poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Tablet lenovo A3500 -1oraz lokata na 4% za wejście w zakręcony świat Citi Priority


Dziś na PP3 recenzja nowego konta Priority w Citibanku. Artykuł pisałem na podstawie informacji dostępnych na stronie banku i wynik jak w większości przypadków nowych kont bankowych jest negatywny.

A jednak poza stroną banku można znaleźć liczne reklamy w których Citi za założenie konta rozdaje... tablety. I tym razem nie jest to tablet Samsunga, który znamy z promocji karty kredytowej czy ostatnio w ofercie Paribasa, a tablet Lenovo.

Sam posiadam tablet Lenovo i przyznaję, że sprawuje się bardzo dobrze i trudno się do czego doczepić. Citi oferuje jednak nieco innym model bo A3500-1 w kolorze Midnight Blue, którego wartość wynosi 500 zł. Czy warto?
Na początek warto zaznaczyć, że niestety oferta jest ograniczona do zaledwie 500 tabletów. Z drugiej strony czasu jest sporo skoro sam konkurs potrwa aż przez 3 miesiące! Kończy się 30 października, a więc niejako na start Citi uznaje, że nie jest łatwo go zdobyć i nie będzie hurtowych zamówień jak na grouponie.

Warunki jego otrzymania zostały zebrane na powyższym obrazku. Warunek otwarcie konta czy zgromadzenia 30.000 zł nie wydaje się jakoś trudny w realizacji. Należy jednak pamiętać, że owe 30k musi być średniomiesięcznym saldem przez okres 6 miesięcy.

Wydawać by się mogło, że warunek trzeci 'podpiszą umowę o dodatkowy produkt w pakiecie' dotyczyć będzie pakietów omówionych dziś na PP3 czyli róźnej maści funduszy i podobnych tworów. Na szczęście tak nie jest, a jednym z wyborów może być karta kredytowa. Pytanie jednak kto jeszcze tej karty nie miał, skoro od lat to jedna z najatrakcyjniejszych kart na rynku.

Pozostałe możliwości nie są już tak różowe. Do wyboru mamy linię kredytową, pożyczkę gotówkową lub hipoteczną, kredyt mieszkaniowy. A więc produkty od których lepiej trzymać się z daleka, a w przypadku gdy jesteśmy do nich zmuszeni lepiej wybrać ofertę najlepszą na rynku, porównując co oferuje konkurencja.Co ciekawe na obrazku nie wypisano dodatkowego warunku, który warto było zareklamować. Jest nią lokata sześciomiesięczna na... 4%. Teoretycznie fajna rzecz, ale niestety Citi dało tutaj absurdalny warunek. Kwota kapitału ma wynosić zaledwie... 400 zł.

Brak spełnienia wyżej wymienionych warunków będzie skutkowało naliczeniem kary w wysokości 400 zł zaś windykacja zacznie się w miesiącu następującym po tym w którym nie spełniono któregoś z warunków.

Podsumowując nie za ciekawie to wygląda. Niby fajny tablet dla zwolenników Allegro jak wnioskuję z komentarzy do artykułów o tabletach rozdawanych przez bank. Ale warunki stawiane jego potencjalnym odbiorcom są nieco zbyt zakręcone, nie mówiąc o dodatkowych warunkach jakie stawia nam wybór jednego z pakietu, które omawiam w osobnym artykule dziś na PP3.

Regulamin zwyczajowo na koniec.

Ciąg dalszy: Citi Priority czyli 4% na koncie za wydumane warunki

11 komentarzy:

 1. A nie można tych 30tys wrzucić na lokatę 6M 4% i tak spełnić warunek? Swoją drogą cała bankowość mobilna czy takie tablety to przejściowa zabawa. Dobry tablet na pełnoprawnym Windows 7/8 odpali to samo co komputer czyli normalną bankowość internetową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank pozwala mieć na lokacie tylko 400 zł i można je uważać za część owych 30.000 zł, gdyż zgodnie z regulaminem 30k to łączne saldo na wszystkich rachunkach uczestnika.

   Każdy by chciał wpakować sobie te 30k w najbezpieczniejsze lokaty, ale 4% dziś uważane jest przez banki za oprocentowanie premium.

   Usuń
 2. Bardzo proszę już nie przedstawiać takich daremnych i porąbanych lub spóźnionych, jak w przypadku Paribasa, ofert. Artykuły schodzą na psy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy może przedstawiać propozycje tematyczne w mailach. Na lokatach nie ma nic ciekawego, zaś oferty banków jakie są każdy widzi.

   Usuń
  2. MI się takie tematy podobają, więc to zależy co się komu podoba

   Usuń
 3. Anonimowy11 sierpnia 2014 09:18

  Nie masz racji, Te art. są potrzebne bo pokazują dogłębną analizę danego produktu. I dzięki temu ktoś nieopatrzny nie wdepnie w g.wno. Takie art. są świetnym rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zwykle prawda leży gdzieś pośrodku. Anonimowy ma częściowo rację, jakość artykułów jest zawsze lepsza, jeśli ktoś korzysta z opisywanych produktów i zna się je z pierwszej ręki.

   W 2012 korzystałem z większości opisywanych produktów bankowych, były bowiem bardzo dobre, więc mogłem wskazać wszystkie znane mi kruczki. Teraz korzystam z nich w bardzo ograniczonym zakresie, gdyż banki znacząco ograniczyły atrakcyjność ofert. Stąd moja rola ograniczyła się do przestrzegania przed zachwalanymi produktami 'bez skazy', które są ukryte głęboko by nie były widoczne na pierwszy rzut oka.

   Niezbędnym elementem artykułu są jednak komentarze w których niejednokrotnie czytelnicy dopowiadają to czego zabrakło w artykule. Razem tworzymy tego bloga tak by służył wszystkim jak najlepiej.

   Usuń
 4. I tu Dominik28 ma racje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie co do warunków.
  1. 30 000 zł na koncie oszczędnościowym 3% na 6M (strata względem konta 4% to około 120 zł przez 6 miesięcy)
  2. 400 zł na lokacie 4% na 6M
  3A. Dodatkowy produkt - limit kredytowy, za który opłata przez 1 rok jest 0 zł, a do tego 7 dni w miesiącu darmowy - czyli produkt bez kosztów
  3B. Dodatkowy produkt - karta kredytowa (zakładając, że ją posiadam, to zamykam ją, a potem występuję o nową) - czyli produkt bez kosztów
  I to wystarcza do otrzymania tabletu.
  Czy dobrze kombinuję?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ktoś policzył ile zostaje netto po lokacie na 6 M 400 zł?
  Wydaje mi się , że po podatku, opłatach za prowadzenie rach. etc. dokładamy do lokaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czyli oferta bez sensu i denna. Zamykać niepotrzebne rachunki i nie tworzyć nowych!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...