niedziela, 14 lipca 2013

Lokata rewolwer znów strzela na 4,50% ale już z mniejszym echem


Opisywana w ostatnim artykule lokata Mocny Procent pokazuje, że każdą lokatę z lepszym procentem trzeba mocno prześwietlić, bowiem zawierają ukryte mechanizmy powodujące, że ze zwykłymi lokatami zaczynają one mieć coraz mniej wspólnego. 

Mówiąc lepszy procent na chwilę obecną mam na myśli 4% chociaż trzeba przyznać, że dolną granicą bloga powinno być ostatecznie 3,75%. Skoro cały ubiegły rok mieliśmy próg 6% przy stopach na poziomie 4,75%, to jeśli stopy w sumie spadły o 2,25pp o tyle samo powinniśmy obniżyć tutaj a 6% - 2,25% daje właśnie nowy próg. 

Przy takim układzie atrakcyjna wydaje się oferta w Open online. Wróciła znów do zestawu opisywana pod koniec czerwca jedna z najciekawszych lokat o groźnie brzmiącej nazwie Rewolwer. Po ostatniej obniżce stóp nie sądziłem, że stare lokaty będą na tym samy poziomie co wcześniej i na szczęście myliłem się, chociaż nie do końca.


Jak widzimy w dalszym ciągu oferuje stare 4,50% z możliwością zerwania co pół roku. Ta możliwość bezkarnego zakończenia jest jest niewątpliwym atutem ale niestety tutaj kryje się mała niedogodność a nawet dwie. Jedna łatwa do obejścia druga niestety nie.

Łatwa to taka, że tak jak poprzednio na zerwanie mamy jedynie trzy dni i musimy zdążyć wyciągnąć rewolwer w ciągu 3 dni w przeciwnym bowiem razie wystrzeli nasz rywal. Kulą w tym wypadku jest brak odsetek. To omawiałem już szczegółowo w artykule Dobrą lokatę też trzeba trzymać na muszce

Niełatwa jest niestety niemożliwa do obejścia. Nawet jeśli zdążymy wyciągnąć rewolwer w ciągu 3 dni to ustrzelimy już tylko 3,50% a więc o wiele mniej niż w czerwcowej edycji gdy mieliśmy 4%. Więc w sumie lokata pozornie niby ta sama, ale jednak ukryta jest jest większa wada niż poprzednio.

No i właśnie w tym sęk. Niby dobrze bo możemy zerwać lokatę, ale za zerwanie tracimy cały punkt procentowy! A to niemało. Bo dziś 3,50% to jednak mało nie tylko dlatego, że stopy już nie będą spadać. 4% mamy w Deutsche bank, 4% jest raz za razem w ofercie Idei czy Getin. W efekcie nowa lipcowa odsłona lokaty rewolwer już nie błyszczy.

Trzeba przyznać, że jeżeli rok temu mieliśmy lokaty dublowane czyli to co było u Getinka to Openek małpował, to w tym roku malcy wyrośli już z podpatrywania jeden drugiego. Teraz to co jest w ofercie u jednego, pojawi się u drugiego po kilku dniach. I tak jest zdecydowanie lepiej dzięki temu mamy nie tylko większą możliwość wyboru lokat ale dodatkowo dłużej są one w ofercie.

Oferta ważna do 15 lipca a wpłata pieniędzy jest możliwa przez tydzień od złożenia wniosku czyli maksymalnie do 22 lipca. Chociaż wszystko wskazuje na to, że niebawem ta sama oferta o identycznych parametrach pojawi się w ofercie bliźniaka.

3 komentarze:

 1. Moim zdaniem:

  Próg był 6% ale atrakcyjne oferty zaczynały się od 7% (były i takie 8.1-8.5% bez nie wiadomo jakich warunków). Na 2 lata 7% dawał nawet bank pocztowy.

  Teraz 6%-2.25% to 3,75% więc atrakcyjne oferty to 4,75% i wyżej.

  Jeśli chodzi o 2lata to jednak wolał bym się przejechać do SK banku i jakaś rentierską założyć z ROR. 4.5% nie jest atrakcyjne, nawet jak banki zaczną dawać 3.5% od nowego roku, to kasa po prostu popłynie na wymianę walut, czy jeszcze coś innego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby banki postępowały uczciwie (tak jak szary człowieczek myśli, że postępują) to mielibyśmy scenariusz, który nakreśliłeś.
   Niestety banksterzy osiągają coraz większe zyski i posuwają się do coraz bardziej wyrafinowanych sposobów by były jeszcze większe. I nic nie wskazuje na to by sytuacja wróciła do normy. Stąd na blogu musiały zajść drobne zmiany adekwatne do sytuacji.

   Usuń
 2. Właśnie zdecydowałem zainwestować w SK banku kaskę na 3-letniej lokacie rentierskiej 6,3% zmienne kapitalizacja m-c wcześniej bawiłem się w lokaty stałe 3 m-c i za każdym razem były to oferty jednorazowe i każda kolejna była gorsza to tak jakby w roku 4 razy lokata była zmienna.Obligacje Getin Noble Bank S.A. dają na tę chwile 5,7% i 0 zabezpieczenia także oferta SK jest sporo lepsza.Niedawno to getin był lokomotywą lokat a teraz pozostaje nam SKOK Wołomin i SK bank.
  pozdr

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...