wtorek, 5 sierpnia 2014

400 zł za założenie konta Getin UP na Groupon w III edycji Aktywna Karta


Getin bank pojawił się z nową propozycją swojego konta Getin UP. Niedawno omawialiśmy tutaj drugą edycję Aktywna Karta, która wprowadziła kilka zmian na niekorzyść klienta, gdyż wiązała nas z bankiem na całe dwa lata.

Druga edycja musiała być mało popularna, skoro już mamy trzecią. Mało tego do poprzednich obiecanych 300 zł bank dodaje 100 zł ekstra za skorzystanie z oferty na grouponie. No może niezupełnie 100 zł, bowiem za kupon trzeba zapłacić 5 zł.

Pytanie podstawowe to jak zwykle kto może brać w tym udział? Okazuje się, że nie każdy, a tylko osoby które nie posiadały żadnego konta w Getin banku po 1 stycznie 2013. To małe zaskoczenie, skoro w tym banku do tej pory można było zamykać jedno konto i otwierać nowe dla nowej promocji.


Groupon jest ważny do 22 sierpnia 2014. I jak zwykle wymaga założenia konta oraz karty debetowej do niego. Warunki uczestnictwa w promocji nie są jakoś wygórowane, wystarczy bowiem zaledwie 5 transakcji kartą na dowolną kwotę.

Źródło: groupon.pl

Jak długo? Tak jak poprzednio przez 6 kolejnych miesięcy. Wynika to z klasycznej premii, bowiem bank znów będzie nas za to premiował po 50 zł za każdy miesiąc, stąd po pół roku nazbiera się tytułowe 300 zł premii.

Trzeba jednak tutaj podkreślić jedną ważną rzecz, która jest często myląca. Co się dzieje w przypadku pierwszego miesiąca w przypadku gdy zakładamy konto np. 20 dnia miesiąca. Getin precyzuje to dokładnie: 
niepełny miesiąc, w którym otwarto/aktywowano rachunek i rozliczono minimum 5 transakcji bezgotówkowych jest liczony jako pierwszy miesiąc kalendarzowy uczestnictwa promocji.

To bardzo ważna informacja, na którą łatwo się nadziać. Kto założy konto pod koniec miesiąca, ten może nie zdążyć z dokonaniem zakupów. Co prawd 5 transakcji łatwo dokonać nawet jednego dnia, ale należy pamiętać dodatkowo o tym, że liczy się zaksięgowanie transakcji, a nie jej realizacja.

Niestety pozostaje fatalny zapis znany już z drugiej edycji. Promocja trwa tylko pół roku, ale bank wymaga posiadania konta przez 24 miesiące! A kto zlikwiduje sobie konto przed tym terminem wówczas poniesie kary:
 • w przypadku likwidacji w pierwszym roku trwania umowy czyli do sierpnia 2015 bank odbierze sobie całą premię czyli 100%, innymi słowy do 300 zł
 • w przypadku likwidacji w drugim roku trwania umowy czyli między sierpniem 2015 a sierpniem 2016, bank odbierze sobie połowę premii czyli 50%, innymi słowy do 150 zł
Mamy zatem odrobinę lepszą ofertę od poprzedniej edycji bowiem jest możliwość zarobienia dodatkowych 95 zł za pośrednictwo groupona. Gdyby ktoś się rozmyślił przez ostatni warunek, ma 14 dni do odstąpienia od Promocji bez podania przyczyny.

Na koniec warto przypomnieć o innej rzeczy. To że 50 zł jest przyznawane za 5 transakcji kartą to jedno. Ale samo konto Getin UP kosztuje 10 zł miesięcznie i dopiero płatność za 300 zł zwalnia z tej opłaty. Warto więc przedtem zapoznać się z samą tabelą opłat i prowizji za konto tutaj.

Regulamin Promocji Aktywna Karta III dla bezpośrednio zainteresowanych.

11 komentarzy:

 1. Jak mają się promocje Getin do wczesniejszego zerwania umowy z powodu np. zmiany TOIP czy regulaminu prowadzenia kont? Można wtedy bezkarnie zwinąć się z tego banku czy w takiej sytuacji zapisy o zwrocie kasy z promocji za wcześniejszą likwidację konta niestety nadal są wiążące?

  Zawsze unikałem Getinu bo bałem się, że za rok bank zmieni TOIP i okaże się, że konto w pewnym momencie przestanie być darmowe albo ta darmowość okupiona będzie płatnościami już nie za 300 zł a np. 1000 zł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Konto kosztuje minimum 2,99 zł miesięcznie (opłata za kartę), maksymalnie natomiast może kosztować 17,98 (9,99 za konto, 7,99 za kartę jeśli nie wydamy 300 zł)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po dwóch latach minimalny koszt użytkowania tego konta wyniesie 71,76 zł, a więc promocja już tak pięknie nie wygląda.

   Usuń
 3. Mam zamiar zmienić konto. Oferta niby fajna ale odstrasza mnie te 24 miesiące związania z bankiem. Gdyby płacili przez 2 lata to była by promocja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie podobnie, uwiązanie, trochę odstrasza :/ Na pewno oferta idealna dla osób, które będą cały czas z niego korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 5. czy klienci getinonline także są wykluczeni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę. Jak dotąd można bylo mieć niezależnie konta w obu bankach i brać udział w oddzielnych promocjach.

   Usuń
 6. Kusząca oferta, trzeba będzie się poważnie zastanowić, 400 stówki drogą nie chodzi

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejna oferta getin banku godna rozpatrzenia. Bojak można zaoszczędzić pieniądze to czemu nie

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak jak już ktoś napisał, oferta warta rozważenia i przemyślenia, bo trzeba zdecydować się na długotrwałe związanie z bankiem? Dobrze zrozumiałem?

  OdpowiedzUsuń
 9. Lepiej od BNP PAribas wziac talet .. sprzedac na Alegro za 300 zl.. a konto tylko na rok

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...