wtorek, 19 sierpnia 2014

Nowa Lokata Swobodnie Zarabiająca na 4% oraz dwie lokaty mobilne w BZ WBK


Wydawać by się mogło, że 4% w przypadku banków komercyjnych jest obecnie zarezerwowane do mocno lansowanych lokat mobilnych. Działają one niczym lokaty wabiki z ograniczeniami do małych kwot rzędu 10.000 zł, więc reszta oferty w danym banku jest poniżej tej stawki.

A jednak nie jest to do końca prawdą. Pierwszym bankiem który wyłamał się z tej niepisanej konwencji jest BZ WBK. W ofercie pojawiły się tutaj nowe lokaty na 4%, które pozwalają na więcej niż sztandarowa lokata mobilna.

Jedna z nich jest szczególnie godna uwagi. Jest co prawda obarczona dodatkowym warunkiem, ale jest to na szczęście warunek stosunkowo łatwy do spełnienia. W zamian otrzymujemy możliwość lokowania nawet do pół miliona.

Źródło: bzwbk.pl

1 Lokata swobodnie zarabiająca pozwala zaszaleć
Pierwsza z nich oferowana na 4 miesiące, posiada warunek typowy dla promocyjnych lokat - nowe środki. Rzecz łatwa dla wyjadaczy wisienek, którzy doskonale wiedzą, że z funduszami w banku trzeba uciekać jak najszybciej z oczywistych powodów. Omawiana dziś lokata potwierdza regułę, że warto mieć kilka kont i oszczędnościowych by swoje środki móc w dowolnym momencie przelać do banku, który podniesie oprocentowanie dla nowych środków. Kto złorzeczy na Bank Smart za ograniczenie 4% do zaledwie 50.000 zł, teraz ma możliwość ulokowania 10 razy więcej na ten sam procent.

2 Lokaty mobilne
Co ciekawe oferta lokat mobilnych została rozszerzona o nową. I niestety jest to pierwsza lokata wymagająca aplikacji bankowej, która oferuje poniżej 4%! Pierwsze lody zostały zatem przełamane, oby to był wypadek przy pracy...


Jak widzimy  możemy liczyć tylko na 3,80% i to na okres 4 miesięcy. Na pociechę podniesiono limit do 20.000 zł. W dalszym ciągu w ofercie jest 4,00% na okres 12 miesięcy. Tutaj nic się nie zmieniło i dalej mamy limit 10.000 zł.

Co ciekawe klienci mogą skorzystać z obu lokat mobilnych. Skorzystanie z jednej nie wyklucza nas z drugiej. Wygląda na to, że nowa lokata mobilna to deser po rocznej lokacie, oferowanej tylko po to by zachować klientów przy sobie. 

Rodzi się jednak pytanie jaki jest sens zakładania czteromiesięcznej lokaty mobilnej na 3,80%, skoro w tym samym banku na ten sam okres jest 4%, przy zdecydowanie wyższym limicie. Czyżby bank liczył na to, że klienci przyzwyczaili się już do aplikacji i wybiorą przelew komórką niż na kompie?

Sprawa szybko się wyjaśniła. Nowa lokata swobodnie zarabiająca dedykowana jest tylko dla klientów, którzy założą tutaj dodatkowo konto lub kartę kredytową, przy czym nie mieli ani konta ani karty przed 1 sierpnia. Co ciekawe, po 3 miesiącach lokata ta odnowi się... znów na 4 procent!:)

Dla zainteresowanych regulamin nowej lokaty o nazwie... Gwarancja 4%:)

16 komentarzy:

 1. Kilka ważnych uwag do lokaty 4% na 4 mc-e:

  1) Nowe środki liczone są wg stanu konta na koniec 31 lipca.

  2) Lokatę można założyć TYLKO w oddziale banku. Nie ma jej w lokatach dostępnych z poziomu bankowości elektronicznej.

  3) Można sobie zagwarantować przedłużenie oprocentowania 4% na następne 4 m-ce, ale pod pewnymi warunkami, z których chyba najtrudniejszy, to konieczność wydania w czasie trwania lokaty 8 tysięcy nową kartą.

  Oczywiście punkt 3 z powyższych jest opcjonalny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy lokatę można założyć bez zakładania konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, jeśli wybierzesz opcję z kartą kredytową.

   Usuń
 3. polcan
  wydaje mi się ze ta lokata jest tylko dla nowych klientów banku .a wynika to z regulaminu który przytoczę proszę mnie poprawić jesli się mylę:
  7. Uczestnik Promocji - pełnoletnia osoba fizyczna,
  posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych,
  która w Okresie oferowania Promocji założy:
  a) Lokatę wraz z Pakietem Konta i dodatkowo pomiędzy 1.08.2014 r. a dniem otwarcia Lokaty nie był
  posiadaczem ani współposiadaczem konta osobistego w
  BZWBK prowadzonego w złotych polskich
  lub
  b) Lokatę wraz z Kartą kredytową i dodatkowo pomiędzy 1.08.2014 r. a dniem otwarcia Lokaty nie był
  posiadaczem głównej lub dodatkowej Karty kredytowej
  wydanej przez BZWBK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I oczywiście masz rację. Gdy wczoraj rano pisałem ten artykuł nie było jeszcze tylu informacji, które widzę dziś. Pojawiła się reklama na stronie głównej i dodano specjalny artykuł na temat tej lokaty.

   Usuń
  2. Ta lokata jest zarówno dla nowych jak i starych klientów. Regulamin mówi jasno że środki na lokatę są nadwyżką wg stanu na 31.07.br. a więc na dzień 31.07. musiałem mieć rachunek. Natomiast przy przedłużeniu na następne 4 miesiące, jeżeli chcę zachować promocyjne oprocentowanie muszę zamówić kartę kredytową i wydać 8.000pln. Nowy klient zakłada rachunek bierze kartę debetową lub kredytową i musi wydać 8.000pln obojętne jaką kartą. Ponadto zakładając lokatę w oddziale partnerskim banku limit lokaty to 200.000pln.
   ww.

   Usuń
  3. Wróciłem właśnie z oddziału. Lokatę mogą zakładać starzy klienci lecz aby zachować promocyjne oprocentowanie na kolejne miesiące muszę zamówić kartę kredytową i wydać 8.000pln. potwierdzam to co napisał Anonimowy19 sierpnia 2014 09:25

   Usuń
 4. Ja mam takie pytanko. Czy ktoś już otrzymał 80 zl za założenie lokaty bezkarnej w bgż optimie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobre pytanie :-) ja również nie dostałem tych 80 zł a lokata kończy się 21 sierpnia wiec chyba coś jest nie tak. Dobrze chociaż że nie jestem jedyny

  OdpowiedzUsuń
 6. Wypłaty będą do końca września Ja też czekam

  OdpowiedzUsuń
 7. Więc nici z zamknięcia konta, i do tego nie wiem czy w końcu moje zgłoszenie poszło, bo maila brak, a ich strona bardzo dziwna jest.
  Ciekawe kiedy przyślą kasę z dwóch bliźniaczych ofert, comperii i czegoś tam co dawało 100 zamiast 80

  OdpowiedzUsuń
 8. września ? to chyba lekka przesada. Miesiąc po zakończeniu lokaty.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dokładnie tak
  2. Premia pieniężna zostanie przekazana przez Organizatora w terminie 14 dni roboczych od dnia rozstrzygnięcia Akcji tj. od dnia 20.08.2014 r,.

  OdpowiedzUsuń
 10. Złożenie dyspozycji przelewu środków z rachunku lokaty na rachunek prowadzony w innym banku (dotyczy zadysponowania odsetkami lub kapitałem w terminach udostępniania odsetek lub z upływem okresu umownego)

  OdpowiedzUsuń
 11. A dostaliście maila z grupona, bo w poprzedniej edycji najpierw przychodził mail, na który należało odpisac w ciągu kilku dni, inaczej nagroda przepadała...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja dzisiaj dostałem 80zł z BGZOptima (wcześniej wypełniłem wniosek o przelanie na konto bankowe), lokata kończy mi się 26.08. zaczekam jeszcze do tego dnia i likwiduję ROR w BGZOptima.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...