wtorek, 12 sierpnia 2014

50 zł na start w Getin Mobile za zwykły przelew


Opisana wczoraj promocja w Citi pozostawia bardzo wiele do życzenia. Na szczęście nie wszystkie banki szykują nam takie nadmuchane obietnicami balony, które wybuchają przy pierwszym zetknięciu się z ukrytymi szczegółami. Zdarzają się naprawdę fajne propozycje, z których warto skorzystać bez zastanawiania się.

Godne polecenia są przykładowo liczne promocje w BZ WBK. Co ciekawe pomysły które przedstawia Bank Zachodni są powielane przez inne banki. W lipcu przykładowo mieliśmy tutaj fajną premię za dokonanie przelewu przez bankowość mobilną.

Teraz to samo pojawiło się w Getin banku i to nawet w lepszym wydaniu! Jak pamiętamy z artykułu 30 zł na start WBK oferuje  30 zł za przelew dokonany za pomocą aplikacji BZWBK24 Mobile do końca sierpnia.Getin jest nieco bardziej hojny bo oferuje aż 50 zł za taki przelew.Fajna promocja w Getin Źródło: getinbank.pl

Warunkiem koniecznym jest oczywiście zainstalowanie Getin Mobile na komórkę lub tablet. Wystarczy wersja Androida od 2.2 wzwyż. Zresztą gdyby ktoś miał kłopoty z instalacją aplikacji tutaj znajdzie krótki przewodnik jak to zrobić. No może nie taki krótki skoro zawiera aż 5 stron...

Promocja potrwa do 15 września 2014, a więc jest jeszcze trochę czasu. Należy jednak pamiętać, że minimalna kwota przelewu wynosi 20 zł. Po jego dokonaniu wystarczy poczekać 5 dni roboczych na obiecaną premię.

Jest jedno ale. Pula nagród jest ograniczona do pół miliona złotych z czego prosty wniosek, że nie warto czekać do końca trwania promocji, lecz zrobić przelew jak najszybciej. Getin ma w końcu wielu klientów mimo złej sławy. I nic dziwnego bo w dobrych promocjach wiedzie z pewnością prym.


Jest jeszcze drugie ale. Nie wystarczy instalacja oraz przelew. Warunkiem przystąpienia do promocji jest wypełnienie wniosku na stronie podanej w regulaminie i podanie swojego numeru PESEL, co ma zweryfikować czy mamy konto w Getin banku/Getinonline.

Hmmm. Pytanie za sto punktów do czytelników: co oznacza ten ukośnik? Czy jeśli ktoś ma konto w obu bankach to może skorzystać z przelewu dwukrotnie? W końcu do 15 września konta istnieją niezależnie o czym informowałem we wpisie Koniec z różnymi loginami w rodzinie Getin.

Trzecie ale jest najbardziej drażliwe: z promocji są wykluczeni posiadacze Lokaty Mobilnej, jeśli została ona założona w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Mało tego wykluczone też są osoby, które dokonywały jakiś przelew bankowością mobilną przez ostanie pół roku.

Jak widać niektóre banki dwoją się i troją by wypromować bankowość mobilną, a premie przeznaczają tylko dla nowych użytkowników. Zaczynają nareszcie dostrzegać, że propozycje lokat na mało atrakcyjne 4% nie wystarczają i trzeba nam silniejszej zachęty. Nic tylko się cieszyć i robić przelew.

Regulamin promocji do wglądu dla dociekliwych.

UWAGA:
Dostałem bezpośrednio od pracownika banku informację, że promocja nie dotyczy starej bankowości internetowej Getin banku. Ściślej chodzi o bankowość w której występuje końcówka getin24. Premia dotyczy tylko nowej 'kafelkowej' wersji. 

Ciąg dalszy:  Kolejna promocja aplikacji mobilnej tym razem do zabawy włącza się Allegro

32 komentarze:

 1. "z promocji są wykluczeni posiadacze Lokaty Mobilnej, jeśli została ona założona w ciągu ostatnich 6 miesięcy"
  Wydaje mi się, że użył Pan niewłaściwego sformułowania, które może wprowadzić w błąd. Mnie na przykład wprowadziło i ucieszyłem się, że zarobię pięć dych właściwie za nic, ale niestety przeczytałem regulamin i chodzi o drobną różnicę, a mianowicie nie o datę założenia, tylko o samo posiadanie lokaty mobilnej w ciągu 6 miesięcy, a to jest różnica. Więc na dobrą sprawę musi minąć 8 miesięcy i 1 dzień od daty otwarcia lokaty, żebyśmy mogli skorzystać z promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "w okresie 6 miesięcy przed dniem oraz w dniu przystąpienia do promocji"
   Czy to oznacza samo posiadanie przez 6 miesięcy w dowolnym terminie?

   Usuń
  2. Tak, właśnie to oznacza, poniżej fragment regulaminu tego zagadnienia dotyczący.

   "IV. Warunki przystąpienia do Promocji
   1. Warunkiem przystąpienia do Promocji jest:
   b) nieposiadanie Lokaty Mobilnej w okresie 6 miesięcy przed dniem oraz w dniu przystąpienia do Promocji".

   Np. założyłeś 10 lutego, więc jeśli brany byłby dzień założenia to nie ma problemu i możesz wziąć udział w promocji, natomiast skończyła się 10 kwietnia i już jesteś wykluczony, bo przystąpić do promocji można do do 31 sierpnia (przelew można zrobić do 15 września).

   Usuń
  3. Sprawa do konsultacji z kompetentnym przedstawicielem banku. Spójnik 'oraz' można zastąpić zawsze spójnikiem 'i', gdyż są to synonimy. Sugeruje to połączenie 6 miesięcy + dzień przystąpienia do promocji.

   Brakuje tutaj słowa 'bezpośrednio', które rozwiązałoby wszelkie wątpliwości. Ale tak to jest z regulaminami. Zapisy często można różnorako rozumieć, zaś każdy widzi najczęściej to co chce widzieć.

   Usuń
  4. Chciałbym widzieć właśnie co innego, żebym mógł skorzystać z promocji, ale to chyba jest oczywiste, że połączeniu 6 miesięcy i dnia przystąpienia do promocji nie może być łączne, ponieważ lokata mobilna trwa 2 miesiące.
   Pierwszy człon 6 miesięcy przed dniem przystąpienia mówi o czasie przeszłym, natomiast drugi w dniu przystąpienia do promocji mówi o dniu dzisiejszym, o którym nie wspomina pierwszy człon.
   Chodzi ni mniej ni więcej o to, że jeśli ktoś nie posiadał lokaty mobilnej w ciągu ostatnich 6 miesięcy, czyli łapie się na promocję, ale założył ją np. dziś to już nie może z niej skorzystać.
   Wg. mnie nie ma tu nic skomplikowanego, dosyć jasno jest to przedstawione.

   Usuń
  5. No fakt. Nie ma już lokat mobilnych na 6 miesięcy, a Getin faktycznie ma ją tylko na 2 miesiące.

   Usuń
 2. Uwaga na Idea Bank
  Dzis znow brak kwot na rachunkach bankowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, ostatnim razem taka awaria była w weekend co było wybaczalne, gdyż przelewów już nie zrobimy, ale w tygodniu jest to niedopuszczalne.

   Sprawę postaram się rozeznać w oddziale. Ciekaw jestem jak bank rozpatrzy sprawę np. spłaty karty kredytowej, czy zwrotu limitu w koncie. Nie ma takiej możliwości z ewidentnej winy Idea banku... Zaś nie każdy ma możliwość zaglądania co godzinę na konto czy środki już się pojawiły czy jeszcze nie.

   Usuń
 3. "GETINONLINE :Przerwa w dostępie do bankowości
  Bankowość Internetowa, Telefoniczna i Mobilna będzie niedostępna w terminach:
  14-17 sierpnia 2014 r.
  13-14 września 2014 r.
  27-28 września 2014 r."

  Czy to oznacza że nie będzie dostępu przez całą dobę w dniach 14-17 sierpnia??

  OdpowiedzUsuń
 4. witam,
  od dziś lokata happy w idea banku znów na 5% ...
  pozdrawiam
  Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe skąd ta zmiana. Widnieje jako nowość.
   Matko, idea zaczyna być coraz dziwniejsza.

   W tamtym roku nawet miałem uciekać do bliźniaków, i założyłem konto w getinonline. Wszystko przez wprowadzenie opłat za kartę, ale rzekomo tylko dla nowych.
   Zobaczę jaka jest prawda, bo właśnie dostałem nową,

   A z promocji może skorzystam, tylko że jak na złość wczoraj usunąłem aplikację mobilną ze smartfona :/

   Usuń
 5. jaki to musi być przelew? Rachunek, czy komuś bliskiemu na konto?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie miałem konta tylko lokatę na start. Da się wyciągnąć to 50zł?

  "banki dwoją się i troją by wypromować bankowość mobilną"
  Bezsens bo to ślepy zaułek i kasa w błoto. Tablety z bebechami laptopa w końcu wyprą te ułomne urządzenia które wypromowało tak skutecznie apple... więc zwykła internetowa stanie się mobilną.

  OdpowiedzUsuń
 7. Idea bank również zamierza zrobić przerwę od 14.08 do 17.08.
  Co z Ping pongiem? Kaskę zablokują, oj przepraszam dostęp do niej i wszystko z ich strony bedzie ok.
  Może lipiej wypłacić wszystko, bo po konserwacji znów cała kasa zniknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba lepiej wszystko zabrać i na te 3 dni wrzucić gdzieś, żeby pieniądze pracowały. Ja zamierzam tak zrobić - pytanie czy się uda? Spodziewam się oblężenia systemu idei przynajmniej do godziny 15...

   Usuń
 8. Polcan, wspaniale poprawiłeś mi humor tym wpisem - jak się uda to zarobię stówkę, a kosztowało mnie to kwadrans roboty. :D

  Prawdziwi wyjadacze wisienek mają przecież parę kont w getinie na różne osoby z rodziny :D Żałuję, że zostawiłem sobie ostatnio tylko dwa. :D Jedna ważna uwaga. Zanim zrobi się ten mobilny przelew na 20 zł, trzeba się zarejestrować swoim Peselem na stronie promocji. No i u mnie było tak, że jak raz to zrobiłem, to już się drugi raz ta stronka nie otwierała (a miałem jeszcze kolejny Pesel do wbicia :D). Więc chyba to blokują po IP. Oczywiście, ominąłem to lekkim twistem wchodząc z innego kompa, ale warto o tym wiedzieć.

  Samo zainstalowanie aplikacji mobilnej getinu na telefon jest dość upierdliwe, bo trzeba wpierw zrobić to na telefonie, a potem normalnie wejść na swoje konto ze zwykłego kompa, żeby nadać specjalny pin dla komórki i ustawić ręcznie limity transakcji przez komórkę. Hasło do logowania przez komórkę jest też inne niż przez kompa. No, ale dla 50 zł od konta jestem w stanie się poświęcić dla sprawy. :D Aha, na jednym telefonie można sobie ustawić kilka kont getinu na różne osoby (nazywają to profilami) - bardzo wygodne.

  Stały czytelnik (niepodpisany tym razem, bo nie chcę się ujawniać jako profi-wisienkowicz) :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też Getin podniósł ciśnienie. Instalowałem aplikację na tablecie i pierwsze co zobaczyłem to...
   "niestety instalacja zakończyła się niepowodzeniem"

   Wystarczyła jednak powtórna instalacja i poszło za drugim razem bez problemu. Masz rację z tym kompem stacjonarnym. W bankowości mobilnej jak klikniesz na Ustawienia (str 4 poradnika do którego link jest w tekście) to jedyne co zobaczysz to zmiana hasła a nie Pinu. I nie bardzo wiadomo co należy zrobić.

   Z jedną rzeczą się z tobą nie zgodzę. Hasło do logowania przez komórkę/tableta może być takie samo jak do bankowości przez kompa. Ja sobie ustawiłem identyczne, żeby nie musieć pamiętać nowych pierdół. Owszem musisz wprowadzić nowe hasło, ale od ciebie zależy czy będzie inne czy takie samo:)

   Usuń
  2. Tak tak, faktycznie zagalopowałem się, moja pomyłka. Hasło może być takie samo, ale na komórce trzeba je ponownie nadać. Ponieważ moje hasło na kompie stacjonarnym jest bardzo długie, postanowiłem je w wersji mobilnej nieco skrócić i stąd mam inne hasło. Ale można zrobić tak jak na Ty i nadać takie samo i tu i tu.

   Usuń
  3. Dodam jeszcze, że jakoś jednak wyłapują wisienkowców, bo zapłacili mi bonus tylko do jednego konta. Dobre i to :D

   Usuń
  4. Ja jeszcze nie dostałem bonusu, a też robiłem przelew z obu Getinów. Dam znać jak to będzie wyglądać.

   Usuń
 9. I po raz kolejny getin bank pokazuje że jak się che to mozna uśmiechnąć się do klienta!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobre i 50 zł. oby więcej takich promocji też przez inne banki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przez trzy dni w tamtym tygodniu modernizowali system. Na fb ludzie się burzą że kasa i lokaty poznikały.
  Transakcje jeszcze nie są pozatwierdzane. Słowem burdel, jak to w getinku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. e nie jest ta źle, łaczą systemy transakcyjne, więc wiadomo, ze przerwy sa nieuniknione, ale wszystko wraca do normy, u mnie wystarczyło zadzwonić na infolinię i kasa na koncie :)

   Usuń
 12. Z konta GetinOnline przelew mobilny poszedł 12 sierpnia, a dzień później wypłacili bonus 50 zł. Z dwóch innych kont GetinUp przelewy poszły też 12 sierpnia ale do dnia dzisiejszego brak bonusu na obu kontach. Regulaminowe 5 dni robocze już minęły więc coś tu nie gra. Czeka mnie złożenie reklamacji jeśli do piątku nie wypłacą bonusu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też nie ma ani w Getin bank ani w online...

   Usuń
  2. Sprawa sama się wyjaśniła. Bonusy dla obu kont GetinUp zostały wypłacone w piątek.

   Usuń
  3. To sprawdź czy masz kasę dostępną w getin online.
   Owszem też dostałem oba bonusy do obu kont, ale u taty kasa jest dostępna, natomiast u synka saldo jest dodatnie, ale dostępne środki w tajemniczy sposób wyzerowane...

   Usuń
  4. U mnie w getinonline kasa pojawiła się dopiero po reklamacji...

   Usuń
  5. Do kiedy ta oferta trwa? Jest mega kusząca.

   Usuń
 13. A da się otworzyć konto, zgarnąć 50zł i złożyć dyspozycję zamknięcia? Bonus fajny ale opłata za kartę skutecznie odstrasza mnie od Getina. Pozdro, Wojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy założyć konto swobodne bez karty. Ono jest za free. Ja wczoraj wykonałem przelew, a dzisiaj właśnie zauważyłem 50 zł na koncie już.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...