sobota, 27 lipca 2013

Nowe Dobre Lokaty w SKOK Wołomin czyli survival of the fittest


Publikacja nowego raportu KNF na temat sytuacji w SKOKach i bankach komercyjnych i spółdzielczych wywołała małe zamieszanie w ofercie SKOK Wołomin. Automatycznie zniknęły doskonałe oferty nagrodzonej lokaty bezpiecznej BIS, w której był bardzo dziwny ale bardzo przyjemny zapis: oprocentowanie zmienne lub stałe do wyboru.

Rzecz jasna wszyscy wybierali lokaty stałe widząc co się dzieje wokół. Dopiero lokaty roczne były oprocentowane według zmiennej stopy procentowej. Nowa oferta to zmieniła. Teraz nie ma już lokat z ror i bez ror z oprocentowaniem stałym. Teraz wszystkie mają oprocentowanie zmienne.

Mamy zatem obecnie w ofercie Dobrą Lokatę, której tak jak poprzednio oprocentowanie zależy od dwóch czynników: ilości udziałów oraz długości trwania depozytu. Oto tabela dla osób posiadających ror.Dobra lokata z ror Źródło: skok.wolomin

Porównując to do poprzednich stawek lokaty BIS widzimy, że spadki nie są znaczne. Tylko o 0,20 pp mniej na miesięcznej lokacie z jednym udziałem, do 0,35% dla lokaty rocznej z maksymalną ilością 50 udziałów. To zdecydowanie mniejsza obniżka aniżeli spadki stóp od marca tego roku.

Oto lokaty dla osób, które z rorem w Wołominie nie chcą mieć nic wspólnego.

Dobre lokaty bez ror

Jak widać sytuacja jest bardzo podobna tyle, że przesunięta o 0,20-0,15 pp w dół. Wniosek z tego prosty, że warto mieć ror, który przecież nic nie kosztuje.

Fakt, że oprocentowanie lokat jest zmienne, to wynik ostrej nagonki medialnej na SKOKi. Kolejny raz Kasa w Wołominie poinformowała o dobrej kondycji swoich finansów w poniższy sposób:

W odniesieniu do informacji zawartych w w/w raporcie dotyczącym danych całego sektora SKOK, Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie uprzejmie informuje , że za I kwartał 2013 r. Kasa osiągnęła wynik finansowy (zysk netto) w wysokości 23,4 miliona złotych, na koniec czerwca 2013 r. wynik finansowy wynosi 41,7 mln zł.

Powyższe wyniki uwzględniają zarówno wskazywane w raporcie korekty, jak i tworzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów rezerwy na pożyczki przeterminowane. Warto również podkreślić, że wskaźnik pożyczek przeterminowanych w SKOK w Wołominie nadal utrzymuje się na niskim poziomie wynoszącym ok. 3%.

Jednocześnie informujemy, że współczynnik wypłacalności SKOK w Wołominie wynosi ponad 7%, przy wymaganym Ustawą progu 5%.

Z poważaniem

Zarząd SKOK w Wołominie 


Szczegóły dotyczące innych lokat oraz sytuacji SKOKów, będą omówione w osobnych artykułach w kolejnych dniach.

4 komentarze:

 1. No to chyba można spać spokojnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. polcan

  czy możesz to prześwietlić bank WBK :
  Konto Godne Polecenia przez Internet do dnia 31.07.2013 r. i zdobądź 50 zł

  zawsze 50 zł można zarobić czy ale nie wiem czy nie ma tutaj jakiegoś "Haka" hi hi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku lipca opisywałem taką ofertę:
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/07/chuck-norris-idzie-na-dwa-fronty-czyli.html

   tyle, że tam było do zgarnięcia tylko 20 zł. Jest jeszcze inna oferta, trwająca o miesiąc dłużej, ale tam do zgarnięcia jest aż 500 zł. Szczegóły niżej
   http://polakcan.blogspot.com/2013/07/chuck-norris-znow-rozdaje-kase-dla.html

   Usuń
 3. jak coś jest wyraźnie lepsze (oprocentowanie) niż gdzie indziej, to mi się zaraz zapala lampka...


  każdy decyduje jednak sam za siebie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...