niedziela, 17 listopada 2013

Lokata turkusowa powyżej 4% czyli powrót banku spółdzielczego w Ciechanowie


Pamiętacie stałego bywalca bloga jakim w ubiegłym roku był PBS Ciechanów? Oferował on lokaty sielskie i diabelskie o całkiem przyzwoitym oprocentowaniu co można zobaczyć tutaj.

Niestety ten bank jako jeden z pierwszych zafundował swoim klientom drastyczne spadki i szybko zniknął z naszych oczu gdyż oferta lokat ciągle była poniżej niechętnie przeze mnie obniżanego minimum. Od samego początku bank wybiera sobie różne kolory i nazywa sobie lokaty pomarańczowymi, niebieskimi itd. 

I tak od dłuższego czasu w ofercie są zielona i granatowa. Ta druga niby się mieści w minimum bloga oferuje bowiem 3,25%, ale jest to oprocentowanie zmienne, stąd nie ma go w zestawieniu. Ale ostatnio pojawił się tutaj nowy kolor i od razu wskakuje do pierwszej ligi!

Takie niespodzianki zawsze się miło ogląda, nawet jeśli od lokat już odwykłem i nie mam zamiaru ich zakładać. Oto bowiem bank spółdzielczy w Ciechanowie oferuje obecnie lokatę z oprocentowaniem stałym i to na 4,22%.

Nareszcie coś zaczyna się dziać Źródło: pbsciechanow

Tym razem za kolor wybrano mało znany turkus. Co on oznacza nie będę dociekać, chociaż kojarzy się z zimą, która ostrzy sobie już ząbki na dalekiej północy i niebawem przywędruje w nasze rejony.

Zresztą kolor jest tutaj nieistotny, ważne jest oprocentowanie a takiego nie uświadczymy w bankach komercyjnych jeśli ograniczymy zainteresowanie do lokat rocznych. Minimum lokaty ustawiono na 5.000 zł a więc do zaakceptowania dla większości lokatowców.

Co ciekawe nie można tu wpłacać dowolnej kwoty np 5050,50 zł. Bank zastrzega sobie, że przyjmować będzie wielokrotność 100 zł a więc 5100 zł, 5200 zł itd. Jak widać nie bawi się w żadne drobniaki, tylko szuka konkretnego klienta.

I nie ma tutaj żadnego limitu górnego, który w innych bankach przy takim oprocentowaniu już jest. Wystarczy przypomnieć chociażby lokatę mobilną w Getin gdzie 4% można mieć tylko do kwoty 10.000 zł. Tutaj maksimum wynosi 2 miliony złotych więc praktycznie można mówić o jego braku.

A więc mamy pierwszy krok banku w dobrym kierunku. Czekamy na następne, podobne kroki w innych bankach.

1 komentarz:

 1. We wpisie brakuje ważnych informacji:
  1. Lokata jest na rok kalendarzowy.
  2. Maksymalna kwota jednej lokaty to 200.000 PLN.
  3. Jeden klient może mieć tych lokat w sumie na dwa miliony zł.

  z17 (z17@gazeta.pl)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...