środa, 13 sierpnia 2014

4% na EKOLOKACIE Powitalnej


Zrobił nam się nieco weselszy tydzień. Po fajnej promocji w Getin w której łatwo można zgarnąć 50 zł mamy nową w której pojawia się nowa lokata na 4%. I to w dodatku w banku, po którym mało kto by się czegoś takiego spodziewał.

Sama nazwa EKO zdradza, że chodzi o Bank Ochrony Środowiska. Już jakiś czas temu bank ten uruchomił specjalną stronę Bossabank, na której w każdy poniedziałek oferuje dwie nowe lokaty zwane Hit Tygodnia, które w ofercie są cały tydzień.

Nigdy jednak lokaty te nie zbliżyły się znacząco do 4%. W tym tygodniu mamy typowe stawki czyli 3,60% na pół roku oraz 3,40% na 4 miesiące. Zbyt mało by zasłużyć na omawianie. Innych bank nie reklamuje, a o dziwo ma w ofercie lepszą!
W tym tygodniu prawdziwy rarytas Źródło: bossabank.pl
Oferta nowej Lokaty Powitalnej także obowiązuje tylko w tym tygodniu i kończy się 18 sierpnia. Ale uwaga: do godziny 8:59! Czyli spóźnialscy będą  mieli ranną pobudkę w niedzielę:) Ale czego to się nie robi dla 4 procent.


Promocja polega nie na zaoferowaniu nowej lokaty, a na podwyższeniu standardowego oprocentowania o 1,90 pp. A skoro tak, to warto pamiętać by nie ustawiać sobie atrybutu odnawialna, odnowi się bowiem po jednym miesiącu na marnym oprocentowaniu.

Skoro jest to oferta promocyjna, czego łatwo się domyślić, to będzie wymagać spełnienia dodatkowych warunków. No a jakżeby inaczej. Ale spokojnie, warunki są łatwe do przejścia, nie trzeba spełniać wydumanych warunków jakie stawia Bank Handlowy za 4% w Citi Priority o czym dowiedzieliśmy się w poniedziałek.

Nie ma tu warunku, że przysługuje nam tylko malutka kwota 400 zł. Każdy może ulokować od standardowego tysiaka do 15.000 zł czyli nieco więcej niż typowe wabiki. Jedynym warunkiem jest założenie e-konta Bossa Bank. Mało tego kto już je posiada nie musi robić nic nowego, też będzie mógł założyć lokatę powitalną.

To małe zaskoczenie. Nazwa Lokata Powitalna sugeruje, że to lokata na start czyli powinna być dla nowych. Tymczasem regulamin podaje wyraźnie:
Warunkiem skorzystania z promocji przez Nowego Klienta jest posiadanie lub otwarcie w Okresie Promocji e-konta Bossa Bank

Zdanie samo w sobie jest trochę sprzeczne. Nowy Klient nie może przecież posiadać już konta. Logika banku jednak często jest trudna do zrozumienia, a jeśli działa na naszą korzyść to nie ma się czego czepiać. Uważna lektura regulaminu zdradza jednak, że ograniczenie dotyczy osób, które nie miały konta przed 6 sierpnia.

Co ciekawe bank zapowiada powtórkę tego typu lokaty w kolejnych edycjach Promocji. 

Regulamin EKOlokaty Powitalnej dla dociekliwych musi oczywiście być na końcu.

14 komentarzy:

 1. Warto by może dodać, że lokata zawierana jest na 1 miesiąc.
  MD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pogrubiłem w tekście:
   '...odnowi się bowiem "po jednym miesiącu" na marnym oprocentowaniu.

   Czyżby to nie było widoczne?:)

   Usuń
 2. Uwaga Ping Pongowcy!!!
  Wysłałem zapytanie co do możliwości odnawiania Ping Ponga w dniach 14.08-17.08 i oto co dostałem w odpowiedzi:

  "uprzejmie informuję, że w czasie konserwacji systemu nie ma możliwości zakładania Lokat Ping Pong. Za utrudnienia przepraszamy."

  Wniosek prosty, trzeba natychmiast ewakuować kasę do innego banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo inaczej stracicie całe 3 do 7zł =)

   Polcan zdajesz sobie sprawę, że opisałeś ofertę która daje mniej-więcej 5zł? Policzmy:

   15 000 / 12 x 0,5% x 0,81 = 5,06zł netto

   A tu cytat:.
   "otwarcie w Okresie Promocji e-konta Bossa Bank"

   Wisiękowcy do boju!!! Można zarobić 5zł !!! =)

   Usuń
  2. Po co ten sarkazm?Czemu czytasz tego bloga?

   Usuń
  3. Czytam tylko dlatego tego bloga aby coraz bardziej sie utwierdzac w przekonaniu, ze zwariowaliscie juz do konca razem z tym Polcanem na czele.

   Usuń
  4. Popieram. Po lekku to wariactwo.

   Usuń
  5. Czytam bo wybieram oferty które:
   - nie mają warunków konta i grożących temu opłat
   - dają więcej niż 10zł za czynność dziennie
   Czytam bo wybieram lokaty które są lokatami (przynoszą dochód bez pracy) czyli wolę lokatę 3.75% 3-6M niż 4% na 1 dzień bo wtedy kasa sama pracuje a ja mam czysty umysł przez np. pół roku.
   Czytam bo mam też zoptymalizowane opłaty za 50m2 czyli 25zł net, 25 woda, 0zł telefon, 40zł gaz, 60 prąd, 350 czynsz (w tym 600 zwrotu co roku za co), ubezpieczenie 20zł (na 50-180tys). A w tym blogu bywają poruszane ciekawe tematy w tym temacie.
   Czytam bo chce być w finansach na bieżąco. Tak wolę poczytać i tak marnować czas niż zrobić szybki przelew dla kilkunastu groszy więcej nad lokatę. Nie zatańczę jak bankster mi zagra dla kilku zł. A tym bardziej nie będę tego robił codziennie... ale mi pieniądze nie uciekają między palcami więc mogę sobie na to pozwolić. To, że "tracę" miesięcznie parę zł na swojej leniuchowatości nic mi nie robi. Nadal ślinka mi nie leci na 5zł miesięcznie więcej :)
   Według mnie powinniście skupić się na zwiększaniu dochodu, pomnażaniu kapitału inaczej, biznesie czy już nawet zwykłych nadgodzinach w robocie. Wszystkie te oferty do 0,4/5/10/15/20tys są warte funta kłaków za wyprowadzenie psa na spacer sąsiadowi w UK. Niestety taka jest prawda.

   Usuń
  6. Z przedstawionej przez ciebie argumentacji wynika, że bardziej pasuje tematycznie blog PP3 niż ten. To głównie blog o lokatach, przy czym warunkiem jej omawiania jest 4%, bez względu na to czy to dzień, miesiąc czy rok.

   Natomiast co do Ping Ponga to wszystko zależy od tego po co ci on. Jeżeli robisz tylko dzienne odświeżanie to owszem jest to lekko zwariowane, ale jeśli robisz w miesiącu średnio 30-40 przelewów Ping Pong jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem, dostajesz zarazem dwa w jednym darmowe przelewy i najlepszy zysk. A przede wszystkim brak nerwów czy mam jeszcze darmowy przelew czy już go wykorzystałem i na którym koncie. Swoją kasę masz zawsze codziennie za darmo i to jest największy atut Ping Ponga.

   Usuń
  7. Dodam, że każdy ma jakiś system wartości. Dla autora to jest minimum 4%. Dla mnie procenty nie są miarodajne a zysk w zł. Dobrze by było aby po prostu autor przyjął jakieś suche założenie, że opisuje oferty dające te minimum 20zł więcej niż lokata bez warunków lub 50zł za konto, 100 za kredyt, czy 10zł przelew. Moim zdaniem na wszystko poniżej 10zł szkoda czasu i nerwów. Przy takich warunkach odpadły by wszystkie oferty jak pongi, wongi, 4% na 1M z kontem itd. Szanujmy się tak?

   Usuń
  8. Jak widać sprawę trzeba będzie przedstawić w osobnym artykule i poddać dyskusji. Ja już od kilku lat nie zakładam lokat więc mi to obojętne czy minimum jest 4,00% czy 3,50%. Obligacje to dla mnie jedyny rozsądny wybór przy zamrażaniu środków i tutaj minimum mam ustawione na 8%, ale każdy robi jak uważa, bo ma do tego prawo.

   Tematyka obligacji i lokat została rozdzielona na dwa różne blogi. Tutaj są lokaty, a te mają służyć czytelnikom a nie mi. Więc jeśli czytelnicy uznają, że lepiej omówić lokatę 3,75% na pół roku niż 4% na miesiąc to nie ma sprawy.

   Usuń
  9. Każdy ma jakaś strategię. Widzę też, że autor preferuje takie matematyczne podejście do sprawy. Ja powiem tak, nic mi po 4% czy 8% ROCZNIE z np. 15tys gdy mój znajomy zakupi towaru za tysiąc-dwa i sprzeda za 10tys i tak co miesiąc bo ma biznes... a ja powiedzmy siedzę za te 2tys brutto i wpatruję się codziennie w ponga lub obligacje :)

   Nie skupiajmy się na procentach. Popatrzmy na czysty zysk. Jest ranking lokat. Jest nowa oferta na 3.75%. Czy da więcej niż 20zł od najlepszej lokaty na taki sam okres? Jeśli tak można ją opisać. Jeśli ma warunki a nie daje to nikogo. Jeśli nie ma warunków to wystarczy ją podać w przyszłym rankingu. Kończy się jakieś wydarzenie? Np. 3,5% w BGŻ warto opisać gdybanie gdzie teraz ulokować kwotę.

   Nowa promocja przelewu. Na czysto można zarobić powyżej 10zł? Warto opisać.

   Nowa promocja konta. Na czysto można zarobić powyżej 50zł? Warto opisać.

   Nowa promocja kredytu. Można zarobić 30zł, 50zł nie warto opisać.

   Usuń
  10. Masz bardzo wiele racji i myślę, że w przyszłym tygodniu ukaże się na ten temat artykuł, zaś pewne rzeczy trzeba będzie zmienić:)

   Usuń
  11. Uważam, że blog jest bardzo dobry, pozwala mi wychwycić wiele zdarzeń, które po prostu przegapiłbym. Więc proponuję kontynuować go na dotychczasowych zasadach, a krytyką się nie przejmować, marudy zawsze i wszędzie się znajdą, narzekać każdy potrafi, gorzej, jak trzeba coś zrobić.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...