środa, 27 listopada 2013

Bisowanie w SK bank czyli nowe lokaty TOP BIS oraz HIT BIS


Nie ma co ukrywać, podział rankingu lokat na dwie ligi gdzie pierwsza zawiera depozyty powyżej 4% to przede wszystkim zasługa jednego banku - spółdzielczego w Wołominie. To on przecież od wielu miesięcy zdominował ranking z wyższej półki i to dzięki niemu możemy mówić tutaj lokaty godne uwagi.

Od początku września nic w tym banku się nie działo. Można to zauważyć śledząc rankingi w kolejnych miesiącach i ich aktualizacje. Ale mimo to wiadomo było, że taka idylla, jeśli dla takich lokat można użyć takiego słowa, nie będzie trwać wiecznie. 

Od tego tygodnia zaczęła się zima i jakby z tego powodu SK bank zaoferował nową ofertę lokat sezonowych. I tak dawną lokatę sezonową TOP zastąpiła TOP BIS, natomiast HIT jak nietrudno się domyślić HIT BIS. Jak to wygląda na dzień dzisiejszy?

Pierwsza z nich czyli lokata TOP BIS to oferta na kwartał i dziś oferuje już tylko minimum bloga a więc zaledwie 4,00%. Oznacza to spadek o 0,20 pp w stosunku do pierwszej wersji lokaty TOP. A więc mamy nieuzasadnionych spadków ciąg dalszy.

Niestety do lokaty tej bank wymaga założenia konta osobistego do którego udostępniono usługę aINTEBANK / eKonto24. Na pociechę jak wszystkie promocyjne krótkoterminówki w SK mamy tutaj oprocentowanie stałe. 

Nowy outlook to niestety jedyna zmiana na plus w SK banku


Jeszcze gorzej wygląda sprawa w przypadku długoterminowej lokaty HIT BIS. Ta 13 miesięczna lokata oprocentowana jest dziś na 4,35%. Oznacza to spadek o 0,35 pp w stosunku do HITu bez bisu. Bank zaznacza że 4,35% to oprocentowanie na dzień otwarcia. Oznacza to oczywiście lokatę zmienną, która na dzień zamknięcia może mieć zupełnie inną stawkę od obecnej.

Póki co nie ma reklam tych lokat, ale jeśli się pojawią to na reklamie HIT BIS pojawi się nie wartość 4,35% jak być powinno, a 4,71%. To prosty zabieg marketingowy w którym SK bank podaje oprocentowanie w skali 13 miesięcy a nie w skali roku. Tak jest od samego początku i tak było ostatnio gdzie zamiast 4,70% widzieliśmy cały czas 5,09%. Na pewno ładniej to wygląda i bardziej przyciąga.

Słowem robi się tutaj coraz bardziej szaro buro i ponuro. Od strony wizualnej jest na pewno postęp. Strona SK banku przeszła niedawno modernizację i nowy wygląd jest na pewno bardziej przyciągający. Niestety nowy design nie idzie w parze z ofertą, która z bardzo dobrej stała się tylko dobra.

Ciąg dalszy: Nowe stawki eLokat czyli SK bank publikuje historie wprowadzanych zmian

4 komentarze:

 1. D-py nie urywa ...
  Śmieje się z obniżek SK przechodząc tanecznym krokiem do Wołomina, który oferuje na krótki termin 5% stałego oprocentowania bez łaski ...

  ... chociarz niedawno było u nich 7% ..
  Ach ten BFG ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ode mnie mały OFF TOP.

  A mianowicie, chciałbym dowiedzieć się więcej o Grupie PBS, Banki Spółdzielcze itp.
  Jak są powiązane? Czy w każdym Banku Spółdzielczym można wybierać z bankomatu bez prowizji?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy skoki są już objęte BFG?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...