środa, 3 lipca 2013

10% cashback w Getin za Konto Tanie Zakupy


Jeżeli Getin przez długi czas rozczarowywał nagradzaniem za zakupy, to teraz zaczyna nadrabiać zaległości. W ofercie pojawiło się właśnie coś takiego i to od razu o wiele ciekawiej niż zachęca Alior bank czy omawiany kilka dni temu BPH

Do tej pory często krytykowałem absurdalne wymagania dokonywania płatności kartą za kwotę 400 zł by być zwolnionym z opłaty za nią. Teraz się to zmienia, klienci za machanie kartą w sklepie dostaną od razu 10% cashback co jest na pewno godne uwagi. Pytanie jednak, kto może taką kartą machać?

I tutaj spotka wiele osób rozczarowanie, bowiem z promocji są wykluczone osoby posiadające już ror w Getin online. Zatem wszyscy posiadacze czy to spadających bumerangów, wybranego gadżetu do konta, leków za blisko 5 zł, paliwa za niecałe 4 zł, multikarnetów sportowych i wielu innych promocji jakie serwuje Getinek nie skorzystają z najnowszej oferty, kto wie czy nie najciekawszej.


Zakupy okiem Getin Źródło: getinonline


Promocja trwa przez cały okres wakacyjny czyli do 31 sierpnia. Przy czym warto tutaj podkreślić, że okres ten może się wydatnie skrócić bowiem ilość kart debetowych jest ograniczona do 5.000 sztuk a więc w sumie niewiele. A jak pula się skończy będzie o tym info na stronie banku.

Załóżmy zatem, że nie mamy konta w Getinku a 'zielona karta' czeka, co można uzyskać? Ano niemało bo zwrot 50 zł miesięcznie z racji wydawania pieniędzy kartą co będzie premiowane w wysokości aż 10%. A więc o wiele lepiej od konkurencji. Jak prosto policzyć nawet w pamięci wystarczy wydać zaledwie 500 zł by dostać maksymalny zwrot.

Warto tutaj zaznaczyć, że maksymalnie w roku można uzyskać zwrot w wysokości 450 zł. Trochę to dziwi bowiem oferta trwa 12 miesięcy co dawałoby w sumie 600 zł zwrotu tak jak reklamował się BGŻ czy Millennium. Przypuszczam jednak, że w grę wchodzi ograniczenie do kwoty, która zwalnia z obowiązku odprowadzania podatku za otrzymanie nagrody.

Od razu nasuwa się pytanie gdzie trzeba robić owe zakupy. Przy omawianiu konta BPH z 5% cashback w ubiegłym tygodniu wielu z czytelników stwierdziło, że zwrot jest za nieciekawe bo raczej rzadko wykonywane transakcje. Nic dziwnego, przecież nie każdy je w restauracjach, filmy ogląda w kinie a piwo pije w barach.

Gdzie zatem można dokonywać zakupów. Regulamin enigmatycznie podaje 3 kody MCC:
Za Sklep Organizator uznaje te punkty handlowo-usługowe, które oznaczone są kodem akceptanta 5921, 5411 lub 5499
I to wszystko. Bądź tu mądry człowieku - co to za kody? 

Dokładniej oznaczają one:
5921 - Sklepy z piwem, winem i alkoholem
5411 - Supermarkety i sklepy spożywcze
5499 - Sklepy spożywcze, sklepy pierwszej potrzeby i specjalne
Czyli praktycznie dla każdego coś miłego, cokolwiek te specjalne sklepy miałyby znaczyć.

Wypłata nagrody ma następować do 10 dnia kolejnego miesiąca. Oferta jest na pewno ciekawa i z pewnością przebija ofertę Aliora oraz BPH z 5%, chociaż nie przebija mBanku czy ING z 20%. 

Na koniec warto podkreślić pewną wadę oferty - karta kosztuje 3,99 zł, ale to i tak lepiej niż u wiewiórek, gdzie musimy się liczyć z opłatą w wysokości 5 zł. Chyba, że ktoś skorzysta z retencji o czym pisałem tutaj.


14 komentarzy:

 1. Opłata miesięczna za kartę Tanie Zakupy wynosi 3,99 zł

  OdpowiedzUsuń
 2. W regulaminie zwrotu 3% w millennium (Dobre konto) jest wymienionych 6 kodów MCC w kategorii "spozywcze" (5411, 5441, 5451, 5462, 5499, 5331), a i tak zdażyło mi się zapłacić kartą u kogoś, kto mimo sprzedaży spożywki miał przypisany inny kod. Tutaj sa tylko 3 kody - prawdopodobieństwo "nietrafienia" jest więc większe, a uzyskanie informacji o kodzie MCC od sprzedawcy jest po prostu niemożliwe. Zatem nie zawsze bedzie to 10%...

  OdpowiedzUsuń
 3. Na "tanich zakupach" zarobię 41,02 zł / mies. max 450 zł rocznie
  Na karcie debetowej dla kierowców zarobię około 40/mies. około 480 zł rocznie, przy czym to konto ma mniejsze wymogi w darmowym jego utrzymaniu.
  Jeśli mogę mieć tylko jeden produkt - wybieram paliwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja jest gwarantowana na 12 m-cy, można otrzymać nie więcej niż 450 zł na rok kalendarzowy, więc w tym roku 6 m-cy max 300 zł oraz w przyszłum roku 6 m-cy max 300 zł (minus opłaty za kartę oczywiście)

   Usuń
 4. Aby prowadzenie konta było darmowe wymagany jest przelew na konto min.1000zł oraz transakcje kartą min.400zł, inaczej opłata 9,99zł. Oczywiście miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. A do tego jest jeszcze ichniejszy jakiś tam program poleceń:
  http://www.getinbank.pl/files/documents/Owiadczenie_pole_klienta__II_edycja_.pdf
  (nie wnikałem w szczegóły)
  Z tym, że nie wiem czy działa to też w Online, czy tylko w GNB.

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę bardzo, oto informacja z infolinii (konkretna odpowiedź na końcu):

  http://www44.zippyshare.com/v/86006475/file.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze rozumiem? trzeba założyć konto perfekcyjne? Ono chyba z 9.99/mc lub warunki z 1500/400 wpływ/karta. Jak dla mnie potem problem będzie z zamykaniem...

  OdpowiedzUsuń
 8. Dodam tylko,że posiadanie rachunku getinup z promocją dla kierowców nie wyklucza tej promocji w getinonline.

  OdpowiedzUsuń
 9. czy cashback jest wliczany przy zakupach?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy ktoś mógłby potwierdzić, że zakupy z Lidla bądź z Netto są objęte tym cashbackiem?

  OdpowiedzUsuń
 11. Lidl pasuje jak najbardziej - kod MCC to 5411, potwierdzone z Lidla. Zwrot z tych zakupów był dokładnie taki jak wyliczyłem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam
  Starałem się dokonywac płatności w sklepach spożywczych tylko kartą getinu . Czytając odpowiedź na mojego meila z zapytaniem dlaczego nie uwzględnili mi wszystkich płatności w sklepach spożywczych odpisali : "że nie wszystkie sklepy spożywcze uczestniczą we wspomnianej promocji " .Jestem w posiadaniu 3 innych kart dzięki którym mam większe profity z ich korzystania . Dlatego pozostałem płatności w innych sklepach będe dokonywał w większości kartami banków konkurencyjnych . Sam fakt opłaty za kartę 3.99zł i wymogu wykonania transakcji na min 400zł , bo inaczej dodatkowa oplata za konto 10zł stawia pod znakiem zapytania czy jest sens trzymac takie konto .

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy ktoś jest w stanie napisac w jakich konkretnie sklepach trzeba robic zakupy aby mieć zwrot? Piotr i Pawel? Tesco? Jakie stacje paliw? Będę wdzieczna :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...