czwartek, 24 marca 2016

100 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole


Są takie banki, które stosują dziwne sztuczki zachęty by złowić klienta. Dziwne, bo to co jest godne uwagi jest gdzieś w tle, a to co zniechęcające odgrywa rolę pierwszoplanową. Cóż, różni ludzie w końcu układają reklamę.

Niektóre reklamy zniechęcają samą swoją formą. Ten sposób na zmarszczki/otyłość/masę itp. zawstydza lekarzy, bo działa cuda, wystarczy tylko..., ten facet odkrył jak zarobić kupę kasy i podzieli się tym z tobą, wystarczy tylko...

Teraz mamy podobną, szumną reklamę i to w Credit Agricole: Spójrz, ty też możesz mieć pensję jak prezydent. No tak, tyle że owa prezydencka pensja oparta jest na loterii. Jest za to inna ciekawa rzecz, widoczna w tytule artykułu.


Loteria jak to loteria, nie gwarantuje nic oprócz obietnicy wygranej. Owszem toto lotek to nie jest, prawdopodobieństwo wygranej jest w tym przypadku o wiele większe. Ale i tak w zasadzie maleje praktycznie każdego dnia.
 
Ale tylko jak wygrasz, a szanse maleją każdego dnia...


Dlaczego maleje? Credit Agricole mówi o 10 losowaniach jakie będą miały miejsce do 23 maja 2016. W tym terminie można wygrać 14 098 zł co jest ową prezydencką pensją. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że bank reklamuje konto i co gorsza zdobywa nowych klientów.

A jak wiadomo im więcej uczestników, tym mniejsza możliwość wygranej. Nie trzeba być mistrzem rachunku prawdopodobieństwa by zrozumieć tę prostą zależność. Rzut monetą to dwóch klientów banku, rzut kostką to sześciu klientów, a losowanie to ilość zgłoszonych osób do loterii.

Jednocześnie ma tutaj miejsce druga loteria o nazwie Podwajamy twoje wynagrodzenie. Tutaj możliwość wygranej zależy od tego ile zarabiamy, bank dodaje bowiem 100% do pensji. Ale to też loteria, więc raczej coś dla zwolenników toto-lotka w wersji mini. 

Niestety aby brać udział w loteriach, trzeba zgodzić się na coś, na co poluje każdy bank: przelewać swoją pensję od pracodawcy, emeryturę lub rentę. Jeśli ktoś nie wykorzystuje tego bonusu może rozważyć udział w loterii.

Tutaj nie zajmujemy się loterią. Wolimy pewniaki i gdyby nie było czegoś takiego, nie wspominałbym nawet o tej ofercie. A pewniak jest i widzimy go niżej.
 
Ten fragment jest ciekawszy


Można więc zgarnąć 100 zł. Pytanie czy warto? Porównując obecną promocję z poprzednimi o nazwie Jesteś gotowy, odpowiedź jest przecząca. Wcześniej 100 zł otrzymywało się na start za wykonanie zaledwie jednego przelewu na określoną kwotę.

Teraz nie ma już tak łatwo. Tym razem nie wystarczy jeden zwykły przelew na minimum 1500 zł (lub więcej, jeśli wybierzemy inne konto), ale zrobić to trzy razy w kolejnych miesiącach kalendarzowych.

Ale to nie wszystko. Także i tutaj należy przenieść konto osobiste z innego banku. A przenieść konto oznacza ni mniej ni więcej tylko zlecenie przekazywania środków. Przy czym we wniosku należy wskazać naszego pracodawcę, a więc nie można dokonywać przelewów z własnego konta w innym banku. 

Oferta jest zatem na tyle słaba, że nie doczeka się krótkiej wzmiance na liście najlepszych ofert dostępnych w zakładkach promocje. Credit Agricole pozostaje zaś jednym z nielicznych banków, do których nigdy nie wróciłem. I jak widać z powyższego opisu, nie zanosi się na szybki powrót.

Kto lubi zabawy w loterię może sobie zajrzeć do regulaminu
Kto woli pewniaki może obejrzeć regulamin przenieś konto

2 komentarze:

 1. Przepraszam za OT, ale o tym chyba warto napisać.

  Fragment Komunikatu z 298. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 22 marca 2016 r.

  "(...)
  3. Komisja podjęła jednogłośnie decyzję o umorzeniu postępowania w przedmiocie przejęcia Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej w Knurowie przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową, ze względu na wystąpienie przesłanki określonej w art. 74c ust. 3 ustawy o skok.

  Jednocześnie Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie Powszechnej SKOK na podstawie art. 74c ust. 4 i następne ustawy o skok, w celu zbadania możliwości przejęcia Powszechnej SKOK przez bank.
  (...)"
  http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/2016/KNF_22_03_2016.html

  Przywołana powyżej przesłanka określona w art. 74c ust. 3 ustawy o skok to odmowa udzielenia pomocy przez Kasę Krajową z funduszu stabilizacyjnego.
  http://www.skok.pl/o-skok/co-to-jest-skok/-/media/D917E8E05E1F44B4BBD1CA7D47FCFD86.ashx

  Kolejny raz fundusz stabilizacyjny SKOKów odmawia pomocy własnej kasie i ratowaniem bankruta muszą zająć się banki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem o tym we wstępie do dzisiejszego artykułu na PP3
   http://polakcandwa.blogspot.com/2016/03/nowe-porzadki-i-pierwsze-zote-jajo.html

   Cóż, jak widać dyrektorka PKO wiedziała co mówi i nie przypłaci tego głową, jak znana osobistość, która powiedziała coś podobnego o bankach.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...