piątek, 29 sierpnia 2014

Nowa lokata królewska do 4,20% oraz PSO do 4,80%


Jak zobaczyliśmy wczoraj Getin swoje 4,00% nie da każdemu za friko. Trzeba dodatkowo założyć, lub na szczęście posiadać, konto i spełniać warunki przez pół roku. Kto zaś ich nie spełni chociażby tylko raz, temu bank ochoczo obetnie zysk.

Zobaczymy zatem, gdzie indziej można zarobić 4,00% bez szczególnych warunków. Nikomu się nie chce dbać o lokatę, w końcu nie jest to mebel, który trzeba odkurzać, czy roślina, którą trzeba podlewać. Lokaty w końcu kojarzymy z najprostszym produktem finansowym.

Każdy chciałby wpłacić środki na lokatę i zapomnieć o tym, do czasu aż depozyt się zakończy. Potem po prostu odebrać kasę z odsetkami i po sprawie. Najlepiej jeśli procent będzie większy niż w Getin. Gdzie taki znaleźć?


Na banki raczej nie ma co liczyć. Czytelników interesuje jednak zysk i bezpieczeństwo, najlepiej zapewnione znaczkiem BFG. SKOKi mają taki znaczek już od blisko roku i bez względu na ich sytuację, środki są tu bezpieczne.

Źródło: skokwesola.pl
Najnowsza oferta powyżej 4,00% pojawiła się w SKOKu Wesoła. Powyższa reklama zawiera słowo 'do', a więc zysk będzie zapewne uzależniony od udziałów lub okresu. Jak zatem jest w rzeczywistości?

Owa lokata depozytowa nosi tak naprawdę nazwę Lokaty Królewskiej 2, czyli mamy już drugą edycję. Nazwa jest jak zwykle przesadzona, gdyż stawki wahają się tutaj od zaledwie 2,70% przy miesięcznym oczekiwaniu na odsetki, po 4,10% dwa depozytu dwuletniego.

Co ciekawe Lokata Królewska 2 jest podzielona na cztery grupy
1 Terminowa zwykła: 2,70% - 4,10%
2 eLokata: 2,70% - 3,70% + wymagane konto
3 Terminowa udziały: 2,70% - 4,20%
4 Rentierska: 3,30% - 3,90%

Spośród całej tej gamy tylko dwa depozyty są oprocentowane powyżej 4,00%. Wspomniana wyżej terminowa zwykła da 4,10%, zaś osoby posiadające co najmniej 16 udziałów mogą liczyć na 4,20%. Problem w tym, że jeden udział wynosi tutaj aż 70 zł.

Minimalna kwota jaką trzeba posiadać to zaledwie 300 zł, maksimum ustawiono na milion. Kto chce więcej (a wątpliwe czy są chętni) będzie musiał poczekać na decyzję zarządu co do stawek. Kto zaś zerwie lokatę w trakcie jej trwania będzie mógł liczyć jedynie na 1%.

Niestety oprocentowanie zmienne nie gwarantuje takich stawek


O wiele ciekawie wygląda Program Systematycznego Oszczędzania na którym stawki sięgają nawet 4.80% przy stałych wpłatach, ale okres deponowania raz że wynosi ponad 4 lata, bo minimum 49 miesięcy, a dwa, że jest to oprocentowanie zmienne, więc nie wiadomo co się przydarzy na tak długiej przestrzeni czasowej.

Jak widać w dalszym ciągu oferta lokat w SKOKach jest nieco lepsza niż w bankach. Warto jednak pamiętać o opłatach na wejściu, co zawsze było bolączką wszystkich Kas.

7 komentarzy:

 1. Skok Wołomin Lokata Systematycznego Oszczędzania 4,7-4,8% na rok czasu lub do 3 lat

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan, masz już jakiś zarys wrześniowego rankingu lokat?
  Dużo zmian? Są jakieś niepublikowane jeszcze nowości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro zacznę go pisać, niedziela i poniedziałek zaś to czas na poprawki.

   Usuń
 3. wdepnąłem w PSO - nabycie za 1500 zł, po 1,5 r było 760, po 3,5 r 1205... spasowałem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj Kasa Polska przedłużyła o miesiąc lokatę na 5,2% ... Pewnie będzie w poniedziałek w rankingu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że będzie, ale na PP3, a nie tutaj.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...