środa, 17 lipca 2013

Sprytny Bill jako alternatywa do żabek


W ostatnim czasie dużo sobie tutaj rozprawiamy o możliwościach płatności zastępczych. Dopóki akceptowany był cashback w kasie wygórowane wymagania banków na dowolną kwotę były bardzo łatwe do spełnienia a premie miesięczne łatwe do realizacji.

Po blokadzie cashbacku trzeba zacząć kombinować od nowa na inne sposoby. Jedną z propozycji były płatności w żabce opisane tutaj. Niestety nowy sposób oznacza już ponoszenie dodatkowych kosztów blisko 2 zł za każdy przelew, nie mówiąc o niedogodności w postaci udania się do sklepu. Do tego dochodzą problemy opisane w artykule Żabki nie wszystkim smakują jednakowo.

Warto zatem rozejrzeć się za alternatywą tak byśmy nie musieli szukać, żabki która będzie kumkać według naszej woli a takich nie jest dużo. Na szczęście jest alternatywa do żabki w postaci aplikacji Sprytny Bill. I Bill nie będzie kumkać z niezadowoleniem.


Alternatywa do żabek


Sprytny Bill to aplikacja umożliwiająca płacenie za rachunki prosto ze smartfona używając tak jak w przypadku żabki karty płatniczej. Z tą różnicą, że Bill nie będzie marudny zaakceptuje każdą kartę i każdą płatność podczas gdy w przypadku żabek narażamy się na marudzenie osoby stojącej za ladą, nie mówiąc o blokowaniu kolejki bowiem płatność trochę trwa.

Płatność smartfonem jest możliwa na dwa sposoby
1 Za pomocą płatności QR
Ten sposób opisałem już szczegółowo przy okazji omawiania aplikacji FotoKasa, którą ofeuje CitiHandlowy. Tam posługujemy się aplikacją Citi Mobile ale schemat płatności jest taki sam. Wadą FotoKasy był fakt skanowania prostokątnego kodu 2D a ten nie występuje na każdym rachunku.

2 Za pomocą kodu kreskowego
Opisywany dziś Bill akceptuje także zwykły kod kreskowy co jest jego niewątpliwą zaletą. Wystarczy zrobić zdjęcie kodu kreskowego i wpisać 3 cyfrowy kod weryfikujący posiadacza karty:
 • CVC2(Card Verification Code) używany przez Mastar Card
 • CVV2(Card Verification Value) używany przez Visa
widoczny z tyłu każdej karty. Pisany jest zawsze pochyłą czcionką na białym tle obok naszego podpisu.Zamiast kodu możemy być poproszeni o autoryzację mPinem (mobile Personal Identification Number). Którykolwiek sposób nie będzie potrzebny jest na pewno lepszy niż w żabce. Co więcej koszt takiej transakcji jest o połowę mniejszy niż w żabce, nie przekracza bowiem złotówki.

A co w przypadku gdy nie mamy wypasionej komórki z androidem i nie możemy wgrać sobie Sprytnego Billa. Czy wówczas skazani jesteśmy na banicję?
Jest na to sposób i dziś przeczytacie o tym na PP2.

Ciąg dalszy: Emulator Androida Blue Stacks - pierwsze testy

9 komentarzy:

 1. Alternatywą jest też płatność we Freshmarkecie - sklepie z tej samej grupy co Żabka. 0,99 zł za rachunek. Przetestowałem i działa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale oczywiście musi taki sklep być w pobliżu miejsca zamieszkania, nie wyobrażam sobie sytuacji by jechać do innego miasta by zapłacić za rachunek o kilkadziesiąt groszy taniej.

   Najlepiej dokonać płatności w domu stąd testowanie software'owych rozwiązań.

   Usuń
 2. Pytanie do posiadaczy Bumeranga - też tak macie że bank zakończył lokatę i nie zwrócił kasy na konto? Nie pomaga odświeżanie ani klikanie w inne zakładki.
  Pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po Twoich komentarzach na temat Getin zerknąłem na konto i ta sama sytuacja... Brak środków...

   Usuń
  2. Napisałem o tym dziś tutaj
   http://polakcan.blogspot.com/2013/07/bumerang-nie-wypaca-pieniedzy-czyli.html

   Usuń
 3. Pojawiła się dziś informacja dotycząca dobrego konta w millenium:
  od 1.10.2013 bank wprowadza opłaty za konto w wysokości 7,99, chyba że średnie saldo będzie 5000zł...

  :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrego Konta czy Konta osobistego? Chyba to jest pewna różnica?!

   Usuń
 4. Fajna aplikacja nie slyszalem wczesniej o niej. Ciekawe, ze Freshmarket jest też od Żabki - bardzo lubie ten sklep tzn Świeżysklep.

  pozdrawiam
  Kulnaro o technologi

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy za pomocą tej aplikacji można wpłacić na własne konto? Czytaj załapałem się na 5% zwrotu od BZWBK

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...