piątek, 25 marca 2016

Ranking kont osobistych wiosna 2016


Lokaty już od dłuższego czasu przestały być lansowane przez banki. Dziś na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim konta, których promocje omawiam na bieżąco.  I niestety większość ofert, jak dwie ostatnie, są raczej mało ciekawe.

Każdy z nas posiada po kilka kont i w pewnym momencie uświadamiamy sobie, że trzeba zrobić z nimi porządek. Pozamykać niepotrzebne, których nie używamy od dłuższego czasu. Albo po prostu zamknąć celowo, by niebawem je otworzyć dla jakiejś dodatkowej premii.

Powstaje tutaj pytanie - które warto celowo zamknąć? Można albo analizować bloga i zanotować sobie najaktywniejsze banki, które raz za razem ponawiają oferty z bonusem. Można także użyć innych metod.

Jedną z nich może być analiza rankingu kont prezentowane przez największe portale finansowe. Wczoraj ukazał się taki ranking na portalu prnews i dzięki niemu można zobaczyć jak wygląda rozkład zmiany liczby kont. Rzućmy okiem na zaprezentowaną tam tabelę:

 
Zaznaczyłem banki których oferty opisywałem na blogu


Największe spadki
Na blogu wyrażałem już zdziwienie, że największy potentat włączył się aktywnie do promowania kont i to jednocześnie na kilku frontach. Mowa o PKO, który uruchomił program poleceń, a na dodatek oferuje akcję specjalną z rekordowym cashbackiem na 1000%.

Tutaj założysz konto w PKO z 100 zł premią za wydanie zaledwie 10 zł

Powyższy dedykowany link już nie dziwi, jeśli zobaczymy w zestawieniu, że PKO odnotował spadek liczby kont w ciągu roku o 39.000 sztuk. Ba, to największy spadek w całym rankingu, dla nas zaś jest to okazja do łatwego zgarnięcia dodatkowej premii czy to za polecanie czy za spełnienie warunku.

Omawiany wczoraj Credit Agricole zanotował drugi spadek o 32 991 sztuk. Mimo to w dalszym ciągu  lansuje mało ciekawe loterie. Podwoimy ci pensję znane od dawna musiało być mało efektywne, skoro niedawno dołożono tutaj Prezydencką pensję


Walka o podium
Najciekawiej wygląda walka o podium między mBankiem oraz WBK, co skutkuje bardo dobrymi promocjami. Pierwszy oferuje zmodyfikowane w marcu konto, za którego otwarcie zamiast dawnych 300 zł, można teraz zgarnąć 500 zł i to w stosunkowo łatwy sposób omówiony tutaj.

Tutaj założysz konto w mBanku z premią 500 zł

Drugi oferuje konto na 4% z premią 120 zł za dokonanie tylko 3 przelewów w kolejnych trzech miesiącach. Dziw bierze, że WBK nie wskoczył jeszcze na podium, pozwala bowiem na otwarcie nawet 3 konto na 4% i nie ma ograniczeń jakie daje mBank.

Tutaj założysz konto na 4% w WBK w Money Mania 4 z premią 120 zł 


Największe wzrosty
Zaskoczeniem jest największy wygrany rankingu czyli ING. Bank ten nie szalał za bardzo z promocjami, dawał restrykcje co do nowego klienta, a i tak zanotował największy wzrost bo o 232 000 sztuk. Paribas sztucznie nabił liczbę przez przejęcie BGŻ, zaś jak marną ofertą zdobył sobie klientów Orange pozostaje tajemnicą. Ostatnią,  promocję, dającą zaledwie... 5 zł na miesiąc, omawiałem w środę.

Największy szaleniec zajął dopiero czwartą pozycję

Tuż za podium znalazł się największy szaleniec, czyli Millennium. A to konto warto polecić nie tylko ze względu na akcję specjalną w Money Mania 4, ale także przez program poleceń w którym można zarobić niemałą kasę. Przy czym osoba nowa z marszu może brać udział w polecaniu.

Tutaj założysz konto z możliwością wygranej do 1420 zł w Millennium

Oczywiście ranking, jak wszystkie tego typu jest nieco podrasowany. Nie tylko ze względu na liczne martwe konta, ale przede wszystkim ze względu np. na masowy exodus z Raifa z początkiem tego roku. 

Ale i tak dla banków powyższy ranking to motywacja do zajmowania wyższej pozycji i włączenia się do walki o wzrosty przez oferowanie bonusów dla nowych klientów. A my im szybciej zrobimy porządek ze zbędnymi kontami, tym większe szanse na przyszłe dobre promocje w tych bankach.

4 komentarze:

 1. Apropos zamykania kont - w pierwszym tygodniu stycznia wysłałem dyspozycje zamknięcia 4 kont. Do ubiegłego tygodnia wszystkie były aktywne !!! Dopiero po telefonicznej interwencji zostały zamknięte w tym tygodniu. Jak widać nie spiszy się bankom z zamykaniem kont !

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba było zdebecić te rachunki po okresie wypowiedzenia.
  Może coś banksterke to by nauczyło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak chcesz zdebecić konto na którym nic nie ma?

   Usuń
 3. U mnie niezmiennie idea z kontem na 3% :-D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...