poniedziałek, 4 marca 2019

200 zł premii za lokatę + 10% cashback w Toyota bank w XVII edycji popularnej Money Mania


Od dziś Toyota bank rusza z nową promocją z pokaźną premią ponad 200 zł. Co prawda niedawno była tutaj oferta lokaty z premią w wysokości 50 zł, ale przy bezkonkurencyjnych lokatach jakie mieliśmy w Idea bank nie było sensu ich omawiać, skoro zysk nawet z premią był mniejszy niż na lokatach u niebieskich.

Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła. Po całej serii obniżek u niebieskich, oferta Toyoty znów robi się ciekawa. Tym bardziej, że do zgarnięcia jest nie 50 zł lecz cztery razy więcej z hakiem. A to powoduje, że zamiast takiej sobie promocji mamy naprawdę godną omówienia.


Nowa oferta to 17 już edycja popularnej MoneyManii, w której rozdano już ponad milion złotych premii. Niestety w przeciwieństwie do promocji z Agorą, gdzie akcje Toyoty były adresowane do nowych jak i obecnych klientów tutaj wyklucza się obecnych klientów całkowicie.

Całkowita premia do zgarnięcia w MM17
Wygląda więc na to, że konto w Toyocie jest do zamknięcia, tym bardziej, że w końcu skrócono karencję. Według regulaminu wyklucza się osoby, które zamknęły konto w terminie 1 marca 2018 do 4 marca 2019. A to oznacza, że mamy amnestię dla osób, które zamknęły konto ponad 12 miesięcy temu.

Tutaj zarejestrujesz się w nowej Money Manii i łatwo zgarniesz 200 zł

Jeśli zatem zamknąłeś konto lub nie miałeś nigdy nic w Toyocie możesz łatwo zgarnąć fajną premię. Akcja ma potrwać do końca miesiąca i znając Toyotę faktycznie zakończy się dopiero 31 marca 2019. Co trzeba zatem zrobić by zgarnąć maksimum premii?

Po pierwsze jak to zwykle w przypadku MoneyManii musimy zalogować się na swój profil na stronie Organizatora (kto nie brał udziału w poprzednich MoneyManiach musi sobie utworzyć profil).

Ważne by pamiętać, że najpierw wchodzimy na profil MoneyManii i stamtąd dopiero klikamy w link który przekieruje nas na stronę Toyoty. Dzięki temu organizator będzie wiedział, że ma nam za to wypłacić premię.


1. Premia 150 zł Po wstępnych formalnościach do 23 kwietnia 2019 należy spełnić dwa banalne warunki:
 • pobrać apkę Tankuj Korzyści i dołączyć do promocji 'Tankuj korzyści - zwrot za paliwo'
 • założyć lokatę Sprint 180 dni na kwotę minimum 5.000 zł (UWAGA: minimum na tej lokacie to 3.000, ale w tej promocji dla zdobycia premii wymagane jest 5k)
Jeżeli chodzi o punkt pierwszy, to po otwarciu apki trzeba zarejestrować swój samochód. W tym celu wystarczy zeskanować kod Aztec umieszczony w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Robimy to w aplikacji w sekcji 'Twój samochód'.

W przypadku punktu drugiego zakładamy jak zwykle tylko jedną lokatę na kwotę minimalną. Oprocentowanie wynosi 2,40% niby mało, ale premia oczywiście winduje tę stawkę w górę. Dla dodatkowej premii wystarczy lokatę utrzymać przez 90 dni, ale myślę, że warto poczekać do końca by nie tracić odsetek.Za spełnienie dwóch powyższych warunków można liczyć na pierwszą premię w wysokości 150 zł. To z pewnością dużo lepsza oferta od poprzedniej, która - co tu dużo mówić - wyglądała blado.

2. Premia 50 zł za aktywność  
Dodatkowo zgarnąć można 50 zł. Tutaj też nie jest jakoś trudno o premię, wystarczy bowiem w jednym z trzech miesięcy maj-czerwiec-lipiec spełnić warunki do zwrotu dowolnej kwoty za transakcje bezgotówkowe zwarte w regulaminie Tankuj korzyści.


Jak dla mnie kluczowy jest zapis dowolnej kwoty. Na paliwo wydaję małą kwotę co miesiąc, więc gdyby były tutaj nawet średnie wymagania kwotowe warunek byłby dla mnie niemożliwy. Skoro jednak liczy się dowolna kwota, to jak rozumiem nawet jedno tankowanie wystarczy:)

Tutaj zarejestrujesz się w nowej Money Manii i łatwo zgarniesz 200 zł


Do 24 sierpnia 2019 dostaniemy info od organizatora o przyznanej premii. Jak zwykle warto wtedy sprawdzić spam, gdzie takie informacje lubią wpadać.  
Do 10 września 2019 należy zaś uzupełnić numer swojego MotoKonta (czyli ror w Toyota bank) w MoneyManii.
Do 30 września 2019 będziemy już mieć kasę na koncie:)
Na koniec warto przypomnieć, że nowe MotoKonto jest darmowe przy saldzie na lokatach w wysokości zaledwie... 2500 zł. Praktycznie każda promocja w Toyocie wymaga lokaty na poziomie 5k więc jak widzimy nie będzie z tym żadnego problemu.

Podsumowując mamy fajną promocję, ale niestety po raz pierwszy dedykowaną dla nowych klientów. A to oznacza, że najwyższy czas się pożegnać z tym bankiem i poczekać rok na kolejną tego typu akcję...


Regulamin Promocji Tankuj korzyści - zwrot za paliwo
Regulamin Motokonta w Toyota bank

33 komentarze:

 1. Ha, ha, ha, bank premiuje lojalnych klientów. Ty weź polcan odpocznij bo głupoty wypisujesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety muszę Ci przyznać rację. Toyota od wielu lat stawiała na lojalność i każda dotychczasowa akcja z premią była zarówno dla nowych jak i obecnych klientów, więc z rozpędu ucieszyłem się na nową promocję.

   Jednak nawyki wyrobione przez lata są jak się okazuje w tym przypadku szkodliwe. Nic w bankach nie trwa wiecznie i prędzej czy później przychodzą zmiany na gorsze. I tak jest niestety tym razem. Tym razem nie ma premii dla obecnych klientów, a akcja jest dedykowana dla nowych...

   Usuń
 2. A co z osobami, które mają konto ale bez karty? 150zł będzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejrzałem jeszcze raz regulamin i dziwo nie ma tam wymogu karty, wymagana jest tylko lokata oraz instalacja apki.
   Dopiero przy dodatkowych 50 zł jest mowa o jednorazowej transakcji bezgotówkowej.

   Usuń
 3. W regulaminie "obecni klienci banku" nie mogą brać udziału w akcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ups, jednak coś mi umknęło: malutki podpunkt 'd' wykluczający obecnych klientów banku.
   Dzięki za zwrócenie uwagi, przez którą muszę całkowicie przerobić artykuł. Dzięki...

   Usuń
 4. A jak ktoś nie ma samochodu to może za histo chować jakieś inne Auto np. komuś z rodziny?i A jak ktoś nie ma samochodu to może zarejsrować jakieś inne Auto np. kogoś z rodziny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin mówi 'zarejestrować posiadany samochód' więc wygląda na to, że powinien to być nasz samochód.
   Niemniej jednak przesłałem Twoje pytanie do weryfikacji. Jak tylko dostanę odpowiedź dam znać.

   Usuń
  2. Czekam w takim razie i ja na odpowiedź w tej sprawie. Nie ukrywam, że jest to dla mnie kluczowa kwestia.

   Usuń
  3. Już z samego rana dostałem pozytywną odpowiedź od organizatora akcji. Napisano: "Może to być dowolne auto".

   Usuń
  4. Dziękuje bardzo warto zaznaczyć, iż tym dowolnym autem lepiej żeby była Toyota albo Lexus :)

   Usuń
 5. Ja tak jeszcze chwilę czekałem z nadzieją że coś się pojawi, ale widzę, że kolejne dwa tokeny dołączą wkrótce do grona dwóch już nieaktywnych ;(.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a jak najprościej zakończyć współpracę z toyotą?

   Usuń
  2. Ja zamierzam zrobić tak samo jak to miało miejsce w 2013 co opisałem na niniejszym blogu:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2013/08/jak-zamknac-konto-w-toyota-bank.html
   Zna ktoś prostszy sposób?

   Usuń
  3. Wystarczy wysłać emailem na adres
   kontakt@toyotabank.pl scan wypowiedzenia umowy ROR z podpisem zgodnym ze wzorem podpisu złożonym przy zakładaniu konta.

   Usuń
  4. Przetestowane w lutym na własnej skórze.Działa.Konto w Toyota Bank już zamknięte.

   Usuń
  5. Dzięki za info, ten sposób jest lepszy, bo nie trzeba tracić czasu i kasy na poczcie:)

   Usuń
  6. Nie ma sprawy.

   Usuń
 6. Teoretycznie masz rację z tym dodatkowym bonusem 50 zł. ale tutaj żeby otrzymać jakikolwiek zwrot i by uczestniczyć w tej promocji, trzeba dodatkowo spełnić inne warunki - warunki promocji o nazwie "Tankuj korzyści do pełna". Nie wystarczy mieć jakąkolwiek lokatę i zatankować sobie raz auto. Warunki tej promocji mówią, że trzeba mieć średnie saldo na rachunku w wysokości 1k, oraz średnie saldo depozytów min. 10k. Ja akurat korzystam z tej promocji, uważam że jest akurat dla mnie bardzo dobra, bo jeżdżę dużo autem i dzięki temu jestem 600 zł. rocznie do przodu.. ale każdy musi rozpatrywać promocje pod swoim kątem..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla tych warunków lepiej mieć Toyotę, wówczas są mniejsze wymagania.

   Usuń
 7. Pokręcona czemuś ta oferta. Olewam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ktoś na jakimś bylej akim przykładzie może mi pokazać jak naliczane są odsetki na koncie oszczędnościowym w Getinie? Bo pod poprzednim watkiem zostałem olany :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dokladnie o co pytasz?

   Usuń
  2. O kapitalizacje odsetek. Po miesiącu? Na koniec miesiąca? I z jakiej kwoty, ze średniej kwoty na ko z całego miesiąca?

   Usuń
 9. Dzisiaj rozwiązałem umowę z 30dniowym okresem wypowiedzenia w Credit Agricole. Konto miałem o szumnej nazwie VIP, więc sama Pani dyrektor oddziału pofatygowała się do mnie i pytała o powód odejścia i zapraszała w przyszłości. Pracownik wszystko wypłacił do zera aby nic się nie plątało. Wszystko byłoby miło i uprzejmie ale jak wróciłem do domu po wejściu na konto ujrzałem saldo -10złotych z tytułu "prowizja za zerwanie rachunku oszczędzam". Na szybko w tabeli opłat nie widzę takiej pozycji, widocznie opłata ukryta gdzieś w krzakach umowy na KO. Niesmak po koncie VIP pozostał, że bank na do widzenia łasi się na dyszkę.
  Do czego zmierzam, że co by nie powiedzieć to polskie banki Czarneckiego GB i IB były, są i mam nadzieję, że pozostaną bankami o najprostszej obsłudze i braku jawnych a tym bardziej ukrytych kosztów utrzymania konta, kart, czy przelewów. Dlatego dmuchajmy i chuchajmy na rodzime banki, wspierajmy słowem i groszem aby przetrwały. Ja tak czynię...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypomnij sobie, czy likwidując rachunek oszczędnościowy, nie zrobiłeś przypadkiem 2 przelewu w danym miesiącu, bo tyle to w CA kosztuje.

   Usuń
  2. Nie, bo mam wyraźnie napisane prowizja za zerwanie rachunku "oszczędzam". Konto i rachunek otwarty z pół roku temu, widocznie był warunek utrzymania rachunku jakiś czas i tego warunku nie dotrzymałem. Nie będę już dociekał. Generalnie Francuz da marchewkę 5 złotych na zachętę, aby na koniec zabrać 10. Uciekłem od nich do Citi Banku z $$$ , a PLN ulokowałem u "nagrywającego" Leszka.

   Usuń
  3. To nie wszystko w Credit Agricole w okresie wypowiedzenia trzeba jeszcze spełnić warunki darmowego konta tj. wpływ na konto i co najmniej jedna płatność kartą. Mam na myśli kwiecień, gdyż w marcu zapewne wszystkie warunki darmowego konta spełniłeś. Jeśli w okresie wypowiedzenia tj w kwietniu nie będzie wpływu na konto oraz jednej płatności karta, bank proporcjonalnie do ilości dni w kwietniu pobierze prowizję za konto i kartę.

   Usuń
 10. W miniony czwartek też zamykałem jedno z kont w CreditAgricole i zostałem poinformowany, że z tego powodu, że już dokonywałem jednej wypłaty z rachunku oszczędzam, zostanie naliczona prowizja w wysokości 10 zł. Ale miła pani z obsługi powiedziała, żebym się absolutnie tym nie przejmował, bo napisze zaraz reklamacje i zostanie ta opłata zwrócona. Następnego dnia już wróciła kasa na konto. Jak popatrzysz na konta oszczędnościowe, to każde jest płatne za kolejne przelewy. CA wprowadza teraz możliwość "bezpłatnych" wypłat z k.o. bez względu na ilość, za koszt abonamentu 9 zł/m-c ot taka nowość :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja miałem w Credit Agricole konto VIP(bo zależało mi na bezpłatnych nieograniczonych przelewach natychmiastowych) więc obowiązywał mnie pingpong 10tyś raz w miesiącu i bez płatności kartą, której nawet nie wyrabiałem. Gdy w listopadzie zamknąłem niepotrzebne mi KO "oszczędzam" wpadła opłata -10 złotych za zerwanie konta. Odwołałem się i mi odpowiedzieli, że to za nieuprawnione zerwanie ale anulowali bo klient VIP nie wiedział i kazali znowu otworzyć więc otworzyłem. Tym razem zamykając konto ramowe znów "zerwałem" jak domniemam KO więc znów -10zł. Teraz się już nie odwołam bo wraz z zamknięciem konta nie mam argumentów. I choć w kwicie o rozwiązanie umowy stoi, że za porozumieniem stron to jednak dyszkę pobrali.
  Tak czy owak ja się takiej opłaty karnej w tabeli opłat nie dopatrzyłem. Dzięki za przypomnienie, wiem, że pingponga 10tyś muszę wykonać jeszcze w pierwszych 4 dniach kwietnia bo będzie kara -30 (tyle biorą za obsługę konta jak się nie spełni warunków). Generalnie u Francuza było ok bo za $US płacił do 4 marca prawie 2,5% ale od 5 marca spadło do 0,4%/za USD, więc nastąpiła ewakuacja $$$ do Amerykańców z City. Zobaczymy czym oni mnie uraczą jak będę się ewakuował.
  Jeśli chodzi o banki Leszka, to jedyny zarzut mam do wysokiej prowizji za "wpłaty" gotówkowe we wpłatomatach Euronet. Gdyby brali za wypłaty to bym jeszcze rozumiał ale że nie chcą kasy!!! tego nie kumam... i zacząłem wpłacać we wpłatomatach GB w placówkach stacjonarnych. Ja mam taką możliwość bo mieszkam obok ich placówki ale nie wszyscy tak mają. Tej polityki banku nie rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. USD w Citi, lokata, czy konto, na jaki procent?

   Usuń
  2. Lokaty na różne okresy. Omawiałem to niedawno na blogu:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2019/02/150-z-premii-do-zgarniecia-oraz-premia.html

   Usuń
 12. Do 28 lutego trzeba było otworzyć w Citi konto Priority i wówczas można było założyć lokaty (tylko w oddziale) na $US 2,5%/12M, 2,2/6M i 2,0/3M. Konto absolutnie free w przypadku posiadania w sumie bodajże ponad 100 000 złotych lub równowartość. Ja wsypałem pod korek na 12M i mam na rok spokój.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...