty hipoteczne, bowiem mieszkanie udało mi się kupić po bardzo korzystnych warunkach.

   Usuń
 2. 7 kwietnia uruchomię i zaklepię sobie obecną edycję w Getinie na 3.4% (wystarczy nawet złotówka chyba) . Jako że do 4 maja mam 3.6 w IB to sobie poczekam do 19 IV z przelaniem kasy do Getin. A nuż pojawi się w maju coś na nowe srodki w IB choć nie sądzę. Można jeszcze wyciągnąć 3.5% na zawrotnej czy tylko 3.25 zostaje?
  MM

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan, ja tez sie dziwię, że ludzie tkwią w mille, ale nie dlatego, że getin daje 3,5, bo wiesz dobrze, że w getinie można wybrać miedzy lokatami a kontem, a nie to i to jednocześnie (nowe środki). Ja wpakowałem sie na jesieni w getin i lokaty 3,9 i tak tkwię do dziś. Założenie konta będzie możliwe dopiero w lipcu, po zakończeniu ostatniej lokaty VII- jak oprocentowanie będzie miało jeszcze sens. Jest jeszcze lokata bez haków na 2,9 (NR1) i to juz jest lepsze niz mille 2,7...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się nie dziwię, że tkwią w Mille, bo sam tu tkwię. Limit w koncie to mnie wystarczająca zachęta by być ich klientem, dopóki ten limit będzie darmowy.
   Dziwi mnie, że komuś chce się bawić w zerowanie salda, w momencie gdy są inne opcje do wyboru i bez niepokoju czy przelana kasa będzie uznana za nowe środki. W Millennium od dawna już nie miałem kasy na KO, skoro są lepsze opcje. A konto też już wiele razy poleciłem bo też naprawdę jest fajne. Ale na chwilę obecną nie dla KO.
   Taka sytuacja może się jednak niebawem zmienić, wszak spadki u zielonych już widać...

   Usuń
  2. To zabieranie wszystkich środków na konkretny i wiadomy dzień w Millenium jest o wiele prostsze niż pilnowanie nowych środków w Getin. W getin łatwo można zostać na standardowym oprocentowaniu KO jeśli się ma lokaty, które się kończą i poprzednią promocję, która zazębia się z obecną lub nie. Bardzo to ciężkie, przynajmniej dla mnie do ogarnięcia.

   Usuń
  3. Zaczynam rozumieć Wasze podejście. Ja po prostu dotąd robiłem tak, że wszystkie środki trzymałem raczej w jednym banku i albo były w Idea bank (do niedawna) teraz zaś wszystko idzie do Getin. Dzięki temu nie muszę kombinować czy się załapuję na promocję, bo przerwy są na tyle długie, że zwykle się załapuję.
   Inna sprawa, że po połączeniu IB z Getin tak się już nie da zrobić i będę musiał pokombinować co zrobić dalej.

   Usuń
 4. Zawrotna dalej 3,5% przy przelewie do Getin, przy przelewie do Alior 3,28%. Dane z 31.03.2019.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam.

   Usuń
  2. mam to samo :)
   dzisiaj automatyczne odnowienie 2,5%, zerwanie i propozycja zawrotnej 3,5% przy przelewie do Getin.

   Usuń
 5. Niektórzy (np. ja) nie przeleją do Getina nic nawet gdyby dawał 5%. Powiem więcej - takie oprocentowanie jeszcze mocniej by mnie zaniepokoiło. Naprawdę mało brakowało, by w 2011 ubrali mnie w OF w jakieś Pareto. To mi wystarczy aż zanadto jako rekomendacja.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy w tej edycji mozna btac udzial, jesli bralo sie udział w poprzedniej, a srodki wyplacilem 25 marca do zera?

  Druga sprawa:
  30marca na koniec dnia naliczyly sie odsetki za marzec ktore podbijaja saldo bazowe, mimo ze dostepu do tej kasy nie mialem 30 marca...

  OdpowiedzUsuń
 7. W Millenium mam chociaż wszystko na tacy. To znaczy oprocentowanie, okres jest podany. Natomiast w getinbanku nie ma tego. Ostatnio trzymałem tam pieniądze będąc przekonany, że mam oprocentowane konto na 3,5 a okazało się, że nie łapałem się na promocję i miałem konto oprocentowane standardowo i prawie cały miesiąc byłem stratny na odsetkach. Więc ja dziękuje, ale nie skorzystam więcej, bo później się okazuje, że człowiek jest stratny.

  OdpowiedzUsuń
 8. a jak konta idealnie proste w idea? Dalej oprocentowanie 3,2?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dalej zostało 3,2%
   https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/REGULAMIN_Promocji_ZYSKAJ_WIECEJ31.pdf

   Usuń
 9. ja w informacjach na koncie profit mam takie coś:
  Salda z dnia badania dla Promocji, w której bierzesz udział - 12-01-2019

  jak to się ma do tego co było pisane, że konto trzeba było do soboty opróżnić? na pewno wszyscy mają badany stan tego samego dnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo jeszcze jesteś w 12 promocji a tam saldo badali 12.01. W tej samej zakładce masz zapis do kiedy trwa u Ciebie ta promocja (u każdego jest to ustalane indywidualnie). Jeśli wyzerowałeś konto na ten jeden dzień tak jak jest tu opisane, to w momencie gdy skończy Ci się 12 promocja automatycznie wskoczysz na 13 z całą kwotą, która była wcześniej na 12.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...