czwartek, 14 sierpnia 2014

Lokata Happy wraca na 5% ale Lokata Super Procent da nawet więcej


Mamy jakiś różowy tydzień bankowy co zdarza się bardzo rzadko, mimo iż ogłoszono po raz pierwszy w Polsce deflację. Sierpniowy ranking lokat mimo iż przypadł na środek lata przyciągnął ciemne chmury na zwolenników lokat znamionował bowiem kolejne spadki.

A jednak w tym tygodniu pojawiły się godne uwagi propozycje. O Lokacie Powitalnej w BOŚ na 4% pisałem wczoraj, Idea bank zdecydowała się na podniesienie znów swojej sztandarowej Lokaty Happy do 5%, nie będziemy jej jednak omawiać, gdyż są ciekawsze dla każdego.

Trudno zresztą brać Lokatę Happy za wyrocznię skoro to produkt dla bardzo wąskiego grona odbiorców. W końcu adresowana jest do nowych klientów Idea banku, a takich nie ma zbyt wielu biorąc pod uwagę jego popularność. Na szczęście to nie koniec godnych uwagi nowości tego tygodnia.

Powrót na 5% Źródło: ideabank.pl

Okazuje się że warto przyglądać się Kasie Polskiej, gdzie od czasu do czasu pojawiają się oferty przewyższające stawki banków komercyjnych dla których 5% to górna granica. I co więcej tutaj wiadomo z góry ile dana oferta będzie widoczna.

W Kasie Polskiej mamy obecnie lokatę Super Procent, która da 5,20%. I co więcej nie jest to produkt miesięczny jak w przypadku BOŚ, czy kwartalny jak w przypadku Idea banku. Tutaj depozyt będzie trwać przez pół roku, czyli zarobić można więcej.

Konkurencja dla Idea Źródło: kasapolska.pl


Co więcej BOŚ daje górną granicę na 15.000 zł, Idea bank ustala ją jeszcze niżej, gdyż pozwala tylko na 10.000 zł. Kasa Polska nie daje żadnych ograniczeń, więc można lokować ile kto chce. Ale przypadek SKOKu Wspólnota uczy, że nie warto w praktyce powierzać instytucjom finansowym więcej niż 100.000 euro.

Oferta Kasy Polskiej ważna jest do 30 sierpnia, więc pojawi się w aktualizacji rankingu w drugiej połowie miesiąca.

Kto zamiast lokat woli fajne promocje jakie towarzyszą ostatnio aplikacjom mobilnym, znajdzie dziś nowy sposób na PP3. Jak widać nie tylko WBK oraz Getin dają zarobić na korzystaniu z mobilności. Do zabawy włącza się też Allegro.

14 komentarzy:

 1. Jak ktoś nie miał warto wrzucić parę zł na start w kilka banków. To wiadomo. BOŚ zaś daje 5zł więcej niż zwykłe lokaty. Z tą kasą nie wiedziałem. A wiedział autor, że jest lokata w pewnej kasie oparta o inflację GUS + +3%? Ciekawa sprawa co by było przy hiperinflacji mając taką założoną na 400tys?

  OdpowiedzUsuń
 2. Z ta deflacja to kompletna bzdura - chyba wszyscy czujemy ze ekonomisci na zlecenie rzadu namu manipuluja. Wczoraj bylem w sklepie i kolejny raz za 100 Pln nie kupilem wiecej (deflacja) a wrecz mniej. Ceny w sklepach rozsa -kazdyvto widzi, wiec nie dajmy zrobic z siebie idiotow.
  Powody zekomej deflacji moga miec inne podloze -ponizej.
  [Wikipedia] Wśród przyczyn deflacji wymienia się:
  brak proporcjonalnej do wzrostu gospodarczego emisji pieniądza;
  głęboką recesję prowadząca do silnego spadku popytu;
  nadmierne oprocentowanie lokat terminowych przez co tezauryzacja pieniądza staje się opłacalna;
  spłata zobowiązań kredytowych przy braku emisji pieniądza i wstrzymaniu akcji kredytowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sprawie deflacji warto sobie przeczytać kolejny bardzo dobry artykuł Krzyśka.
   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nagly-atak-deflacjofobii-3181256.html

   Rzecz którą warto będzie omówić szerzej.
   Co do deflacji: wczoraj przykładowo sąsiadki sobie głośno dyskutowały o fakcie, że cytryna w biedronce była po... 12 zł;)
   a dzień wcześniej cena widniała 7,99 zł.

   Usuń
  2. Warto wspomnieć o kosztach dodatkowych (wskokowstąpienie, rachunek, przelew), co w zasadzie czyni lokatę nieopłacalną.

   Usuń
  3. Nie zgodzę się, że nieopłacalną, ale oczywiście trzeba uwzględnić koszty: wpisowego do Kasy 100zł + 100zł min. udział + 1zł wkład + 4zł roczna składka na SKEF = 205zł. Dodatkowo trzeba założyć konto IKS, gdzie miesięczna opłata wynosi 2zł, lub 8zł z dostępem przez Internet, czyli kolejne min. 12zł w czasie trwania lokaty. Przy czym udział i wkład 101zł są z zwrotne po wymówieniu członkostwa, ale uwaga: na koniec roku, a Kasa ma kolejne 6 m-cy na wypłatę.
   Nawet biorąc to wszystko pod uwagę, oprocentowanie wyniesie ~4,8% na pół roku do 400tyś - ja dałem się przekonać do tej lokaty!

   Usuń
  4. Pamiętam że kilka miesięcy temu czytelniczka skarżyła się na bardzo wysokie opłaty za przelewy w Kasie Polskiej (coś ok 100 zł) i niskie limity przelewów gdy korzysta się z e-skok. Na dzień dzisiejszy, z tego co się dowiedziałem, max opłata za przelew to 0,3% lub 60 (gdy składamy dyspozycję w oddziale) lub 0 zł gdy korzystamy z e-skok. Limity w e-skok to 500 000 /m oraz 100 000 / dzień. Te 5,2% są dobrą ofertą, jednak z powodu wysokich kosztów wstąpienia i obsługi, dla mniejszych kwot (szacuje ze poniżej 100 000 PLN) porównywalną ofertę ma skok Kujawiak - lokata słoneczna na 4,8 %. Szkoda że oferta trwa tylko do końca sierpnia, chociaż KP nie wyklucza jej przedłużenia.

   Usuń
  5. Limity e-skok zależy od kasy np w skok wołomin domyślnie jest limit dzienny 1.000zł, 20.000zł miesięczny ale można zmienić na dzienny/miesięczny do 1 miliona złotych. Więcej w
   Umowa o świadczenie usługi eSKOK
   http://www.eskok.pl/dokumenty-do-pobrania/office/skok-wolomin

   Usuń
 3. Alior Bank przejmuje jeden ze SKOKów
  http://finanse.wp.pl/kat,1033715,title,Alior-Bank-przejmie-SKOK-im-Sw-Jana-z-Ket,wid,16817047,wiadomosc.html
  ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
 4. lokata założona, szybko miło i przyjemnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy jest możliwość założenia tej lokaty w Kasie i dopełnienia innych formalności, jeżeli w moim mieście nie ma oddziału, czyli poprzez internet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w mieście też nie ma KP a najbliższa jest około 200 km od domu. Ja zrobiłem tak że wracając akurat z urlopu wjechałem do jednego z oddziałów. Przystąpiłem do KP, wykupiłem dostęp do e-skok i podpisałem dyspozycję założenia lokaty. Po powrocie do domu przelałem kasę na ROR. Gdy kasa na drugi dzień była na moim koncie zadzwoniłem do oddziału i panie w ciągu 10 minut założyły lokatę - od razu była widoczna w systemie. Następnie (podobnie jak w Wołominie) e odesłano mi do domu poleconym "papierowe" potwierdzenie założenia lokaty. Na wszelki wypadek w oddziale mają jeszcze podpisane dwa druki otwarcia lokaty na zapas na przyszłość ...
   Z tego co widzę to oprocentowanie 5,2% jest do końca września ...

   Usuń
 6. To szkoda, że nie da rady załatwić wszystkich formalności online albo przez telefon, bo nie wybieram się w Polskę, żeby zajechać do jakiegoś oddziału, a jechać specjalnie nie ma sensu, bo nie jest to jakaś mega oferta.

  A jakie były te koszty "wejściowe" o których piszesz?

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie zakończyła mi się lokata Happy. Czy muszę, a jeśli tak to jak, pozamykać utworzone "konto"?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...