czwartek, 4 lipca 2013

Lokata na otwarcie II czyli dziadek gra na zwłokę


No i proszę, wczoraj RPP zaszalała po raz kolejny obniżając (który to już raz) bezsensownie stopy do 2,50% i dając tym samym pozwolenie na przedłużenie anarchii dla banków. Możemy być pewni, że banksterzy skorzystają z tego skwapliwie a my będziemy obserwować pęd ku stawkom zarezerwowanym dotychczas do lokat walutowych.

Zapewnienia o tym, że to już ostatni raz oczywiście nie usprawiedliwiają gołębi. Marazm i tak się pogłębi a jęki biedniejących rentierów nie znajdą ukojenia jeszcze przez długi czas. Jastrzębie odpowiedzialne za wzrost stóp, prędko nie będą dziobać gołębi a już na pewno nie w tym roku.

Co zatem warto na szybko zakładać póki jeszcze stawki są w miarę przyzwoite i na pewno długo takimi nie będą? Warto przypomnieć, że do dziś (?) jest w ofercie druga odsłona Lokaty na otwarcie.

Oczywiście celowo użyłem w poprzednim zdaniu pytajnika (?) w środku zdania. Trudno znaleźć drugi bank gdzie zapis oferta ważna tylko do... zmienia się praktycznie co kilka dni. W dniu publikacji artykułu tutaj mamy zapis 4.07.2013 r. czyli do dziś.

Reklamy przychodzące na maila mówią: jeszcze tylko 3 dni, to już ostatnie 3 dni, jedyna taka okazja i tym podobne frazesy które odmieniane we wszystkich przypadkach, koniugacjach, deklinacjach, parafrazowane są na wszystkie możliwe sposoby. Jeżeli przyjrzymy się to co wypisane jest drobnym maczkiem na poniższym zdjęciu zobaczymy na koniec - oferta ważna do 23.05.2013 r. Ileż to okresów trzydniowych minęło od tej pory?


Jak widzimy ważne było do 23 maja Źródło: noblebank.pl

Niestety od tej dość już odległej daty stopy procentowe dwukrotnie zostały obniżone więc możemy się spodziewać faktycznie nowej obniżki. Co ciekawe od opisywanej ostatnio oferty w czerwcu lokata ta uległa drobnej korekcie dzięki której dalej mamy 5,25% ale pod pewnymi warunkami. Teraz mamy dwie opcje:
 • 5,25% - dla kwot 50.000 zł - 100.000 zł
 • 5,00% - dla kwot 100.001 zł - 250.000 zł
A więc mamy u dziadka anomalię typową dla lokat wabików: im więcej dasz tym mniej dostaniesz. 

Dla przypomnienia:
 • kto w ciągu pierwszego miesiąca zerwie taką lokatę dostanie 0% odsetek
 • kto zaś wytrzyma dłużej dostanie zaledwie... 1%.
warto zatem przetrzymać niemałe kwoty u dziadka.

Co ciekawe Noble bank odsłoniło ostatnio kurtynę i pozwoliło zajrzeć jak wygląda bankowość internetowa dla bogaczy w środku i... wow. Wygląda bardzo ciekawie, na tyle ciekawie, że napisałem o tym w osobnym artykule na PP2.

Ciąg dalszy: Unikalne konto w Noble od środka czyli dziadek oferuje n-pasmówkę

6 komentarzy:

 1. Jest jeszcze 5,5% na lokacie Bonjour w Lion's Banku (z tym, ze otwarcie tylko w oddziale).
  https://lp.lionsbank.pl/lp/lokaty/lokata-bonjour-odwaga-06/KP_Lokata_Bonjour.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy, wiemy. Pierwszeństwo mają oferty last minute a taką w teorii jest lokata u dziadka.
   O banku lwa będzie jeszcze okazja pogadać w przyszłym tygodniu. Oddziałów jest jak na lekarstwo więc to temat na później.

   Usuń
 2. Lepiej piszcie o tym Lwie, bo nie wiadomo czy za chwilę nie obniży. Nie mam teraz 50k, ale może się z kimś z rodzinki zrzucę, tylko chcę właśnie poczytać, czy warto i wszystko z nimi OK.

  Pozdrawiam,
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lew jest planowany wstępnie na poniedziałek.

   Usuń
  2. Dlaczego ma nie być OK? Masz normalne gwarancje BFG. To jest bankowość prywatna IdeaBanku, zatem stoi za nim osoba właściciela Getin Holdingu. Warto, bo 5,5% to dzisiaj bardzo przyzwoite oprocentowanie, natomiast warunki się zmieniają - do połowy czerwca lokata miała widełki wkładu od 100 do 200 tys. Teraz jest to 50 do 100 tys. Oprocentowanie miało spaść z początkiem lipca, więc być może już w poniedziałek warunki będą podobne do tych w Noble

   Usuń
 3. Jeśli chodzi o lokatę w Lion's Bank to we Wrocławiu wywierają presję i każą zakładać ROR. Bez RORu nie chcą zakładać lokaty, a na pytanie dlaczego, skoro nie ma takiego obowiązku wynikającego z regulaminu lokaty ... robią wielkie oczy i mówią że tak "góra" naciska. Na spotkaniu jest dużo sprzeczności z tym co obiecują na info linii np. rzekoma możliwość negocjacji oprocentowania, czysty depozyt bez powiązania z innym produktem. Na spotkaniu, przy wypełnianiu wniosku o lokatę zastrzegają ustanie, że nie ma możliwości złożenia dyspozycji przelania środków na rachunek inny niż ROR w Lion's Bank, podczas gdy regulamin tego nie zabrania, a wniosek przewiduje wskazanie innego rachunku (w innym banku) do zwrotu środków. Wszystko po to aby lokata odnowiła się na mniej korzystnych warunkach i żeby kasa wróciła z powrotem do Lion's Bank. Nie szanują czasu klienta i jego pieniędzy. Wiedząc, że przyjadę z miejscowości oddalonej o 100 km, nie pofatygowali się powiedzieć, że w sobotę nie ma możliwości założenia lokaty i koniecznie trzeba przyjechać jeszcze raz (bzdura), natomiast na spotkanie (pranie mózgu) infolinia wyznacza termin uwzględniający sobotę i nie wyklucza możliwości dopełnienia wszelkich formalności

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...