czwartek, 18 lipca 2013

Jak ściągnąć Sprytnego Billa na komputer czyli pożegnanie z żabkami


Opisywany wczoraj Sprytny Bill to niestety aplikacja adresowana do wąskiego grona posiadaczy smartfonów z adroidem lub innym systemem na którym działa wspomniany program. Jeśli ktoś nie ma odpowiedniego modelu, może oczywiście na Allegro kupić sobie taki, który umożliwi korzystanie z Billa ale to raczej rzecz dla kolekcjonerów komórek.

Nas interesuje sama usługa a nie zbieranie prostokątnych gadżetów. O tym jak dobrać dobry emulator androida dziś na PP2. Wyjaśniłem tam jak wgrać na komputer Managera emulatorów. Umożliwia on wgranie dowolnego emulatora nas jednak interesuje konkretnie emulator Androida a nie DOSa czy Linuxa.

Ostatni obrazek w artykule na PP2 prezentuje ekran podstawowy Androida. Mamy tam napis To see all your apps, touch the circle (aby zobaczyć wszystkie twoje aplikacje dotknij kółka). Oczywiście niczego nie będziemy tutaj dotykać. To jest emulator więc rolę palca odgrywa tutaj myszka. Klikając na podświetlone w kółeczku sześć kropek zgromadzonych w dwóch szeregach dostajemy typowy zbiór aplikacji na komórkę


Smarfon na komputerze


Nie ma tutaj jednak Sprytnego Billa gdyż to aplikacja, którą nie każdy musi mieć ani używać. To w końcu rzecz tylko dla Sprytnych Billów czyli na przykład czytelników FpG czy PP2:) 

Sprytnego Billa możemy zainstalować na dwa sposoby:

1 Wersja sprzętowa - hardcore w najczystszej postaci
Pierwszy z nich podał w komentarzach Anonimowy. Klikamy zatem na ten link. Podobnie jak w przypadku instalacji samego androida otwiera nam się okienko w którym zostawiamy Otwórz za pomocą Oracle VM VirtualBox Manager.Teraz należy odszukać spakowane pliki w folderze Pobrane. Rozpakowujemy plik AndroVMPlayer.zip na przykład WinRARem klikamy następnie na AndroVMPlayer.exe i postępujemy według instrukcji jakie pojawią się na ekranie. 
 • na Windows 7 instalacja przebiegła prawie bezproblemowo
 • na Windows XP niestety mimo wielu prób nie byłem w stanie przejść dalej, ze względu na notorycznie generowane komunikaty o różnych błędach.
Tej metody jednak nie polecam chyba tylko zwolennikom Linuxa, którzy lubią robić wszystko po swojemu bez względu na piętrzące się trudności.

2 Wersja light
Druga wersja jest o wiele prostsza i bardziej intuicyjna polega na zwykłym ściągnięciu aplikacji Sprytny Bill korzystając z wyszukiwarki Google ale wewnątrz emulatora. W efekcie Sprytny Bill pojawia się na pulpicie emulatora.

Sprytny Bill na pulpicie:)Teraz wystarczy już wpisać ręcznie wszystkie wymagana pola, wysłać rachunek i gotowe. Nie trzeba już chodzić do żabek, freshmarketów ani kupować n-tego smartfona.

 
SprytnyBill w działaniuMuszę tutaj uczciwie przyznać, że dla osób które stykają się z tym po raz pierwszy jest tutaj trochę zachodu i to w obu przypadkach. W razie problemów z instalacją Sprytnego Billa mogę napisać szczegółowy instruktaż w wersji komiksowej w wersji light. 

Ze swojej strony bardzo dziękuję Anonimowemu, który podał najpierw bardzo ogólne wytyczne w komentarzu tutaj a następnie cierpliwie wyjaśniał każdy krok w przypadku napotkanych problemów. 

Ciąg dalszy: Co i jak na emulatorze androida czyli komiks dla początkujących

10 komentarzy:

 1. Problem w tym, że zablokują Wam konto bankowe na które idzie kasa po jednym przelewie i będą prosili o skan rachunku z tym numerem celem weryfikacji. Jedno konto = jeden przelew.

  No chyba, że sobie ładnie spreparujecie rachubnek do czego oczywiście nie namawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta druga wersja emulatora wydaje się być prostsza dla mniej zaawansowanych użytkowników. Dzisiaj wieczorem się w to pobawię. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. dokładnie, jak pisze Mutineer. ja korzystam z SB do opłaty rachunków (cb sync) od dłuższego czasu i kilkukrotnie już musiałem wysyłać skany rachunków do weryfikacji kont bankowych, szczególnie, kiedy nie były skanowane, a wpisywane ręcznie.
  dlatego zalecam ostrożność przy płaceniu samemu sobie!

  pm

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie tyle zablokują konto bankowe (jak?) ile możliwość opłacania rachunków na te konto, i byćmoże, samo konto w SB.
  Jeśli coś im nie pasuje SB rzuca komunikatem o nieprawidłowym numerze konta.
  A oto informacja z BOK:
  "nr IBAN odbiorcy został zablokowany poprzez jeden z automatycznych filtrów bezpieczeństwa. Do odblokowania prosimy o przesłanie skanu rachunku."

  Po wysłaniu wszystko śmiga ładnie.
  To był pełnoprawny rachunek, bez kombinowania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po tym, jak mi ostatnio ukradli smartfona jestem jak najdalej od takich rozwiązań. Myślicie, że to bezpieczne?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy to nie jest "perpetum mobile"? Powiedzmy, że znajomy prowadzi działalność. "Płacę" w ten sposób jemu za jakąś fikcyjną usługę. Od banku dostaję chargeback. Kwota chargeback minus opłata za usługę SB jest zyskiem. W razie potrzeby przesyłam dane rachunku firmowego znajomego.

  Pewnie w praktyce gdzieś są jakieś zabezpieczenia, tylko gdzie?

  OdpowiedzUsuń
 7. i oczywiście chodziło mi o cashback, a nie chargeback :)

  OdpowiedzUsuń
 8. @admin
  jak moge sciagnac SB do 2 wersji light bo oracle przestało mi działac?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to zrobić opisałem w artykule na PP2 tutaj
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/07/emulacja-androida-na-virtual-box-czyli.html

   Usuń
 9. uruchomilem SB na VB, jednak obraca mi ekran i ciezko operowac aplikacja. Jak moge obrocic/ zablokowac obracanie?
  F9 nie dziala :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...