czwartek, 7 listopada 2013

Powrót lokat w kuluarach czyli Pewna oferuje lepszą stawkę od Idealnej Plus


Ranking lokat w obecnej postaci będzie musiał posiadać aneks by być uważanym za kompletny. Jak wiemy ranking jest podzielony na dwie grupy z haczykami, gdzie dolny próg to 4% i bez haczyków, gdzie zakres zysku waha się między 3,25% a 3,99%.

Przez długi czas Lokata Idealna Plus była jednym z czołowych reprezentantów pierwszej ligi czyli lokat z haczykami. Na początku oferowała 7,50% by potem miesiąc w miesiąc rozpocząć ekspresowy marsz ku spadkom. W momencie gdy zanurkowały poniżej 4% straciliśmy je z oczu.

Na domiar złego we wrześniu tego roku połączono je ze strukturami, co było już kardynalnym błędem Idea banku. Błędem, który Idea bank szybko jak widać zrozumiał, gdyż Lokata Idealna Plus znów jest w ofercie i to bez bezsensownych struktur. Drugi kuluarowiec czyli Pewna Lokata też jest w ofercie. Jak stoją dziś?

Najnowsze parametry Lokaty Idealnej Plus widzimy niżej:

Źródło: ideabank


Ostatni raz opisywaliśmy tę lokatę na początku września. Szczegóły są do wglądu tutaj. Wówczas lokaty te oferowały 3,85%, natomiast stawki minimalne były mniejsze o 1500 zł dla lokaty kwartalnej i większe o 500 zł dla rocznej co jest małym zaskoczeniem. Do tej pory zawsze ze spadkiem oprocentowania rosły stawki.

A właśnie co z oprocentowaniem? To jest w końcu najważniejszy parametr. Obecnie wyglądają następująco:
6 miesięcy - 3,50%
12 miesięcy - 3,75%

Takie stawki kwalifikują tę lokatę do drugiej ligi, tym bardziej, że są w ofercie od 30 października. Ale kwoty minimalne czyli 18.000 zł oraz 8.000 zł powodują, że nie ma ich w rankingu.

W bankowości internetowej Idea banku nie ma nic na temat drugiej lokaty w kuluarach czyli Pewnej Lokaty. Ale zdaniem doradcy bankowego, jest w ofercie i wygląda następująco:
24 miesiące - 4,00%

Taka stawka kwalifikuje ją do pierwszej ligi, ale jak wiadomo, nie ma tam lokat na 2 lata. Pisałem o tym w artykule Dlaczego lokaty długoterminowe są nieopłacalne. Dlatego także tej lokaty w kuluarach nie ma w rankingu za listopad.

Podsumowując dobrze, że lokaty w kuluarach znormalniały i nie są już połączone ze strukturami. Ale przy obecnych warunkach stawianych rankingom nie mieszczą się one w ich ramy i w przyszłości informacji trzeba będzie szukać w aneksach do rankingu. Z drugiej strony 4% dla lokat dwuletnich nie jest trudno znaleźć i są na pewno bardziej opłacalne niż w połączeniu z TU Warta.

24 komentarze:

 1. Kilka dni temu kończyła mi się lokata idealna plus i zadzwonił konsultant próbując przedłużyć lokatę o kolejny rok. Po negocjacjach udało mi się uzyskać 4%. Trzeba się targować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi oferowano 4.5% ale nie chciałem zamrażać 70% środków na następny tak długi okres.

   Usuń
  2. miales w warcie czy w tu europa?wyplacili odsetki?

   Usuń
  3. W TU Europa jeszcze nie wypłacili. Czekam już 4 dzień roboczy. Konsultant powiedział że wypłacają do 7 dni roboczych, ale z reguły wcześniej.

   Usuń
  4. Wielka prosbe mam, daj znac kiedy Ci wypłacą

   Usuń
 2. Tylko kiedy oferowały 7,5% to ja miałem u nich na zwykłej lokacie 15M 7.79%

  OdpowiedzUsuń
 3. "Takie stawki kwalifikują tę lokatę do drugiej ligi, tym bardziej, że są w ofercie od 30 października."

  Tymczasem, dzisiaj już 7 listopada...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest ale pierwszeństwo mają ciekawe oferty a lokata idealna do ciekawych nie należy. Pierwotnie miało tego artykułu nie być, gdyż na rynku są ciekawsze oferty jak chociażby opisywana wczoraj, czy cyrki w Kasie Polskiej.

   Powodem publikacji jest fakt, że wiele osób pytało w tym tygodniu o lokatę idealną plus i więcej komentarzy na jej temat pojawiło się na blogu, więc zamieściłem ten artykuł by dyskusje toczyły tutaj.

   Usuń
  2. Nigdzie nie moge znalesc tej dyskusji więc mam gorącą prosbe do admina czy sie orientuje czy TU Europa wyplaca bez problemów odsetki z lokaty Idelnej Plus? Z góry dzieki

   Usuń
  3. Dlatego, że czytelnicy wpisują komentarze pod artykułami o lokacie idealnej, a tych znajdziesz tutaj co najmniej kilkanaście.

   Przykład wpisu zamieszczonego wczoraj w nocy jest poniżej
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/06/dziwne-zmiany-na-lokatach-w-kuluarach.html?showComment=1383776853049#c3898448818271679515

   Jak przejrzysz artykuły o lokacie idealnej to w komentarzach znajdziesz dużo info na ten temat. Ja tej lokaty nigdy nie zakładałem.

   Usuń
  4. Do Anonimowego: W połowie października mijał termin jednej z moich lokat idealnych plus (TU EUROPA) i postanowiłem ją zrolować wynagrodzenie przyszło po kilku dniach), drugą zakończyłem końcem października i wycofałem środki. Wynagrodzenie przyszło po 7 dniach. Warto zauważyć, że sama lokata (stricte lokata) z automatu jest lokatą odnawialną (odnawia się na warunkach zwykłej lokaty, z marnym oprocentowaniem), którą trzeba już własnoręcznie zerwać.

   Usuń
  5. Mnie się lokata odnowila jako idealna plus na 2 procent choć miałem zaznaczone nieodnawialnosc. Zerwalem jeszcze w tym samym dniu. I pytanie czy za zerwanie odnowionej lokaty nie będzie naliczona jakaś kara ?

   Usuń
 4. Targowa się o marne 4%. Jak nisko rynek upadł. To przykre.
  Pamiętam nie tak dawne czasy gdy lokaty poniżej 7% uwazalismy jako obraźliwe...

  Z kolei młodzieńcem będąc pamiętam jeszcze lokaty w PKO BP po 22% i książeczki...

  Świat się zmienia ... Tylko gdzie zmierza ...
  Wraca chyba pytanie mieć czy być ??
  Ponieważ mieć już coraz ciężej, wybór wydaje się oczywisty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spójrz na oprocentowanie lokat w Euro w Polsce i na zachodzie Europy a dowiesz się do jakiego oprocentowania zmierzamy.

   Usuń
 5. Witam
  Dziś również miałem telefon od bardzo miłej Pani z Idea Banku zaproponowała 4% na dwa lata po czym kiedy wyraziłem niezadowolenie skróciła okres do jednego roku z takimi samymi procentami. Podziękowałem ślicznie gdyż dziś uzyskałem członkowstwo w SKOK Wołomin.........../Andreoz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. normalnie jak marketing szeptany hehe

   Usuń
 6. Czy od tej poliso-lokaty nie będzie pobierany podatek belki, który ma być od stycznia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Minął tydzień (5 dni roboczych) a odsetek jeszcze nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 8. @anonimowy 9 listopada 8.43
  Daj znac czy dostales i po ilu dniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kontynuacja dotycząca 9 listopada 2013 08:43. Odsetki z TU Europa wypłacili w 7 dniu roboczym tj. koniec lokaty 02.11, a odsetki wypłacili 13.11.

   Usuń
  2. Dzieki.Uspokoiłes mnie troche

   Usuń
  3. Moja lokata również zakończyła się dnia 02.11. ale odsetek z TU Europa jeszcze nie otrzymałem.
   Zgodnie z tym co pisał kolega powyżej, konsultant poinformował mnie, że TU ma 7 dni roboczych na wypłatę odsetek. 7 dni minęło właśnie wczoraj, czyli 13.11. chyba będę musiał upominać się o swoje wykonując kolejny telefon.

   Usuń
 9. Lokata idealna plus, została zakończona 21 października, a odsetki z tu europa wypłaciła w dniu 29 paż.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba czas zmienić bank. W moim banku zaproponowano mi jedynie 3% w skali roku na lokacie z minimalną wpłatą 2000 zł

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...