piątek, 29 listopada 2013

Od dziś BFG oficjalnie gwarantuje depozyty w SKOKach czyli czas na SKOK Wołomin


Dziś jest dzień na który od dawien dawna czeka wielu czytelników bloga. Znikają już wszystkie wątpliwości co do gwarancji depozytów w SKOKach. Od dziś oficjalnie są one pod egidą BFG.

Praktycznie przez cały ten rok rozdźwięk między ofertą SKOKu w Wołominie oraz bankach komercyjnych zadziwiał każdego. Gdy wszystkie banki wręcz prześcigały się spadkach, Kasa w Wołominie zaoferowała Lokatę z Klasą na 8% i jeszcze długo miała ją w ofercie.

SKOKi długo pozostawały nieczułe na spadki stóp procentowych co było przyczyną rosnącej nieufności wśród społeczeństwa. Zaczęto podejrzewać, że coś tu nie gra. Nagłaśniano aferę ze słupami, z bankrutującymi Kasami czy fatalnym raportem jaki opublikował KNF.  Dziś to już historia a oferta dalej robi wrażenie.

Blog Finanse po Godzinach od samego początku tej pseudoafery wskazywał, że więcej w tym politycznych przepychanek aniżeli prawdy. Co z tego, że niektóre SKOKi mają małą płynność, co z tego, że wymagają programów naprawczych. Klienta interesuje zysk, a nie kłopoty Kas.

Niestety już w SKOKach Źródło: bfg


Zresztą w przypadku Kas koszta na wejściu powodują, że nie należymy do 10 czy więcej kas jak to jest w przypadku banków komercyjnych. Wybieramy jeden góra dwa SKOKi i to te z górnej półki, które nie mają problemów finansowych, a oferują świetny zysk w porównaniu z bankami komercyjnymi.

Do takich wyróżniających się SKOKów od bardzo dawna jest Kasa w Wołominie. Ze względu na rewelacyjną ofertę, opisujemy tutaj każdą zmianę. Zmiany owszem przyszły i owe 8% zniknęło dopiero w kwietniu, ale długo jeszcze potem mieliśmy nawet 7% co łatwo zauważyć w prezentowanych rankingach lokat z pierwszej ligi.

Dopiero latem i jesienią tego roku zaczęły się tutaj spadki. Ale w dalszym ciągu oferta zasługuje na uwagę, gdyż oferuje średnio o 2 punkty procentowe więcej. Spodziewałem się, że tuż przed oficjalnym wprowadzeniem BFG, Wołomin zaoferuje nam kolejne spadki, a jednak tak się nie stało.

Jakie więc stawki mamy dziś? W bankach 4% graniczy z cudem. Są to oferty albo bardzo długoterminowe, albo zarezerwowane dla klientów którzy spełnią specjalne warunki. Tymczasem w Wołominie znajdziecie dziś taką ofertę:
3 miesiące - 5,10%
4 miesiące - 5,20%
6 miesięcy - 5,00%
Zainteresowanych szczegółami odsyłam do omówionej niedawno najnowszej oferty

W przypadku lokat rentierskich jest jeszcze lepiej, gdyż  stawki zaczynają się od 6%. Ich omówienie znajdziecie tutaj. Sam wybrałem lokatę rentierską z oprocentowaniem 6,20% z kwartalną wypłatą zysków. To więcej aniżeli oferują obecnie obligacje Getin, gdzie mamy tylko 5,70% i to przy półrocznej wypłacie zysków.


Ze świeczką szukać podobnych depozytów, a i tak to nic nie da. Co ciekawe na potrzeby artykułu zadałem też pytanie czy gwarancjami są objęte tylko lokaty założone od dziś czy też założone w poprzednich miesiącach. Dostałem odpowiedź, że gwarancje dotyczą wszystkich depozytów, nawet tych, które zostały założone wcześniej.

Kto nie ufał poradom jakie udzielałem na blogu dotyczących zakładania lokat w SKOKach musiał się pogodzić ze znacznie niższym oprocentowaniem w bankach. Od dziś te bariery znikają.

Ciekaw jestem czy teraz gdy już wszelkie bariery zostały zlikwidowane zacznie się oblężenie SKOKu w Wołominie jak zapowiadało wielu czytelników bloga. Jedyna bariera to 75 zł wpłaty na wejściu ale przy takich stawkach kwota ta bardzo szybko się zwróci. A całość można załatwić internetowo.

56 komentarzy:

 1. Ciekawe, czy teraz SKOKI zaczną równać do banków i też zjadą z lokatami?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki m.in. Twojemu blogowi zapisałem się parę miesięcy temu do SKOKu Wołomin. Na razie mam tam lokatę roczną na 6,45%. Mam nadzieję, że kolejnych spadków oprocentowania już nie będzie. Koniec z dyktatem banków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy te 75 PLN to depozyt, który jest później zwracany, czy ta kasa po prostu przepada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/01/koszta-wstepne-przy-zapisie-do-skoku.html

   Usuń
 4. To świetna wiadomość :) SKOKi często ładnie konkurowały wysokością oprocentowania z tradycyjnymi bankami. Jeśli utrzymają ten trend to mogą liczyć na oblężenie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A jak się w nich zakłada konto i lokatę przez Internet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całość przez zwykłe zlecenia mailowe. Piszesz im co chcesz a wszystko zrobią za ciebie. Piszesz przykładowo chcę mieć lokatę i konto. To wszystko.

   Wystarczy potem jedynie przelewać kasę na swój ror.

   Usuń
  2. Tak bez żadnej umowy, kuriera itd? numery kont są jak w bankach? Można się potem zalogować? Bo u mnie nie ma placówki...

   Usuń
  3. Zakładanie lokat opisałem tutaj.
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/01/jak-zaozyc-lokate-w-skok-woomin.html

   Wczoraj był szczegółowy komentarz
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/11/nowe-stawki-elokat-czyli-sk-publikuje.html?showComment=1385662303484#c8428170414475221778

   natomiast logowanie sobie podaruj. Usługa eSKOK jest płatna. Za to przy założeniu każdej lokaty dostaniesz na maila szczegółowy zestaw twojego majątku w SKOK na dzień założenia.

   Usuń
  4. Też się zastanawiałem nad e-skokiem bo chciałem ich sprawdzać wkoncu te 4,5 zł/ mies. to nie majątek ale na razie sobie odpuszczam.

   Andreoz

   Usuń
  5. Nie no ja muszę mieć logowanie do moich cyferek. I jeśli to kosztuje 4,50zł to po prostu muszę wliczyć w koszta. Jak się ma jak Ty polcan tam 10-30% to można machnąć ręką i nie oglądać środków przez rok ale jak mam mieć zauważalny zysk to muszę tam wpłacić 70-100% środków a wtedy muszę je widzieć jak to jest w banku.

   Czy ok. 120zł na start to wszystkie koszty na rok? (4,50 x 13 miesięcy + 75zł członkostwo, 5zł odesłanie dokumentów) Czy jeszcze przelewy kosztują?

   Usuń
  6. @Anonimowy29 listopada 2013 19:29:
   Tu jest wersja demonstracyjna. http://demo.e-skok.pl/eskok/login.jsp Wygląda jak strona banku...

   Usuń
 6. Czy wkładanie 100% środków teraz do skoku na lokatę Rentierską to dobry pomysł? Czy może zostawić sobie 10-20-30% na inne inwestycje w 2014r (np. BTC, DG, KO, giełda, cashflow)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100 proc środków na BTC? Przecież ostatnie ceny BTC to jakieś szaleństwo jest :)Jak masz zdrowe serce i niskie ciśnienie to.........:)

   Andreoz

   Usuń
  2. czytanie ze zrozumieniem się kłania, wyraźnie napisałem takie opcje:
   100% do SKOKu czy np. 70% do skoku a resztę tj. 30% w np. BTC, DG, KO, giełda, cashflow...
   powiedzmy, że 1% to 1000zł.

   Usuń
 7. Warto pamiętać o tym, że lokata rentierska ma oprocentowanie zmienne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy spada jak w SK banku czy tylko zmienne jest z nazwy. Bo w SK Banku rentierską 3 letnią to z 7.5% albo więcej ścieli do 6%.

   Usuń
 8. Pytanie do posiadaczy konta w Meritum z oprocentowaniem 4%. Sprawdzałem dziś saldo i ze zdumieniem stwierdziłem, że system bankowy
  - nie pokazuje wczorajszej wpłaty na konto w sekcji saldo ogólne (jest w zaksięgowane na jednym z kont ale nie ma możliwości przelewu na ror)
  - nie ma wcale zaksięgowanego w żadnym miejscu przelewu którego dokonałem dziś w nocy

  Jedyne co da się zobaczyć to komunikat aktualizacja na dzień 27 listopada czyli sprzed dwóch dni a przecież to była środa. Wie ktoś o co biega? Czyli nie ma dostępu do własnej gdzieś tam zamrożonej kasy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W niedzielę będę sprawdzał czy wlazły odsetki to dam znać. No ale nadal nie rozumiem co mam sprawdzić?

   Usuń
  2. Ja dziś rano ok.9:00 robiłem przelew z konta oszczędnościowego na ror w meritum i na chwilę kasa zniknęła ale po paru chwilach pojawiła się na drugim koncie. Przelew jest widoczny w historii. Saldo ogólne pokazuje dobry stan, więc to widocznie chwilowe anomalie u Ciebie :)

   Usuń
  3. polcan --> jak sobie radzisz z środkami skapitalizowanymi z lokaty rentierskiej? płacisz za przelewy robiąc przelewy czy zostawiasz u nich na te bodajże 2%?

   Usuń
  4. Lokatę rentierską założyłem w październiku więc pierwsza kapitalizacja będzie w styczniu. Jeszcze nie myślałem jak rozdysponować środkami.

   Usuń
  5. Wyjaśnienie w sprawie Meritum. Wczoraj przelałem 5.000 zł z BGŻ (wymagane dla premii wiewiórek). Środki przelewam od razu na konto oszczędnościowe z pominięciem ror. Do dziś saldo na koncie jest mniejsze o 5.000 zł

   Mało tego jeśli próbuję robić przelew na ror, to pojawia się kwota mniejsza o owe 5.000 zł.(wystarczy spojrzeć na komunikat dostępne środki). Więc gdybym przykładowo dziś spłacał kartę kredytową nie było to możliwe i posypałby się cały system optymalizacji.

   Na domiar złego dzisiejszy przelew nie jest całkowicie widoczny a od przelewu minęło 20 godzin. Nie pomaga odświeżanie strony, nie pomaga ponowne zalogowanie do bankowości. Saldo jest stale sprzed dwóch dni.

   Wystarczy kliknąć Twoje Produkty i najechać myszką nad dostępne środki - pojawia się komunikat
   Saldo: xxxxx
   Aktualizacja: 27.11.2013 22:42
   też tak macie?

   Reklamacja złożona - czekam właśnie na odpowiedź. To pierwsze takie niedopatrzenie ze strony Meritum.

   Usuń
  6. Nie ściemniaj polcan to twoje niedopatrzenie. Meritum nie akceptuje przelewów z innego banku na konto oszczędnościowe. Nawet tak czytałem gdzieś na blogu chyba w komentarzu i być może takim od Ciebie polcan. Także sam sobie narobiłeś w gacie:)

   Usuń
  7. W Millennium owszem przelew taki będzie odrzucony a kasa wróci na konto z którego wysłałeś.

   W Meritum jest to jednak możliwe. Robię takie przelewy praktycznie od wielu miesięcy aby zaoszczędzić czas. Po co przelewać pośrednio na ror skoro musisz dodatkowo pamiętać o tym że godzina graniczna jest bardzo wczesna i jeśli zrobisz przelew o 20:01 to środki nie zostaną zaksięgowane tego samego dnia tylko dopiero następnego.

   Usuń
  8. Co do tych gaci, to są suche;) dziś jest mi obojętne kiedy tę kasę zobaczę na koncie, gdyż jest to zapewne jakaś awaria i prędzej czy później ją zobaczę. Ale do takich cyrków przyzwyczaił nas Getin a nie Meritum a to dwa różne światy.

   Ale za kilka dni jak będę musiał zwrócić kasę z limitu w millennium na kilkadziesiąt tysięcy to będzie problem jeśli bank wykręci ponownie taki numer z blokadą środków chociażby na jeden dzień. Millennium nie uzna czegoś takiego w reklamacji.

   Usuń
  9. Właśnie sprawdziłem. Pieniądze są już dostępne, ale w niczym nie rozwiązuje to problemu. We wskazanym wyżej punkcie widnieje obecnie
   Aktualizacja 30.11.2013 8:58

   Więc owe aktualizacje to coś co trzeba wyjaśnić jak najszybciej. Bank nie ma prawa aktualizować sobie danych w przerwach kilkudniowych.

   Usuń
  10. "będzie problem jeśli bank wykręci ponownie taki numer z blokadą środków chociażby na jeden dzień"

   może trzeba poprawić cashflow od takich sytuacji? np. więcej na ko w innym banku (wiem, że 4% daje tylko Meritum...)

   Usuń
  11. Pierwsza myśl to oczywiście 20k do Idei na Ping Ponga. Nawet jeśli Idea będzie szwankować to jednak 20k nie trzeba awizować i można to wypłacić w oddziale i przenieść fizycznie do Millennium.

   Ale limit w Millennium jest dwa razy wyższy. W Meritum nie wypłacę takiej gotówki w oddziale gdyż nie prowadzi się tam operacji gotówkowych. Robi się więc niemały problem na dzień spłaty. Do tej pory niemal cały rok wszystko działało ok ale każdy z nas przeżył w życiu tzw syndrom rzeczy martwych.

   Usuń
  12. Można wykonywać przelewy bezpośrednio na konto oszczędnościowe w Meritum Banku z pominięciem ROR. Jednakże wypłata środków z KO musi nastąpić na rachunek ROR a dopiero później środki można przelać do innego banku.

   Usuń
 9. Ja nie mogę sobie wydarować tych monet btc. Nawet gdybym kupił po 1400zł to miał bym emeryturę w wieku 26lat, boli mnie, że czytałem takie blogi zamiast jakiegoś bloga o btc...

  A na tych kombinacjach z bankami to potrzebną kwotę zarobię dopiero za 14-20lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czy słyszałeś o kimś kto wymienił większą ilość btc na realną walutę? bo ja nie :(
   ... zapłacić w księgarni w USA btc czy też u fryzjera, nie ma problemu, ale spróbuj wymienić równowartość 100 k USD :)

   Usuń
  2. Akurat wchodziłem na kurs btc wiele razy w ciągu dnia, i widziałem takie transakcje na nawet 1XXtys zł. Kilka screenów zapisałem np. taki: http://oi44.tinypic.com/2dwhr1s.jpg

   Widać na nim kupno lub wymianę 275,57 BTC po 650zł co daje 179 tys zł.

   Usuń
 10. Ciekawe czy meritum przedłuży promocję na KO (obecnie 4%) chociaż na jakieś 3,5%, bo od stycznia ma być takie :
  "Poza okresem promocji stawka oprocentowania równa się Stawce inflacji, jednak nie więcej niż 75% Stopy referencyjnej NBP"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Referencyjna to dziś 2,50 * 0,75 = 1,875%...

   Trzeba będzie się przenieść, tylko gdzie? Zakładanie skoku to nie taka decyzja hop siup jak nowego KO.

   Usuń
  2. Jak tak myślę to już 1 stycznia trzeba będzie się ewakuować, bo nawet AliorSync daje na KO jakieś 2,26% (coś tam + wibor). 10% można wrzucić do dbNET na 3%, resztę na PING-PONGA 4% lub lokata na chwilę tygodniowa 3% i szukać czegoś lepszego. Będzie ciężko, a taki skok daje 6.2% ale zamrozić sobie kapitał na rok?! no nie wiem...

   Usuń
 11. BTc to bezwartosciowe badziewie; nie rozumiesz czym jest waluta.
  BTC to tylko piramida finansowa.
  p.s. mozna stworzyc nieograniczona ilsc podobnych elektronicznych walut pod roznymi nazwami (jest juz okolo 40 nowych, ale BTC jest najbardziej riozglosniony medialnie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co nie zmienia faktu, że na jej spekulacji można było nieźle zarobić i mieć gdzieś premie banków do końca życia.

   Usuń
 12. No to jest fakt, waluta nie waluta ale zyski ladne;) Media ostatnio tak naglosnily sprawe ze w ciagu miesiaca zysk otarl sie o 500%. I nikt nie wie kiedy ta banka peknie........
  Andreoz

  OdpowiedzUsuń
 13. http://indywidualni.bzwbk.pl/_items/outside.bzwbk.pl/673_z_zmiany_w_taryfie.pdf Płatna karta Master Card Payback (konto godne polecenia)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pytanie do Anonimowych : Jaka kwota was satyfakcjonuje? Widze tutaj wpisy ze czeba zbierac z lokat 15-20lat.

  Jaka jest wasza kwota ktora wam wystarczy po tym calym 20 letnim oszczedzaniu (chodzi mi o konkretne cyfry).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja oszczędzałem 6lat, teraz rok będę wydawał 10tys, a potem 5-10-15lat TYLKO inwestował.

   Chce mieć tyle samo z odsetek co najniższe gwarantowane stawki brutto zus. Taki wstępny pułap to 210tys-260tys (te 10tys na cashflow). Na razie mam 1/3 więc potrzebuje 250-300% zysku lub 15lat lokat;)

   Anonimowy30 listopada 2013 09:20

   Usuń
  2. Rozumie, czyli powiedzmy 1500zl chcesz miec z lokat miesiecznie kiedy przejdziesz na emeryture? (nie licze inflacji itd. dla przykladu podaje dzisiejszy dzien)

   Usuń
  3. 200 x 6% = 12 rocznie = 1 miesięcznie nawet brutto i będzie już ok

   Emerytura za 42lata to zupełnie inny temat, bo tyle czekać nie zamierzam to raz, a dwa 10x może mi się odmienić zarówno w planach jak i finansach...

   Usuń
  4. Chce mieć tyle z lokat za ile potrafił bym się sam utrzymać. Dla mnie dziś wystarczyła by nawet połowa netto z 1500zł a inni potrzebują 4000-5000 czy 10 000zł mc. Ale fakt gdybym zarabiał więcej niż minimalna to uzbierał bym większą kwotę więc pułapowa lub końcowa kwota była by 2-4x większa bo byłyby ku temu podstawy i możliwości.

   Usuń
 15. Pytanko O SKOK WOŁOMIN.
  Dziś chciałem tam zrobić przelew - wpisałem ich numer konta, a w opisie przelewu pojawił się odbiorca jak poniżej:
  Zrobiłem tak dla dwóch różnych kont w "Wołominie" i dla obu pokazało się (niemożliwe żebym pomylił numery kont):

  Krajowa Społdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Sopocie
  ul.Władysława IV 22
  81-743 Sopot

  To to jest SKOK WOŁOMIN czy SOPOT ??
  Nie chcę wietrzyć sensacji że to przewał, ale sami przyznacie że to dziwne.

  Ma ktoś wiedze w tym temacie, bo warto wiedzieć gdzie sie przelewa kase ;)
  Prośba o komentarz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W/w konto do przelewu i wymieniona nazwa KSKOK Sopot istnieje co najmniej kilka m-cy. Dziwne,że nikt o tym wcześniej nie pisał ?

   Usuń
  2. to nie przewał! nie bój się ...
   poczytaj trochę o SKOK'ach w wszystko Ci się rozjaśni :)
   To ich nadrzędna jednostka rozliczeniowa ... coś a'la NBP dla SKOK'ów :)

   przelew rób śmiało :)


   Usuń
  3. Tak,to jest Wolomin,sam robie przelewy,wiec spokojna glowa:-)

   Usuń
 16. W meritum zostaje 3% na KO :

  "Promocyjna stawka oprocentowania obowiązująca do dnia 31.01.2014 r."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w tych co teraz jest 4% spada na 3% czy trzeba szybko jakieś inne promocyjne nowe zakładać?

   Usuń
 17. Tak sie zastanawiam kto prowadzi ten Skok Wolomin, poniewaz mam pewne watpliwosci czy ulokowac tam wiekszą ilosc gotowki. Maja juz BFG no fajnie ale jak z poufnoscia danych osobowych, czy "chlopaki" z Wolomina nie odwiedza mnie w domu jak sie dowiedza ile mam kasy?

  OdpowiedzUsuń
 18. hej,,

  Czytałem Wasze komenatzrze,,, hmm co radzicie,, jak wygenerować szybkie zyski z kwoty np 100tyś? zbueram docelowo na mieszkanie;) Hm tylko chodzi mi po glowie lokata 4% wbk, na 2 lata a tak to nic;(

  OdpowiedzUsuń
 19. szybkie zyski ... hmm, w 2 lata? z WBK? paradnie ;)
  propozycja:
  50% - skok wołomin - lokata rentierska
  40% obligacje korporacyjne - do czasu zbudowania portfela, środki na koncie oszczędnościowym w Meritum lub lokaty na dobry początek (grupa Getin)
  reszta czyli jakieś 10 tys.PLN - pracuje na cashbackach :)

  pozdrawiam,
  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 20. znów zamieszki w Wołominie :( i znów oferta w dół :(

  OdpowiedzUsuń
 21. Na szczęście na razie tylko dla nowych klientów. Wobec starych (konto założone do Listopada) póki co są lojalni. Zobaczymy jak długo.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...