poniedziałek, 25 listopada 2013

Wraca promocja konta z 300 zł cashback w Toyocie na grouponieW ubiegłym tygodniu oferta 300 zł za otwarcie konta w Toyocie rozeszła się niczym ciepłe bułeczki w jeden dzień. I wielu czytelników narzekało, że nie zdążyło się załapać na cashback w wysokości 10% co opisałem w artykule 300 zł cashback w Toyocie za promocję konta na Gouponie.

W sumie sprzedano tylko 555 sztuk. Ale jak było do przewidzenia to był tylko testowy wybieg. Toyoty nie widzieliśmy dotąd na grouponie, więc jej obecność była dość zaskakująca. Marketingowcy Toyoty sprawdzali widać jak wygląda dystrybucja na tym kanale sprzedaży i po sukcesie postanowili wznowić sprzedaż.

Od wczoraj licznik więc wznowił odliczanie i ciągle rośnie. Warunki są praktycznie takie same jak opisane w ubiegłym tygodniu, a więc wszystko wskazuje na to, że tym razem faktycznie oferta będzie dostępna do 30 listopada.


Powrót promocji

Ponieważ oferta nie zawiera nic nowego, warto tutaj wyjaśnić komentarz do artykułu z ubiegłego tygodnia. Największym bowiem problemem w przypadku Toyoty jest wybór odpowiedniego konta, gdyż każde wiąże się z kosztami.

Wiosną gdy zastanawialiśmy się wspólnie nad wyborem konta. Pomocne mogą się okazać znów komentarze do artykułu tutaj. Kto faktycznie zastanawia się nad kontem w Toyocie może sobie zajrzeć i poczytać plusy i minusy konta Enter oraz konta Classic. 

Dla ułatwienia doboru odpowiedniego konta podaję link do Tabeli Opłat i Prowizji w Toyota bank. Jak widzimy oba konta kosztują po 2,50 zł i oba mają malutkie cyferki oznaczające sposób obejścia owej opłaty.

Po długich rozmowach w komentarzach okazało się, że najlepsze jest konto Enter, ale jego atrakcyjność wynikała z konstrukcji wiosennej oferty. Wówczas warto było mieć 3 lokaty po 5.000 zł, więc warunek zwalniający z opłaty za konto a więc saldo w wysokości 10.000 zł był zawarty w dwóch lokatach.

Teraz trudno przypuszczać by ktokolwiek miał tutaj zdeponowaną taką kwotę, gdyż oferta lokat oraz kont jest tutaj bardzo kiepska. Z drugiej strony warunek zwalniający z opłaty za konto Classic czyli dokonywania zakupów karta na kwotę 1000 zł jest zbyt wygórowany.

A więc suma summarum w obecnym przypadku ciekawsze wydaje się konto Classic. Opłaty, które trudno obejść, trzeba po prostu zaakceptować. Za to konto classic oferuje przynajmniej darmowe przelewy, zaś Enter pobiera opłatę 0,50 zł za każdy przelew na zewnątrz.

Toyota nie jest łatwym bankiem. Trudno tutaj o czysty dochód tak jak w innych bankach. Zgadzając się na 10% cashback musimy się liczyć z kosztami. I to nie tylko w trakcie trwania umowy ale także na koniec, gdyż Toyota nie posiada oddziałów stacjonarnych i umowę o rozwiązanie konta też musimy wysłać pocztą o czym była mowa w artykule Jak zamknąć konto w Toyota bank.

4 komentarze:

 1. Czy takimi zabiegami Toyota chce wejść na szersze rynki regionalne?
  Wciąż mało znany brand na polskim rynku chyba, który ma wielu konkurentów.

  Znów ciekawy wpis.
  A u mnie ciekawy motywator dla Pań... i Panów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uczestnik Promocji – pełnoletnia osoba fizyczna, która w okresie trwania Promocji, jako jedna z 1000 (słownie: tysiąc) pierwszych osób nabędzie Kupon promocyjny w Groupon.pl, zostanie posiadaczem Konta i spełni wszystkie warunki określone w Regulaminie.

  Sprzedano już 682 !

  OdpowiedzUsuń
 3. z kont w tej promocji można wybrać jedynie konto osobiste oraz wspólne. To pierwsze kosztuje 2,5 grześka za prowadzenie - reszta za free. Drugie mnie nie obchodziło więc nie wiem jak się kształtują opłaty. Minus taki że do obsługi serwisu internetowego Toyota daje token. Ja jednak wolę rozwiązania z sms-ami na komórkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zostało jeszcze z 200 no i nie wiem czy brać, można założyć to Internetowo czy tylko kurier? Jakieś wrażenia przy zakładaniu itd?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...