poniedziałek, 29 lipca 2013

Lokata STAŁA w SKOK Wołomin oferuje 6,40%


W sobotę omówiłem najnowsze Dobre Lokaty w SKOK Wołomin. Niestety obecnie tak lokary z ror jak i bez, są zmienne a to istotna niezbyt dogodna nowość. Co ciekawe dawne Lokaty Bezpieczne BIS zostały wycofane i chociaż na okres jednego roku miały oprocentowanie zmienne to nie zmieniono na razie ich stawek!

Zmiana w Wołominie nie jest jednak pokroju banków komercyjnych, gdzie zabawa w rzeźnię trwa w najlepsze. Nie ma tutaj numeru Toyoty, która z dnia na dzień dobrą lokatę na dzień dobry obcięła z 6% na 3%. A dla tych którym dalej marzy się 6%, zaserwowała przymus robienia zakupów za minimum 50 zł i to 6 razy w miesiącu. Bez grosza cashback oczywiście.

Wołomin zaserwował nam raczej kosmetyczne zmiany. Zamiast dotychczasowej lokaty promocyjnej oprocentowanej na 6,70% w ofercie pojawiła się lokata STAŁA. Duże litery mają podkreślać fakt niezmienności oprocentowania skoro ludzie szerokim łukiem mijają lokaty zmienne.

Tym razem spadek jest zaledwie o 0,30pp i obecnie wynosi 6,40% na 3 miesiące. I pomimo tak dobrego oprocentowania jak na dzień dzisiejszy nie ma tutaj żadnych ograniczników jakie serwują nam trojaczki z dziadkiem i lwami czy Meritum na swoich lokatach wabikach. Minimum to 1000 zł i brak górnego ograniczenia.

Źródło: skok.wolomin


Pomimo spadku, w dalszym ciągu to tutaj mamy najlepiej oprocentowane depozyty na rynku. Gdyby przyrównać to do spadku stóp to i tak wyjdzie na wielki plus Wołomina, gdyż w międzyczasie, czyli dokładniej od marca, stopy zdążyły spaść kilkakrotnie bardziej.

Jedyną wadą lokaty to konieczność posiadania ror, na szczęście jego prowadzenie jest darmowe. Dla nowych członków wyjaśnię, że:
 • najpierw należy przelać środki na ror
 • wydać dyspozycję założenia lokaty mailowo
 • po kilku godzinach dostajemy na maila potwierdzenie założenia lokaty.
Po zakończeniu lokaty środki wracają na ror. Mamy wówczas możliwość albo złożenia nowej dyspozycji mailowo, albo po prostu wypłacić środki. Wypłata nie jest darmowa, ale różnica w zysku rekompensuje ten mankament.

Nowe Dobre Lokaty oraz STAŁA  to odpowiedniki dawnych Bezpiecznych BIS oraz Promocyjnej. Ale to nie wszystkie istotne nowości. Pojawiła się bowiem jeszcze jedna i to bardzo niepokojąca lokata, zapowiadające nieuchronne zmiany jakich zapewne będziemy świadkami w najbliższej przyszłości. Szerzej o tym dziś na PP2.

Ciąg dalszy: Nietypowa Lokata Nowe Środki w SKOK Wołomin

5 komentarzy:

 1. Błąd merytoryczny - "... Wypłata jest DARMOWA ...", przelew jest płatny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na stronie www SKOK Wołomin jest podany warunek wpływów miesięcznych w wysokości min. 300 zł na ROR.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No faktycznie, wysłałem zapytanie w tej sprawie bowiem posiadam tam ror od wielu miesięcy ale nie dokonuję żadnych wpłat.

   Usuń
  2. I co dostałeś odpowiedz?
   Bo nie wiem czy się mi opłaca zakładać lokatę w SKOK Wołomin na 3m-c - 10tyś czy lepiej pewniej w Getin online na 5,5%

   Usuń
  3. Oczywiście, że dostałem. Będzie na ten temat osobny artykuł, prawdopodobnie ukaże się w poniedziałek, dlatego nie podawałem tutaj odpowiedzi. W skrócie powiem - nie trzeba dokonywać wpłat jeśli ma się lokatę:)

   Swoją drogą jeśli masz zamiar być nowym klientem, to 10k to trochę mało, zważywszy na koszta na wejście, chyba że masz zamiar być tam na długie lata to już inna sprawa.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...