czwartek, 28 sierpnia 2014

4% na nowej Twojej Lokacie II w Getin


Trzeba przyznać, że gdyby nie było Getin banku, to rynek bankowy byłby nudny. To tutaj pojawia się najwięcej ciekawych promocji i tutaj można nauczyć się najwięcej na temat szeroko pojętej tematyki finansów.

Co prawda liczne promocje ma też BZ WBK, który serwuje nam, a to zwrot za parkowanie, a to zwrot za bilety miejskie. Niestety nie omawiam tego na blogu, gdyż liczba miast w których obowiązuje promocja jest ograniczona, co zmniejsza atrakcyjność oferty.

Co nowego zatem w Getin? Jest znów ciekawa lokata, która pozwala wyciągnąć 4%. Nie to nie pomyłka nie oferuje 4%, ale pozwala wyciągnąć 4%. Standardowo oferuje tylko 3,50%, a po spełnieniu pewnych warunków da 4%. Czy są trudne do spełnienia? Niezupełnie.

A jak podlejesz to urośnie do 4% Źródło: getinbank.pl

Założenie konta rzecz jasna. To już norma, że kto chce mieć nieco więcej niż jest w standardzie musi podpisać nowy cyrograf. Ile warunków on zawiera?

W sumie 4 są to:
 • posiadanie lub otwarcie konta w Getin i utrzymanie go przez okres minimum pół roku czyli tyle ile trwa sama lokata -  do zrobienia
 • posiadanie lub otwarcie rachunku oszczędnościowego i także zachowanie go przez pół roku - spoko
 • dokonywanie 5 przelewów na 1000 zł w każdym miesiącu trwania lokaty - lajcik
 • dokonywanie transakcji kartą na kwotę 300 zł miesięcznie - norma
Wygląda zatem przyzwoicie i nie tak drastycznie jak przykładowo lokata z kartą w BZ WBK, gdzie za 4% mamy wymóg płatności na... 1500 zł przy opłacie 10 zł za samą kartę miesięcznie.

Jest małe ale co do kwot. Minimalna jest zaledwie 500 zł dla obu przypadków. Maksymalna zaś zależy od oprocentowania. Komu wystarczy 3,50% może sobie lokować do woli. Kto chce podkręcać do 4,00% musi się pogodzić z ograniczeniem do 50 000 zł. To i tak lepiej niż na wabikach z taką samą stawką.

Przez długie miesiące Getin nie liczył się na rynku lokat. Wygląda na to, że powoli zaczyna się to zmieniać. Podlewanie lokaty by urosła do 4% nie jest jakoś szczególnie upierdliwe. Konta same w sobie oferują bonusy za wspomniane wyżej warunki, więc lokatę na 4% dostajemy niejako gratis.

20 komentarzy:

 1. No tak ale WBK oferuje 4% dla nowych środków bez warunków na okres 3 miesięcy. Jedyne co trzeba zrobić to niestety osobiście się pojawić w oddziale.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie na 3M a na 4M. Lokata Swobodnie Zarabiająca – nowe środki 4M na 4%. Faktycznie - wygląda to prościej niż w Getin.

   Usuń
 2. "dokonywanie 5 przelewów na 1000 zł w każdym miesiącu trwania lokaty"
  przelewy mogą być własne na inne konto?

  Ciekawa jak karta jest do konta, jak MC to nie ma problemu z płatnościami na 300 zł jak Visa to już kiepsko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę na odwrót. Przelewy mogą być własne, ale z innego konta na konto w Getin. Co z nimi potem zrobisz to już twoja sprawa, możesz np. wypłacić w oddziale, za co Getin nie pobiera opłaty jak np. BGŻ

   Usuń
 3. Pytanie tylko PO CO ? bawić się z Getinem skoro Bank Smart daje 4% na koncie. Środki dostępne zawsze, brak jakiś głupich warunków przelewy karty itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź prosta, bo Smart nie daje nic więcej na start za sprzedanie swoich danych osobowych. Jeśli w przyszłości będzie premia za wejście czy jakiś program rekomendacyjny to nowi będą mogli zarobić więcej.

   A kto ma już konto w Getin i spełnia opisane warunki, ma za friko lokatę.

   Usuń
  2. Fajna opcja z tym getinem i lokatą. Trzeba się wziąć w garść i zacząć w końcu oszczędzać

   Usuń
 4. Smart daje coś więcej. 4% bez żadnych warunków ze środkami dostępnymi non stop czy to mało ? To juz trzeba ocenić samemu. Jak dla mnie bardzo dobra oferta bo prosta ja drut.
  Tu w Getinie aby dostać 4% musisz wykonać ileś tam przelewów płacić kartą na określona kwotę i posiadać konto.Oczywiście jak jesteś związany z Getinem to inna sprawa ale jak nie to otwieranie konta dla tej lokaty to lekki bezsens.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny bonus, coś na wzór konta 360% w multi.
  Szkoda że nie podkręcili delikatnie ponad 4. nawet na jakieś 4.2-4.3.
  Wtedy by się wyróżniała, a tak trochę ginie w tym lesie czwórek.
  Choć 50k to dość spora kwota.
  PS. Czy żeby założyć lokaty mobilne trzeba mieć konta w tych bankach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro wyjdziemy z tego lasu czwórek, bo pojawiło się parę wierzchołków:)

   Usuń
  2. Polcan - dasz radę wrzucić info o tych "wierzchołkach" przed 6:45 rano. Do jutra mogę założyć lokatę w KP na 5,2% a może jest jakaś alternatywa o której nie wiem...

   Usuń
  3. Nie przebije tej oferty, zakładaj bez problemu.

   Usuń
 6. czy ta lokata w getin na 3.5%to jest dla nowych srodków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dla nowych liczonych względem 11 sierpnia 2014. Innymi słowy nadwyżka ponad saldo na ten dzień.

   Usuń
 7. serdeczne dzieki polcan zyj nam 100lat idzieki za to co nam doradzasz jestes super

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli masz konto i płacisz kartą warunki do spełnienia idziesz do placówki lub dzwonisz i zakładasz, a z przelewami to też nie problem.Dla reszty co nie mają konta strata czasu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja w getin banku od dłuższego czasu mam lokaty i nie zamierzam tego zmieniać, bo mam do nich zaufanie. Pieniądze spokojnie rosną na czarną godzinę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czyli żeby założyć lokatę, mając już w Getin konto swobodne i konto oszczędnościowe, trzeba podpisać na nowo cyrograf?
  Przy okazji mogę powiedzieć że w BGZ Optima istnieje możliwość założenia lokaty na 3,6 % ale trzeba mieć minimum 100 tyś. zł. Taka dostałem ofertę SMSem, nie pamiętam tylko czy na 3 czy 4 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 11. Aktualnie okres Twojej Lokaty III to 3 mies, nadwyżka środków według stanu na koniec dnia 26.11.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...