piątek, 22 sierpnia 2014

Lokata z kartą na 4% w BZ WBK z wydumanymi warunkami


Nowa lokata swobodnie zarabiająca w BZ WBK cieszy się dużą popularnością. 4% dla praktycznie dowolnej kwoty okazało się wystarczającą zachętą przy niewygórowanych warunkach. A okazuje się, że to nie jedyna czwórka w ofercie tego banku.

Inną lokatą oferującą także 4% jest lokata z kartą. Co więcej okres trwania tej lokaty jest znacznie dłuższy, bo aż na 12 miesięcy, ale jak sama nazwa wskazuje wymaga posiadania karty. I podobnie jak w przypadku swobodnie zarabiającej, znów chodzi o kartę kredytową.

Tyle bonusów ile WBK dodaje do swojej kredytówki ze świeczką szukać w innym banku. 40 zł rabat na zakupy na allegro, 1, 2 lub 3% cashback z darmową colą, dodaje laptopy i iPhony. Wydawać by się mogło, że można czerpać garściami. Można się jednak na tym łatwo przejechać.

 
Niestety wyjątkowo to to nie jest Źródło: bzwbk.pl

Zwyczajowo rozpoczniemy od tego kto może skorzystać. Promocja wyklucza jedynie te osoby, które posiadały kredytówkę w WBK lub Kredyt banku. Wykluczenie nie obejmuje okresu 30 dni przed zawarciem umowy, więc kto już zbiera żniwa z licznych promocji, ale od mniej niż miesiąca, może się jeszcze załapać.

Standardowo lokata z kartą daje tyko 2%. Co zatem trzeba zrobić by podnieść jej oprocentowanie o kolejne dwa punkty procentowe? Po pierwsze trzeba posiadać minimum 50.000 zł, gdyż to dolna granica. Max ustawiono na 200.000 zł

Ale to nie wszystko. W ciągu pierwszych 10 miesięcy trzeba realizować płatności kartą na... 15.000 zł co daje średnią 1.500 zł na miesiąc. A to już jest dość wygórowane wymaganie, który skutecznie może zniechęcić potencjalnych klientów. Co gorsza z transakcji wyłączone są usługi typu Fast Cash.

Jakby warunków było mało, bank wymaga nowych środków. A żeby jeszcze bardziej nas zniechęcić zawarcie umowy lokaty nie daje nam ani dnia zwłoki. Kasę trzeba wpłacić w tym samym dniu. Kto tych warunków nie spełni, będzie musiał się zadowolić 2% na lokacie rocznej...

Tym razem WBK zdecydowanie przesadził. Jeśli karta sama w sobie jest jak najbardziej w porządku jeśli ktoś wie jak z niej skorzystać, to ta promocja jest raczej antykartowa aniżeli pro. Warto o tym pamiętać i te 4% omijać raczej szerokim łukiem. Chyba że ktoś lubi robić zakupy na potęgę bez względu na wszystko.

'Promocja', którą trzeba niestety tym razem wziąć w cudzysłów, potrwa do końca września 2014. Jak widać nie należy brać wszystkiego w ciemno, jeśli sygnowane jest znaczkiem WBK. Przyzwyczailiśmy się do fajnych promocji w tym banku, ale jak widać nie każda taka jest.

Regulamin zaś do wglądu tutaj. Warto też zajrzeć do opłat za samą kartę które są opisane w rodziale V na stronie 14 w tym regulaminie. Przykładowo miesięczna opłata za kartę wynosi... 10 zł co też nie jest bez znaczenia.

8 komentarzy:

 1. I to oferta bzwbk? Ten bank przecież przyzwyczaił do w miarę ludzkich warunków na otrzymanie bonusa.
  Ta oferta jest jak żywcem wyjęta z jakchś młotów, citów czy innych aliorów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan, prześwietlałeś lokatę ideabanku z tabletem?
  Jest info na fb,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawno dawno temu, pisałem o lokacie z tabletem w Idea banku
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/12/lokata-z-tabletem-samsung-galaxy-bez.html

   Teraz jak widzę trzeba się będzie temu znów przyjrzeć bliżej.

   Usuń
 3. Właśnie go znalazłem :D.
  Tym razem dają dwa tableciki do wyboru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest też na stronie głównej, ale trzeba dobrze poszukać:)

   Usuń
  2. Przeczytałem ten cykl artykułów sprzed lat. Super. Uwielbiam Twojego bloga, zawsze jak rano wstaję to na smartfonie odpalam operkę i czytam obydwa artykuły. A jak wstanę wcześniej i nie ma, to się niecierpliwię.
   Coś na wakacjach trochę później są :D

   Usuń
  3. Fajnie:) a są później, bo są wakacje w końcu...
   W przyszłym tygodniu może być jeszcze większy poślizg, z przerwą kilkudniową.

   Usuń
 4. Bank Zachodni chyba powoli przygotowuje się do rebrandingu w przyszłym roku. Pewnie chcą dostosować ofertę do Santandera w innych krajach :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...