sobota, 16 listopada 2019

200 zł do zgarnięcia w gotówce w promocji Aliora z Nami Najlepiej III


Sobota to zwykle dzień wolny od nowości, ale nie tym razem. Każda reguła ma wyjątki bowiem rusza trzecia już edycja fajnej promocji w Alior banku. O poprzedniej pisałem na PP4 przez nowości na lokatach w IB, teraz jednak opublikowałem tam najnowszą ofertę w Paribasie z 400 zł w gotówce do zgarnięcia, komu to umknęło może tam zajrzeć.

W IB mamy jednak obecnie spadki o czym znów piszecie w komentarzach możemy więc wrócić do omówienia trzeciej już edycji promocji w Aliorze. Do zgarnięcia znów jest 200 zł czyli tyle samo co w Millennium. Warunki też są łatwe do spełnienia, tylko odrobinę trudniejsze aniżeli u bordowych.


Kto może skorzystać z tej promocji? Karencja u melonika jest w miarę krótka wynosi bowiem jeden rok. Ściślej bank sprawdza, czy nie mieliśmy konta w Aliorze po 31 października 2018, jeśli więc nie miałeś tu konta możesz śmiało zgarnąć 200 zł.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta w Alior bank

Promocja ma potrwać do końca roku czyli 31 grudnia 2019 innymi słowy do tej daty powyższy link powinien być aktywny. Po złożeniu wniosku mamy aż 30 dni na założenie konta.Co trzeba zrobić by 200 zł trafiło na nasze konto?
Niewiele. Wystarczy spełnienie trzech warunków:
 • zalogować się do apki
 • przelać na konto 1000 zł
 • zrobić 3 transakcje kartą na dowolną kwotę
Te trzy warunki wymagają jednak omówienia, są bowiem trochę napisane tak by nas wkopać, a tego nikt z nas nie lubi.


Po pierwsze banki zwykle wymagają jednego logowania do swoich apek. Alior prosi by robić to raz w miesiącu. Nie jest to jednak jakiś zaporowy warunek, a banalny i trwa nawet niecałą minutę więc jest do zaakceptowania.

Po drugie przelew wymagany to 1000 zł, ale warto zrobić sobie przelew na 1500 zł i nie patrzeć na wymóg w regulaminie. Dlaczego? Bo dopiero przelew na 1500 zł zwalania nas z opłaty za konto. 

Po trzecie karta. Z tą jest podobnie jak z przelewami: niby wystarczy 3 razy zapłacić by zgarnąć premię, ale karta jest darmowa dopiero gdy zapłacimy nią na kwotę 300 zł, a to już jest dość spore wymaganie.

Bardzo dobra korzyść do konta

Sam założyłem sobie kartę w sierpniu przed wyjazdem za granicę i szalałem nią ile się da, bo dzięki niej można płacić bez przewalutowania. Przedtem używałem innych kart, ale nie było miłe oglądanie historii, gdy bank dowalał nam prowizję za płatności za granicą. Teraz te czasy się już nareszcie skończyły.

Ale po powrocie do kraju pierwsze co zrobiłem to zamknąłem zbędną kartę, bo spełniła już swoją rolę i dalej jest niepotrzebna. Tym bardziej że od następnego razu biorę już inną, całkowicie darmową kartę Revolut za której założenie możecie zgarnąć 40 zł o czym pisałem tutaj.Nowym przypomnę, że konto w Alior ma fajną rzecz w postaci dwóch darmowych korzyści, które można zmieniać wedle własnej woli. Jakie one są widzimy powyżej. Jak dla mnie żelazną korzyścią jest 3% na koncie oszczędnościowym, które tu mamy już od blisko 2 lat i z tej korzyści korzystam non stop.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta w Alior bank

Drugą korzyść można sobie dowolnie zmieniać. Najpierw korzystałem z bezpłatnych przelewów natychmiastowych, niedawno zmieniłem je na darmowe przewalutowania, teraz zaś wracam do przelewów. 

Alior to przykład banku, za którym kiedyś nie przepadałem, ale który w końcu dał się polubić. Rzadki to przypadek, bo do innych banków do których od dawna mam rezerwę jakoś dalej nie mogę się przekonać.  Melonik należy do wyjątków, bo jeden przelew na 1500 zł za serię korzyści to warunek jak najbardziej do zaakceptowania.

3 komentarze:

 1. czy mając konto w tmobile - eliminuje mnie to z założenia konta w Alior?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie eliminuje, na szczęście banki klony działają niezależnie tak jak w Paribas-Optima czy PKO-Inteligo.

   Usuń
  2. Mnie spotkała inna przykra niespodzianka przy próbie założenia tego konta w Aliorze. Założenie z linka, przez stronę nie powiodło się, zadzwoniłam więc na infolinię pytając o powód? Po weryfikacji okazało się, że Alior przejął w kwietniu 2019 Skok Jaworzno, w którym miałam kilka lat temu założone tzw."konto techniczne". Było tam wówczas kilka korzystnych lokat i możliwość darmowego opłacania rachunków(nie korzystałam wtedy jeszcze z internetu), konto było bezpłatne i zostało (...z 1 złotówką), a teraz przejął je Alior i uznał mnie za klienta, uniemożliwiając tym samym skorzystanie z tej promocji!?! Wkurzyła mnie taka praktyka ala wyjścia nie ma!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...