czwartek, 11 lipca 2013

Lokata Magiczna Dwunastka bez haczyków


Po ubiegłotygodniowej obniżce stóp banki zgodnie z oczekiwaniami ochoczo skorzystały z pretekstu by kolejny raz obniżać sobie stawki według własnego uznania. Szczególnie zaszalał sobie FM bank, który na jednych obciął sobie 0,10pp na innych 0,20pp a skrajnie 0,45pp.

Teoretycznie czas spadków nam się skończył, więc warto się zacząć rozglądać jaki obraz się nam teraz klaruje, na jakich poziomach rozlokują się obecne lokatki i na jakim wreszcie poziomie do jasnej ciasnej można ustawić minimum bloga. Od początku roku grunt to bowiem bardzo grząski i poruszać się tutaj ciężko.

Wiadomo już, że 4% w bankach komercyjnych należeć będzie do rzadkości. Już dziś zdecydowana większość jest poniżej czwórki a coraz więcej banków sonduje rejony poniżej 3% co będą pewnie tłumaczyć hasłem - no przecież dajemy więcej niż stopa referencyjna. Wśród nich wyróżnia się na pewno ostatnia oferta lokata dwunastka. I to magiczna.


Źródło: getinonline

Dwunastkę tłumaczyć łatwo bo to depozyt dwunastomiesięczny. A dlaczego magiczna? Też prosto bo dziś coś co daje więcej niż 4% to od razu lider rankingów oznaczonych hasłem NORMALNY czyli bez kruczków, 'sztuczków i nauczków'.

Fakt faktem gdyby zajrzeć do rankingu na kategorie 'lokaty 12 miesięczne' okazałoby się, że Lokata Magiczna 12  to bezsprzeczny lider. Nie ma bowiem lokat powyżej 4% co najwyżej zmienne z oprocentowaniem 3,78% de facto też w ofercie Getinka i jego bliźniaka, chociaż oba różnie sobie je nazywają.

Posiadacze konta w Meritum dziwią się po co pisać dziś o lokatach oferujących 4% lub mniej skoro tyle maja gwarantowane do końca roku na pięciu kontach. Magiczna Dwunastka może być alternatywą, chociaż pytanie czy zaledwie 0,10 pp więcej może zachęcić do przeniesienia środków.

Kto zaspał i spóźnił się z Meritum gdzie obecnie jest 3,60% ma okazję zwiększyć zyski. Warto tutaj podkreślić zmieniające się warunki zakładania lokat. Kiedyś wszystkie lokaty w Getin miały 14 dni na przelanie środków od momentu złożenia wniosku. Teraz nie ma takiej reguły raz jest to 3 dni innym razem nieco więcej.

Obecnie mamy 7 dni na złożenie wniosku. Zwykle warto było czekać by przekonać się czy w międzyczasie nie pojawi się coś ciekawszego. Ale trudno oczekiwać by dziś było coś nowego bez konieczności założenia ror, wizyty w oddziale, dokupienia funduszu czy innych cudów bankowości.

A tak na marginesie jest coś 'lepszego' ale ma tak absurdalne warunki, że wymaga osobnego omówienia.

10 komentarzy:

 1. Witam, właśnie chciałam założyć tą "magiczną 12" ale nigdzie linku nie widzą. Jest 'im więcej tym lepiej" na 5 miesięcy 4%.
  Pozdrawiam Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin online czy Idea bank mają bardzo krótki czas trwania lokat. Sam nie wiem czy pisząc artykuł na dzień jutrzejszy oferta jeszcze będzie aktualna na drugi dzień.

   Artykuł ukazał się w ostatnim dniu promocyjnej lokaty. Od dziś magiczną 12stkę zastąpiło im więcej tym lepiej. Ale powiem szczerze w moim mniemaniu bardziej się opłaci Lokata Rewolwer która jest w Open online na 4,50%. Pisałem o niej niedawno i znów jest w ofercie:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/06/lokata-rewolwer-oferuje-450-czyli.html

   Usuń
  2. no tak tylko ją trzeba na 24 miesiące. pprzynajmniej tak jest na openonline

   Usuń
  3. Teoretycznie tak, ale to przecież lokata rewolwer więc nie musi być na dwa lata. Jutro będzie artykuł o nowej edycji.

   Usuń
  4. Lokata rewolwer jest tylko do 15 lipca:( czekam na obiecany artykuł, na wskazówki - mam nadzieję, że dążę ją założyć.
   Elżbieta

   Usuń
  5. Czyli czasu aż nadto. Wystarczy przecież złożyć wniosek i wpłacić pieniądze co zajmuje raptem góra kilka minut.

   Usuń
 2. Ile lokat 'rewolwer' można założyć? i czy nie ma żadnych kruczków? Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma ograniczeń co do ilości.

   A co do kruczków to tylko ten jeden, żeby uważać podczas zrywania po okresie pół roku, roku czy 18 miesięcy na dopuszczalne 3 dni (szczegóły w linku w komentarzu wyżej). Tylko, że wówczas oprocentowanie spadnie do 3,50% a nie jak wówczas do 4%.

   Usuń
 3. "Otwórz konto i odbieraj 10% zwrotu za zakupy" w GetInie Online - zbada Pan to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbadane. Pisałem o tym 3 lipca na tym blogu
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/07/10-cashback-w-getin-za-konto-tanie.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...