wtorek, 30 lipca 2013

Ciekawa lokata na 5,70% czyli pierwsza dobra oferta Expandera


Lubimy niespodzianki. Oczywiście pod warunkiem, że są miłe a tych w przypadku lokat trzeba szukać ze świeczką. Na szczęście takie poszukiwania nie są bezowocne a na rynku są lokaty wyżej oprocentowane niż 5,50% i, co ucieszy zwolenników bezpieczeństwa, z gwarancją BFG.

Sęk w tym, że pochodzą one najczęściej od nowych podmiotów a nie od banków, które przyzwyczaiły nas do dobrych ofert. Banki komercyjne chowają głowy w piasek i niczym strusie wypinają zadki na swoich wiernych dotąd klientów, więc stąd uwagę należy kierować w innym kierunku.

Pierwszą nową godna uwagi ofertę zaprezentował Lion's bank i po pierwszych narzekaniach na obsługę, następne sprawozdania klientów były pozytywne. Teraz mamy kolejną ofertę, którą zaproponował... Expander i wygląda o dziwo dobrze.

Expander przyzwyczaił nas do mocnego lansowania struktur. Do tej pory praktycznie każdy artykuł pochodzący od doradców Expandera zachwalał pod niebiosa struktury jakby to był cud nie z tej ziemi, jedyny sposób na dobry zysk w obecnych czasach.

Po raz pierwszy bez zbędnych dodatków Źródło: expander

Każda lokata była zawsze zagwiazdkowana a gwiazdki prowadziły do struktur lub planów finansowych. Tak było w przypadku Lokaty ognistej, czy świątecznej, czy noworocznej, czy Kwartetu gwiazd

Teraz pierwszy raz spotykamy czystą lokatę, która oferuje więcej niż najlepsze dotychczasowe oferty Getin online, Idea bank czy Lion's Bank. Trio Czarneckiego obstaje cały czas na 5,50% a tutaj mamy o 0,20pp więcej

Na reklamie widzimy, że oferta jest tylko co prawda tylko na jeden miesiąc, ale za to można tutaj ulokować kwotę 25.000 zł a nie tylko 10.000 zł. To dość nietypowa kwota jak dla lokaty wabika. 

Mało tego można założyć nawet dwie takie lokaty a więc łącznie jest możliwość ulokowania do 50.000 zł co jest niewątpliwą zaletą. I dla wszystkich zainteresowanych lokata posiada gwarancję BFG, co zapewne będzie jej wielkim atutem.

Przyznaję jestem bardzo zaskoczony tą ofertą. Expander oferował zawsze praktycznie to samo co Meritum. Biorąc pod uwagę fakt, że wabik Meritum obecnie oferuje dla małych kwot tylko... 4,00%, a powyżej 10.000 zł zaledwie marne 3% sprawa jest bardzo zaskakująca.

Oferta ważna do 23 sierpnia i wszystko wskazuje na to, że pierwszy raz w rankingu lokat pojawi się firma doradcza Expander. To pierwszy pozytywny artykuł na temat tej firmy i mam nadzieję, że nie ostatni.

UWAGA:
Od dnia dzisiejszego wprowadzono tutaj zmianę. Zamiast dwóch lokat po 25.000 zł każda dostępnych jeszcze w dniu wczorajszym, teraz jest możliwość założenia uż tylko jednej lokaty na 25.000 zł. Czy niebawem zmniejszą maksymalną kwotę?

22 komentarze:

 1. Niestety, czytając drobny druk widzimy: "Lokata dostępna wyłącznie w oddziałach firmy Expander". To mocno ogranicza potencjalnych zainteresowanych. Koszt przejechania ok. 100km w obie strony do najbliższego oddziału skutecznie zjada różnicę w odsetkach w stosunku do np. bliźniaków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mało tego spotkanie musi być umówione! U mnie akurat jest oddział Expandera i nie mam tam daleko. Wstąpiłem tam raz celem wybadania firmy i zostałem wyproszony jako osoba nie anonsowana.

   Według firmy muszę wyjść, zamówić wejście i dopiero wówczas wejść.

   Usuń
  2. Może rozliczaja się od rejestrowalnych umówień a nie pustych porad/pogadanek dla ludzi z ulicy?

   Usuń
 2. muszę podzielić sie innymi wrażeniami, w porównaniu do wizyt w idea to wizyta w expander była rewelacją, trwała 5min a gdybym się spieszył potrwała by krócej, załozyłem lokatę na 25000 i umówiłem się na tel. ze przed 23,08 wpadne załozyć następną, spytałem Pani zdziwiony czy nie chce mnie namówić na żadne struktury, Pani odpowiedziała że i owszem ale po zakończeniu tej lokaty, czyli spokojnie można potem poprostu zerwać kontakt:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Owszem ale po zakończeniu lokaty"?

   Napisałeś to tak, jakby lokata kończyła się rozmową na temat struktur. Czyli mam rozumieć, że dawna lokata z doradcą jest teraz odwrócona do góry nogami?

   Kiedyś, żeby założyć lokatę z doradcą trzeba było wysłuchać kilku propozycji inwestowania po czym podziękować i kazać założyć lokatę/ Czyżby teraz było na odwrót?

   Usuń
 3. E ... to wolę zaryzykować większą kwotę w Wołominie - na 1M mają 5,8% i to bez górnych limitów ... i wychodzenia z domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgoda, ale w przypadku Wołomina musisz uwzględnić koszta na wejściu i wyjściu co bardziej zbliża go do funduszy;)
   W Wołominie lepiej założyć wyżej oprocentowane lokaty, które zwrócą koszta na wejściu 75 zł + 2 zł za lokatę (z wyjściem na pocztę) oraz na wyjściu 6 zł
   Dlatego najlepiej rozważyć długofalową inwestycję, bo im dłużej tam jesteś tym mniejsze koszta obsługi lokat.

   Usuń
 4. Tak jak już wyżej napisano - niestety nie każdy ma możliwość skorzystania z tej lokaty, a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłem założyłem bez żadnych zbędnych pytań. To jest lokata w MeritumBank dostępna tylko przez Expander umówienie na spotkanie trwa dosłownie w kilka minut
  http://f.expander.pl/lp/20130723_lok5,7/index.jsp?lpid=20130723_lok5,7&formType=onet_lokata&product0=206&idPartner=413
  W rozmowie dowiedziałem się że jest ona proponowana głównie klientom którym kończą się struktury, a do kolejnych jest około miesiąc, ale jak widać na moim przykładzie także dla innych klientów. Wniosek ma ważność 5 dni roboczych (czas na wpłatę pieniędzy),na spotkanie warto zabrać numer konta z którego będzie wykonany przelew
  JJJ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to wszystko wiadomo

   Usuń
  2. Dziwne, że meritum jest w stanie tyle dać, skoro ma aktywne konta 4% na których pewnie aż nadto środków klientów...

   Usuń
  3. Nic dziwnego - zapewne jest to w jakiś sposób "subsydiowana" lokata przez Expandera ;)

   Usuń
  4. Ten cały Expander to bank czy biuro naciągaczy?

   Usuń
 6. To ja też potwierdzam, że byłem dzisiaj i założyłem bez zbędnych produktów, dodatków itd. A tak z ciekawości zapytam czemu krytykujecie ich struktury? Ja miałem kiedyś u nich jedną i wszystko było ok..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy ktoś tu coś krytykował ? :)

   Usuń
  2. To napisz ile "zarobiłeś" na tej strukturze a ile było na najlepszych lokatach w bankach...

   Usuń
  3. miałem u nich Salsę 2 - zakończyła się w pod koniec zeszłego roku , w 4 lata było około 37%

   Usuń
 7. W moim przypadku była krótka pogawędka na temat alternatywnych sposobów lokowania pieniędzy. Potem dosłownie w 5 minut założyłem promocyjną lokatę na 5,7%. Na wpłatę pieniędzy na lokatę jest 5 dni roboczych. Na spotkanie warto zabrać numer konta z którego będzie wykonany przelew i na który pieniądze powiększone o odsetki powrócą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak ktoś już jest klientem Meritum Banku to co?

   Usuń
 8. Wydymają nas z tą lokatą. 30 sierpnia wraz z publikacją wyników spółek za pierwsze półrocze, zacznie się hossa na giełdzie. Grupa getin zbiera kapitał i rzuci się na łatwe, szybkie i duże zyski z giełdy, a nam wypłaci jałmużną tj wasze odsetki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdzie jest ta lokata? Na stronie znalazłem tylko:
  3 miesiące 3,00%
  6 miesięcy 3,20%
  12 miesięcy 3,30%

  OdpowiedzUsuń
 10. Do autora bloga : - Na Boga, nie "dniu dzisiejszym", ani w "w dniu wczorajszym", tylko - po prostu, po POLSKU - dziasiaj i wczoraj !!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...